Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » wt lip 28, 2020 5:40 pm

Moi rodzice pochodzą z małego miasta, często tam bywałem jak jeszcze żyły babcie i dziadkowie, a później już tylko babcie. Ciąże nastolatek były tam na porządku dziennym, let alone śluby i inne wielkie celebracje. Patologia totalna, a region jednak religijny. I na nikim to zbyt wielkiego wrażenia nie robiło. Podobnie jak stada pijaków pod blokami na skalę niezauważalną w moim, dużym mieście.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » wt lip 28, 2020 5:44 pm

Ja pochodzę z małego miasta i tam to wszystko było dyskutowane, plotkowane, szeroko komentowane. Byli "ci po Bożemu" i "ci źli". Oczywiście tona patologii, wykluczenia towarzyskiego itd etc. Ludzie bardzo chętnie zaglądają innym do łóżka bo wtedy mogą ich ocenić i poczuć się lepiej.

Awatar użytkownika
pinio
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: pinio » pn sie 03, 2020 10:07 am

Newsweek - Fundamentaliści w natarciu.docx
(36.22 KiB) Pobrany 24 razy
Jest się czego bać?
No i - aż się prosi - "a konfa na to ..."
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Vorgel » śr sie 05, 2020 2:57 pm

"Sasin pytany w Polsat News o plan restrukturyzacji kopalń powiedział: "rozumiem, że nikt nie chciałby uczestniczyć w takim procesie jak zamykanie kopalń, ja też bym nie chciał w tym uczestniczyć".

- To nie jest mój wybór, to nie jest moje widzimisię, to jest niestety twarda konieczność wobec tego, co dzieje się wokół Polski, wobec polityki klimatycznej, tego, że przechodzimy przyspieszony jednak proces transformacji energetycznej wymuszony na nas przez instytucje europejskie, nie możemy od tego abstrahować - podkreślił."
Całość
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jacek-s ... sc/z5jb5zd

Już się nawet nie kryją ze swoją służalczością wobec UE, oczywiście kosztem polskiego górnictwa.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Mareq555
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mareq555 » śr sie 05, 2020 6:22 pm

Służalczość, to może być jak podmiot zewnętrzny wydaje nieformalne polecenie, a w tym przypadku (mam na myśli ogólnie politykę klimatyczną, a nie konkretne sposoby poprzez które będzie realizowana, dlatego też nie przesądzam, że pomiędzy skutkiem, którym ma być likwidacja kopalń istnieje związek, który łączy się tylko z jedną przyczyną, a mianowicie polityką klimatyczną Unii) mamy do czynienia z przestrzeganiem prawa w ramach Unii.
Obrazek

against nobody

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Shedao Shai » śr sie 05, 2020 6:28 pm

Już się nawet nie kryją ze swoją służalczością wobec UE, oczywiście kosztem polskiego górnictwa.
ohui.jpg

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Vorgel » śr sie 05, 2020 6:31 pm

Służalczość, to może być jak podmiot zewnętrzny wydaje nieformalne polecenie, a w tym przypadku (mam na myśli ogólnie politykę klimatyczną, a nie konkretne sposoby poprzez które będzie realizowana, dlatego też nie przesądzam, że pomiędzy skutkiem, którym ma być likwidacja kopalń istnieje związek, który łączy się tylko z jedną przyczyną, a mianowicie polityką klimatyczną Unii) mamy do czynienia z przestrzeganiem prawa w ramach Unii.
No toż właśnie mówię, są służalczy wobec UE. Tu są dwie drogi, albo kontynuowanie trwania w tym coraz bardziej spatologizowanym eurokołchozie, albo ewakuacja jak zrobili Brytyjczycy. Co do PiSu nie mam złudzeń, zawsze byli pro-unijni.
KI$$ fan
Obrazek

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » śr sie 05, 2020 6:39 pm

Myślę, że wyjście z UE przy obecnej sytuacji politycznej (jeśli nie dojdzie do radykalnych zmian) jest mało realne.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Vorgel » śr sie 05, 2020 6:46 pm

Jest mało realne, dlatego będziemy gnili w eurokołchozie, aż do jego upadku.
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzosef
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Dzosef » śr sie 05, 2020 6:48 pm

Bo ludzie sa kurwa durni.

Z UE trzeba się ewakuowac jak najszybciej
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona, Kraków x2
2020: Dessel (Graspop), Berlin, Warszawa, Praga, Paryż, Bolonia, Lizbona, Barcelona
KISS to zespół, który od samego początku nastawiony był na komercję. Stworzono markę KI$$ i ona zarabia na wielu płaszczyznach. Muzycznie nie mieli nigdy zbyt wiele do powiedzenia, na każdy album z lat 70 przypada po 3 kawałki, które ujdą, reszta to durnowate rock and rolle jakich nie zaryzykowałby nawet Shakin' Stevens. W latach 80 grali to, co grali wtedy wszyscy, ale znacznie słabiej, bez pomysłu, po prostu dziady żyjące wciąż legendą KISS. Dwie ich płyty, których mogę słuchać to te, których ich fani akurat nie lubią, co by się zgadzało.

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » śr sie 05, 2020 6:49 pm

Żadna z obecnych opcji władzy nie będzie chciała do tego doprowadzić. Obie są pro-unijne. Potrzebne by było mocne przetasowanie na scenie politycznej.

Awatar użytkownika
Mareq555
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mareq555 » śr sie 05, 2020 6:49 pm

No toż właśnie mówię, są służalczy wobec UE.
Piszesz, ale błędnie. Skoro służalczością jest podporządkowanie się nieformalnym poleceniom wydawanym przez podmiot zewnętrzny, to służalczością nie może być podporządkowanie się prawu ustanawianemu w ramach podmiotu, którego się jest częścią. Chyba, że posługujesz się własną, poza słownikową definicją służalczości.
Co do PiSu nie mam złudzeń, zawsze byli pro-unijni
Racja i to nawet stanu.
Ostatnio zmieniony śr sie 05, 2020 6:52 pm przez Mareq555, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

against nobody

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Vorgel » śr sie 05, 2020 6:55 pm

Służalczość w tym wypadku to usilne tkwienie w UE, nawet jeśli zapadają niekorzystne dla nas decyzje motywowane interesami określonych grup wpływu. Chyba nikt nie wierzy, że ograniczenie emisji CO2 na obszarze 3% globu (a de facto 1%) uratuje Ziemię przed wątpliwym globalnym ociepleniem. Duża kasa za tym stoi i to kasa do wydojenia od zaraz, bo nie można czekać, aż eurokołchoz się zawali pod ciężarem kryzysu. Teraz ten kryzys miejmy nadzieję przyspieszy rozpad molocha.
KI$$ fan
Obrazek

pz
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: pz » śr sie 05, 2020 7:10 pm

Służalczy to my jesteśmy (społeczeństwo) wobec górników. Kopalnie, które są nierentowne powinny być zamknięte. Skoro bardziej opłaca się sprowadzić węgiel z Rosji (i jak czytałem lepszej jakości), to po co go wydobywać na taką skalę.

Plany na 2020?:
10: MJL (22 Warszawa), Hellhaim (31 Warszawa)
11: Turbo (7 Lublin, 26 Świdnica), Judas Priest (13 Praga / kiedy to wreszcie odwołają?)
12: Hellhaim (5 Lublin), NK (kiedyś, gdzieś)

+ jakiś Kat & RK, ale jeszcze nie wiem gdzie

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Vorgel » śr sie 05, 2020 7:15 pm

Rzeczywiście przyszłościowe podejście. A może lepiej zastanowić się dlaczego u nas węgiel jest drogi, że bardziej opłaca się importować rosyjski? Oczywiście nie jest nam potrzebny własny przemysł, zlikwidować górnictwo, stocznie, wszystko importować. Strategia wprost genialna. Niemcy otwierają kopalnie, my je zamykamy. Myśmy likwidowali stocznie, Niemcy swoje dotowali. Z taką strategią jaką mamy, nie da się zbudować silnej Polski. UE na silnej Polsce nie zależy, ale Polakom powinno. Widać nie wszystkim.
KI$$ fan
Obrazek

pz
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: pz » śr sie 05, 2020 7:18 pm

Czy ja pisałem o zamykaniu przemysłu? Likwidacji stoczni? Nie przekręcaj moich słów. Napisałem wyraźnie: nierentowne kopalnie powinny zostać zamknięte. Nasz węgiel jest głębiej, jest gorszej jakości i dlatego bardziej opłaca się sprowadzać go z innych krajów. A z przyczyn ekologicznych do zamknięcia jest przede wszystkim Bełchatów. Tylko najpierw potrzebujemy alternatywnej energii, czyli atomówki.

Plany na 2020?:
10: MJL (22 Warszawa), Hellhaim (31 Warszawa)
11: Turbo (7 Lublin, 26 Świdnica), Judas Priest (13 Praga / kiedy to wreszcie odwołają?)
12: Hellhaim (5 Lublin), NK (kiedyś, gdzieś)

+ jakiś Kat & RK, ale jeszcze nie wiem gdzie

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Vorgel » śr sie 05, 2020 7:28 pm

Tylko że Bełchatów to tania odkrywka, właśnie takie kopalnie otwierają u siebie Niemcy. I co, im wolno, a my musimy ze względów ekologicznych zamykać?
Oczywiście energia atomowa to jest przyszłość, ale nie sądzę by ten marny spolegliwy wobec wszystkich wokół i na innych kontynentach rząd cokolwiek dobrego dla Polski zrobił.
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzosef
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Dzosef » śr sie 05, 2020 7:29 pm

Żadna z obecnych opcji władzy nie będzie chciała do tego doprowadzić. Obie są pro-unijne. Potrzebne by było mocne przetasowanie na scenie politycznej.
Dlatego trzeba zmienic system i odebrac decyzyjność motłochowi, który mysli ze unia buduje autostrady
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2020: Dessel (Graspop), Berlin, Warszawa, Praga, Paryż, Bolonia, Lizbona, Barcelona
KISS to zespół, który od samego początku nastawiony był na komercję. Stworzono markę KI$$ i ona zarabia na wielu płaszczyznach. Muzycznie nie mieli nigdy zbyt wiele do powiedzenia, na każdy album z lat 70 przypada po 3 kawałki, które ujdą, reszta to durnowate rock and rolle jakich nie zaryzykowałby nawet Shakin' Stevens. W latach 80 grali to, co grali wtedy wszyscy, ale znacznie słabiej, bez pomysłu, po prostu dziady żyjące wciąż legendą KISS. Dwie ich płyty, których mogę słuchać to te, których ich fani akurat nie lubią, co by się zgadzało.

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » śr sie 05, 2020 7:31 pm

Dlatego trzeba zmienic system i odebrac decyzyjność motłochowi, który mysli ze unia buduje autostrady
Z ciekawości w którym kierunku taka krwawa rewolucja/pucz (bo inaczej średnio to widzę) - dyktatura? To chyba jedyna opcja by coś takiego uczynić. Krwawe zmiany systemowe marzą mi się bardzo średnio bo łatwo znaleźć się po "złej" stronie historii.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Dzosef » śr sie 05, 2020 7:42 pm

Dyktatura przy wysokiej i niezakłoconej wolnosci osobistej obywateli nie jest problemem.
Vorgel napisał:
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”