Browary

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Re: Browary

Postautor: on_the_run » wt gru 29, 2015 12:06 am

Ja Granda piłem jakiś czas temu i był niepijalny. Ale każda warka jest inna - porter bałtycki to nie jasny eurolager. Różne warki poszczególnych porterów mają wahania - pamiętam do dziś, jaki Grand potrafił być pyszny. Okocim zbiera ostatnio dobre recenzje, z tym że ja raczej rzadko pijam świeże portery - wolę potrzymać w piwnicy co najmniej pół roku.
Weź też pod uwagę, że Grand to osiemnastka, a a Okocim dwudziestkadwójka, więc Grand (podobnie jak portery z Witnicy i Lwówek) to lekka waga, a Okocim już ciężka. Ja jestem fanem wagi ciężkiej. ;) Dodam, że Ciechan Porter potrafił być raz pyszny, a raz paskudny. Mam w piwnicy jeszcze parę butelek porteru z Raciborza i o dziwo po leżakowaniu (przeterminował się już kilka miesięcy temu) nie jest zły, a jako świeży wypust był srogi.
Natomiast leżakowany Komes w święta smakował jak wysokiej jakości gorzka czekolada.
Za to Grand z chili to jakaś porażka niepijalna i wylałem go do kibla. 2 buteleczki stoją w piwnicy - może czas je nieco "uformuje" Zobaczymy. :) Miałem fazę kupowania i bieżącego testowania "kraftów", ale obecnie stwierdzam że szkoda kasy. Wolę iść na siłkę, a wypić sobie czasem Grodziskie, dobry porter, od czasu do czasu sprawdzić krafty w multitapie, a jak są "belgi" na promocji to też się załapać.
UWAGA: szukajcie w osiedlowych sklepach, Tesco, Biedronkach, Freshmarketach LEFFE ROYALE w butelkach 0,7 l w promocji, np. za niecałe 12 zł. Warto się zaopatrzyć. Przyzwoity belg w świetnej cenie. Nie jest to Duvel czy Satan Red, ale trzyma fason.

EDIT: Więc pewnie piliśmy różne warki różnych piw. Nie ma co się w przypadku porterów uznanych za OK po 1 próbie. Są owszem szeroko znane gnioty, ale zarówno Grand i Okocim miewają niezłe partie.

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Shedao Shai » wt gru 29, 2015 9:09 am

Ja ostatnio w Wawie trafiłem na parę wyśmienitych piwek cięzkiego kalibru - Baltic Freak z Alebrowaru (porter bałtycki ze śliwką), Imperator Bałtycki i Quatro z Pinty (akurat była premiera lanych w Kuflach i Kapslach :D ). Wszystko świetne, do tego jeszcze doprawienie Wild Sour Love - leżakowanym w beczce po bourbonie z Widawy i kwachem żurawinowym z Szałupiw (Oxycoccus Audax) no i jak potem poszedłem na koncert Triptykonu to pamiętam z niego tyle, że nawet nie opisywałem swoich wrażeń na forum :mrgreen:

Awatar użytkownika
beaviso
-#long distance runner
-#long distance runner

Postautor: beaviso » wt gru 29, 2015 12:17 pm

Porter Warmiński z Browaru Kormoran - dla wielbicieli większych kalibrów (21). Dla mnie wystarczy Grand Imperial Porter (18). Warunek - wypić go w odpowiedniej temperaturze, rzekłbym 15 st.C i nie niżej. Takich piw nie pija się zimnych. Najlepiej smakuje wyjęty z plecaka, gdzieś na wolnym powietrzu, w pięknych okolicznościach przyrody :) Tylko wstać potem jakby nieco trudniej. Ale faktem jest, że ostatnimi czasy jakby cośku gorsze wypusty się trafiały, podobnie zresztą jak w przypadku Koźlaka (tego z avatara), martwi mnie to. Za to amberowski Pszeniczniak lepszy niż kiedykolwiek przedtem, jakby dla wyrównania, żadna pszenica mu nie równa.

Aktualnie polecam doskonałego Weizenbocka z serii Podróże Kormorana - warka W20, z datą przydatności do 02.02.2016. Jest bardzo dobry! Po dłuższej pauzie kupiłem na próbę butelkę, po czym - pozytywnie zaskoczony - kupiłem następne. Chyba nie jestem odosobniony w odczuciach, bo na forum browar.biz w krótkim czasie pojawiły się opinie zachwalające tę właśnie warkę kormoranowego Weizenbocka. Lubię ten styl, dobrze się sprawdza gdy na dworze chłód.

M.
Beaviso+3 w trasie 2018
26.05. (Sb) Saku Suurhall, Tallinn (Reval), EST
28.05. (Pn) Hartwall Arena, Helsinki, FIN
29.05. (Wt) Hartwall Arena, Helsinki, FIN
05.06. (Wt) Royal Arena, København, DK - 66. urodziny Nicko :)
26.06. (Wt) Geneva Arena, Genève, CH
27.07. (Pt) Tauron Arena, Kraków, PL
28.07. (Sb) Tauron Arena, Kraków, PL

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » wt gru 29, 2015 1:45 pm

Grand Imperial Porter z Amberu - nieporównywalnie bardziej polecam :wink:
Ja też, piłem kilka dni temu i jeszcze w tym roku wzniosę je w szkle w toaście za zbawienie Lemmy'ego. :) Poza tym, że jest smaczne i ciemne, to piwo ma tę zaletę, że nosi najbardziej majestatyczną nazwę ze wszystkich znanych mi alkoholi. :P

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » wt gru 29, 2015 11:46 pm

Akurat "Imperial" w przypadku Granda jest trochę nieadekwatne - to jak pisałem, lżejszy kaliber porteru. Dzisiaj w knajpie piłem Cieszyński - ten to jest mocarz - prawie 10% alkoholu.
A Kormoran czołówka, ale drogi - ja obecnie mam jeden plan w głowie - wkład własny i niestety trzeba zaoszczędzać również na trunkach :(

Awatar użytkownika
likipiki
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: likipiki » czw gru 31, 2015 9:51 am

Na dzień dzisiejszy mam trzy ulubione bronki:

1. Hadra/Huncwot z Pracowni Piwa
2. Lublin to Dublin z Pinty
3. Shaman z Kingpina
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » ndz sty 03, 2016 11:04 am

A maidenowskiego Troopera ktoś próbował? Taki sobie, aczkolwiek poprawny. Ja po prostu nie lubię tradycyjnych brytyjskich piw, bo wieją nudą, a tutaj mamy do czynienia z bitterem, czyli stylem ultra smętnym. :D

P.S. Kingpin zacny. :P

Awatar użytkownika
FaithNoMore
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: FaithNoMore » ndz sty 03, 2016 12:09 pm

A maidenowskiego Troopera ktoś próbował? Taki sobie, aczkolwiek poprawny. Ja po prostu nie lubię tradycyjnych brytyjskich piw, bo wieją nudą, a tutaj mamy do czynienia z bitterem, czyli stylem ultra smętnym. :D
Pewnie. Ale zakupiłem go - przede wszystkim - ze względu na butelkę, która obecnie stoi na honorowym miejscu. :wink: A piwko? Raczej takie średnie, żeby nie powiedzieć, że przeciętne.
07/08/2008 - Warszawa @ Stadion Gwardii
10/06/2011 - Warszawa @ Lotnisko Bemowo
03/07/2013 - Łódź @ Atlas Arena
24/06/2014 - Poznań @ INEA Stadion
03/07/2016 - Wrocław @ Stadion Miejski

Zapraszam: http://www.radarmuzyczny.blogspot.com

Awatar użytkownika
kobi
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kobi » ndz sty 03, 2016 8:36 pm

Jak ktoś jest na diecie bezglutenowej to może go zainteresuje że w Biedronce mają piwo Cechowe, 1,99 PLN za butelkę 0,33l. Całkiem ok, nie odbiega smakiem od normalnego ;)
Obrazek

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » ndz sty 03, 2016 10:06 pm

Piłem raz z ciekawości piwo bezglutenowe (z Kormorana) i było OK. :P

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » ndz sty 03, 2016 10:59 pm

Jak ktoś jest na diecie bezglutenowej to może go zainteresuje że w Biedronce mają piwo Cechowe, 1,99 PLN za butelkę 0,33l. Całkiem ok, nie odbiega smakiem od normalnego ;)
Nie jestem na takiej diecie, ale spróbuję go. :P

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » ndz sty 03, 2016 11:10 pm

Ja dzisiaj wypiłem Krainę Welesa od Peruna i niestety nie powaliła. Russian imperial stout to dla mnie żaden.

Python
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Python » pn sty 04, 2016 11:00 am

Jeśli chodzi o ciemne piwa - Coffee Stout z Kormorana jest na moje podniebienie bardzo okej. Podobnie jak Dry Stout z Nepomucena i Smolarz z Profesji. Ten ostatni browar (z mojego miasta - Wrocławia) ma naprawdę świetne piwa. Jak ktoś lubi amerykańską pszenicę to polecam bardzo Młynarza, naprawdę solidne piwo. Tymczasem, czy jest tu ktoś kto może powiedzieć o swoich odczuciach na temat Birbanta? Piłem dwa piwa od nich i były... bardzo słabe (American Weizen i Citra IPA).
Imperator Bałtycki czeka od sierpnia na swoją kolej, pewnie nadejdzie ona gdzieś na przyszłe święta (od kolegi słyszałem że słabo zbalansowany).
Na dzisiaj mam Stouta Cieszyńskiego i Czarną Dziurę z Pinty. Ktoś pił?

2013: Iron Maiden Łódź, Deep Purple Wrocław, Black Sabbath Praga
2014: Deep Purple Katowice, Black Sabbath Łódź, Iron Maiden Poznań, Black Label Society Wrocław, Motörhead Berlin
2015: Epica Wrocław, Black Label Society Kraków, Epica Warszawa, Airbourne Wrocław, AC/DC Berlin, Black Label Society Wrocław, Motörhead Warszawa, AC/DC Warszawa, Black Label Society Kostrzyn, Deep Purple Ostrava
2016: Zakk Wylde Łódź, Black Sabbath Kraków, Iron Maiden Wrocław, Deep Purple Słupsk, Airbourne Poznań/Katowice, New Model Army Wrocław
2017: Deep Purple Katowice, Airbourne Warszawa, Airbourne Wrocław
2018: Black Label Society Kraków

> 13.06.2018 - Judas Priest - Spodek Katowice
> 26.06.2018 - Ozzy Osbourne - Tauron Arena Kraków
> 27.07.2018 - Iron Maiden - Tauron Arena Kraków

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » pn sty 04, 2016 7:19 pm

Birbant miał parę naprawdę dobrych piw, ale nie wszystkie powalały. Na pewno te warzone w Witnicy (a nie w Zarzeczu) były słabsze. Stout z Cieszyna według kumpla nie powala, a Czarna Dziura jak "szwarcbir' jest OK.

Awatar użytkownika
patpul
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: patpul » czw sty 14, 2016 10:28 pm

Bo to sumie to samo, co Kormoran Jasny. Oczywiście odpowiednio zmodyfikowana receptura.
Czekam na premierę dubeltowego porteru z BK. To już w sobotę. Podejrzewam, że za butlę trza będzie ze 40 pln wydać...

Natomiast jedna z ostatnich propozycji, która mnie zachwyciła. to z Szałpiwu sour (akurat piłem czarną porzeczkę, ale na targi w Poznaniu przywieźli w kilku wariacjach). Rewelacja. No i Kwas Gamma z Pinty:)

Awatar użytkownika
kobi
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: kobi » pn sty 18, 2016 10:24 pm

Bo to sumie to samo, co Kormoran Jasny. Oczywiście odpowiednio zmodyfikowana receptura.
Można toto kupić w jakichś powszechnych sieciach handlowych?
Obrazek

Python
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Python » pn sty 18, 2016 10:33 pm

Można toto kupić w jakichś powszechnych sieciach handlowych?
Kormorana można spotkać w Carrefourze.

2013: Iron Maiden Łódź, Deep Purple Wrocław, Black Sabbath Praga
2014: Deep Purple Katowice, Black Sabbath Łódź, Iron Maiden Poznań, Black Label Society Wrocław, Motörhead Berlin
2015: Epica Wrocław, Black Label Society Kraków, Epica Warszawa, Airbourne Wrocław, AC/DC Berlin, Black Label Society Wrocław, Motörhead Warszawa, AC/DC Warszawa, Black Label Society Kostrzyn, Deep Purple Ostrava
2016: Zakk Wylde Łódź, Black Sabbath Kraków, Iron Maiden Wrocław, Deep Purple Słupsk, Airbourne Poznań/Katowice, New Model Army Wrocław
2017: Deep Purple Katowice, Airbourne Warszawa, Airbourne Wrocław
2018: Black Label Society Kraków

> 13.06.2018 - Judas Priest - Spodek Katowice
> 26.06.2018 - Ozzy Osbourne - Tauron Arena Kraków
> 27.07.2018 - Iron Maiden - Tauron Arena Kraków

Zakkahletz
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Zakkahletz » wt lut 23, 2016 5:28 pm

Na spróbunek kupiłem Żywiec Saison (z posmakiem skórki gorzkiej pomarańczy): bardzo smaczny, ale najlepiej pić dobrze schłodzony, w temperaturze pokojowej trudniej wchodzi.

Awatar użytkownika
patpul
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: patpul » śr lut 24, 2016 10:46 am

Dla zainteresowanych - wkrótce dostępne będzie Bez-Glute-Nowe2, czyli piwo na bazie Kormorana Ciemnego.
najlepiej pić dobrze schłodzony, w temperaturze pokojowej trudniej wchodzi
Bo Saison powinien być podawany w temperaturze ok. 13 stopni, a nie w pokojowej.
Poza tym każdy produkt Grupy Żywiec (może poza porterem), Kompanii Piwowarskiej, Carlsberg Polska etc. lepiej chłodzić do temperatury poniżej 4 stopni - wówczas nie czuć ani smaku ani zapachu:)

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » czw mar 03, 2016 6:44 pm

Porter od nich też się zepsuł, a nawet jak się trafi czasem dobra warka, to o tym piwie nie można powiedzieć, że pomiędzy poszczególnymi warkami nie ma dużych wahań.

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”