Gitara i jej tajemnice

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jaka z firm gitar najbardziej ci odpowiada?

Czas głosowania minął ndz lip 08, 2007 12:05 am

Fender
4
31%
Gibson
3
23%
ESP/LTD
1
8%
Ibanez
5
38%

Liczba głosów: 13

Awatar użytkownika
vyrus
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Re: Gitara i jej tajemnice

Postautor: vyrus » wt lis 04, 2014 12:58 pm

albo Randall RG75, pamiętam że jak kupowałem Bandita to wahałem sie między tymi dwoma, też ma dobre opinie, tutaj w tej cenie używany http://allegro.pl/randall-rg75-g2-serie ... 47014.html
Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości.

Awatar użytkownika
Pablo1919
-#assassin
-#assassin

Postautor: Pablo1919 » wt lis 04, 2014 5:17 pm

O właśnie Randall RG75 też konkretny piecyk. Zwłaszcza używka za tę cenę, bo nowe ponad 2 tysie kosztują. Kolejna ciekawa opcja. Jeszcze na dniach nie kupuję, muszę trochę kasy odłożyć. Wybiorę Bandita, Randalla albo właśnie Blackstara. Pewnie wylosuję, bo każdy fajny na swój sposób :D Dzięki za pomoc.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szajba
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Szajba » wt gru 16, 2014 10:30 pm

Zespół progowy z Katowic szuka perkusisty! Kręcą Cie klimaty Tool, APC, Anathema? to trafiłeś! gotowy materiał, płyta w trakcie mixu, obrotny manager i dobrze wygłuszona sala prób w śródmieściu Katowic! kontakt przez pw!
Obrazek

Awatar użytkownika
Invader
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Invader » ndz mar 01, 2015 4:19 am

Obwód drukowany – porady i wskazówki

http://topguitar.pl/porady/porady-diy/o ... wskazowki/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » wt cze 02, 2015 11:01 pm

Awatar użytkownika
1marcrsk
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: 1marcrsk » ndz lut 21, 2016 12:54 am

zna ktoś gitary lutnika zwanego StivMan z Rybnika posiadam jego gitarke czy mógłby mi ktos wiecej o niej napisac mam ja chyba juz ze 12 lat ale po paru latach bez gry znow mnie wzieło ale w sumie na jej temat nic nie wiem i nie bardzo sie znam tak szczerze jesli chodzi o jakość sprzetu...
12662030_1561755897480494_622378085545270013_n.jpg
IRON MAIDEN RUDA ŚLĄSKA :twisted:

Awatar użytkownika
Moonrise
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Moonrise » ndz kwie 09, 2017 9:13 pm

Czy jest ktoś w posiadaniu Fender Dave Murray Strat 2TSB (tego z floydem i hot railsami) albo Jackson Adrian Smith Dinky MN ?
Jak opinie, jaka jakość?
Miałem niegdyś Fendera Dave Murray Stratocaster ML Black i poza tym, że nie zacząłem grać jak Murray to mostek słabo trzymał i miałem problem z ustawieniem krzywizny gryfu (w końcu się udało, ale nie było letko).

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » wt lut 13, 2018 7:04 pm

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Pierre Dolinski » ndz lut 18, 2018 5:44 pm

Taką ciekawostkę znalazłem. Coś Wam to przypomina? Bo mi tak.

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B0C864E

Czyżby pewien znany i lubiany gitarzysta szył sobie kolejną nową gitarkę w custom shopie?

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Pierre Dolinski » pn lut 19, 2018 12:47 pm

Nie wiem czy było tutaj, ale znalazłem fajny kanał youtube, na którym można zobaczyć jakiego sprzętu użyć, żeby zabrzmieć jak Dave Murray i Adrian Smith. Gość ma sporo fajnego sprzętu i dużo potrafi. Może komuś się przyda i coś dla siebie podpatrzy.

www.youtube.com/watch?v=mps-u-gSCSQ

www.youtube.com/watch?v=h6eE0aiyV8E

www.youtube.com/watch?v=jtrzXrpOm0E

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Pierre Dolinski » pt lut 23, 2018 8:41 am

Czy jest ktoś w posiadaniu Fender Dave Murray Strat 2TSB (tego z floydem i hot railsami) albo Jackson Adrian Smith Dinky MN ?
Jak opinie, jaka jakość?
Miałem niegdyś Fendera Dave Murray Stratocaster ML Black i poza tym, że nie zacząłem grać jak Murray to mostek słabo trzymał i miałem problem z ustawieniem krzywizny gryfu (w końcu się udało, ale nie było letko).
Miałem na niego ochotę, tego Fendera Dave Murray 2TSB, ale jest jedna rzecz która w Fenderach doprowadza mnie do białej gorączki. Potencjometr głośności zbyt blisko strun, który przy bardziej ekspresyjnym graniu łatwo jest niechcący sciszyć łapą. Poza tym cenowo jest OK, na pokładzie dobry osprzęt, OFR, słyszałem o nim pozytywne opinie. No i Meksyk a nie jakaś np. gówniana Indonezja, do której przeniesiono np. produkcję wszystkich lub prawie wszystkich Jacksonów o konstrukcji neck thru body. Chcąc kupić Soloista z serii Pro musisz się liczyć z pochodzeniem z krajów dalekowschodnich. Ja nie mam zaufania do tajlandzkich, indonezyjskich rączek. Kiedyś psioczono na Koreę. Teraz Koreańczycy wyrobili się, a tańsze, małe, żółte rączki klepią sprzęt masowo w Chinach, Tajlandii i Indonezji.
Miałeś kiedyś może do czynienia z Charvelami Pro Mod Style 1, czyli tymi stratocasterowatymi? Ciekaw jestem wrażeń. Robione w Meksyku, z dobrym osprzętem i mają trochę inną gałkologię na płytce, taką mniej kolizyjną z łapą.

Awatar użytkownika
Monster
-#prowler
-#prowler

Postautor: Monster » pt mar 02, 2018 11:47 am

Ja swego czasu tez trochę brzdąkałem na gitarce i z tego co kojarzę to był jakiś model Gibsona :D

Awatar użytkownika
Moonrise
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Moonrise » pn mar 26, 2018 5:46 pm

Jak opinie, jaka jakość?
Miałem na niego ochotę, tego Fendera Dave Murray 2TSB, ale jest jedna rzecz która w Fenderach doprowadza mnie do białej gorączki. Potencjometr głośności zbyt blisko strun, który przy bardziej ekspresyjnym graniu łatwo jest niechcący sciszyć łapą. Poza tym cenowo jest OK, na pokładzie dobry osprzęt, OFR, słyszałem o nim pozytywne opinie. No i Meksyk a nie jakaś np. gówniana Indonezja (...)
Miałeś kiedyś może do czynienia z Charvelami Pro Mod Style 1, czyli tymi stratocasterowatymi? Ciekaw jestem wrażeń. Robione w Meksyku, z dobrym osprzętem i mają trochę inną gałkologię na płytce, taką mniej kolizyjną z łapą.
Jak wspomniałem, miałem kiedyś poprzednią wersję. Klasa wyżej niż American Standard, ale za tę cenę spodziewałbym się lepszego osprzętu. Ciekawy byłem, czy w kolejnej wersji coś się zmieniło.
Ten pot od głośności to pół biedy, bo można zmienić płytkę i wywalić jeden Tone (chyba, ze potrzebujesz obu, ale mnie to zawsze irytowało w stratach, że są dwa tony).
Przymierzałem się do Pro Mod, ale w końcu się nie zdecydowałem. Myślę, że skończy się na jakiejś lutniczej, przy dużym udziale mojej pracy własnej :D

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”