Koncertowe przewidywania

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Zakkahletz
-#nomad
-#nomad

Re: Koncertowe przewidywania

Postautor: Zakkahletz » wt sty 19, 2021 2:49 pm

Byłem na wielu darmówkach wykonawców i zespołów, na które chętnie znowu bym poszedł (Varius Manx, T.Love, Sidney Polak, Wolna Grupa Bukowina, Antonina Krzysztoń, Marek Piekarczyk, Maciej Maleńczuk, Majka Jeżowska, Lonstar etc.), a jeszcze więcej jest takich, na których koncertach, nie tylko darmowych, jeszcze nie byłem, a bardzo chciałbym być i nie wykluczam, że właśnie w 2021 roku będzie mi to dane.

[EDIT] Już nawet małe koncerty są ogłaszane na wiosnę 2022 roku, dlatego pomyślałem sobie, że organizatorzy Metalmanii powinni (gdyby na to wpadli) niedługo ogłosić 25. edycję festiwalu na przyszły rok, podać pierwsze nazwy i zacząć sprzedaż biletów. Czy to kwiecień w Spodku, czy sierpień przy Progresji, czy jeszcze inna opcja, moim zdaniem wszystko by dobrze zażarło.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: gumbyy » wt sty 19, 2021 4:32 pm

[EDIT] Już nawet małe koncerty są ogłaszane na wiosnę 2022 roku, dlatego pomyślałem sobie, że organizatorzy Metalmanii powinni (gdyby na to wpadli) niedługo ogłosić 25. edycję festiwalu na przyszły rok, podać pierwsze nazwy i zacząć sprzedaż biletów. Czy to kwiecień w Spodku, czy sierpień przy Progresji, czy jeszcze inna opcja, moim zdaniem wszystko by dobrze zażarło.
Przecież ciężko cokolwiek teraz planować. Zespoły czekają co z ich trasami, które na pewno będą dla nich większym priorytetem niż niszowa Metalmania. Dla organizatorów też problem, bo teraz nikt biletu z wyprzedzeniem nie kupi, a zaliczki dla zespołów trzeba popłacić.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
krusejder
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: krusejder » wt sty 19, 2021 5:18 pm

Odnośnie polskiego podwórka, to niech letnie plenerowe darmówki finansowane z budżetów samorządowych zostaną przywrócone, to już będzie coś.
A ja chciałbym, by je zlikwidowano. Czemu wykonawcy bez żadnej popularności mają być podtrzymywani na rynku tylko dlatego, że mają dobrych managerów, którzy robią fajny payback korupcyjny wynajmującym ich samorządom?

Skończmy z tymi wszystkimi Dniami Pierdziszewa, zwłaszcza, że od paru lat kręci się tam mnóstwo discopolaków
2020: styczeń - Clödie (18), Sabaton / Apocalyptica (24), Scream Maker / Młot na Czarownice (30); luty: Turbo (1), HeartRockowanie (14), Kult (21), Made in Warsaw (28); marzec: .....

Zakkahletz
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zakkahletz » wt sty 19, 2021 6:38 pm

Napisałem "niedługo" (np. wiosną), a nie "teraz", gumbyy, i nie od strony zespołów na to spojrzałem, tylko bardziej od strony organizatorów.

Dni Pierdziszewa się nie skończą, krusejder, a jeżeli nawet, to nieprędko. Dlaczego z nich nie skorzystać, jak będzie coś ciekawego/dobrego, szczególnie w tak specyficznym sezonie plenerowym "wolnym" od imprez biletowanych, na jaki się zanosi?

Awatar użytkownika
gumbyy
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: gumbyy » wt sty 19, 2021 8:03 pm

Napisałem "niedługo" (np. wiosną), a nie "teraz", gumbyy, i nie od strony zespołów na to spojrzałem, tylko bardziej od strony organizatorów.
Ale jedno z drugim się przecież łączy. Naprawdę na dzisiaj ruszanie z większą imprezą niż klub i 3 kapele to niezbyt mądry temat.
www.MetalSide.pl

Zakkahletz
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zakkahletz » wt sty 19, 2021 8:08 pm

NA DZISIAJ tak.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Dzosef » wt sty 19, 2021 11:36 pm

Odnośnie polskiego podwórka, to niech letnie plenerowe darmówki finansowane z budżetów samorządowych zostaną przywrócone, to już będzie coś.
A ja chciałbym, by je zlikwidowano. Czemu wykonawcy bez żadnej popularności mają być podtrzymywani na rynku tylko dlatego, że mają dobrych managerów, którzy robią fajny payback korupcyjny wynajmującym ich samorządom?

Skończmy z tymi wszystkimi Dniami Pierdziszewa, zwłaszcza, że od paru lat kręci się tam mnóstwo discopolaków
Dni pierdziszewa mają też skrajnie negatywny skutek w postaci braku rozwoju lokalnej sceny (bo gra się po układzie, a ludzie nie będa chodzili na mały gig skoro za miesiąc będzie festyn), a do tego nie wychowuje się w ludziach koncertowej pasji, bo chodzą na byle co. Juwenalia, sylwestry, dni ziemniaka za publiczne pieniądze - wszystko won
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
Kiedyś Rock'n'roll" Fanclub Shakin Stevena

2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona, Kraków x2
2020: chuj
KISS to zespół, który od samego początku nastawiony był na komercję. Stworzono markę KI$$ i ona zarabia na wielu płaszczyznach. Muzycznie nie mieli nigdy zbyt wiele do powiedzenia, na każdy album z lat 70 przypada po 3 kawałki, które ujdą, reszta to durnowate rock and rolle jakich nie zaryzykowałby nawet Shakin' Stevens. W latach 80 grali to, co grali wtedy wszyscy, ale znacznie słabiej, bez pomysłu, po prostu dziady żyjące wciąż legendą KISS. Dwie ich płyty, których mogę słuchać to te, których ich fani akurat nie lubią, co by się zgadzało.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#nomad
-#nomad

Postautor: Schizoid » śr sty 20, 2021 12:04 am

Z drugiej strony wątpię, żeby ludzie, którym wystarczają dni ziemniaka, mieli w sobie duszę fanów muzyki. To eventy pod konkretną grupę docelową. Ja też nie do końca rozumiem, jak można nie żyć muzyką i koncertami, ale nasze podejście jest jednak specyficzne na tle ogółu. Większość ma inne pasje.
Obrazek

Zakkahletz
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zakkahletz » śr sty 20, 2021 12:22 am

Ja tam lubię sobie wpaść nawet na dzień świńskiego ogona, jak jest tam coś, co mnie interesuje. Z tego samego powodu np. czasami pojawię się w Biedrze czy w lumpeksie.

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » śr sty 20, 2021 12:51 am

Z drugiej strony wątpię, żeby ludzie, którym wystarczają dni ziemniaka, mieli w sobie duszę fanów muzyki. To eventy pod konkretną grupę docelową. Ja też nie do końca rozumiem, jak można nie żyć muzyką i koncertami, ale nasze podejście jest jednak specyficzne na tle ogółu. Większość ma inne pasje.
O toto. Pasja koncertowa, życie muzyką, kolekcjonerstwo, kupowanie etc. to wszystko są absolutne wyjątki. Dla większości ludzi muzyką nie jest pasją a tłem do "codziennego" życia. Jak to zmienić? Nie wiem ale też wątpię żeby skasowanie dni Pierdziszewa pomogło.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: gumbyy » śr sty 20, 2021 12:58 pm

O toto. Pasja koncertowa, życie muzyką, kolekcjonerstwo, kupowanie etc. to wszystko są absolutne wyjątki. Dla większości ludzi muzyką nie jest pasją a tłem do "codziennego" życia. Jak to zmienić? Nie wiem ale też wątpię żeby skasowanie dni Pierdziszewa pomogło.
Ale po co zmieniać? Jeden "lubi ogórki, drugi ogrodnika córki". Niech każdy sobie żyje według swoich potrzeb i zainteresowań i już. Dla mnie metalowe koncerty, dla kogoś innego Dni Pierdziszewa z kapelami z dupy i pasuje.
www.MetalSide.pl

pz
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: pz » śr sty 20, 2021 1:09 pm

Ale na kapele z dupy też można iść za własne pieniądze a nie za "budżetowe". Chociaż nie jestem przeciwny festynom miejskim czy dzielnicowym. To też potrzebne.

Plany na 2020: brak

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » śr sty 20, 2021 2:57 pm

Oferta kulturowa takiego "masowego" zdarzenia powinna być dostosowana dla mas mówiąc krótko ;) Nie jestem specjalnie za Dniami Pierdziszewa ale zdaję sobie też sprawę, ze specjalnie nie zapowiada się zmiana w tym temacie.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: gumbyy » śr sty 20, 2021 4:02 pm

Ale na kapele z dupy też można iść za własne pieniądze a nie za "budżetowe". Chociaż nie jestem przeciwny festynom miejskim czy dzielnicowym. To też potrzebne.
No ale jakby zrobili np. Iron Maiden na dniach Pierdziszewa za darmo to byśmy też poszli ;) niech sobie chodzą za darmo i oglądają. Grunt, że wyjdą z domu i odejdą od tv :lol:
www.MetalSide.pl

pz
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: pz » śr sty 20, 2021 5:07 pm

Familiada czy Zenek? k&$#a, co za wybór. :mryellow:

Plany na 2020: brak

Awatar użytkownika
gumbyy
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: gumbyy » śr sty 20, 2021 5:38 pm

Familiada czy Zenek? k&$#a, co za wybór. :mryellow:
No ja nie wiem co wybrać :lol: :lol:
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Schizoid
-#nomad
-#nomad

Postautor: Schizoid » czw sty 21, 2021 10:05 am

Wolf Hoffmann trochę się wygadał:
the tour to coincide with the release of this [new ACCEPT] album ['Too Mean To Die'] has been pushed back one year to 2022 now
A teoretycznie mają w planach letnie festiwale. Czyżby zespoły już wiedziały, że ich oficjalne odwołanie to kwestia czasu?
Obrazek

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » czw sty 21, 2021 11:33 am

Możliwe, że to po prostu ostrożność. Choć to faktycznie zastanawia.

barsiarz
-#assassin
-#assassin

Postautor: barsiarz » czw sty 21, 2021 1:39 pm

A z kolei Rock Fest Tampere (10-12 czerwca 2021) ogłosił Helloween. Mało prawdopodobne mi się to wydaje. Zostały niecałe 3 miesiące do startu ich trasy, pewnie na dniach będzie info o przełożeniu.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#nomad
-#nomad

Postautor: Schizoid » czw sty 21, 2021 1:48 pm

Glastonbury się poddało, teraz odwołanie reszty to kwestia czasu...
Obrazek

Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”