Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Zdan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Re: Polityka

Postautor: Zdan » pn sie 05, 2019 3:28 pm

500+ to akurat dość słaby pomysł na to co jest lepiej bo to czyste rozdawnictwo. Socjal w wersji totalnej.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pn sie 05, 2019 3:30 pm

No cóż, ceny żywności biją rekordy i mają się nijak do wzrostu płac. Inflację napędzają m. in. takie programy jak 500+. Oczywiście rządy PO były beznadziejne, ale mówienie, że się znacznie poprawiło to lekka przesada.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

Zdan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Zdan » pn sie 05, 2019 3:33 pm

Pomijam już fakt, że 500+ dostają wszyscy dzieciaci - nie ważne czy z punktu widzenia ekonomicznego potrzebują tego wsparcia czy nie.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pn sie 05, 2019 3:34 pm

500+ to akurat dość słaby pomysł na to co jest lepiej bo to czyste rozdawnictwo. Socjal w wersji totalnej.
Tak, ale jeśli te same pieniądze mają:
a) trafić do ludzi
b) zostac w kieszeniach vatowcow czy profesora Jana

To ja już wolę wariant a) .
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Zdan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Zdan » pn sie 05, 2019 3:36 pm

Problem w tym, że to moje i Twoje pieniądze są tak rozdawane. Nie lubię takiej fałszywej dychotomii - żadna z tych opcji nie jest dobra.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » pn sie 05, 2019 3:38 pm

A ja wolę, by te pieniądze zostały w kieszeniach ludzi, którzy je wypracowali.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
Invader napisał:
Słuchałem np od 9 rano do 24 :) a kiedyś robiłem maratony po 30 godzin, ale musiałem jechać na prochach wtedy.

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » pn sie 05, 2019 3:39 pm

:) no tak czy 80 zł czy 4 mln..różnicy nie robi :D wiedziałem, ba byłem pewny, że Ty jako pierwszy staniesz w obronie - i będziesz symetrystą :) Serio zestawianie ośmiorniczek z lotami... good :)

o reszcie nie chce mi się dyskutować, bo pewnie było wałkowane wielokrotnie... :)
- macie 500 plus na bombelki i morda w kubeł jak sobie kradniemy....
-mało to konstytucyjne wg mnie aby małolaci nie płacili podatków wcale... równość wobec prawa i równość obowiązków.. ale to standard u tej władzy "dzielić" :)
-cit 9%, a ilu to podmiotów tak faktycznie dotyczy, tym co chcieli na początku swojego rządzenia dowalić czyli markietom i bankom to i tak nic nie zrobili, bo banki przerzuciły ten tax na klientów, a z handlem się nie udało bo UE.

ale jakiekolwiek byś dostał kontrargumenty to i tak loty za 4 bańki ( te o których wiemy) == ośmiorniczka za kilkadziesiąt zlotych ( liczmy nawet kilka tysięcy). Symetryzm pełną gębą :) I dobrze...
The Number Of The .....

Zdan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Zdan » pn sie 05, 2019 3:42 pm

A ja wolę, by te pieniądze zostały w kieszeniach ludzi, którzy je wypracowali.
Też bym poprosił. Bo nie po to robię żeby potem komuś rozdawać ten hajs (chyba, że mam na to akurat ochotę).

Awatar użytkownika
Dzosef
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dzosef » pn sie 05, 2019 5:11 pm

Panowie, czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem? Napisałem wyraźnie - jestem przeciwnikiem socjalu. Ale żyjemy w demokracji, która wyklucza systemy rynkowe i libertariańskie, zatem mamy wybór
a) zarabiają postkomunistyczne elity, przestępcy, a reszta kasy jest marnowana
b) część kasy trafia do ludzi, a reszta jest marnowana

to ja wolę b)
:) no tak czy 80 zł czy 4 mln..różnicy nie robi :D wiedziałem, ba byłem pewny, że Ty jako pierwszy staniesz w obronie - i będziesz symetrystą :) Serio zestawianie ośmiorniczek z lotami... good :)
Budżet kraju wynosi 416000000000 złotych. 4 miliony to jest kropelka, dyskutowanie o takich bzdetach to dowód, że demokracja to idiotyczny system - bo debaty toczą się nad bzdurami. I nie wiem gdzie ty widzisz obronę, skoro napisałem, że gościowi należy się kop w dupę.
-cit 9%, a ilu to podmiotów tak faktycznie dotyczy, tym co chcieli na początku swojego rządzenia dowalić czyli markietom i bankom to i tak nic nie zrobili, bo banki przerzuciły ten tax na klientów, a z handlem się nie udało bo UE.
Spółka Zoo dzięki tej decyzji staje się bardzo atrakcyjną formą nawet dla niedużych i średnich firm, to że nie masz pojęcia o biznesie, prowadzeniu firmy i przedsiębiorczości, to nie znaczy, że ten podatek nikogo nie dotyczy.
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona

Zdan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Zdan » pn sie 05, 2019 5:12 pm

Wobec takiej dychotomii w takim razie jedynym rozsądnym wyjściem jest zataić jak najwięcej dochodów i nie płacić wcale na kasy na takie idiotyczne rozdawnictwo.

Awatar użytkownika
pinio
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: pinio » pn sie 05, 2019 7:31 pm

Odpuszczając sobie jałowe jak pustynia Gobi takie kwestie jak "socjalizm", "przestępcy", postkomunistyczne elity" itp. itd. warto zauważyć jedno z fatalniejszych - pewien jestem, że w pełni świadomie uruchomione - zjawisko rosnącego klientelizmu wobec państwa. To jest dopiero społeczne dno premiujące bierność i wypychające na margines przedsiębiorczość i aktywność. Uważam to za jedno z większych nieszczęść teraźniejszego rozdawnictwa w zamian za głosy obdarowywanych "biedaków", którzy - w perspektywie - biedakami mają pozostać.
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

thorgal_30
-#assassin
-#assassin

Postautor: thorgal_30 » pn sie 05, 2019 7:52 pm

Tak btw. fajny ten filmik co w necie dzisiaj robi furorę tj. starcie "pincetplusów" z "kulsonami" :)
The Number Of The .....

PowerSeventhSon
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: PowerSeventhSon » śr sie 14, 2019 8:51 pm

Śmieszne jest to, że w Polsce ludzie, którzy za 500+ dali by się pokroić jednocześnie dobrze wypowiadają się o Trumpie, który jest wrogiem wszelkich programów socjalnych. Jednocześnie ludzie, którzy o 500+ wypowiadają się źle przeważnie Trumpa nie znoszą. Gdzie tu logika? Jestem przeciwnikiem 500+ ale też programów socjalnych rządu PO-PSL typu mieszkanie dla młodych, kosiniakowe etc. Wszelkie programy socjalne tak naprawdę zawsze są kierowane do dwóch grup : zawodowych bezrobotnych oraz bogatej klasy średniej z wielkich miast. Praktycznie nigdy nie dotyczą tzw. biednych pracujących i bezrobotnych nie z własnej winy. Dla takich ludzi korzystna jest obniżka podatków. Tylko, że to kiepski sposób kupowania głosów bo człowiek czuje, że pieniądze ma dzięki sobie, a nie temu czy tamtemu politykowi.

Awatar użytkownika
Metalophil
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Metalophil » śr sie 14, 2019 9:39 pm

Śmieszne jest to, że w Polsce ludzie, którzy za 500+ dali by się pokroić jednocześnie dobrze wypowiadają się o Trumpie, który jest wrogiem wszelkich programów socjalnych. Jednocześnie ludzie, którzy o 500+ wypowiadają się źle przeważnie Trumpa nie znoszą. Gdzie tu logika? Jestem przeciwnikiem 500+ ale też programów socjalnych rządu PO-PSL typu mieszkanie dla młodych, kosiniakowe etc. Wszelkie programy socjalne tak naprawdę zawsze są kierowane do dwóch grup : zawodowych bezrobotnych oraz bogatej klasy średniej z wielkich miast. Praktycznie nigdy nie dotyczą tzw. biednych pracujących i bezrobotnych nie z własnej winy. Dla takich ludzi korzystna jest obniżka podatków. Tylko, że to kiepski sposób kupowania głosów bo człowiek czuje, że pieniądze ma dzięki sobie, a nie temu czy tamtemu politykowi.
Podejrzewam, że nie dlatego lubią Trumpa że prowadzi taką, a nie inną politykę społeczną w USA. Przecież politykę prowadzi się w wielu obszarach i nie trzeba się z kimś zgadzać w 100% żeby pozytywnie się o nim wypowiadać.
Faster then a laser bullet
Louder than an atom bomb
Chromium plated boiling metal
Brighter than a thousand suuuuuuuuuuuns!

PowerSeventhSon
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: PowerSeventhSon » śr sie 14, 2019 9:44 pm

To nie jest nie zgadzanie się w 100% to jest kompletne przeciwieństwo. Trump i PIS to dwa światy, Pisowi bliżej jest do typowych populistów ala Obama, Merkel czy Macron. Trump to przeciwnik socjalizmu, człowiek biznesu czyli realista i pragmatyk. To prawdziwy kapitalista, a nie jakaś marionetka typu Zuckerberg. Idealnie pasuje do Stanów Zjednoczonych, które w odróżnieniu do Europy odcięły tlen wszystkich darmozjadów żyjących z podatków z urzędnikami i państwowymi instytucjami na czele. W Polsce nie ma takich polityków i nigdy nie będzie bo u nas w Polsce ideał polityka to jakiś gołodupiec z solidarności, dlatego zresztą wśród polityków jest tyle nienażartych złodziei. Politycy PiS nawet nie udają, że brzydzą się kapitalizmem więc mają szczęście, że Trump i jego ekipa nie poruszają z nimi tematów gospodarczych bo usłyszeliby bardzo dużo gorzkich słów pod swoim adresem.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » czw sie 15, 2019 9:25 am

Stany Zjednoczone są po prostu bardziej pro-rynkowe niż Europa. U nas Obama mógłby uchodzić za ekonomicznego liberała, tam ponad połowę Amerykanów oburzało obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, dacie wiarę? Powiedz teraz u nas, że chcesz to zlikwidować, nikt z takim programem nie wygra wyborów. Natomiast Trump wcale nie jest taki konserwatywny za jakiego się go uważa. Facet, który pisze na Twitterze o wkładzie LGBT w rozwój cywilizacji, czy coś w tym rodzaju, inaugurując miesiąc LGBT, to jest konserwatysta? Jakby Kaczyński coś takiego napisał, przegrałby wybory.
Invader napisał:

Zdan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Zdan » czw sie 15, 2019 10:19 am

Stany Zjednoczone są po prostu bardziej pro-rynkowe niż Europa. U nas Obama mógłby uchodzić za ekonomicznego liberała, tam ponad połowę Amerykanów oburzało obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, dacie wiarę? Powiedz teraz u nas, że chcesz to zlikwidować, nikt z takim programem nie wygra wyborów. Natomiast Trump wcale nie jest taki konserwatywny za jakiego się go uważa. Facet, który pisze na Twitterze o wkładzie LGBT w rozwój cywilizacji, czy coś w tym rodzaju, inaugurując miesiąc LGBT, to jest konserwatysta? Jakby Kaczyński coś takiego napisał, przegrałby wybory.
Na pewno nie można by go nazwać konserwatystą w sensie obyczajowym. Różne wypowiedzi i styl życia mocno temu przeczą.

PowerSeventhSon
-#prisoner
-#prisoner

Postautor: PowerSeventhSon » czw sie 15, 2019 10:36 am

W Polsce kapitalizm miałby o wiele większe poparcie gdyby nie kojarzył się przekrętami, machlojkami i temu podobnymi sprawami. Sam jeszcze pięć lat temu tak go kojarzyłem, ale trochę poczytałem i przejrzałem na oczy. Socjalizm to żadne tam wsparcie dla biednych tylko finansowanie różnych organizacji i instytucji tworzonych przez cwaniaków. To jest gigantyczny przekręt dlatego, że ludzie płacą za to by potem być dodatkowo okradzionymi .W socjaliźmie wszystko można oszukać, ustawić, nie ma w tym żadnego sensu i logiki. Nie da się w tym systemie być uczciwym bo kłóci się to z samą naturą socjalizmu. Powszechne ustawianie naborów o pracę to jest znakomity przykład. W kapitaliźmie gdzie jakość pracy ma znaczenie byłoby to niemożliwe. Socjalizm to poza tym ogromne absurdy. System emerytalny to jeden wielki absurd. Jak można godzić się na system w którym człowiek co miesiąc jest okradany z własnej wypłaty by potem w wieku 60/65 lat państwo wydzielało mu jak dziecku co miesiąc jego własne pieniądze. Nie mówiąc już o tym, że ta legalna piramida finansowa jest możliwa tylko przy dobrej demografii, a z tą Polska się żegna raz na zawsze.

Zdan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: Zdan » czw sie 15, 2019 10:42 am

Dodam tylko jedną rzecz - w kapitalizmie absolutnie możliwe są wszelkiego rodzaju machlojki i przekręty. Sam widziałem ich sporo. Robi się po prostu na czym innym.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#nomad
-#nomad

Postautor: Vorgel » czw sie 15, 2019 12:41 pm

Oczywiście było sporo przekrętów przy przechodzeniu do gospodarki rynkowej, to jest fakt niezaprzeczalny. Ale nie dało się bezboleśnie dla społeczeństwa przeprowadzić transformacji, niezależnie od przekrętów. Długi Gierka ktoś musiał spłacić,w sumie to spłacaliśmy je przez ponad 20 lat. A ponieważ prawie co roku notowaliśmy deficyt, były one spłacane nowym długiem.
Invader napisał:

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”