Wywiady i newsy

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Tweener
-#prisoner
-#prisoner

Re: Wywiady i newsy

Postautor: Tweener » śr lip 29, 2020 11:49 am

EDIT: a to "facsimile sketch" nie oznacza przypadkiem, że "autograf" jest wydrukowany?
Jest to bardzo prawdopodobne i obstawiałbym, że tak właśnie jest.
faksymilowy - pieczątka lub klisza odtwarzające własnoręczny podpis

źródło: sjp.pwn.pl

Awatar użytkownika
Dzosef
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Dzosef » śr lip 29, 2020 12:28 pm

A to bez sensu
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona, Kraków x2
2020: Dessel (Graspop), Berlin, Warszawa, Praga, Paryż, Bolonia, Lizbona, Barcelona
KISS to zespół, który od samego początku nastawiony był na komercję. Stworzono markę KI$$ i ona zarabia na wielu płaszczyznach. Muzycznie nie mieli nigdy zbyt wiele do powiedzenia, na każdy album z lat 70 przypada po 3 kawałki, które ujdą, reszta to durnowate rock and rolle jakich nie zaryzykowałby nawet Shakin' Stevens. W latach 80 grali to, co grali wtedy wszyscy, ale znacznie słabiej, bez pomysłu, po prostu dziady żyjące wciąż legendą KISS. Dwie ich płyty, których mogę słuchać to te, których ich fani akurat nie lubią, co by się zgadzało.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: WICKER MAN » śr lip 29, 2020 12:55 pm

EDIT: a to "facsimile sketch" nie oznacza przypadkiem, że "autograf" jest wydrukowany?
Chodzi o wydrukowany rysunek / szkic w limitowanej wersji książki. Oczywiście to będzie nadruk. Sam podpis będzie oryginalny. To dwie zupełnie różne rzeczy.

Natomiast książka to anegdoty związane z wędkarskimi przygodami Adriana. Nie jest to typowa autobiografia. Jeśli będą jakieś nawiązania do Maiden to raczej incydentalnie. Książka jest o rybach. :)
Legacy of the WICKER MAN Tour 2019:
18/07/2019 - Sunrise, FL/USA @ BB&T Center
09/08/2019 - Toronto, ON/CAN @ Budweiser Stage
10/08/2019 - Toronto, ON/CAN @ Budweiser Stage
09/09/2019 - Sacramento, CA/USA @ Golden 1 Center
10/09/2019 - Oakland, CA/USA @ Oracle Arena
14/09/2019 - Los Angeles, CA/USA @ Banc of California Stadium

Awatar użytkownika
erosinho
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: erosinho » śr lip 29, 2020 1:12 pm

Jak opowieści o rybach to coś dla mnie i LukaSieka. Kupuję :-)

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad

Postautor: gumbyy » śr lip 29, 2020 5:25 pm

Nieduża kasa, to można zakupić. Dzięki za info.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Michał
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Michał » czw lip 30, 2020 12:37 am

Sad news has just reached me that IMFC member 0001, John Duffus has passed away.

R.I.P. mate. The Cart and Horses will not be the same without you.
Takie info mi się pojawiło
All Hail Kat & Piotr Luczyk
The Book Of Souls World Tour
2016: Kowno, Wrocław
Legacy of the Beast World Tour
2018: Praga, Kraków, Kraków
2020: xD
2021: Berlin,??????

Awatar użytkownika
The_Alchemist
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: The_Alchemist » czw lip 30, 2020 10:39 am

Czytałem, szkoda faceta... Ja zaraz zbieram się do Londynu i miałem nadzieję, że chociaż na chwilę wpadnę do The Cart & Horses, ale będę się musiał obejść smakiem. Odpisali mi, że otworzą się dopiero w październiku :( ale może ktoś zna dobre sklepy z płytami?
Alchemist on Maiden Tour 2008-2018 (FIRST 10 YEARS)
07.08.2008 Stadion Gwardii, Warszawa; 03.07.2013 Atlas Arena, Łódź; 24.06.2014 Inea Stadion, Poznań; 23.06.2016 Zalgirio Arena, Kowno; 03.07.2016 Wrocław Stadion, Wrocław; 20.06.2018 Letnany Airport, Praga

Alchemist on Cancelled Legacy of The Beast 2020 Tour

15.06.2020 Ormeau Park, Belfast 05.07.2020 PGE Narodowy, Warszawa; 07.07.2020 Sinobo Stadium, Praga, (?)

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr.Hankey » czw lip 30, 2020 4:18 pm

Właśnie zamówiłem zapowiedzianą książkę Adriana
Ja poczekam na pierwsze recenzje, bo nie bardzo interesuje mnie poradnik wędkarstwa... Jeśli ma tam być o muzyce tyle, ile w wypocinach Dickinsona, to zdecydowanie podziękuję.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator

Postautor: Budziol » pt lip 31, 2020 2:13 pm

Nicko podzielił się, nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz, przeżyciami i przemyśleniami związanymi z byciem "odrodzonym" chrześcijaninem:
www.blabbermouth.net/news/iron-maidens- ... n-his-life

:roll:
Sanktuarium Fan-Club
...you are number six...

BUDZIOL LEGACY OF THE BEAST TOUR 2018:

26.05 Tallin
27.07 Kraków
28.07 Kraków

Awatar użytkownika
Tweener
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Tweener » pt lip 31, 2020 6:09 pm

Jakby co to o 18:45 ten koncert z Wacken 2016:

https://wacken-world-wide.com/?utm_camp ... ken_stream

Zakkahletz
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zakkahletz » pt lip 31, 2020 6:55 pm

Sad news has just reached me that IMFC member 0001, John Duffus has passed away.

R.I.P. mate. The Cart and Horses will not be the same without you.
Takie info mi się pojawiło
:(

Awatar użytkownika
Marcioch
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Marcioch » sob sie 01, 2020 12:45 am

i jak ten koncert z 2016? ominęło mnie wiele :D?
Ulubione albumy IM:
1. Seventh Son of a Seventh Son
2. Somewhere in time
3. The X Factor

Awatar użytkownika
Tweener
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: Tweener » sob sie 01, 2020 10:56 am

i jak ten koncert z 2016? ominęło mnie wiele :D?
Zaczęło się od TRATB, później Trooper, Death or Glory, TBOS, HBTN, FOTD, IM, TNOTB. I tutaj przestałem oglądać. Więc kolejność była nieco inna niż na koncercie.

Przede wszystkim to myślałem, że puszczą cały koncert, ale oczywiście rozczarowanie goniło rozczarowanie :). Począwszy od tego, że w ogóle zaserwowali nam CZĘŚĆ koncertu DOSTĘPNEGO już na YouTube, to nawet obraz z kamer był identyczny, jak ten podczas streama w 2016 roku.
Dziwi mnie, że nasz ukochany zespół sam nie wpadnie na pomysł jakiejś transmisji na własnym kanale, tylko robią to jakby z przymusu przy okazji festiwalowych wydarzeń streamingowych. A wtedy puszczają to, co już widzieliśmy.

A na plus na pewno lepsza jakość obrazu.

Awatar użytkownika
blackmailer
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: blackmailer » sob sie 01, 2020 11:13 am

Dziwi mnie, że nasz ukochany zespół sam nie wpadnie na pomysł
A mnie w ogóle nie dziwi. Jadą po najmniejszej linii oporu i to działa. Wyhodowali sobie fanbase bezkrytyczny, któremu wiele nie potrzeba. Fani Maiden są raczej nie wymagający. Wystarczy spojrzeć na grupy Maidenowe na fb. Pierdzenie Steve'a Harrisa - geniusz, pitolenie na pianinku Bruce'a - geniusz, odpierdalanie i słaba gra Janicka - haha ale podrzuca tą gitarkę, pozytywny świr...
Oni nie muszą robić zupełnie nic, żeby ich "fani" mieli kisiel w majtach. Można psioczyć na Metallikę, ale ich fani co tydzień dostają pełne koncerty swojego ulubionego zespołu. Co dostali fani Maiden? Dwa niepełne koncerty na pseudo online festiwalach. Ale fanbase się poruszył, obejrzał (mimo że widział te koncerty i fragmenty po kilka razy) i zachwycił Trooperem.
Teraz to sytuacja bez odwrotu, nie wiem co musiałoby się stać, żeby dać zespołowi wyraz niezadowolenia. Nie kupować płyt? Nie chodzić na koncerty? Zamiast tego dostają co chwile potwierdzenie tego, że gawiedzi podoba się wszystko co robią - średniej jakości nowa muzyka, wydawanie po raz n-ty tego samego z innymi dodatkami. A gawiedź kupuje :D
Nie rozumiem tych ciągłych dziwów, jak to oni traktują fanów itp. To fani ich nauczyli, że mogą być tak traktowani. To nie zespół tylko firma i dopóki wszyscy tego nie pojmą to część osób będzie się na każdym kroku rozczarowywać.
ciagnij bigos do betlejem, jak chesz wbijaj smialo napijemy sie
NIE MA! TROCHE TAK NAPISANA JEST TA KONTYCUCJA I WTEDY TAKIE KAZDY JO JAK CHCE TAKJE JO CZYTA... I CZEBA PRZEROBIC TO KONTYCTUCJE I TO BY BYLO DOPIERO NORMALNIE
Nowe ze Struszczykiem są mi kompletnie obojętne. Gdyby te płyty wyszły przed Kawalerią to może i dzisiaj bym je lubił.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Pierre Dolinski » sob sie 01, 2020 11:35 am

A mnie w ogóle nie dziwi. Jadą po najmniejszej linii oporu i to działa. Wyhodowali sobie fanbase bezkrytyczny, któremu wiele nie potrzeba. Fani Maiden są raczej nie wymagający. Wystarczy spojrzeć na grupy Maidenowe na fb. Pierdzenie Steve'a Harrisa - geniusz, pitolenie na pianinku Bruce'a - geniusz, odpierdalanie i słaba gra Janicka - haha ale podrzuca tą gitarkę, pozytywny świr...
Oni nie muszą robić zupełnie nic, żeby ich "fani" mieli kisiel w majtach. Można psioczyć na Metallikę, ale ich fani co tydzień dostają pełne koncerty swojego ulubionego zespołu. Co dostali fani Maiden? Dwa niepełne koncerty na pseudo online festiwalach. Ale fanbase się poruszył, obejrzał (mimo że widział te koncerty i fragmenty po kilka razy) i zachwycił Trooperem.
Teraz to sytuacja bez odwrotu, nie wiem co musiałoby się stać, żeby dać zespołowi wyraz niezadowolenia. Nie kupować płyt? Nie chodzić na koncerty? Zamiast tego dostają co chwile potwierdzenie tego, że gawiedzi podoba się wszystko co robią - średniej jakości nowa muzyka, wydawanie po raz n-ty tego samego z innymi dodatkami. A gawiedź kupuje :D
Nie rozumiem tych ciągłych dziwów, jak to oni traktują fanów itp. To fani ich nauczyli, że mogą być tak traktowani. To nie zespół tylko firma i dopóki wszyscy tego nie pojmą to część osób będzie się na każdym kroku rozczarowywać.
Absolutna prawda. Fan Maiden musi uczyć się sam zdobywać różne nielegalne pamiątki, które mogłyby mieć jakąś wartość. Tak, czy siak, jesteśmy skazani na amatorskie nagrania audio i video, bo zespół, choć nagrywa każdy koncert już od wielu lat, a i pewnie nagrywał wcześniej więcej niż wydał, ten zespół ma w dupie, Smallwood ma w dupie, wszyscy mają w dupie. I tak już zostanie.

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad

Postautor: gumbyy » sob sie 01, 2020 2:22 pm

Dokładnie jak Blackmailer napisał. Oni już są tak upasionymi kotami, ze nic im się nie chce. Od lat to powtarzam przy okazji koncertowuch setlist i kolrjnuch wydawnictw "na odpierdziel". Mleko się rozlało i w tej kwestii nic się nie zmieni. Dobrze, ze nawydawali sporo singli, to jest co kolekcjonować :D
www.MetalSide.pl

sajki
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: sajki » sob sie 01, 2020 2:43 pm

Jadą po najmniejszej linii oporu
Linii najmniejszego oporu.

Cosmo84
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: Cosmo84 » sob sie 01, 2020 4:28 pm

I jeszcze jeden plusik był taki, że Dave'a było słychać

Awatar użytkownika
remi
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: remi » ndz sie 02, 2020 10:41 am

Ja już nawet nie chcę tego komentować.
Dodam, że Nie jestem wielkim fanem Mety ale oglądam każdy koncert, jaki wrzucą na YT. SM2 też zamówione. Można śnić o takim boxie z Legacy: w środku Vinyl, BluRay, CD Audio, figurki z gry, kostki do gitary, kod do pobrania wybranego koncertu z trasy.... modelik Spitfire do złożenia?
Jeśli chodzi o zarobek, skoro to firma i biznes - to czy naprawdę nie można wydać online gigu z czasów Blaze’a czy Ed Hunter a nawet 2006 lub 2010, które na pewno mają nagrane - o czym wiemy. Produkcja kosztowałaby ich niewiele (mogliby dać Newtonowi a nie Shirleyowi) a na bank by zarobili.
Nie podoba mi się też ich podejście „byle jakie” do gry. Gdyby Meta miała tak dobrą grę i tak dobrze rozwijaną - co rusz Lars by wrzucał na insta czy fb jakieś streamy.
Z tak dobrą muzyką, prezencją, historią, uniwersum i otoczką - mógłby wskoczyć na jeszcze wyższy level - ale widocznie obecny (umówmy się - bardzo wysoki) im w zupełności wystarcza.
In 2018/19/21: The Legacy Scream for me... Tallinn, Kraków 2x, London 2x, Brooklyn 2x, Warszawa; Praga; Berlin, Paryż !!!

"...To teach God's word by his own example
That we must love all things that God made."

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad

Postautor: gumbyy » ndz sie 02, 2020 12:45 pm

naprawdę nie można
im w zupełności wystarcza
I tyle w temacie. A fani niech czekają 6 lat na kolejny przeciętny (zapewne) album, a w międzyczasie niech kupują (ja akurat nie) kolejną wersję "Live After Death"...
www.MetalSide.pl

Wróć do „Forum Główne”