To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
.:: SanktuariuM ::.
Polski Fan Klub Iron Maiden

Kawiarnia SanktuariuM - Forumowy Klub Miłośnika Książki

kobi - Nie Cze 17, 2007 12:48 am
Temat postu: Forumowy Klub Miłośnika Książki
w ramach odchamiania postanowilem ostatnio zapoznac sie z tworczoscia literackich noblistow z ostatnich lat. Generalnie co roku wszyscy marudza na decyzje komitetu noblowskiego, ale po prawdzie malo kto to czyta :lol: wiec postanowilem, ze obadam co i jak, zeby przynajmniej wiedziec czy sa powody do biadolenia.

Na pierwszy ogien poszla "Hanba" Coetzee'go (Nobel 2003). Jest na tyle krotka, ze nie bede uchylal rabka fabuly bo bym musial cala opowiedziec ;) Smutne sa te realia postapartheidowego RPA, atmosfera gesta, ciezka niczym u Llosy w "Miescie i psach" czy "Litumie w Andach". Ostrzegam milosnikow zwierzat, ze momentami moze byc to dla nich bolesna lektura. Polecam, bardzo sprawnie napisana wielowatkowa powiesc.

Nastepnie mam zamiar sie zabrac za "Blaszany bebenek" Grassa lub cos ostatnio mocno chwalonego Pamuka. No ale to po sesji, czyli jak znam zycie w polowie pazdziernika :lol:

a co Wy ciekawego macie obecnie 'na warsztacie' ? ;)

Artur - Nie Cze 17, 2007 11:50 am

Ostatnio to był chyba Forumowy Klub Miłośnika Książki o ile pamiętam ;) Ale to szczegół.

Ja z uwagi na to, że teraz sesja (brzydkie słowo) i w związku z tym n**** to nic nie czytam, ale jak tylko skończę z tymi głupotami to się wezmę za coś ciekawego dla mnie :lol:
Pewnie jakieś s-f i fantasy, standardowo no i może Cobena sobie znowu coś przeczytam.
Na pewno w kolejce są tacy autorzy jak Frank Herbert (wiadomo co), Peter Hamilton (kontynuacje "Dysfunkcji Rzeczywistości), Dan Simmons ("Ilion" + "Olimp" a także może przeczytam rozwinięcie "Hyperiona" i "Zagłady Hyperiona" w postaci "Endymiona" i "Triumfu Endymiona" ;) ), Robin Hobb (3 trylogie: Skrytobójcy, Kupcy i Ich Żywostatki oraz Złotoskóry), Orson Scott Card (cała seria o Alvinie Stwórcy), sie też za Kinga może wezmę.
No i chyba wreszcie przeczytam "Cienką Czerwoną Linię" oraz "O Jeden Most Za Daleko" bo długo się zbieram a w domu cały czas leżą.
Chciałbym też w końcu obadać Browna i zobaczyć o co tyle krzyku ;-)

No i w ogóle to trzeba odwiedzić tanią ksiżkę w Krakowie i się zaopatrzyć na wakacje w jakieś czytadła :)

Szajba - Nie Cze 17, 2007 11:55 am

jako iż mature ustną z polaka zrobiłem w oparciu o filmowe adaptacje powieści ( :lol: ) tak wypadało by te książki WRESZCIE przeczytać. o ile mit o deadlu i ikarze to oklepana rzecz a "tylko dla orłów" czytałem z 5 razy, to zabieram się za:
Imię Róży (po raz drugi to będę czytać) i za Władcę Much. zapowiadają się na prawdę ciekawe wieczory w domowym zaciszu ;)

salvis - Nie Cze 17, 2007 3:49 pm

zaczynam czytać J.D. Salingera- przeczytałem właśnie "Catcher in the rye"- polecam :)
kobi - Nie Cze 17, 2007 10:58 pm

Artur "Cienka Czerwona Linie" *BARDZO* polecam :!: swietnie napisana, jedna z najlepszych wojennych powiesci jakie czytalem, choc gorzka to lektura. Naprawde nie zawiedziesz sie. "Wlasnosc, wszystko dla wlasnosci ..."

Jednak jesli o Jamesa Jonesa idzie to dla mnie najlepsza, najbardziej dupskokopiaca powiescia jest "Stad do wiecznosci". Hawaje, gnojenie i tanie dziwki, ta mniej eksponowana strona armii i wojny. Nie powinienes miec problemow z jej znalezieniem, bo byla nawet kiedys w kolekcji wyborczej, cegla wielgachna ale tak wciaga, ze lykniecie jej w 2 wieczory nie jest niczym dziwnym.

A jak juz sie krecimy wokol wojennej literatury, to polecic musze jeszcze "Krola Szczurow" Clavella. Miejsce akcji - Changi kolo Singapuru, przedsionek piekla gdzie psy dupami szczekaja. Czas akcji - II WŚ. Dramatis personae - alianccy zolnierze w japonskim obozie jenieckim. W obozie, gdzie glod, wszy, brak informacji i mali zolci dozorcy z ciezkimi palkami. Wiezniowie na granicy egzystencji, szare szczury ... oprocz tytulowego Krola. Jedno z najlepszych swiadectw zycia w obozie w ogole - dla mnie na rowni z "Innym Swiatem" Grudzinskiego czy genialnymi wspomnieniami Grzesiuka zatytulowanymi "5 lat kacetu". To sie czyta, a nie jakies tam fantastyki ;) <joke>

Shayba u mnie w kolejce jest tez Diuna, kupilem sobie kiedys w wersji oryginalnej i czeka czeka na swoja kolej, ale jakos mnie do niej chwilowo nie ciagnie ;) (choc wiem ze to kvl+)

Salvis a co Salinger jeszcze napisal dobrego ? bo szczerze to "Buszujacy w zbozu" to jedyne z jego dorobku co kojarze ... swoja droga mialem to jako lekture w ... gimnazjum :shock: to ta ksiazka mnie tak zdemoralizowala :lol: ;)

ps.

z tego miejsca chcialbym podziekowac Kochanej Administracji za przyklejenie tematu :j

salvis - Pon Cze 18, 2007 3:35 pm

kobi napisał/a:
Salvis a co Salinger jeszcze napisal dobrego ? bo szczerze to "Buszujacy w zbozu" to jedyne z jego dorobku co kojarze ... swoja droga mialem to jako lekture w ... gimnazjum :shock:

O_o w gimnazjum O_o ja bym wam nie pozwolił czytać :)

kobi napisał/a:
to ta ksiazka mnie tak zdemoralizowala :lol: ;)

:rocx

napisał jeszcze conajmniej dwie książki(zdaje się "wyżej podnieście strop cieśle" :B i coś jeszcze ale nie pamiętam title'a)teraz pożyczyłem "9 opowiadań", jak będą dobre to napiszę:D

Copycat - Pon Cze 18, 2007 3:46 pm

"Buszujący w zbożu" to jeden z największych smutów jakie w życiu czytałam. Tragedia.
kobi - Pon Cze 18, 2007 11:38 pm

czternastoletniemu mnie sie podobalo :lol:
Elevatorman - Pią Lip 13, 2007 11:21 pm

Artur napisał/a:
Orson Scott Card (cała seria o Alvinie Stwórcy),

Gra Endera jest świetna tego autora... mówca umarłych czyli kontynuacja już nie tak dobra, a 3 częsci nie ma u mnie w bibliotece jej tytuł to bodajże ksenocyd
Szajba napisał/a:
Władcę Much
przeczytałem :D
Cytat:
Imię Róży (po raz drugi to będę czytać)

teraz to czytam ;)
kobi napisał/a:
Cienka Czerwona Linie" *BARDZO* polecam

kto ją napisał ?

syzygy - Pią Lip 13, 2007 11:27 pm

Artur napisał/a:
No i w ogóle to trzeba odwiedzić tanią ksiżkę w Krakowie i się zaopatrzyć na wakacje w jakieś czytadła

nie lepiej bibliotekę? :P

Muszę chyba odpocząć od Kinga, więc sobie ostatnio wreszcie przeczytałem Alchemika- bardzo mi się podobał.
Po nim czytałem Bractwo Róży Morrella- tez fantastyczna książka.. lubię taką dobrze podaną sensację, gdzie oprócz dobrze zmontowanej akcji jest jeszcze jakieś drugie dno :P
A teraz zaczynam "W księżycową jasną noc" Whartona.

Artur - Sob Lip 14, 2007 1:03 am

syzygy napisał/a:
nie lepiej bibliotekę? :P

Lubię kupować książki, możę nie tak bardzo jak płyty ale lubię ;)
Zwłaszcza, że w taniej książce mają naprawde świetne ceny.

Ja ostatnio przeczytałem "Siódmego Syna" (po raz drugi, bo wszystko zapomnialem a biorę sie za całego Alvina) i "Czerwonego Proroka" Orsona Scotta Carda, czyli 2 pierwsze części "Opowieści o Alvinie Stwórcy".
Bardzo fajne książki, zwłaszcza ta druga, bo "Siódmy Syn" jak to pierwsze części większych całości - jest ledwie preludium i niewiele sie w nim tak po prawdzie dzieje. Za to część druga już wyśmienita, mnóstwo postaci historycznych sie tutaj pojawia (Bonaparte, La Fayette, Jefferson), wątek walki Indian z angielskimi kolonizatorami.
Co prawda jest to tzw. historia alternatywna ale wszystko jest napisane tak zgrabnie i logicznie, że ma się wrażenie że takie coś mogłoby sie wydarzyć. No i w sumie podejmuje problem swego czasu fundamentalny dla losów kontynentu.
Szkoda tylko, że chwilo będę się musiał zatrzymać, bo mimo że posiadam 5 z 6 wydanych części to właśnie 3-ciej nie :lol: A zdobyć ją niełatwo, trzeba poczekać aż sie coś pojawi na allegro.
Toteż teraz sie właśnie zabieram za "Cienką czerwoną linię", zobaczymy czy literatura wojenna to coś co mi spasuje.
Elevatorman napisał/a:
kto ją napisał ?

James Jones
Elevatorman napisał/a:
Gra Endera jest świetna tego autora... mówca umarłych czyli kontynuacja już nie tak dobra, a 3 częsci nie ma u mnie w bibliotece jej tytuł to bodajże ksenocyd

Słyszałem o tym, ale na razie sie skupie na Alvinie :)

Elevatorman - Sob Lip 14, 2007 2:44 pm

u mnie w bibliotece nie ma sagi o alvinie ... a ja jeszcze mrocznej wieży nei skonczyłem bo nie było w bibliotece teraz to imię róży i potem pujde popatrzeć czy jest wreszcie... ale ostatnio odpoczywam od Kinga
vyrus - Sob Lip 14, 2007 4:13 pm

Ja właśnie przeczytałem Zwodniczy Punkt - D.Browna. W sumie Anioły i Kod o niebo lepsze ale i tak czytało się świetnie. Została jeszcze tylko Cyfrowa Twierdza. Czytał ktoś ??
dostoevsky - Nie Lip 15, 2007 12:44 am

Brawa za temat.

Ja kończę "Europę" N. Daviesa.

Xzanu - Nie Lip 15, 2007 10:32 am

"Chmara wróbli" - Takashi Matsuoka - opowieść o samurajach u schyłku XIX wieku. świetna książka, drugi tom "Honor Samuraja" niestety gorsza.

Saga Gry o tron - Martina - najlepsze political-fantasy jakie czytałem.

opowiadania o Mordimerze Madderdinie (Sługa boży, Młot na czarownice, Miecz Aniołów, Łowcy dusz) Piekary, świetna wizja świata gdzie Jezus nie umarł, tylko zszedł z krzyża i poniósł niewiernym śmierć i zniszczenie

vyrus - Nie Lip 15, 2007 10:54 am

Czytał ktoś "Nowy wspaniały świat" Huxley'a ?? Według opisu może to być bardzo ciekawa książka :)

EDIT: trochę cytatów http://pl.wikiquote.org/w...wspaniały_świat

Szajba - Nie Lip 15, 2007 10:57 am

ja czytałem. powiem tak. ksiażka jest lepsza niż album Maiden pod tym samym tytułem ;)
balcerek - Nie Lip 15, 2007 10:59 am

I tak najfajniej na świecie pisze Pratchett. Jego książki potrafią nieźle rozbawić. Ma fajne teksty i fajne pomysły na książki. No i ten słonik na początku każdego rozdziału ;)
vyrus - Nie Lip 15, 2007 11:00 am

Czyli kupuję :) Poszukam na mieście ale na allegro jest za 9zł więc to żaden wydatek a książka zapowiada się całkiem niezle :)
Maciek_ - Nie Lip 15, 2007 12:51 pm

vyrus napisał/a:
Czytał ktoś "Nowy wspaniały świat" Huxley'a ?? Według opisu może to być bardzo ciekawa książka :)

EDIT: trochę cytatów http://pl.wikiquote.org/w...wspaniały_świat

to jest zajebista książka. szajba dobrze to określił :cool: