21/08/2019 - Metallica - Warszawa

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Kusy
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Re: 21/08/2019 - Metallica - Warszawa

Postautor: Kusy » czw sie 22, 2019 8:37 pm

Popatrzmy na standardy innych muzyków. Oni by se wzięli pedalską flagę, pohejtowali Jarka, wsparli jaką ciotę czy lesbę. A ci jednak zrobili coś muzycznego.

Doceniam
Czy jest tu jakiś admin? Bo jeżeli to nie jest mowa nienawiści to ja nie wiem. No chyba, że to forum popiera takie wypowiedzi.

Krusejder, powinienem zgłosić Cię do odpowiednich służb, ale tak serio to mi Cię szkoda, bo jesteś tylko fanatykiem religijnym - mocnym w gębie cieńkim bolkiem.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » czw sie 22, 2019 8:53 pm

To nie jest mowa nienawiści, tylko zbyt mocno, dosadnie powiedziana prawda. Większość pituł przyjeżdżających do Polski, której nie potrafiliby pokazać na mapie świata i niekiedy mylą im się miasta w których koncertują, ta większość przyjeżdża tutaj i podlizuje się ze sceny swoimi żałosnymi manifestami w obronie tych niby uciśnionych mini grup różnych interesów(że niby demokracja zagrożona i inne takie tam), które to grupy tak naprawdę są rozwrzeszczane, roszczeniowe, aktualnie odstawione od wodopoju, albo postawiono tamę ich roszczeniom... i same są chamskie do bólu i agresywne w mediach i na ulicy wobec osób o konserwatywnych poglądach i prezentujących tradycyjne wartości.
Metallica śpiewająca Niemena "Sen o Warszawie" i dająca 200 tys na hospicjum dla polskich umierających dzieci jest jak DIAMENT pośród lewackich rzempoł goszczących w Polsce i z tej okazji plotących ze sceny głupoty na temat kraju o którym usłyszeli tylko dlatego, że przyszło im tu zagrać chałturę.
Waters ze swoimi lewackimi słowotokami przy chłopakach z Metallica jest niczym pętak. To samo chłoptasie z Green Day epatujący w Polsce na scenie tym, jak to oni Trumpa nie lubią(jakby mnie to obchodziło). Mam wymieniać dalej tych chałturników zjeżdżających do Polski po grubą kasę i plotących to co mainstreamowcom wypada albo im kazano?
Możesz sobie o mnie myśleć co chcesz. Daleki jestem od mowy nienawiści, ale z pełną odpowiedzialnością uważam, że gość ma dużo racji, tylko ubrał to może w za mocne słowa.
Tak jak mam wielki szacun dla zespołu Metallica za to jak zachował się goszcząc w Polsce, bo zachował się neutralnie nie wtrącając się w żadne nasze plemienne wojny, lecz wsparł finansowo chore polskie dzieci, tak mam podobny szacunek dla Jaggera, który będąc w Polsce nie dał się wmanewrować w jakieś durne prowokacje i tym frajerom, którzy koniecznie chcieli, żeby określił się po ich stronie powiedział - Jestem za stary, żeby być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać.
Facet nie chciał się wtrącać w plemienne spory polskiego establishmentu politycznego i ludzi powiązanych z tym establishmentem. Przywiózł do Polski muzykę, bo ludzie zapłacili za koncert, a nie za płomienne przemówienia o zabarwieniu politycznym.
Takich artystów szanuję.
Kusy. Nie mam ochoty na dalszą polemikę. Nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji. Przeczytałem trochę słów jakie wypowiedziałeś na tym forum. Sądzę, że się nie polubimy. Ale bądź zdrów.
Ostatnio zmieniony czw sie 22, 2019 10:27 pm przez Pierre Dolinski, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » czw sie 22, 2019 8:57 pm

Popatrzmy na standardy innych muzyków. Oni by se wzięli pedalską flagę, pohejtowali Jarka, wsparli jaką ciotę czy lesbę. A ci jednak zrobili coś muzycznego.

Doceniam
Czy jest tu jakiś admin? Bo jeżeli to nie jest mowa nienawiści to ja nie wiem. No chyba, że to forum popiera takie wypowiedzi.

Krusejder, powinienem zgłosić Cię do odpowiednich służb, ale tak serio to mi Cię szkoda, bo jesteś tylko fanatykiem religijnym - mocnym w gębie cieńkim bolkiem.
Proponuje gre: pijemy shota za kazdy powrot Kusego po ogloszeniu odejscia z forum
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » czw sie 22, 2019 9:01 pm

Każdy jego powrót powinienem zapijać półlitrówką rumu Stroh 80%, bo na trzeźwo jego zachowań znieść się nie da, jednak obawiam się, że mógłbym się niebezpiecznie stoczyć na złą drogę, bo chyba dość często powraca.

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » czw sie 22, 2019 9:08 pm

To jest dobry trunek :)

Obrazek
2019: 10.01 Made in Warsaw 12.01 (i 15.02, 1.06, 28.07) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia, 30.03 Monstrum, 25.04 & 4.05 W. Hoffmann, 17.05 Memoriał Dio, 18.05 Monasterium, Roadhog, 25.05 TURBO, 18.06 Kiss, 21.06 Rod Stewart, 22.06 Bryan Adams, 30.06 Varius Manx, 10.07 Mark Knopfler, 12.07 Bon Jovi ....

Zdan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Zdan » czw sie 22, 2019 9:16 pm

Zasadniczo uważam, że koncerty tego typu panów nie powinny być miejscem manifestacji żadnego rodzaju poglądów politycznych - ani tych z lewa ani tych z prawa. Trochę co innego to niezależne, punkowe czy hardcorowe rzeczy po squatach czy małych klubach.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » czw sie 22, 2019 9:22 pm

Na niezależne, punkowe, czy hardcorowe rzeczy po squotach nie chodzę i mam w dupie ich lewicujące manifesty po norach, ale gdybym w trakcie koncertu na którym jestem usłyszał wyraźną deklarację szanowanego przeze mnie zespołu po którejkolwiek stronie politycznej, to byłby to ostatni koncert tego zespołu, na którym byłem.
Muzyk może sobie wyrażać poglądy w wywiadach prasowych czy telewizyjnych. Koncert to muzyka.
Artysta jest od grania, a dupa od srania. Ludzie płacą za sztukę i widowisko, a nie za pieprzenie o poparciu dla kogoś tam.

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Postautor: krusejder » czw sie 22, 2019 9:28 pm

Doceniam

Zasadniczo to znacznie bliżej definicji standardu mowy nienawiści jest wpis Kusego, jako adresowany przeciw konkretnej osobie, dyskryminowanej z uwagi na religię i poglądy.

Słowa "pedalski", "ciota", "lesba" nie są w Polsce zakazane, zwłaszcza jako użyte bezosobowo.

Konsultacja prawna była darmowa, ale możesz przelać Kusy 50 zł na tę samą fundację, którą wsparła Meta.
2019: 10.01 Made in Warsaw 12.01 (i 15.02, 1.06, 28.07) Nocny Kochanek, 20.01 Wilki, 29.01 John Corabi 9.02 (i 17.02) Non Iron, 21.02 Uriah Heep i Turbo, 23.02 Kult, 17.03 John Mayall, 21.03 Turbo i Hellhaim, 22.03 4szmery i Ballbreaker, 24.03 U.D.O., 26.03 Manowar, 27.03 Avantasia, 30.03 Monstrum, 25.04 & 4.05 W. Hoffmann, 17.05 Memoriał Dio, 18.05 Monasterium, Roadhog, 25.05 TURBO, 18.06 Kiss, 21.06 Rod Stewart, 22.06 Bryan Adams, 30.06 Varius Manx, 10.07 Mark Knopfler, 12.07 Bon Jovi ....

Zdan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Zdan » czw sie 22, 2019 9:33 pm

Na niezależne, punkowe, czy hardcorowe rzeczy po squotach nie chodzę i mam w dupie ich lewicujące manifesty po norach, ale gdybym w trakcie koncertu na którym jestem usłyszał wyraźną deklarację szanowanego przeze mnie zespołu po którejkolwiek stronie politycznej, to byłby to ostatni koncert tego zespołu, na którym byłem.
Muzyk może sobie wyrażać poglądy w wywiadach prasowych czy telewizyjnych. Koncert to muzyka.
Artysta jest od grania, a dupa od srania. Ludzie płacą za sztukę i widowisko, a nie za pieprzenie o poparciu dla kogoś tam.
Zasadniczo bym się zgodził ale jak mówiłem wszystko to kwestia kontekstu. Na takie "zaangażowane" koncerty gdzie grają te punkowe czy hardcorowe rzeczy idą ludzie które o kapeli "z poglądami" pewnie spodziewają się właśnie jakieś gadki o tychże. Takie mam wrażenie. Inna scena, inna publika, inna optyka. Nikogo w sumie nie powinno dziwić, że turbo-lewicujące kapele czy walczące o prawa zwierząt mówią o tym na gigu. Natomiast jako zasada - zgoda. Koncert to muzyka a nie wynaturzenia rockmanów o aktualnej sytuacji politycznej - nie ważne czy oni są prawi, lewi, centrowi czy w ciapki.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Pierre Dolinski » czw sie 22, 2019 9:42 pm

No ja właśnie o tym. Dlatego nie chodzę na koncerty ZADEKLAROWANYCH gości, którzy nawet przy muzyce potrafią obrzucać gównem ludzi z drugiej strony światopoglądowej. W Polsce jest jednak taka sytuacja, że rozwrzeszczana opozycja i różne lewackie środowiska wręcz domagają się od każdego przyjeżdżającego muzyka z topu, żeby coś powiedział ze sceny po ich myśli. Tak było właśnie przy okazji koncertu Stonesów. Prawda?
Lewactwo nawet podczas wydarzeń artystycznych nie daje ludziom odpocząć. Lewactwo nawet w świątyni sztuki, w Filharmonii Narodowej zasiadając na widowni podczas otwarcia Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena wybuczało ministra kultury. Nawet w filharmoniach czy teatrach nie odpoczniesz dzisiaj od polityki ze sceny i na widowni, bo niektórzy pseudoartyści i motłoch nawet przy okazji koncertów czy spektakli muszą politykować.

Awatar użytkownika
blackmailer
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: blackmailer » czw sie 22, 2019 10:08 pm

Kirk czuje rock and rolla, następca Elvisa:

https://www.facebook.com/kirkHammett/vi ... &__tn__=-R
I'm in a dream.
I do not know when it began... or whose dream it was.
I know only that I slept a long time.
And then... one day I awoke.
Your voice is the first thing I remember.
And now, I finally understand what you were trying to tell me.
ciagnij bigos do betlejem, jak chesz wbijaj smialo napijemy sie

Awatar użytkownika
Piwowarus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Piwowarus » pt sie 23, 2019 8:39 am

Temat o koncercie Metallicy będący zupełnie neutralny politycznie, a niezawodna 3 musi poruszyć temat i się przejechać po pedałach i lewakach bo inaczej chyba normy dziennej nie wyrobią. Piękne :-D

Awatar użytkownika
mic7
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: mic7 » pt sie 23, 2019 8:48 am

Mnie sie już nawet kasowac nie chce (żeby mnie od komuchów i innych esbeków nie wyzwali) ale oczywiście wszystko jest w temacie :facepalm:

Pozwólcie ,że i ja pospamuje prywatą.
https://www.youtube.com/watch?v=_dZWrOfsNF8
https://www.youtube.com/channel/UCE9QxmMmFZSxqENrWYqDFzg?view_as=subscriber

2019 Next:
21.09 Tomasz Zwijsen & Wiki Krawczyk - Warszawa ; 27.09 Legendy Metalu - Warszawa ; 02.10 Budka Suflera - Warszawa ; 03.10 Dog Eat Dog - Warszawa ; 20.12 Nocny Kochanek -Warszawa

Awatar użytkownika
kam
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kam » pt sie 23, 2019 9:16 am

Doceniam

Proponuje gre: pijemy shota za kazdy powrot Kusego po ogloszeniu odejscia z forum
Jest to jakaś opcja, ale z drugiej strony to chyba mi szkoda wódki na takiego leszcza.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pt sie 23, 2019 10:39 am

Zgadzam się z tym, że na scenie artysta powinien się koncentrować na graniu, z tego jest znany i za to mu płacą. Nie oznacza to oczywiście, że podoba mi się tania sztuczka kolesi z zespołu Metallica, ale dobrze, że nie poszli śladami Watersa kabotyna, który na każdym kroku musi dzielić ludzi. To jest arcyhipokryta, człowiek tak pełen sprzeczności, że aż groteskowy w tym co robi i mówi. Nie machali też tęczową flagą jak koleś z Rammstein, bowiem to chyba ostatnie z czym chcą by kojarzono zespół.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Awatar użytkownika
zgo
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: zgo » pt sie 23, 2019 10:51 am

Doceniam
Krótko i na temat.
"Łapka w górę"

Aż mam ochotę iść na ich koncert...

cezi
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: cezi » ndz sie 25, 2019 6:36 pm

Wracając do tematu stricte muzycznego, to koncert Metalliki odebrałem jako bardzo dobry. Zaskakujaco dobry, jak na moje oczekiwania. Pewnie, że muzycy wirtuozami nie są , bo nigdy nie byli, ale szacun za to jak potrafili porwac i ująć publiczność. Nagłosnienie tez od trzeciego utworu było zaskakująco dobre jak na Stadion Narodowy, może to efekt tego, że akustyk nie przesadził z decybelami to raz a po drugie były podwieszane głośniki, które dogłaśniały "trybuny". najlepsze momemnty dla mnie to Harvester od Sorrow, One i Four Horsemen, ale caly koncert był fajny. Scenografia i wielki ekran za muzykami tez dał radę. Z minusów to standardowo piwo 0,0% za 12 zeta, i fatalnie nagłosniony Ghost niestety. Sen o Warszawie odbieram neutralnie.....pewnie to forma marketingowego tricku, bo przeciez metallica to już mainstream, i nie wszyscy znają każdy numer grany na koncercie, więc trzeba czymś przyciagnąć i tych ludzi, którzy są w stanie wybulić całkiem sporo za bilet, a metalu nie słuchają....ale z drugiej strony kogo za serce nie chwyciło...kiedy Trujillo zaspiewał....."Mam tak samo jak Ty...."
Cezi on Tour 2019:
11.04. Yellow Horse, Dworek Artystyczny, Opole
14.04 Retro Blues, Burning Rain ft. Doug Aldrich, Garage Club, Ostrava
26.04 Sabire, Traveller, Juggernaut, Anthem, Agent Steel,Aria Keep It True - Lauda Niemcy
27.04 Idle Hands, Vicious Rumors, Satan, Sortilege Keep It True - Lauda, Niemcy
17.05 Memoriał DIO - Proxima, Warszawa
18.05 Roadhog - Zaścianek, Kraków
31.05 Momoriał DIO - Boss Garage, Kraków
04.06 Behemoth, Slayer - Arena Gliwice
21.08 Ghost, Metallica - Stadion Narodowy, Warszawa
23.08 Memoriał DIO - Zamek, Sandomierz
14.09 Chevalier, Sacral Rage, Wytch Hazel, Blaspheme, Omen, Aria, Sortilege -Pyrenean Warriors, Torreilles, Francja

to be continued......

Awatar użytkownika
FaithNoMore
-#nomad
-#nomad

Postautor: FaithNoMore » ndz sie 25, 2019 9:06 pm

Ostatnie dni byłem w rozjazdach, dlatego też nie miałem okazji napisać paru słów po koncercie Mety w W-wie.

To był mój trzeci raz (wcześniej 2008 i 2018), gdy mogłem podziwiać Hetfielda i spółkę na żywo. I z pewnością nie ostatni. Pierwsze zaskoczenie: nagłośnienie. Stałem dość blisko sceny i muszę przyznać, że nie było tragedii. Nie jestem jakimś ekspertem, ale narzekać nie mogę. Więc już sam ten fakt musiał spowodować, że wyszedłem z Narodowego zadowolony. Forma muzyków? Bez zarzutów. Scena robiła ogromne wrażenie. Może nie działo się tyle co na Rammsteinie, ale z pewnością każdy - niezależnie od zajmowanego miejsca - widział co się dzieje, dzięki gigantycznym ekranom.

Najważniejsza była jednak muzyka. Setlista naprawdę najlepsza z możliwych. Nie spodziewałem się, że muzycy zagrają drugi raz rzędu uwielbiane przeze mnie The Day That Never Comes. Życzyłem sobie, żeby wykonali również St. Anger (ale to jest petarda na żywo!) oraz The Four Horseman (mój ulubiony numer z debiutu) - i chłopaki spełnili moje marzenia. Do szczęścia w sumie zabrakło jedynie The God That Failed. Z drugiej jednak strony - każdy numer z ...and Justice For All to majstersztyk, więc nie mogłem narzekać na Harvester of Sorrow.

I jeszcze słówko o supportach. Ghost - mimo tego, że zdecydowanie lepiej ich show odbiera się zapewne w hali (przekonam się o tym już niebawem), to niesamowicie dobrze bawiłem się na ich koncercie. Nic dziwnego: w setliście same killery. Tak więc, mój apetyt na listopadowy występ wzrósł o jakieś 300 procent.

Bokassa. Oba ich krążki przypadły bardzo mi do gustu, zwłaszcza tegoroczny Crimson Riders. Jeśli nic się nie "wysypie", muzykom nie odbije sodówa, to sądzę, że mogą zrobić fajną karierę. Z pewnością na to zasługują, bo umiejętności są, a ostatnio doszła do tego nośność utworów (singlowy Vultures to hit jakich mało).
Iron Maiden on the road:
07/08/2008 - Warszawa @ Stadion Gwardii
10/06/2011 - Warszawa @ Lotnisko Bemowo
03/07/2013 - Łódź @ Atlas Arena
24/06/2014 - Poznań @ INEA Stadion
03/07/2016 - Wrocław @ Stadion Miejski
27/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena
28/07/2018 - Kraków @ Tauron Arena

Awatar użytkownika
kam
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kam » pn sie 26, 2019 9:31 pm

W Mannheim zagrali The Outlaw Torn... Trochę zazdro, że nie u nas, ale nie można mieć wszystkiego ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=2sbJP0t ... G7DkubefMA

Karl
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Karl » pn sie 26, 2019 9:44 pm

W Monachium Ktulu. Rozgrzewka przed S&M2 na calego ;)

Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”