27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2333
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 4:13 pm
Skąd: Pawłowice

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Pablo1919 » czw maja 28, 2015 7:26 pm

Koncert cud miód. Set idealny, nic dodać nic ująć, a i power ze sceny niesamowity. Widziałem Blaze'a po raz 4 i chyba ten właśnie gig podobał mi się najbardziej. Bardzo fajne, że Blaze skumał się na dłużej z chłopakami z Absolvy, bo gigi z 2011 i 2012 to każdy w innym składzie, przez co nie było takiej chemii na scenie, a te chłopaki bawią się z Blazem jakby znali się od lat, aż się morda cieszy. Publika też rewelka, masa ludu doskonale znała i śpiewała kawałki z jego solowej twórczości a nie tylko czekała na hity z czasów Maiden. Kark urwany, gardło zjechane, ale warto było. Na Blaze'a zawsze warto, jak ktoś się zastanawia to nie ma nad czym.
Pozdro dla The_Alchemist i jeszcze kilku innych osób z Sanktuarium. Posiedziałbym jeszcze, ale niestety taki urok koncertów w środku tygodnia, że trzeba na drugi dzień do roboty i musiałem szybko spadać.

DZIADEK LEON
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: wt lis 08, 2011 5:45 pm
Skąd: AUSCHWITZ

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: DZIADEK LEON » pt maja 29, 2015 1:46 pm

Kto się wybiera do Krakowa?

Awatar użytkownika
Proboszcz_Dobrodziej
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 90
Rejestracja: wt maja 31, 2005 3:59 pm
Skąd: Plebania w Tulczynie

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Proboszcz_Dobrodziej » pt maja 29, 2015 3:53 pm

a ja chętnie :)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9256
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Schizoid » sob maja 30, 2015 11:54 am

Kapitalny koncert był w Krakowie! Blaze zagrał 20 numerów, w tym 5 z czasów, gdy był w Iron Maiden. Stałem zaraz przed nim, obok mnie byli ludzie, którzy też znali teksty do jego solowych utworów, więc było głośno przy takim The Launch albo The Brave. Fajnie, bo to oznacza, że część ludzi nie przychodzi tylko dlatego, że Bayley nagrał dwie płyty z IM. Muzycy z Absolvy spisali się znakomicie (Chris!), szczególnie podczas Tough as Steel. Kto był, ten wie, o czym mowa :) Sam Blaze jak zawsze nie zawiódł. Do tego było dwa razy "sto lat", raz po angielsku, raz po polsku. No i tort pod koniec :D Na razie byłem na trzech koncertach BB Band i ten był najlepszy. Kto mógł być, a nie poszedł, niech żałuje. Warto było dla samego Stare at the Sun. Zdjęcia z Blaze'm można było robić sobie przed i po koncercie. Minusem była kiepska organizacja na początku. Drzwi miały być otwarte o 19:00, wtedy jeszcze Blaze testował dźwięk (słychać było pod klubem). Skończyło się na tym, że sami weszliśmy kilkanaście minut po 19 (nawet nikt drzwi nie pilnował). Porażką była szatnia. Otwarli ją jak support zaczął grać, a wtedy już byłem przy barierkach i musiałem kurtkę zostawić za nimi. Tak czy inaczej, świetny występ świetnego wykonawcy. Long live Blaze!
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Zygi
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 407
Rejestracja: pn cze 23, 2003 1:02 pm
Skąd: Stalowa Wola

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Zygi » sob maja 30, 2015 7:48 pm

Bardzo dobre gigi we Wrocławiu i w Poznaniu :)
Na więcej, po kilkuset kilometrach w samochodzie nie starczyło sił. W Poznaniu niestety większość ludzi zaczęła się ruszać przy kawałkach z czasów Maiden, w odróżnieniu od wrocławskiego koncertu.
Frekwencja taka se. Ważne że koncerty były zajebiste, Blaze i Absolva w wysokiej formie.
Dobrze że jest zapowiedź nowej płyty i nowej trasy na początku przyszłego roku.
Pozdrowienia dla wszystkich którzy ze mną byli, Sanktuarian z którymi rozmawiałem a ich nie poznałem, jak i tych z którymi nie rozmawiałem :)

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1694
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Kuba » sob maja 30, 2015 11:41 pm

Byłem w Krakowie.

W końcu wybrałem się na Blejza. Miałem szczere chęci za każdym razem kiedy był w Krakowie, jednak za każdym razem coś mi stawało na drodze. Tym razem jednak zadbałem żeby nic mi nie przeszkodziło: przełożyłem pogrzeby, randki, inne spotkania :)

Pierwsze wrażenie jak wlazłem do Rotundy: padaka. :roll: Frekwencja mizerniutka się zapowiadała. Gdzieś ludzie chyba pochowani byli bowiem na koncert solenizanta się zlazło 150, może 200 osób. Bez wchodzenie w szczegóły i analizowania każdego dźwięku - byłem bardzo mile zaskoczony całością :dance: Spodziewałem się delikatnej chałturki - teraz mi wstyd za samego siebie. 2 godziny jazdy na najwyższych obrotach. Blaze w bardzo dobrej dyspozycji głosowej, muzycy całkiem sprawni wykonawczo - jedynie Man On The Edge jakiś taki "zgwałcony" na szybko, reszta bardzo OK. Mnie tam niezbyt dużą ilość kawałków Maiden cieszyła, solowe rzeczy Blejziego trzymają naprawdę dobry poziom, ludziom się podoba, testy znają, bawią się przednio, 1-2 kawałki Maiden by w zupełności wystarczyły - jako taka wisienka na torcie. A skoro o torcie mowa - to Blaze był wyraźnie zaskoczony i było mu mega miło jak mu zespół zniknął ze sceny w ułamku sekundy i po chwili pojawił się z ciachem właśnie. Ogólnie właśnie fajną chemię między nimi widać, fajny rodzaj interakcji - zwłaszcza jak Panowie gitarmeni toczyli ze sobą pojedynek, a Blaze "wstrzymywał" entuzjazm widowni. Fajne to również było że Blaze nikomu nie pozwoli stać bezczynnie, każdego do uczestnictwa w zabawie wkręci.

Brawo że mu się chce. Mimo dość mocno nie sprzyjających warunków. Nie wiem ile On zarabia (czy w ogóle?) na takich koncertach ale na każdego jednego funta zarobił wczoraj bardzo uczciwie :jee:

Deleted User 4783

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Deleted User 4783 » ndz maja 31, 2015 12:44 am

Doskonale rozumiem Zygiego ;), koncerty we wrocławiu i poznaniu miazga, chociaż w poznaniu złapali wiatr w żagle na 100%. Nie żałuję kwadratowej d...py, zmęczenia 3 dniami w trasie i nie dospania, bo koncerty były naprawdę na najwyższym poziomie. Blaze w świetnej formie, muzycy z Absolvy zasługują na całkowity szacunek. Pozdro dla wszystkich obecnych z Sanktuarium!

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9692
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: krusejder » ndz maja 31, 2015 1:07 am

W Warszawie identycznie: znakomity koncert i tylko ca. 150 osób na sali. Większość to przyjaciele, znajomi, znajomi z FB i znajomi z widzenia ...

Było chyba 21 kawałków (porównywałem do setlisty z Krakowa), w tem na bis Man On The Edge i Fear Of The Dark
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ...

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Szymon » ndz maja 31, 2015 1:59 pm

No w Krakowie faktycznie frekwencja cieniutka, ale Ci co byli dali rade i w ogole nie bylo slychac, ze sala jest pusciutka. Blaze jest super gosc, wokalnie kilka klas wyzej jak za czasow maiden. Warto chodzic na jego koncerty, bo widac, ze lubi to co robi.
Szkoda ze nie zagral FOTD, a nie wiedzac, ze grywa ten kawalek, przez chwile dla beki dalismy sie Fear Of The Dark.!!!:)

Ponizej kilka nagran z Krakowskiego koncetu

Gromkie sto lat, happy birthday i Man On The Edge : https://www.youtube.com/watch?v=NP4aXTjPTDA (Swoja droga jak wyszli z tym tortem to liczylem ze mu go w twarz wsadza :P Ale dobrze ze tego nie zrobili bo mialem okazje sie przekonac ze tort byl przepyszny)
Ten Seconds: https://www.youtube.com/watch?v=TACOtwTIHLM
Virus: https://www.youtube.com/watch?v=0tF5-IlXwms
Silicon Messiah: https://www.youtube.com/watch?v=I4jM4f5WXLA
Lord Of The Flies https://www.youtube.com/watch?v=UrtSoRl-5U8
Clansman: https://www.youtube.com/watch?v=C4UDoJSL1JQ

Awatar użytkownika
zgo
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1556
Rejestracja: śr lis 27, 2013 10:48 pm
Skąd: Bydgoszcz/Wrocław

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: zgo » ndz maja 31, 2015 3:59 pm

Co do frekwencji to szkoda mi gościa. Wszyscy otwarci byli, nie było problemu żeby pogadać, napić się piwka...
Blaze jest zajebisty, jakby nie było mała legenda Maiden a publika baaardzo mała :(

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9256
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Schizoid » ndz maja 31, 2015 4:17 pm

Tu nawet nie chodzi o to, że był ważnym elementem Ironów...
Nie wierzę, że gdyby ktoś, kto lubi metal posłuchałby takiego Silicon Messiah, nie spodobało mu się. No way. Ten facet wydał parę wyśmienitych płyt solowych, które zasługują na uwagę. Po prostu przykre jest to, że ludzie idą na jego koncerty tylko dlatego, że na plakacie jest napis "Ex-Iron Maiden". Część publiki to Janusze idące na Blaze'a "bo może zagra Fear of the Dark". To jest przykre. Ja w Rotundzie bawiłem się wspaniale przy Ten Seconds albo Kill and Destroy, koło mnie byli jacyś inni fani solowej twórczości BB i razem z nimi fajnie śpiewało się refreny, a czasem i całe linijki tekstów. Chciałoby się, żeby takich było więcej.
Słaba frekwencja w Krakowie to wina między innymi kiepskiej promocji. Na trasie Soundtracks of my Life było dużo plakatów porozwieszanych, na tej widziałem reklamę tylko dwa razy. Po drugie, dzień wcześniej grał Accept i wiele osób po prostu się nie wyrobiło. Jakby nie było, koncertowanie to kosztowna sprawa. Przed koncertem dałem jednemu metalowcami kilka złotych na bilet, nie miał forsy, bo wydał na koncert Acceptu dzień wcześniej.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

DZIADEK LEON
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 309
Rejestracja: wt lis 08, 2011 5:45 pm
Skąd: AUSCHWITZ

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: DZIADEK LEON » ndz maja 31, 2015 6:38 pm

Ten gość uzbierał w końcu na bilet (ode mnie też dostał piątkę). Sam koncert świetny. Blaze w formie, zespół super, atmosfera z minuty na minutę lepsza. Nieco większa temperatura na utworach IM zarówno u zespołu jak i publiki (przynajmniej na początku koncertu).Pod koniec totalne szaleństwo. Rewelacyjne Blood & Belief, Man of the Egde lekko skopany. Blaze pod koniec zmęczony, ale miał pełne prawo - dał z siebie wszystko, super kontakt z publiką. Pierwszy raz widziałem go na żywo od 1998 i jest bardzo OK. Rotunda jak w najlepszych latach 90 tych :? .

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9692
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: krusejder » ndz maja 31, 2015 8:25 pm

Lauch / Futureal https://youtu.be/cZc715Uo6is

3 inne clipy na moim kanale
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ...

Deleted User 2259

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Deleted User 2259 » pn cze 01, 2015 2:27 am


Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3402
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Emilio » pn cze 01, 2015 11:51 pm

Byłem w Poznaniu. Jestem baaaaardzo pozytywnie zaskoczony! Koncert grnialny. Mistrzostwo, jednen z najlepszych klubowych koncertów na jakim byłem. Publika niezbyt liczna ale za to mało ludzi z przypadku, świetna atmosfera, energia... kosmos. Blaze to wspaniały facet. To artysta godny szacunku pod każdym względem. Mimo kameralnej charakterystyki koncertu, nie zagrał na pół gwizdka. Wszystko full wypas, bodaj 21 kawałków i ponad 2 godziny heavymetalowgo szaleństwa. Rewelacyjne. Do tej pory tylko go lubiłem, teraz jestem jego fanem :)

no i do tego wpadła płyta podpisana przez Blaze'a ;)

http://zapodaj.net/834002124b785.jpg.html
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Awatar użytkownika
patpul
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 26, 2011 2:16 am
Skąd: Olsztyn

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: patpul » wt cze 02, 2015 8:26 am

A jeśli wierzyć wpisowi z twarzoksiążki Pubu Sarmata (a nie wierzyć nie mogę, bo potwierdzone w kręgach blisko związanych z Sarmatą:P), to Blaze'owi bardzo spodobało się w Olsztynie. Bo dziś szykuje się koncert ekstra:
Uwaga! To nie żart. Jutro, tzn. we wtorek, Blaze Bayley ma wystąpić spontaniczno-akustycznie w Sarmacie!
Start o godz. 21.00. Wjazd free choć pewnie warto trochę kaski przygotować na płyty i napity.... Jest moc...Są chętni na ponowne spotkanko z Blaze'm?
https://www.facebook.com/pages/Sarmata- ... 7403597331

Deleted User 4783

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Deleted User 4783 » wt cze 02, 2015 1:50 pm

info o dodatkowym gigu mnie załamało... jakbym wiedział wczoraj, to byłbym na bank w olsztynie :/ źle wybraliśmy koncerty, ale kto przewidział... Jednak mogę uspokoić wszystkich, którzy nie dotarli na gigi Blaze'a - w kwietniu 2016 roku będzie na pewno 1 koncert w PL, więc szykować kasę! :D

Awatar użytkownika
patpul
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 26, 2011 2:16 am
Skąd: Olsztyn

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: patpul » śr cze 03, 2015 12:03 am

Dla fanów Maidens niezła sztuka:)
W ogóle dlaczego zagrali, to jest też historia na inne opowiadanie:D Na pewno w środę wyjeżdżają z Olsztyna. Ale trochę tu zabawili.
Set taki na mniej więcej godzinę i 20 minut - gitara akustyczna, bas i wokal. Większość z czasów Blaze'a w IM. Zagrali tak +/- 12 numerów, m.in.: "Man of the Edge", "Judgement or Heaven", "Futureal", "The Clansman", "Como Estais Amigos". A do tego np. UFO i "Doctor, doctor" oraz - na sam koniec - Free i "All Right Now".
Ogólnie bardzo sympatyczny koncert, za totalnego frikosza na dodatek i spontanicznie zorganizowany - z propozycją wyszedł Blaze, że zagrają.
Ludzi - podejrzewam - nabiło podobnie, jak w niedzielę (nie więcej, niż 150 sztuk), ale lokal o wiele mniejszy, więc i kontakt był zupełnie inny.
W następnym roku trasa też z Absolvą, przynajmniej jej europejska część.

Awatar użytkownika
Emilio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3402
Rejestracja: sob cze 12, 2010 12:47 am
Skąd: Oborniki, k Poznania

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Emilio » śr cze 03, 2015 1:10 am

Moje fotki z koncertu Blaze'a w Poznaniu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

\m/
"Moje dni upływają pomiędzy logiką, gwizdaniem, chodzeniem na spacery i stanami depresji."

Szymon
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2591
Rejestracja: pn mar 31, 2003 7:33 pm
Skąd: Lunteren, NL

Re: 27-31/05/2015 - Blaze Bayley Polska

Postautor: Szymon » śr cze 03, 2015 10:47 am

Hehe Wlasnie wczoraj sie zastanawialem, skad na moich filmikach tyle wejsc, jak Blaze to raczej 100 klikniec nie osiaga :) A tu zasluga blabbemouth widac ;)


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości