UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

MaYeR
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 485
Rejestracja: pn mar 31, 2003 12:55 pm
Skąd: Lublin

UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: MaYeR » pt lip 30, 2004 4:51 pm

Uwaga wszyscy allegrowicze. Na aukcjach pojawiły sie pirackie kopie albumow Iron Maiden!
Najgorsze jest to, iz taki pirat jest prawie nie do odroznienia od oryginalu.
Piracka kopia posiada ksiazeczke!!, okladki i nadrukowana plyte CD - calosc jest idealnie podrobiona i jak juz wspomnialem prawie nie do odroznienia od oryginalu.
Plyty te sprzedaja tzw. "ruscy" na stadione X-lecia w Warszawie po ok. 12zl!
Stamtad te nielegalne kopie trafiaja na allegro!

Jezeli chcesz kupic jakis album IM na allegro i nie chesz sie dac oszukac, pamietaj!
1. Jesli ktos sprzedaje Ci taka plyte za wyjatkowo "okazyjna" kwote to badz czujny! Byc moze to pirat!
2. Jezeli sprzedajacy umieszcza zdjecie danego albumu a nie ma na nim hologramu - badz czujny! Najprawdopodobniej to pirat!!
3. Pamietajcie - oryginalne wydawnictwa posiadaly w wiekszosci naklejki na pudelku z taka trescia:
"Special Multimedia CD Features Full-Lenght itd...."
4. Jezeli plyta nie ma hologramu nie wierzcie sprzedawcy, iz to CD-ek sprowadzony z zachodu. Plyty sprowadzane nie sa tanie!

p.s. Pomimo tego, iz taka podrobiona plyta posiada ksiazeczke, okladki itd. to nie jest to album oryginalny.
Calosc tloczona jest na Ukrainie bez praw autorskich (czyt. zadna kasa nie trafia do EMI czy tez do samego zespolu)
ps.2 Ta sama sytiacja tyczy sie takze innych zespolow wiec uwazajcie!
Ostatnio zmieniony pt lip 30, 2004 5:31 pm przez MaYeR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Quisi
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 58
Rejestracja: pn kwie 28, 2003 1:12 pm
Skąd: Świdnica

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Quisi » pt lip 30, 2004 4:57 pm

Najlepiej spytac sie o numer ifpi który jest tloczony na kazdym krazku. Jest on slabo widoczny ale kazda plyta wydana po chyba 1995 taki numer posiada. Z tego co wiem ruscy jeszcze tego nie opanowali.
"So, Until The Next Time Have a Good Sin"

MaYeR
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 485
Rejestracja: pn mar 31, 2003 12:55 pm
Skąd: Lublin

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: MaYeR » pt lip 30, 2004 5:10 pm

Najlepiej spytac sie o numer ifpi który jest tloczony na kazdym krazku. Jest on slabo widoczny ale kazda plyta wydana po chyba 1995 taki numer posiada. Z tego co wiem ruscy jeszcze tego nie opanowali.
Niestety ale JUZ opanowali :?

kszaku1991
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 54
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 6:30 pm

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: kszaku1991 » pt lip 30, 2004 9:46 pm

Nigdy nie bierzcie udział w aukcjach w których nie jest przedstawione realne zdjęcie, tylko link z jakiegoś jpg'a, ze stronki. Mój kumpel się nadział i radzę uważać.

Awatar użytkownika
Marco Van Basten
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 1:44 pm
Skąd: KRAKÓW

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Marco Van Basten » pt lip 30, 2004 10:54 pm

Calosc tloczona jest na Ukrainie bez praw autorskich
Tak dokładnie to piraty z książeczkami są robione w Moskwie. Potem wszystko idzie na rynek rosyjski, a nam Polakom trafiają się jakieś małe zrzutki.
W Krakowie na giełdach tez sprzedają takie piraty. A mówiąc tak na boku to te pirackie wydania są naprawdę bardzo ładne...
There's a lady who's sure all that glitters is gold And she's buying a stairway to heaven.

Mandrake
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 303
Rejestracja: wt sie 26, 2003 10:47 am

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Mandrake » pt lip 30, 2004 11:22 pm

A mówiąc tak na boku to te pirackie wydania są naprawdę bardzo ładne...
Nie zawsze. CZasami nadruki na płytach maja jakieś nienaturalne ciemne kolory. To samo z książeczkami, a do tego mają mniej stron.

PS. Czy jest to możliwe że "The X Factor" mogła zostać wydana przez jakieś "CMC International Records" ?

Awatar użytkownika
Marco Van Basten
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 1:44 pm
Skąd: KRAKÓW

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Marco Van Basten » sob lip 31, 2004 1:45 pm

Na Allegro jest taki gość, który ma ksywę Pinky_179(nie jestem pewny tego numeru). Gość jest super sprzedawcą i ma same pozytywne komentarze. Poza tym, z tego co widzę, to większość sprzedawnanych przez niego płyt to piraty z książeczkami. Uważajcie na niego.
There's a lady who's sure all that glitters is gold And she's buying a stairway to heaven.

Awatar użytkownika
Majek
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 416
Rejestracja: ndz sie 01, 2004 5:45 pm
Skąd: Świnoujście/Poznań

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Majek » ndz sie 01, 2004 5:48 pm

Ja kupiłem Dance of Death na Allegro, ale jest w porządku. Płyta była w folii i z hologramem.

Awatar użytkownika
Łukasz Bąk
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 94
Rejestracja: śr cze 11, 2003 12:04 am
Skąd: Sosnowiec

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Łukasz Bąk » ndz sie 01, 2004 6:46 pm

Na Allegro jest taki gość, który ma ksywę Pinky_179(nie jestem pewny tego numeru).
O ile dobrze pamiętam to Pinky_79.

MaYeR
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 485
Rejestracja: pn mar 31, 2003 12:55 pm
Skąd: Lublin

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: MaYeR » ndz sie 01, 2004 10:33 pm

Ja kupiłem Dance of Death na Allegro, ale jest w porządku. Płyta była w folii i z hologramem.
No i wlasnie dlatego polcam kupowanie plyt z hologramem

Deleted User 357

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Deleted User 357 » pn sie 02, 2004 1:29 pm

Ja generalnie odradzam kupno od ludzi którzy sprzadają płyty hurtem.Wtedy na 90% jest to pirat..

aneta
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 40
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 12:25 am
Skąd: z domu

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: aneta » pn sie 02, 2004 2:38 pm

wyobrazcie sobie moi drodzy... :wink: mam znajoma,która kupuje plyty na stadionie X-lecia w Wawie, własnie te podróbki ruskie! co jest najsmieszniejsze, ze albumy sa wydawane podwojnie tzn. na jednym krazku dwa jakies albumy :? tak tez sprzedawani sa Maiden'i tzn. powiedzmy sobie SSOSS+ dodatkowo kolekcja singli(np.Black Bart Blues, Massacre, Prowler'88 itp.) no wlasnie...co Wy na to? bo ja :? :evil:
ciamciaramciamciam

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Stranger » pn sie 02, 2004 3:44 pm

Zdarzaja sie nawet cale dyskografie zespolow na 2 CD. Sam mam jeden taki krazek, na ktorym dodatkowo jest historia audio i fragmenty sound house tapes wraz z coverami.

Mythos
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 4
Rejestracja: pn lip 26, 2004 11:36 am

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Mythos » pn sie 02, 2004 3:58 pm

lol
w audio?? na 2 cd??
ja niemam zadnych pirackich płyt IM ale takiego np. H-I-M mam pirata (BTW zza granicy!!) i brakuje na nim kilku tracków :(

aneta
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 40
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 12:25 am
Skąd: z domu

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: aneta » pn sie 02, 2004 4:15 pm

no i bardzo elegancko, ponieważ i ja równiez nie mam zadnych pirackich płyt IM :D i nie zanosi się abym miała :D :beer zdrówko! :wink:
ciamciaramciamciam

Stranger
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 346
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:43 pm
Skąd: Piaseczno

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Stranger » pn sie 02, 2004 4:17 pm

W mp3. Mi do kolekcji brakuje Real live dead one. Juz pare razy probowalem go kupic, ale patrze na cene i nie moge jej ciagle przeklnac.

Kufel
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 04, 2003 12:14 pm
Skąd: Wielkie Księstwo Warszawskie

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Kufel » wt sie 03, 2004 3:55 pm

wyobrazcie sobie moi drodzy... :wink: mam znajoma,która kupuje plyty na stadionie X-lecia w Wawie, własnie te podróbki ruskie! co jest najsmieszniejsze, ze albumy sa wydawane podwojnie tzn. na jednym krazku dwa jakies albumy :? tak tez sprzedawani sa Maiden'i tzn. powiedzmy sobie SSOSS+ dodatkowo kolekcja singli(np.Black Bart Blues, Massacre, Prowler'88 itp.) no wlasnie...co Wy na to? bo ja :? :evil:
Anetko :)
W 1995 roku EMI wydała 10 płyt (od "Iron Maiden" do "Fear Of The Dark") jako podwójne albumy... Na drugim krążku znajdowały się właśnie single z danej płyty i całość była sprzedawana w cenie jednej płytki...
Także pomysł chyba nie jest nowy...
Pozdrawiam :beer

aneta
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 40
Rejestracja: wt kwie 13, 2004 12:25 am
Skąd: z domu

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: aneta » wt sie 03, 2004 4:28 pm

Kufelku :D

moze i były wydawane takie płyty, ale chodzi mi o to, ze na tym stadionie nie sa sprzedawane orginalne! takie, które mozna byłoby kupic w Empiku na przykład! tyle...
ciamciaramciamciam

Awatar użytkownika
Maciek_
-#Invader
-#Invader
Posty: 157
Rejestracja: sob kwie 05, 2003 5:45 pm
Skąd: Siemiatycze

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Maciek_ » wt sie 03, 2004 8:53 pm

miałem kiedys takie wydanie (tzn. album, kilka kawałków z singli i w środku rozkładane teksty piosenek i z drugiej strony okładka jakiegos singla) No prayer...,lecz juzeni jestem jej właścicielem, a w jej posiadaniu jest inny forumowicz :) w tym miejscu chciałbym go pozdrowić :rocx zresztą nie bede sie o tym rozpisywał bo jakisczas temu była o tym też dyskusja
The World's My Oyster Soup Kitchen Floor Wax Museum

Awatar użytkownika
Natalia
-#Invader
-#Invader
Posty: 179
Rejestracja: śr cze 04, 2003 11:28 pm

Re: UWAGA! Złodzieje na Allegro!

Postautor: Natalia » sob sie 07, 2004 3:34 pm

miałem kiedys takie wydanie (tzn. album, kilka kawałków z singli i w środku rozkładane teksty piosenek i z drugiej strony okładka jakiegos singla) No prayer...,lecz juzeni jestem jej właścicielem, a w jej posiadaniu jest inny forumowicz :) w tym miejscu chciałbym go pozdrowić :rocx zresztą nie bede sie o tym rozpisywał bo jakisczas temu była o tym też dyskusja
Mam takie NPFTD, PS, POM i SIT:)


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości