Kto pyta nie bładzi

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1555
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: kam » ndz maja 15, 2016 9:15 pm

Panowie!

Przymierzam się w końcu do zakupu dobrego sprzętu grającego. Chciałbym mieć gramofon, amplituner i porządne nagłośnienie. Co możecie polecić do kwoty 5000-6000 PLNów?

Awatar użytkownika
paniron
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1948
Rejestracja: śr sty 25, 2006 7:00 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: paniron » pn maja 16, 2016 11:42 am

To jedno z tych pytań, których trzeba się wystrzegać na forach. Mało tego; konieczne jest omijanie wszystkich forów\forum w tym temacie, jeżeli nie chcesz stracić mnóstwo czasu i stwierdzić, dzięki forumowym "podpowiedziom", że nic nie wiesz, albo że na "porzadny" sprzęt to musisz wydać minimum 50 tysiecy a i tak to będzie namiastka tego co możesz dostać za 50 milionów. Na końcu stwierdzisz, że lepiej zostawić temat i zacząć interesować się zbieraniem starych liści do klasera.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: Dejavu » pn maja 16, 2016 2:04 pm

To jedno z tych pytań, których trzeba się wystrzegać na forach. Mało tego; konieczne jest omijanie wszystkich forów\forum w tym temacie, jeżeli nie chcesz stracić mnóstwo czasu i stwierdzić, dzięki forumowym "podpowiedziom", że nic nie wiesz, albo że na "porzadny" sprzęt to musisz wydać minimum 50 tysiecy a i tak to będzie namiastka tego co możesz dostać za 50 milionów. Na końcu stwierdzisz, że lepiej zostawić temat i zacząć interesować się zbieraniem starych liści do klasera.
Sporo w tym prawdy, niestety ;)

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1555
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: kam » pn maja 16, 2016 7:49 pm

No niby tak, ale zakładam raczej, że tu są normalni ludzie, a nie jacyś pojebongo audiofile ;-) Liczyłem, że ktoś po prostu powie, że mam taki i taki sprzęt i jestem zadowolony.

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5098
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: thorgal_30 » wt maja 17, 2016 4:18 pm

Tu możesz spróbować, znajomy prowadzi, popeliny ludziom nie wciska, klienci raczej zadowoleni, jest możliwość wypożyczenia za kaucją do odsłuchu. http://4hifi.pl/ - namiar na gościa mogę podać przez PW jak Cię coś na stronie zainteresuje.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: hipcio_stg » wt maja 17, 2016 4:26 pm

Poczekaj na Ralfa - pewnie coś Ci wygógluje i będzie znał opinie setek tysięcy posiadaczy tego sprzętu.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: RALF » śr maja 18, 2016 4:03 pm

Za taki sprzęt w cenie 5-6 kafli - zainwestowałbym w Yamachę (amp), gramofon Pro Ject Essential do 1600 PLN i kolumienki Canton Ergo SC - L, oczywiście wszystko zależy od mocy zestawu ale grać powinno dobrze. Jeszcze Cervin Vega mogę polecić, Tannoy chyba jeszcze lepsze, niemniej tutaj musiałbyś w głośniki zainwestować nawet 3600 - np. Tannoy Revolution

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: dostoevsky » śr maja 18, 2016 6:29 pm

Skoro przy gramofonach jesteśmy - niedawno rozpocząłem zbieranie winyli i planuję zakupienie sprzętu do odtwarzania LP. Nie chcę jednak szaleć z wydawaniem pieniędzy na początek, dlatego rozważam zakup Audio-Technica AT-LP60. Czy to rzeczywiście najlepszy odtwarzacz w tym zakresie cenowym jak sugerują opinie w sieci, czy polecilibyście coś innego?

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1555
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: kam » śr maja 18, 2016 8:20 pm

Za taki sprzęt w cenie 5-6 kafli - zainwestowałbym w Yamachę (amp), gramofon Pro Ject Essential do 1600 PLN i kolumienki Canton Ergo SC - L, oczywiście wszystko zależy od mocy zestawu ale grać powinno dobrze. Jeszcze Cervin Vega mogę polecić, Tannoy chyba jeszcze lepsze, niemniej tutaj musiałbyś w głośniki zainwestować nawet 3600 - np. Tannoy Revolution
Dzięki stary! Poczytam sobie na ten temat i jakby co to odezwę się na PW ;-) Mam zamiar do końca roku skompletować sobie ten sprzęt.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: RALF » śr maja 18, 2016 8:58 pm

Powodzenia, dobrze się zastanów - radziłbym zabrać kilka ulubionych płyt i posłuchać przed zakupem. Do kolumn pomyśl o dobrych przewodach odpowiedniej grubość - skonsultujesz to przy zakupie. Na kolumnach zdecydowanie NIE OPŁACA się oszczędzać, to przetwornik - czyli najczulszy, newralgiczny punkt zestawu.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: dostoevsky » czw maja 19, 2016 12:29 pm

No i nie dowiedziałem się. Dobra, kupuję tę Audio Technikę. ;)

Deleted User 2259

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: Deleted User 2259 » śr cze 01, 2016 6:27 pm

Jest tutaj kilka osób z Łodzi, pytałem kiedyś pozostało bez odpowiedzi, wie ktoś ile wejdzie ludu do Klubu Wytwórnia ?

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 615
Rejestracja: pt sty 15, 2010 10:15 pm

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: wojakwojak » czw cze 02, 2016 8:45 am

Napisałeś "gramofon i amplituner". Po co? Skoro gramofon, to tylko stereo, skoro tylko stereo, nie ma absolutnie żadnego powodu, żeby kupować amplituner. Zdecydowanie lepiej i często taniej będzie kupić wzmacniacz stereo.
Mogę polecić wzmacniacze firm Dussun oraz Vincent. Co do kolumn, to ja gustuję w ELACach (polecam modele z JETem). Kable - na początek może być Audioquest, dla wymagających Furutech, Audionote.
Oczywiście są dziesiątki modeli, przedział cenowy w zasadzie od zera do nieskończoności, więc to co napisałem, to po prostu jakiś charakter brzmienia.
Wszystko trzeba sobie samemu dobrać do własnego ucha, pomieszczenia, rodzaju muzyki....i zasobności portfela.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: Michał » pn lip 11, 2016 12:50 pm

Jak oceniacie jakość dźwięku w Krakowskiej arenie?
na najwyższych miejscach jest ok?
Mam zamiar się wybrać na koncert Ennio Morricone a ceny biletów... cóż
lepiej żeby u góry było dobrze :lol:
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Awatar użytkownika
kobi
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1066
Rejestracja: sob maja 03, 2003 1:10 pm
Skąd: Bytom

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: kobi » pn paź 24, 2016 7:57 pm

Potrzebuję wysłać nietypowy ładunek (kasa pancerna, waga około 250 kg) do Warszawy. Czy ma ktoś pomysł jak najlepiej to zrobić (podejrzewam, że kurierem, ale jakim?).

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1555
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: kam » pn paź 24, 2016 8:06 pm

Jak oceniacie jakość dźwięku w Krakowskiej arenie?
na najwyższych miejscach jest ok?
Mam zamiar się wybrać na koncert Ennio Morricone a ceny biletów... cóż
lepiej żeby u góry było dobrze :lol:
Bylem dwa razy - na FF i Faith No More. Dzwiek był zadziwijąco dobry na płycie, dość blisko sceny. Co do trybun to nie wiem, aczkolwiek ludzie chyba nie narzekali. Nie kojarzę przynajmniej jakiegoś hejtu. W każdym razie gorzej niż Narodowym nie będzie, gdziekolwiek byś nie stał.

Awatar użytkownika
Nicko McBrain
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 862
Rejestracja: pt maja 01, 2009 2:15 pm
Skąd: Katowice

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: Nicko McBrain » śr paź 26, 2016 8:11 am

Witam

Orientuje się ktoś gdzie we Wrocławiu jest sklep z koszulkami metalowymi, bluzami, kubkami i tego typu pierdółkami :) jeśli takowy w ogóle istnieje ?

Python
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 847
Rejestracja: wt lut 18, 2014 3:54 pm
Skąd: Wrocław

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: Python » śr paź 26, 2016 11:50 am

DH Feniks, 4 i 5 piętro, na 4 od schodów na prawo i do samego końca, na 5 naprzeciwko schodów.

on_the_run
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 417
Rejestracja: pt gru 11, 2015 8:31 pm

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: on_the_run » sob lis 05, 2016 1:21 pm

Za taki sprzęt w cenie 5-6 kafli - zainwestowałbym w Yamachę (amp), gramofon Pro Ject Essential do 1600 PLN i kolumienki Canton Ergo SC - L, oczywiście wszystko zależy od mocy zestawu ale grać powinno dobrze. Jeszcze Cervin Vega mogę polecić, Tannoy chyba jeszcze lepsze, niemniej tutaj musiałbyś w głośniki zainwestować nawet 3600 - np. Tannoy Revolution
RALF, ja natomiast cenię sobie używki i nie narzekam. Aktualnie mam RFT, CD Grundig 7550 i wzmak Musical Fidelity A1-X (wzmak i CD po remoncie).

Awatar użytkownika
kam
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1555
Rejestracja: pt gru 02, 2011 5:27 pm
Skąd: Stolica

Re: Kto pyta nie bładzi

Postautor: kam » pn lis 28, 2016 10:56 pm

Ok, pociągne dalej temat bo zakup mojego sprzętu się zbliża wielkimi krokami:

Generalnie byłem dziś pogadać w sklepie i został mi polecony tego typu zestaw:

Amplituner stereo Onkyo TX-8150: http://planetadzwieku.com/onkyo-tx-8150.html
Odtwarzacz CD Onkyo C-7030: http://planetadzwieku.com/onkyo-c-7030.html
Gramofon Pro-Ject Debut Carbon: http://planetadzwieku.com/pro-ject-debut-carbon-dc.html
lub
Gramofon Rega Planar 1: http://planetadzwieku.com/rega-planar-1.html

+ kolumny podłowowe (kilka opcji)
Kolumny Pylon Audio Pearl 25: http://planetadzwieku.com/pylon-audio-pearl-25.html
Kolumny Pylon Audio Opal 23: http://planetadzwieku.com/pylon-audio-opal-23.html
Kolumny Indiana Line Nota 550: http://planetadzwieku.com/indiana-line-nota-550-x.html
Kolumny Tannoy Mercury 7.4: http://planetadzwieku.com/tannoy-mercury-7-4.html

Calośc około 6500 zł + okablowanie. Tak czytam te opisy i jak na moje oko jest to sprzet dla mnie wystarczający w 100%.

Pytanie jest takie - korzysta ktoś z tych przede wszystkich polskich kolumn Pylon? Jak z jakością Onkyo?


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 11 gości