Coming Home - opinie

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Jaerdic
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 13, 2010 9:11 pm
Skąd: Lublin

Re: Coming Home - opinie

Postautor: Jaerdic » pt sie 13, 2010 10:16 pm

Miły utworek, fajne melodie, dobrze zaśpiewany. No i na pewno zjada Out of the Shadows na śniadanie jeśli chodzi o ostatnie "balladowe" dokonania Maiden.

Awatar użytkownika
Rainmaker.
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 504
Rejestracja: śr paź 22, 2003 7:46 pm
Skąd: Będzin

Re: Coming Home - opinie

Postautor: Rainmaker. » pt sie 13, 2010 10:54 pm

Ten numer pasowałby na singla :)

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Coming Home - opinie

Postautor: ttomasz » sob sie 14, 2010 1:13 pm

Świetny utwór, jak cała płyta zresztą.
Szkoda, że singlem nie został:(

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Coming Home - opinie

Postautor: Journeyman666 » sob sie 14, 2010 1:28 pm

Na prawdę świetny utwór :!:
Można go słuchać bez przerwy

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Coming Home - opinie

Postautor: IM_Power » pn sie 16, 2010 9:37 am

też z czasem zyskuję ten utwór, przyjemna ballada z ładną melodią, na koncert bym jej nie dawał, ale miło się słucha ,When the Wild Wind Blows też mi powoli zyskuję więc jest dobrze

Awatar użytkownika
Proboszcz_Dobrodziej
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 90
Rejestracja: wt maja 31, 2005 3:59 pm
Skąd: Plebania w Tulczynie

Re: Coming Home - opinie

Postautor: Proboszcz_Dobrodziej » wt sie 17, 2010 12:33 am

troszkę mi przypomina Out of The Shadows, szczególnie kawałek solówki. Ogólnie całkiem miła ballada

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Coming Home - opinie

Postautor: Budziol » śr sie 18, 2010 10:35 pm

troszkę mi przypomina Out of The Shadows
tylko troszkę bo OOTS średnio lubie ;)

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Coming Home - opinie

Postautor: IM_Power » pt sie 20, 2010 9:17 am

może kogoś urażę, mam nadzieję że nie,ale jak dla mnie ten kawałek totalnie jest na tej płycie niepotrzebny i brzmi jak jakiś odrzut, tak samo zresztą jak Out of the Shadows, jedynie co mi się w nim podoba to riff na wstępie

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4517
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Coming Home - opinie

Postautor: MaidenFan » pt sie 20, 2010 11:19 am

Out of the Shadow to według mnie najgorsza piosenka Ironów jaką stworzyli.. Nie mogę tego słuchać. A Coming Home wręcz przeciwnie, na razie z The Talisman najlepszy kawałek na TFF :pijak:

Awatar użytkownika
Rockit
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 35
Rejestracja: sob cze 12, 2010 11:52 am

Re: Coming Home - opinie

Postautor: Rockit » sob sie 21, 2010 6:34 pm

Coming Home jest jednym z najlepszych utworów na TFF, i BD się przykłada, może dlatego, że jest to piosenka, która bardziej by pasowała na jego solowy krążek, przypomina mi w stylu Silver Wings z The Best of Bruce Dickinson...

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Coming Home - opinie

Postautor: DaveM » sob sie 21, 2010 6:50 pm

Powinni to dać na singiel.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Coming Home - opinie

Postautor: remi » sob sie 21, 2010 7:01 pm

moim zdaniem świetnym posunięciem byłoby dla Maiden, wydać Coming Home na drugiego singla po El Dorado, plus klimatyczny teledysk z zespołem coś na kształt ostatniego teledysku Metallicy, ale co ja tu mówię, Maideni to nie komercha, nawet bez jako takich singli TFF ma 1 miejsce w wielu krajach ;-)

Awatar użytkownika
DaveM
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 474
Rejestracja: pn mar 22, 2010 7:21 pm
Skąd: Poznań

Re: Coming Home - opinie

Postautor: DaveM » sob sie 21, 2010 10:31 pm

Maideni to nie komercha
Nie? Rozumiem że płyty nagrywają i wydają po to by cieszyć się muzyką.. Gdyby nie byli komercyjni w ogóle nie wydawali by singla, a co dopiero teledysk! Zresztą ich wytwórnią płytową jest EMI.. Zarzut o komercyjności to coś co mnie najbardziej wkurza :twisted: Wszystko jest komercyjne! Każda wydana płyta jest po to by na niej zarobić!

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2566
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Coming Home - opinie

Postautor: remi » ndz sie 22, 2010 9:48 am

ale na jednych płytach można się starać jeszcze bardziej zarobić i robić to na siłę, a przyznasz że wydawanie Benjamina - 7 minut na singla 4 lata temu, było tego zaprzeczeniem. Nagrywają płyty dla fanów i wiadomo że muszą czerpać z tego zyski, ze sprzedaży płyt czy rewelacyjnych koncertów. a tak w ogóle widział ktoś teledysk final frontiera w MTV czy VIVIe? często tam leci?

Awatar użytkownika
maidengraf
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 6:16 pm
Skąd: Chełm

Re: Coming Home - opinie

Postautor: maidengraf » pt sie 27, 2010 9:00 pm

Nie lubię takiej stylistyki w Maidenach...jest obca , zdecydowanie pasuje do solowych dokonań Dickinsona..i tu się sprawdza...znacznie lepszy utwór niż jego poprzednik z AMOLAD...z mocnym refrenem i ciekawą zwrotką..( w kwestii melodycznej oczywiście )...bo poza tym...jak wspomniałem..Iron to nie Scorpions..nie czuje się w takim balladowym klimacie...ale pomijając ten fakt-utwór ciekawy..tyle i aż tyle:)

Gustava
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 45
Rejestracja: sob wrz 04, 2010 8:11 pm
Skąd: Katowice

Re: Coming Home - opinie

Postautor: Gustava » ndz wrz 05, 2010 6:03 pm

Gdy słucham tego utworu to wpadam w taki szczęśliwy i przyjacielski nastrój :)

Fajnie by było jakby na koncercie Bruce śpiewał z publicznością na zmianę wersy z refrenu.
Nasz wers: "Coming home" i "Coming home! Far away!" :) ciekawe jak by to wyszło.

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Coming Home - opinie

Postautor: IM_Power » ndz wrz 12, 2010 3:58 pm

Nie lubię takiej stylistyki w Maidenach...jest obca , zdecydowanie pasuje do solowych dokonań Dickinsona..i tu się sprawdza...znacznie lepszy utwór niż jego poprzednik z AMOLAD...z mocnym refrenem i ciekawą zwrotką..( w kwestii melodycznej oczywiście )...bo poza tym...jak wspomniałem..Iron to nie Scorpions..nie czuje się w takim balladowym klimacie...ale pomijając ten fakt-utwór ciekawy..tyle i aż tyle:)
zdecydowanie tak!

a w Scorpions tez wcale ballady nie są najlepsze, mają znacznie lepsze ostre kawałki z przełomu lat 70 i 80 ,ale to swoją drogą

Awatar użytkownika
maidengraf
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 77
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 6:16 pm
Skąd: Chełm

Re: Coming Home - opinie

Postautor: maidengraf » ndz wrz 12, 2010 4:15 pm

Nie lubię takiej stylistyki w Maidenach...jest obca , zdecydowanie pasuje do solowych dokonań Dickinsona..i tu się sprawdza...znacznie lepszy utwór niż jego poprzednik z AMOLAD...z mocnym refrenem i ciekawą zwrotką..( w kwestii melodycznej oczywiście )...bo poza tym...jak wspomniałem..Iron to nie Scorpions..nie czuje się w takim balladowym klimacie...ale pomijając ten fakt-utwór ciekawy..tyle i aż tyle:)
zdecydowanie tak!

a w Scorpions tez wcale ballady nie są najlepsze, mają znacznie lepsze ostre kawałki z przełomu lat 70 i 80 ,ale to swoją drogą
Nie wiem , nie zgłębiałem twórczości Scorpionsów ...jak dla mnie muza Maidenów trzyma się z dala od "balladowania"...poza małymi wyjątkami...to nie ten rodzaj muzy...zdecydowanie bardziej czuje się w klimatach agresywnej ,pulsującej nuty

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9524
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Coming Home - opinie

Postautor: Budziol » pn wrz 13, 2010 10:22 pm

Nie lubię takiej stylistyki w Maidenach...jest obca , zdecydowanie pasuje do solowych dokonań Dickinsona

lubię ten utwór w przeciwieństwie do ballady z AMOLAD, ale absolutnie się zgadzam że to klimat solowego Dicka

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Coming Home - opinie

Postautor: Mr.Hankey » wt wrz 14, 2010 9:58 am

Gdyby 20 lat temu ktoś puścił Harissowi ten kawałek i powiedział - takie cuda w przyszłości nagrywać będzie IM - to myślę, że zostałby skwitowany jedynie szyderczym uśmiechem.


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość