IRON MAIDEN 1980-2005/ A REAL DEAD ONE - recenzje

Recenzje albumów i innych dokonań Iron Maiden!

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
MaYeR
-#the trooper
-#the trooper

IRON MAIDEN 1980-2005/ A REAL DEAD ONE - recenzje

Postautor: MaYeR » sob lip 01, 2006 12:06 pm

W tym temacie piszcie swoje recenzje nt. albumu A REAL DEAD ONE
ROTH ARMY MILITIA!
DLR: I won't go down in history, but I will go down on your sister!!
"Hagar throws the party, I am the party"
"I'm not surprised Sammy Hagar sings so many songs about his car. I've seen his wife."
+++++++++++++++++++++++
What is real...?

Awatar użytkownika
Metalophil
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Re: IRON MAIDEN 1980-2005/ A REAL DEAD ONE - recenzje

Postautor: Metalophil » ndz lip 23, 2006 5:04 pm

Piewsza płyta Maiden jaką usłyszałem w życiu - chciałem sprawdzić jak brzmi Iron Maiden po tym jak zobaczyłem ją na półce u kumpla w Gdyni. Skopiowałem sobie płytę na kasetę i postanowiłem przesłuchać w pociągu w drodze powrotnej. Słuchałem jej non-stop przez całą drogę z Gdyni do Lublina, a to jednak jest parę godzin :D . Ten album całkowicie mną zawładnął! Ludzie w większości na niego narzekają - a to że słaba forma Dickinsona, a to że słabe brzmienie, a to że to taka "zrzutka" z kilku koncertów - ja wtedy na takie detale nie zwracałem uwagi - jedyne co wiedziałem to to że wszystkie te kawałki (nomen-omen to przecież "best of" starego Iron Maiden) zajebiście mi się podobają. Po przyjeździe zacząłem kompletować całą dyskografię zespołu. I właśnie tamto wrażenie sprawia że do płyty zawsze podchodzę z sentymentem, zatraciłem obiektywne na nią spojrzenie i - co wielu zdziwi - po latach uważam ja za najlepszą koncertówkę zespołu.

Awatar użytkownika
RALF
-#lord of light
-#lord of light

IRON MAIDEN RECENZJE REAL LIVEDEAD ONE

Postautor: RALF » śr lip 18, 2007 12:01 pm

Fanem grupy jestem od 8 roku życia śledzę poczynania Maiden rok w rok .Doskonale pamiętam euforię związaną z edycją Fear Of The Dark, albumu który przesłonił i wypełnił niedosyt po przeciętnej NO PRAYER FOR THE DYING będącej czymś w rodzaju remedium na superprodukcje lat minionej dekady.

W czerwcu ruszyła imponująca trasa koncertowa po 5ciu kontynentach ,będąca w założeniu odpowiedzią- kontynuacją MONSTERS OF ROCK która to cieszyła się podówczas kultowym statusem...Zespól prezentował wybór największych hitów z wydanej płyty o oprawie nie wspomnę

Trasa po 64 wyprzedanych shows dobiegła końca a maestro HARRIS zapowiedział w mediach iż właśnie pracuje nad edycją i obróbką materiału na dwie niezależne edytorsko płyty live - BA pierwsze od 8miu lat!!!

Rok 1993 przyniósł iście Hiobowe wieści Dickinson opuszcza grupę atmosfera w tejże przypomina KOCIOŁ BAŁKAŃSKI w przeddzień 1ej wojny (!!! )zaś panowie ogłosili 48 koncertową trasę pożegnalną po EU !
Nic to w kwietniu tegoż roku do moich rąk i uszu trafiła część 1wsza koncertowych nagrań wyprodukowanych i zmiksowanych przez HARRISA!

Powiem tylko że na początku sądziłem iż mój egzemplarz jest wadliwy...
Owszem wybór repertuarowy dyktowany kluczem best of mógł imponować ale produkcja i brzmienie raczej mniej...

W kontekście zaistniałej sytuacji w szeregach MAIDEN byłem skłonny posądzić panów o łatwy "skok na kasę" nie wypowiem się przez skromność o 2iej części zestawu A REAL DEAD ONE - uwagi w zasadzie te same podbite mizerią wykonawczą
W 1998 12.09ego dokonano ciekawej reedycji całości jako zestaw 2 cd w jednym etui z łączonym tytułem, całość poddano 24 bitowemu remasteringowi.Trzeba przyznać że ogólne wrażenie po pierwszych przesłuchaniach jest lepsze niż 5 lat wcześniej!

Jak dziś po 15tu latach oceniam ten set?? Przyznaje że w kontekście historii z lamusa bowiem ta bieżąca potoczyła się dla nich szczęśliwie cóż nobody's perfect jak mawiają w ojczyźnie MAIDEN!!!

Nota:3/5 :beer

Wróć do „Iron Maiden 1980-2015”