Polskie media muzyczne

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Pawcio
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 940
Rejestracja: pn lip 11, 2011 11:16 am
Skąd: Śrem

Polskie media muzyczne

Postautor: Pawcio » śr maja 27, 2015 4:08 pm

Co sądzicie o polskich mediach muzycznych? Kupujecie regularnie jakieś magazyny? Przeglądacie jakieś portale? Jakie serwisy internetowe/gazety uważacie za najlepsze? Czego wam brakuje? i tak dalej :p

Kiedyś z braku laku czytałem Teraz Rocka, który jest niestety strasznie nudny. Obecnie podoba mi się Noise Magazine. Szkoda, że tak niewiele jest tych magazynów muzycznych.

Więcej chyba dzieje się w internecie, aczkolwiek nie ma dużych portali. Albo chociaż takich muzycznych Weszło! to znaczy stron, które oprócz podawania suchych newsów, dadzą czasem jakąś opinię, "pojadą" z kimś, albo napiszą coś fajnego, zabawnego, z polotem

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5358
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: mic7 » śr maja 27, 2015 6:20 pm

Zdecydowanie czytam Teraz Rocka bo piszą tam o muzyce ,której słucham czyli rocku :P i pochodnych mu gatunkach .Czytam też ze względu na sentyment bo pamiętam pierwsze numery Tylko Rocka z początku lat 90-tych które chłonąłem i poznawałem historię ulubionej muzyki.Kiedyś miałem większość numerów ale ze względu na kilka przeprowadzek musiałem się ich pozbyć.Po za tym bardzo ciekawią mnie zawsze artykuły W. Weissa i W.Królikowskiego chodzących encyklopedii muzyki rockowej :D

Deleted User 1499

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Deleted User 1499 » śr maja 27, 2015 7:03 pm

Kiedyś Metal Hammer i Trashem`all , pózniej Mystic Art i czasem Teraz Rock , teraz tylko net. Aczkolwiek brakuje mi czasem przejrzenia dobrego czasopisma muzycznego.

Uważam że portali muzycznych z gatunku metal./rock , jest troszkę za mało i są zbyt mało przyciągające. Ot jedyne co przejże to strona Teraz Rock i metalnews.pl , plus czasem jakieś blogi których też jak na lekarstwo. Także ogólna kondycja medialna - gazeta/portal jest na kiepskim poziomie jak dla mnie.
Czego mi tam brakuje ? Mało:

- Nowinek
- Wywiadów
- Recenzji cd/dvd
- Relacji z koncertów

Właściwie to tylko gazeta Mystic Art mi odpowiadała bo była ciekawa od początku do końca i nie droga :) Szkoda tylko że wychodzi ch*j wi kiedy i dodatkowo , dostęp do niej utrudnia mi stały pobyt za granicą.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: voivod' » śr maja 27, 2015 8:12 pm

obecnie tylko Noise Magazine

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Zakkahletz » śr maja 27, 2015 8:43 pm

Czytam Teraz Rock, działy kulturalne magazynów i gazet, a w sieci np. RockMetal.pl, MetalSide.pl i Aktivist.pl. :)

Dobry jest też cykl Metal Max na Onecie:
http://muzyka.onet.pl/metal/metal-max-1 ... nne/z9pwk9

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Dejavu » śr maja 27, 2015 11:01 pm

Z mediów muzycznych zdecydowanie najbardziej cenię w Polsce audycje muzyczne - szczególnie Piotra Kaczkowskiego. Gazet muzycznych prawie nie czytam, okazjonalnie Teraz Rock, ale bardzo, bardzo rzadko. Czasem też zajrzę na strony typu rockmetal.pl czy artrock.pl kiedy słuchając jakiejś płyty najdzie mnie ochota na poczytanie recenzji.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Mikojaski » czw maja 28, 2015 12:54 am

Szczerze to moim praktycznie jedynym medium muzycznym jest forum, bo tu jest najwięcej newsów, linków do wywiadów i tym podobnych (chwała linkującym :D). Może raz na jakiś czas jakąś recenzję gdzieś przeczytam, pism nigdy nie kupowałem.
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

rossgeller
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 16, 2018 3:25 pm

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: rossgeller » pn lip 16, 2018 4:43 pm

Kiedyś byłem bardzo obeznany w świecie gazet muzycznych lecz niestety teraz nie mogę znaleźć nic wartościowego :/ Zna ktoś obecnie jakieś dobre czasopismo?
głupi jaś

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Zakkahletz » pn lip 16, 2018 4:49 pm

Z polskojęzycznych wciąż Teraz Rock i Metal Hammer, plus np. Gazeta Magnetofonowa, Twój Blues, Jazz Forum, magazyny dla instrumentalistów etc.

Deleted User 2259

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Deleted User 2259 » pn lip 16, 2018 4:56 pm

Dodałbym jeszcze Lizard

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7415
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Saimon1995 » wt lip 17, 2018 9:31 am

Jest jeszcze Noise Magazine. Zależy czego szukasz - czy gazety o ogólnie (szeroko rozumianej) muzyce rockowej czy stricte o danym gatunku, jak metal itd. Tych drugich jest zdecydowanie więcej, nie da się tego ukryć.

Hard Rock Fan
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 06, 2019 6:17 pm

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Hard Rock Fan » śr maja 08, 2019 3:30 pm

Nie lubię i nie czytam, a jeśli już czytam to bardzo rzadko. Tego czego nie znoszę u polskich dziennikarzy muzycznych to polityczne wycieczki w wywiadach. Tak jakby o to chodziło w muzyce. Poza tym promuje się zespoły, które z rockiem nie mają nic wspólnego. Teraz Rock ciężko nazwać jeszcze rockowym pismem.

Zakkahletz
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6550
Rejestracja: sob sie 28, 2010 7:43 pm
Skąd: na północ (od W-wy)

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Zakkahletz » śr maja 08, 2019 4:21 pm

Jest jeszcze Noise Magazine.
Widzę, że teraz w lipcu pięciolecie istnienia mu stuknie... Ostatnio przejrzałem w Empiku: strasznie blackowe się zrobiło to pisemko - czy może było takie od początku?

Hard Rock Fan
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 06, 2019 6:17 pm

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Hard Rock Fan » śr maja 08, 2019 4:33 pm

Czytałem u kolegi, pisane jest bardzo fachowo, nie sposób odmówić piszącym tam wiedzy. Tylko, że to kompletnie nie moja muzyka. Mogliby zrobić jakiś balans między tradycyjnym, a nowoczesnym.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9252
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Schizoid » śr maja 08, 2019 8:02 pm

Nie jest tylko blackowe, ale faktycznie duża część arytkułów dotyczy ekstremy. Nie zmienia to faktu, że piszą też o bardziej alternatywnych brzmieniach, przykładowo ja stamtąd się dowiedziałem o Daughters. Ale ogólnie to raczej nie jest gazeta dla fanów heavy metalu. Jeśli ktoś chce poznawać nowe rzeczy, to jak najbardziej godne polecenia.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7415
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Polskie media muzyczne

Postautor: Saimon1995 » śr maja 08, 2019 9:04 pm

Jestem pozytywnie zaskoczony faktem, że Noise Magazine tak długo utrzymuje się na ciężkim rynku wydawniczym. Zwłaszcza, że piszą niekoniecznie o popularnych wykonawcach w naszym kraju, w dodatku całość jest bardzo ładnie wydawana, więc sam koszt gazety do najniższych nie należy. Muszę jednak przyznać, że znalazłem tam naprawdę wartościowe materiały. Choć ja NM nie kupuje (jednak to nie moja muzyczna bajka), to czasem zdarzyło mi się zajrzeć do środka i byłem usatysfakcjonowany.


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości