Polityka

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
pinio
-#ancient mariner
-#ancient mariner
Posty: 565
Rejestracja: pn cze 20, 2011 9:46 pm
Skąd: Warszawa/Gdańsk

Re: Polityka

Postautor: pinio » czw sie 06, 2020 11:19 am

x.jpeg
PILNE!!! TRWAJĄ ZATRZYMANIA KOLEJNYCH PODEJRZANYCH O ZNIEWAŻANIE POMNIKÓW 8)
Nawet jeśli tej muzyki nie napisał Mozart, to ten kto ją napisał - był Mozartem

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker
Posty: 6014
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » czw sie 06, 2020 11:34 am


Jakie znaczenie dla naszej dyskusji ma to, że przed Traktatem z Lizbony Unia nie miała osobowości prawnej ?
Naprawdę mam poważnie traktować takie pytanie? A po co ją w takim razie zyskała, skoro to nieważne? Śledzę proces transformacji eurokołchozu od momentu naszego wstąpienia i znam też wcześniejsze dokumenty, które były szeroko dyskutowane na spotkaniach KoLiberałów. Gdyby nic się nie zmieniało od Maastricht nie cisnęliby tej Lizbony z maniackim uporem. Wcześniej Europejczycy nie wyrazili zgody na wspólną konstytucję, to załatwili to w inny sposób. Naprawdę poczytaj o tym.


Z jakiego powodu brniesz zamiast przyznać się do błędu. Przecież to nie egzamin z prawa unijnego, czy historii integracji, tylko dyskusja na forum Iron Maiden, gdzie temat polityczny czyta w porywach 10 osób.
Nie mam się do czego przyznawać, Ty lepiej doczytaj

"A. Cele i założenia prawne

Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską zostaje przemianowany na „Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej” (TUE), a termin „Wspólnota” zostaje w całym dokumencie zastąpiony terminem „Unia”. Wspólnota ustępuje miejsca Unii, która jest jej prawnym następcą. "

https://www.europarl.europa.eu/factshee ... -of-lisbon
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad
Posty: 5915
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Polityka

Postautor: gumbyy » czw sie 06, 2020 12:25 pm

Absurd z wypraszaniem czy nie obsługiwaniem klientów bez maseczek :roll:
www.MetalSide.pl

Beny82
-#the trooper
-#the trooper
Posty: 366
Rejestracja: sob maja 31, 2003 10:13 am
Skąd: Wawa

Re: Polityka

Postautor: Beny82 » czw sie 06, 2020 2:41 pm

Absurd z wypraszaniem czy nie obsługiwaniem klientów bez maseczek :roll:
Absurd nie absurd. Jakieś rozwiązanie dla sklepikarzy trzeba by wprowadzić. Ostatnio byłem świadkiem jak właściciel sklepu zwrócił uwagę, że w sklepie jest obecnie klika osób i lepiej będzie jak każdy założy maseczkę. W odpowiedzi dostał kilka inwektyw których lepiej nie cytować.
Jedynie co w tym momencie właściciel mógł zrobić to policzyć kasę, wystawić paragon i powiedzieć miłego dnia.
Beny:)

Bruce Dickinson : 1998 , 2002
Iron Maiden : Torwar 2000, Katowice 2003, Wrocław 2003, Chorzów 2005, Warszawa 2008, Sziget 2010, Warszawa 2011, Łódź 2013, Gdańsk 2013, Brno 2014, Poznań 2014, Kowno 2016, Wrocław 2016, Tallinn 2018, Triest 2018, Kraków 2018

Awatar użytkownika
gumbyy
-#nomad
-#nomad
Posty: 5915
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Polityka

Postautor: gumbyy » czw sie 06, 2020 3:50 pm

Dlatego mówię, że to absurd. Sam pracuję w sklepie i wiem jak to wygląda. A zrzucanie tego na pracowników jest niepoważne. Nie zmusisz nikogo do założenia maseczki/przyłbicy.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#moonchild
-#moonchild
Posty: 1732
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: Polityka

Postautor: Shedao Shai » czw sie 06, 2020 3:58 pm

Jak to z naszymi rządzącymi, jeden absurd zamieniany na kolejny. Dotychczas prawo w tej kwestii było dziurawe jak ser szwajcarski, bo z jednej strony był nakaz noszenia maseczek, a z drugiej jeśli miałeś odpowiednią chorobę, to nie musiałeś - przy czym jednocześnie nie musiałeś udowadniać, że tą chorobę rzeczywiście masz. Co dało wszystkim, co naczytali się za dużo neta i uznali, że pandemia to ściema, wytrych do bezproblemowego nienoszenia maseczki i wybrnięcia przy ew. kontroli. Teraz - w końcu - zalepiają tę lukę, ale przeginają w drugą stronę, czego konsekwencje są opisane w poście cytowanym przez paulka. Powstanie martwe prawo, bo studenciak zza kasy nie będzie się szarpał z najebanym Sebą który "ma prawa" i radzi wyłączyć TV a włączyć myślenie. Ba, mało kto rzeczywiście będzie pewnie odmawiał obsługi, po co się kopać z koniem. No ale to Polska w końcu, absurdy być muszą :mrgreen:

Niemniej fajnie, że w końcu będą podstawy prawne, żeby zamknąć gęby części cwaniaczków (oczywiście nie wszystkim, bo pewnie dalej się znajdą jacyś od "abebebe niezgodne z konstytucjo" xD)

Awatar użytkownika
Mareq555
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 2755
Rejestracja: śr sty 12, 2005 6:47 pm
Skąd: Brzesko

Re: Polityka

Postautor: Mareq555 » czw sie 06, 2020 11:43 pm

Naprawdę mam poważnie traktować takie pytanie? A po co ją w takim razie zyskała, skoro to nieważne?
Ja nie napisałem, że uzyskanie przez Unię osobowości prawnej jest zdarzeniem nieistotnym. Jeżeli tak napisałem, to to zacytuj.

Spróbuje sformułować to pytanie inaczej, może w ten sposób uda mi się uzyskać odpowiedź.

Jakie znaczenie dla unijnego/wspólnotowego prawodawstwa z zakresu ochrony środowiska(w tym realizacji polityki klimatycznej) ma to, że Unia w 2009r. uzyskała osobowość prawną? Proszę o odpowiedź z odniesieniem się do podanych przeze mnie argumentów powiązanych z chronologią wydarzeń, z której wynika, że kwestie związane z ochroną środowiska stanowiły przedmiot polityki unijnej/wspólnotowej na długo przed 2009r. Sam pakiet klimatyczny (3x20) to są akty prawne (notabene zmieniające jeszcze wcześniejsze prawodawstwo) przyjęte przed wejściem w życie Traktatu z Lizbony, a więc przed uzyskaniem przez Unię osobowości prawnej.
Wcześniej Europejczycy nie wyrazili zgody na wspólną konstytucję
To zdanie byłoby prawdziwe pod warunkiem, że odbyłoby się ogólnoeuropejskie referendum odnośnie Traktatu Konstytucyjnego z wynikiem negatywnym. Takie coś się nie wydarzyło.

Nie mam się do czego przyznawać, Ty lepiej doczytaj
W trakcie całej dyskusji nie napisałem nic, co byłoby sprzeczne z tym co wkleiłeś cytując notkę ze strony PE.
Obrazek

against nobody

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker
Posty: 6014
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » pt sie 07, 2020 11:52 am

A takie ma znaczenie, że dopiero teraz idą za tym konkrety, vide pakiet energetyczno klimatyczny. Wcześniej tego nie było, wcześniej w ogóle nie było ŻADNEJ polityki klimatycznej w ramach UE. Nie podpisano żadnego dokumentu, a jedynym obowiązującym był Protokół z Kioto w ramach ONZ, który w rzeczywistości okazał się totalnym bublem (ostatecznie wygasł w 2012). Teraz natomiast mamy już konkret, "wynegocjowane" warunki przez PO i wprowadzenie przez parlament RP na zlecenie podmiotu prawnego UE pakietu klimatycznego. Powiesz mi dlaczego wcześniej to było niemożliwe, a przecież Traktat z Kioto wszedł w życie w 2005 roku, a jego postanowienia były przedłużane do 2020 przez UE (Amerykanie olali), do momentu aż zostaną wprowadzone nowe regulacje. Tak się stało i od tego roku funkcjonuje już nowe, bardziej rygorystyczne prawo unijne.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Mareq555
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 2755
Rejestracja: śr sty 12, 2005 6:47 pm
Skąd: Brzesko

Re: Polityka

Postautor: Mareq555 » pt sie 07, 2020 2:09 pm

Wcześniej tego nie było, wcześniej w ogóle nie było ŻADNEJ polityki klimatycznej w ramach UE. Nie podpisano żadnego dokumentu
Pisałeś o konkretach, sięgnijmy więc do konkretów.

Po pierwsze

,,Unia Europejska wraz z 25 Państwami Członkowskimi już od wielu lat podejmuje znaczne wysiłki na rzecz zmniejszenia skutków zmian klimatu pomimo, że jest odpowiedzialna jedynie za 14 % ogólnej emisji gazów cieplarnianych. Dynamiczny proces tworzenia polityki krajowej wspiera rolę odgrywaną przez UE, która jest dla innych przykładem dzięki kompleksowemu pakietowi środków politycznych i prawnych na szczeblu UE wprowadzonych w ramach Europejskiego Programu dotyczącego Zmian Klimatycznych (ECCP)"

To jest cytat z komunikatu Komisji Europejskiej z dnia 8 lutego 2006r., czyli na ponad trzy lata przed wejściem w życie Traktatu z Lizbony i uzyskaniem przez Unię osobowości prawnej.

źródło:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 2006DC0040Po drugie

,,Zasady i cele ogólne

1. Program tworzy ramy polityki ochrony środowiska Wspólnoty (...)

2. Program ma na celu:

- podkreślenie znaczenia zmiany klimatu jako wyjątkowego wyzwania na następne 10 lat i dalsze oraz przyczynienie się do długoterminowego zadania ustabilizowania stężenia gazu cieplarnianego w powietrzu na poziomie, który zapobiegłaby groźnemu antropogenicznemu zmieszaniu się z systemem klimatycznym. Tak więc programem kierować będzie długoterminowe zadanie utrzymania maksymalnego wzrostu temperatury globalnej o 2 °C powyżej poziomów preindustrialnych i stężenia CO2 poniżej 550 ppm. W dłuższym okresie będzie to prawdopodobnie wymagać globalnego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych o 70 % w porównaniu do poziomu z 1990 r. tak, jak zostało to określone przez Międzyrządowy Zespół ds. Zmian Klimatu (IPCC);"

To jest cytat z decyzji PE i Rady Unii z 22 lipca 2002r

Rok później został przyjęta dyrektywa ws. handlu uprawnieniami do emisji co2 .
W jej motywach wstępnych można przeczytać

,,Wspólnota oraz jej Państwa Członkowskie uzgodniły, iż będą wspólnie spełniać swoje zobowiązania w celu zmniejszenia antropogenicznych emisji gazów cieplarnianych na podstawie Protokołu z Kioto, zgodnie z decyzją 2002/358/WE. Niniejsza dyrektywa ma na celu przyczynienie się do spełniania zobowiązań Wspólnoty Europejskiej oraz jej Państw Członkowskich bardziej skutecznie, przez skuteczny europejski obrót przydziałami emisji gazów cieplarnianych, z najmniejszym możliwym zmniejszeniem rozwoju gospodarczego oraz zatrudnienia"

Oczywiście dyrektywa objęła swym działaniem Polskę razem z całym pozostałym acquis w chwili wstąpienia do Unii. Pięć lat przed uzyskaniem przez Unię osobowości prawnej.

źródło:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 32003L0087
https://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Le ... 00:PL:HTML

Po trzecie

Sięgnijmy jeszcze dalej. Końcówka roku 1993r. Rada zatwierdza w imieniu Wspólnoty Europejskiej Ramową Konwencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

W motywach decyzji możemy przeczytać.

,,w trakcie podpisywania Konwencji, Wspólnota oraz jej Państwa Członkowskie ponownie potwierdziły cel ustabilizowania emisji CO2 do 2000 r. na poziomach z 1990 r. na obszarze całej Wspólnoty, tak jak to określono w konkluzjach Rady z dnia 29 października 1990 r., dnia 13 grudnia 1991 r., dnia 5 i 26 maja 1992 r.;"

źródło:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 31994D0069

dopiero teraz idą za tym konkrety, vide pakiet energetyczno klimatyczny
Operujemy różnym rozumieniem słowa ,,teraz",bo dla mnie ,,teraz" to jest sierpień 2020r., a akty prawne składające się na pakiet energetyczno - klimatyczny zostały przyjęte w kwietniu 2009r. O czym zresztą już pisałem w jednym z poprzednich postów.
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2020 3:07 pm przez Mareq555, łącznie zmieniany 7 razy.
Obrazek

against nobody

thorgal_30
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 2855
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: Polityka

Postautor: thorgal_30 » pt sie 07, 2020 2:55 pm

Dobrze że jest BOLD bo mogłoby umknąć ;-)
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker
Posty: 6014
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » pt sie 07, 2020 3:13 pm

Nie pisz mi o deklaracjach tylko podaj zapis jakie konkretnie kroki miała podejmować UE przed Lizboną i nie powołuj się przy tym na traktat ONZ, który przyjęła UE (i nie tylko) i który nie miał żadnego wpływu na politykę energetyczną. Piszesz wyłącznie o deklaracjach nie popartych żadnym konkretem. Ja podałem konkret z pakietem klimatycznym, który został przegłosowany w naszym parlamencie. Dopiero teraz UE de facto prowadzi taką politykę. Wcześniej za EWG jej nie było, nawet śmieszny traktat ONZ z Kioto niczego konkretnego nie wymusił na państwach.

https://ec.europa.eu/clima/policies/strategies/2020_pl

Wynika z niego, że cele zostały nakreślone w 2007 roku, ale mogły wejść dopiero w 2009 kiedy UE zyskała osobowość prawną. Obecnie jesteśmy na kolejny etapie tego planu i przyjęliśmy kolejne rozwiązania.

"Cele te zostały określone przez przywódców krajów UE w 2007 r., a w 2009 r. przyjęto przepisy w tym zakresie. "
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Mareq555
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 2755
Rejestracja: śr sty 12, 2005 6:47 pm
Skąd: Brzesko

Re: Polityka

Postautor: Mareq555 » pt sie 07, 2020 3:57 pm

Nie pisz mi o deklaracjach tylko podaj zapis jakie konkretnie kroki miała podejmować UE przed Lizboną
Dyrektywa 2003/30/WE z 8 maja 2003r.

,,Niniejsza dyrektywa ma na celu promowanie użycia biopaliw lub innych odnawialnych paliw do zastąpienia oleju napędowego lub benzyny stosowanych w transporcie w każdym z Państw Członkowskich w celu wniesienia wkładu w cele takie, jak wywiązanie się ze zobowiązań związanych ze zmianami klimatycznymi, przyjazne dla środowiska zabezpieczenie dostaw i promocja odnawialnych źródeł energii."

Dyrektywa 2001/77/WE z 27 września 2001r

,,Państwa Członkowskie podejmują odpowiednie działania w kierunku zwiększenia zużycia energii elektrycznej wytwarzanej z odnawialnych źródeł energii stosownie do krajowych celów indykatywnych określonych w ust. 2. Działania te muszą pozostawać w proporcji do celów, które mają być osiągnięte."

Wspomniana wcześniej dyrektywa 2003/87/WE z 13 października 2003r

,,Niniejsza dyrektywa ustanawia system handlu przydziałami emisji gazów cieplarnianych we Wspólnocie (zwany dalej "systemem wspólnotowym") w celu wspierania zmniejszania emisji gazów cieplarnianych w efektywny pod względem kosztów oraz skuteczny gospodarczo sposób."
Podkreślić należy, że dyrektywy to są akty prawne - źródła prawa, a nie żadne deklaracje.

Pakiet klimatyczny tj. pakiet trzech dyrektywy i jednej decyzji został przyjęty w dniu 23 kwietnia 2009r, zaś Traktat z Lizbony wszedł w życie 2 grudnia 2009r. Co prowadzić do oczywistego wniosku, że ani posiadanie przez Unię osobowości prawnej, ani zmiany Traktatowe wprowadzone przez ,,Lizbonę" nie były konieczne, by przyjąć pakiet energetyczno - klimatyczny.
Ostatnio zmieniony pt sie 07, 2020 4:26 pm przez Mareq555, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

against nobody

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker
Posty: 6014
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » pt sie 07, 2020 4:26 pm

"Niniejsza dyrektywa ma na celu promowanie użycia biopaliw". Przecież to dalej nie jest żaden konkret. Promocja odnawialnych źródeł energii to nie zastępowanie tradycyjnych źródeł energii odnawialnymi. Niczego takiego nie przegłosowano w tamtym czasie. Przyjęto pakiet unijny w roku 2009, w tym samym w którym w życie wszedł Traktat Lizboński (z opóźnieniem), co oznacza, że czekano tak długo jak się dało. Wcześniej jednak pisałeś, że EWG prowadziła jakąś politykę klimatyczną, a tak wcale nie było. Była polityka klimatyczna ONZ. Która niczego nie wniosła.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Mareq555
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 2755
Rejestracja: śr sty 12, 2005 6:47 pm
Skąd: Brzesko

Re: Polityka

Postautor: Mareq555 » pt sie 07, 2020 4:29 pm

Konkrety są w treści dyrektywy, przecież Ci nie będę całego aktu prawnego wklejał.
Przyjęto pakiet unijny w roku 2009, w tym samym w którym w życie wszedł Traktat Lizboński (z opóźnieniem), co oznacza, że czekano tak długo jak się dało
Co to za argument, że czekano tak długo jak się dało ? Skoro przyjęto go przed wejściem w życie Traktatu z Lizbony, to oznacza, że Traktat i związane z nim zmiany nie były potrzebny do jego przyjęcia, to jest chyba oczywiste.
Wcześniej jednak pisałeś, że EWG prowadziła jakąś politykę klimatyczną, a tak wcale nie było
Skoro przyjmowano akty prawne mające na celu w mniemaniu ich twórców przeciwdziałać zmianom klimatycznym, to jak można twierdzić, że nie była prowadzona polityka klimatyczna ?
Obrazek

against nobody

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker
Posty: 6014
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » pt sie 07, 2020 4:39 pm

No bo nie była, przyjmowano ogólne zalecenia, takie jak promocja i stawiano nierealne cele, które nie zostały zrealizowane. Amerykanie ostatecznie wycofali się z idiotyzmów, UE w to dalej brnęła, ale nie mogła zdycyplinować swoich członków do działań ze względu na sprzeczne interesy. I de facto pakiet z 2009 też niewiele w tym zakresie zmienił, stąd ostatnie założenia już realnie celujące w cenę energii elektrycznej. Każde porozumienie, niezależnie jakie, jeśli wykracza poza sferę czysto gospodarczą, nie jest przeze mnie akceptowane. Ale EOG działa w ramach UE, to jest problem. EOG poza unią, obejmujący wyłącznie współpracę gospodarczą byłbym w stanie zaakceptować. To działanie z korzyścią dla wszystkich.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Mareq555
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 2755
Rejestracja: śr sty 12, 2005 6:47 pm
Skąd: Brzesko

Re: Polityka

Postautor: Mareq555 » pt sie 07, 2020 4:58 pm

No bo nie była, przyjmowano ogólne zalecenia, takie jak promocja i stawiano nierealne cele, które nie zostały zrealizowane
Postawiłeś tezę, że nigdy nie była prowadzona polityka,
Wcześniej tego nie było, wcześniej w ogóle nie było ŻADNEJ polityki klimatycznej w ramach UE
a teraz próbujesz łączyć kwestie samego faktu prowadzenia polityki z jej skutecznością. To są dwie zupełnie różne kwestie (pomijam już to, czy masz rację co do skuteczności, bo to rozpocznie kolejny wątek dyskusji gdzie Ty będziesz proponował gdzieś zasłyszane gołe tezy, które pasują do Twojego światopoglądu, ja będę je obalał faktami, a Ty będziesz czepiał się słówek i nieznaczących szczegółów - to nie ma większego sensu).

Myliłeś się co do braku prowadzenia polityki klimatycznej przed wejściem w życie TzL co zostało wykazane konkretnymi dokumentami, które powyżej cytowałem. Zresztą sam przyznałeś się pośrednio do błędu twierdząc, że przejawem prowadzenia takiej polityki klimatycznej jest pakiet energetyczno-klimatyczny. Pakiet ten został przyjęty przed wejściem TzL w życie, co - jak już 3 raz podkreślam - oznacza, że Traktat ten nie miał znaczenia dla możliwości podejmowania przez Unię działań w zakresie polityki klimatycznej. Innymi słowy gdyby nie został ten Traktat przyjęty np. z uwagi na powtórne odrzucenie w referendum irlandzkim, to pakiet klimatyczno-energetyczny i tak by obowiązywał, skoro stał się obowiązującym aktem prawnym kilka miesięcy wcześniej.
Obrazek

against nobody

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker
Posty: 6014
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » pt sie 07, 2020 5:03 pm

Jeśli czemuś brakuje skuteczności należy się zastanowić dlaczego tak jest. Wszystko wskazuje na to, że winna temu była konstrukcja samej wspólnoty, która nie miała wystarczających narzędzi by prowadzić skuteczną politykę w pewnych obszarach. Jeśli Traktat Lizboński był nieważny, to dlaczego go tak ciśnięto? Dlaczego były dwa referenda w Irlandii kiedy jedno poszło nie po myśli uniokratów? Tego tematu unikasz.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Mareq555
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 2755
Rejestracja: śr sty 12, 2005 6:47 pm
Skąd: Brzesko

Re: Polityka

Postautor: Mareq555 » pt sie 07, 2020 5:14 pm

Zacytuj ten fragment w którym napisałem, że TzL był nieważny, bo widocznie jem mało orzechów.
Obrazek

against nobody

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker
Posty: 6014
Rejestracja: śr sty 27, 2016 5:26 pm

Re: Polityka

Postautor: Vorgel » pt sie 07, 2020 5:27 pm

Nie odniosłeś się w ogóle do tej kwestii. Powiedz zatem po co był Traktat Lizboński, skoro wszystko mogło być głosowane przed nim.
"The most important people in Europe, we can say new emperors, took part in the liturgy of the new European pagan religion, the New Religion of pagan Europe, with a silly billy goat on the divine throne." Krzysztof Karoń
KI$$ fan
Obrazek

Awatar użytkownika
Mareq555
-#lord of the flies
-#lord of the flies
Posty: 2755
Rejestracja: śr sty 12, 2005 6:47 pm
Skąd: Brzesko

Re: Polityka

Postautor: Mareq555 » pt sie 07, 2020 5:47 pm

Akty prawne z zakresu ochrony środowiska, to nie jest ,,wszystko".
Traktat z Lizbony wprowadzał tzw ,,ever closer Union" albo jak kto woli ,,more Europe" w wielu dziedzinach, ale akurat nie w zakresie polityki ochrony środowiska. Ta była prowadzona na istniejących już podstawach prawnych - bo jak wskazałem pakiet klimatyczny został przyjęty przez unijnego prawodawcę przed wejściem w TzL i mogłaby być dalej prowadzona na podstawie ,,starych" Traktatów.
Obrazek

against nobody


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości