Kopana part...

Kulturalna dyskusja fanów Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Lando
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2845
Rejestracja: sob wrz 18, 2010 11:44 am
Skąd: Łódź

Re: Kopana part...

Postautor: Lando » śr kwie 11, 2018 3:22 pm

Barcelona nastawiła się na wycieczkę do Rzymu i spacerek... no to na wycieczce się skończyło. Może i dobrze, zimny prysznic się im przyda...
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Kopana part...

Postautor: Michał » czw kwie 12, 2018 1:23 am

No to mój ukochany Real w półfinale (ósmy raz pod rząd). 3 gole Juve w pełni zasłużone, szacun ogromny za wynik i walkę do końca. Jednak uważam, że karny słuszny, czerwona dla Buffona też. Ale czy jest ktoś na świecie, kogo zdziwiła reakcja bramkarza Juventusu? Bardzo go szanuje i podziwiam i szkoda, że tak kończy karierę.
Trochę śmieszna historia: Zidane kończył karierę gdy Francja grała przeciwko Włochom w finale MŚ, na bramce Włoch stoi... Buffon. Zizou dał się ponieść emocjom, czerwona kartka. Buffon tak samo, w meczu gdy Zidan prowadzi drużynę przeciwną. Głupia czerwona kartka, ostatni mecz. Choć pewnie w lidze Wojtek ustąpi Buffonowi na jeden, pożegnalny mecz przed własną publicznością.
Dzisiejszy (właściwie już wczorajszy) mecz pokazał jak ważną dla Realu postacią jest Sergio Ramos. Ja się nie boję co będzie po odejściu Ronaldo. Ja się obawiam odejścia Ramosa.

co do pozostałych meczy:
Live - City: Fantastyczny Liverpool, mecz oglądałem tylko do gola FENOMENALNEGO Salaha bo potem już wiedziałem, że wszystko jasne :wink:. Bardzo mnie cieszy, że klub który mnie wprowadził w football (pierwszy ulubiony mój) pokonał najbardziej nielubiany przeze mnie klub.
Barca - Roma: Przełączyłem z City - Live idealnie w momencie faulu Pique w polu karnym. Od tego czasu Barca nie pokazała praktycznie nic. Messi niewidoczny ale jak się zastanowić to nie miał jak. Nie dostawał dobrych podań, a sam meczu nie wygra. Szkoda ogromna Iniesty, już nie zagra w lidze mistrzów. W ciągu dwóch dni w sensacyjny sposób pożegnały się z ligą mistrzów dwie legendy piłki nożnej: Buffon i właśnie Iniesta po słabym meczu Barcy.
Bayern - Sevilla: najbardziej nijako zapowiadające się spotkanie jak dla mnie, więc olałem. Śmiesznie, że TVP zmieniło decyzje i zamiast Real vs Juve pokazali ten mecz na 0:0 :facepalm:

Finał moich marzeń to Real vs Liverpool. Ale tak troszkę trzymam kciuki za AS Rome bo mocno mi zaimponowała.

Trochę żałuję, bo wczoraj zastanawiałem się czy nie polecieć do Madrytu na 26.05 w dzień Finału i ewentualnie świętować tam. Jednak za długo myślałem i mi okazje sprzątnęli :x


Te ćwierćfinały pokazały jak zajebistym i ciekawym sportem potrafi być piłka nożna. Jak najwięcej takich ciekawych meczy!
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Kopana part...

Postautor: Mr.Hankey » czw kwie 12, 2018 4:38 pm

Juventus w ostatnich latach spokojnie można nazwać klubem spektakularnych porażek. Niestety, mimo że bardzo mnie to boli, to jednak taka jest prawda. Wczoraj Allegri, po raz już nie wiem który pokazał, że jest tylko włoskim betonem i niczym więcej. To nie przypadek, że Juventus przestał grać po trzeciej bramce, a trener nie przeprowadził żadnej zmiany - on już się szykował na dogrywkę. Jak widać wyjazdowe spotkanie z Bayernem sprzed dwóch lat, czy ostatni mecz u siebie z Tottenhamem niczego go nie nauczyły... Kalkulujesz - przegrywasz. To, co od lat sprawdza się w Serie A, nie przekłada się na Ligę Mistrzów, ale jak widać Max jeszcze tego nie ogrania. Real był wczoraj do przejścia, trzeba było szukać czwartego gola, wpuścić przynajmniej Cuadrado, ale po co... Lepiej prowadząc 3:0, które tak naprawdę niczego nie daje, zamurować się na własnej połowie i liczyć na cud, że taka ekipa jak Real nie wpakuje ci bramki. :lol:
Karny to jeden z tych 50/50. Jedni gwiżdżą, drudzy nie, prawda taka, że z każdej decyzji sędzia spokojnie by się wybronił. Podjął taką, a nie inną - szkoda, ale nie rozpaczam jakoś strasznie, bo ogólnie Juventus nie zasłużył na awans. W pierwszym meczu byli słabsi, a wczorajsza postawa po strzeleniu trzeciego gola była gwoździem do trumny. Poza tym limit szczęścia wykorzystaliśmy już chyba w dwumeczu z Tottenhamem.
Inna sprawa, że Real też średnio. Nawet w Turynie wynik lepszy niż gra. Mam nadzieję, że ktoś ich jednak w półfinale zatrzyma.

Nie bardzo też zgadzam się z kolegą wyżej, że większym problemem będzie brak Ramosa niż Ronaldo. Wiem, że to kapitan, osobowość itp, ale ostatecznie to "tylko" świetny stoper, a takich jak on gra kilku w Europie, a Ronaldo jest jedyny w swoim rodzaju, czego kolejnym dowodem był mecz w Turynie. Gdzie będzie Real bez niego? Moim zdaniem tam, gdzie kilka sezonów przed jego przyjściem. Prawda jest taka, że jak przestaną grać Messi i Ronaldo, to skończy się tak wyraźna dominacja tych klubów w Europie i chyba każdy trzeźwo myślący kibic nie ma w tej kwestii wątpliwości.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Kopana part...

Postautor: Michał » czw kwie 12, 2018 10:16 pm

Prawda jest taka, że jak przestaną grać Messi i Ronaldo, to skończy się tak wyraźna dominacja tych klubów w Europie i chyba każdy trzeźwo myślący kibic nie ma w tej kwestii wątpliwości.
Barca ma zawsze świetną szkołe, więc maks kilka sezonów i kolejni fantastyczni się pojawią.

Real ma kase i obstawiam, że zrobią powtórkę z 2009r. Rekordowy transfer + kilka dużych i znowu będą nowe gwiazdy. I tak się żyje na tym Santiago Bernabeu. Kupią nowych a szkółka cisza :facepalm:
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

Awatar użytkownika
czarnobrody666
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 15, 2018 9:53 am

Re: Kopana part...

Postautor: czarnobrody666 » ndz kwie 15, 2018 10:41 am

Skoro mają zawsze taką świetną szkołę, to po co kupują Coutinho za 120 mln €, Dembele za 115 mln € czy Suareza za 80 mln €? 8) Na przestrzeni ostatnich 5 lat wydatki Barcy na transfery to 809,04 mln €, saldo -394,04 mln € (dla porównania Real: wydatki 491,00 mln €, saldo -50,15 mln €). Co do ciszy w szkółce Realu, to według http://www.football-observatory.com/IMG ... index.html w europejskich ligach Real ma 58 swoich wychowanków, w top 5 lig - 41 (najlepszy wynik), w swoim składzie - 8 (Barcelona dla porównania: 50, 34 i 7). Real zmienił politykę transferową i wkład w ostatnie sukcesy Realu Madryt mają właśnie wychowankowie lub gracze kupieni tanio, np. Nacho, Carvajal, Vazquez, Asensio, Casemiro lub Kroos.

Jeśli chodzi o mnie, to jest mi to obojętne, czy kluby wydają więcej pieniędzy na transfery, czy też na szkolenie piłkarzy, obie formy polityki transferowej mają dobre i złe strony, liczy się końcowy wynik. Natomiast to co piszesz, to czyste bzdury i powielanie mitów, radzę zastanowić się dwa razy lub poczytać więcej na ten temat zamiast powielać jakieś głupoty.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Kopana part...

Postautor: Michał » ndz kwie 15, 2018 12:47 pm

radzę zastanowić się dwa razy lub poczytać więcej na ten temat zamiast powielać jakieś głupoty.
od 10 lat czytam i myślę o tym bo kibicuje Realowi :wink:
Powiedz ile w obecnym składzie Realu mamy wychowanków, ile wychowanków mamy którzy po odejściu CR7, Sergio, Benzemy, Lukity faktycznie będą gotowi do wskoczenia do drużyny i załatania dziur? Musimy takich młodych nawet kupić jak Asensio czy Vallejo bo nikogo na takim poziomie z młodych nie mamy. Ostatnim prawdziwym wychowankiem który był w stanie wskoczyć do drużyny był Dani Carvajal. Trochę słabo patrząc na to, że do drużyny pierwszej dołączył 5 lat temu.
Okej jeszcze jest Borja ale mam wrażenie, ze po tym sezonie odpanie :P
a przestrzeni ostatnich 5 lat wydatki Barcy na transfery to 809,04 mln €, saldo -394,04 mln € (dla porównania Real: wydatki 491,00 mln €, saldo -50,15 mln €).

Real nie musiał robić dużych transferów bo szedł w dobrą stronę bez nich lub wpadało coś tak jak wspomniałeś za grosze. Ile w tym okienku będą musieli wydać jak mówi się o dużych transferach? Nawet jeśli nie teraz to w ciągu najbliższych 5 sezonów będą musieli wydać setki, a wydaje mi się, że Barca może trochę odetchnąć.
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14467
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Kopana part...

Postautor: LukaSieka » czw maja 03, 2018 11:58 am

Jak wrażenia po wczorajszym meczu? Ja jestem jak najbardziej zadowolony. Mimo, że piłką już AŻ TAK nie interesuję się jak kiedyś, ani nie jestem jakimś wielkim kibicem Liverooplu to wynik bardzo mi odpowiada :). Przynajmniej jakiś inny ten finał trochę będzie. Nie ciągle Barcelona, Athletico, no, ale ciągle niestety (dla mnie) ten Real.... Real Madryt dla mnie jeszcze był spoko jak jeszcze grali w nim Suker, Carlos, Raul, Morientes, Hierro, Redondo, Guti albo Ivan Campo. Potem Real Madryt za dobrze mi się nie kojarzył. Jedyny zawodnik, którego na prawdę lubiłem to Jugosłowianin Predrag Mijatović. Pamięta, kojarzy ktoś tego osobnika jeszcze :) ? Ogólnie kiedyś w latach 90tych mocno kibicowałem Ajaxowi i Milanowi. Dziś jak już to tylko Ajaxowi. Zawsze podobało mi się to, że tak mocno stawiają na swoich wychowanków. Ile to znakomitych piłkarzy zaczynało swoje piłkarskie kariery w Ajaxie. Ilu w Amsterdamie szlifowało swoje talenty i potem podbijali piłkarskie boiska na całym świecie. Davids, Kluivert, Van Der Sar, Babangida, Overmars, Nwankwo Kanu, Litmanen, Ronald De Boer, jego brat Frank De Boer, Bogarde, Dani, Reiziger, Ibrahimović.... Nie mówię, już o Rijkaardzie, Van Bastenie i tym co było wcześniej w latach 70tych. Echh, ale mi się zaj*biste czasy przypomniały... Szkoda, że przez ostatnie lata bez jakiegoś znaczącego sukcesu. Niby finał pucharu UEFA to też nie byle co, ale brakuje troche formy sprzed kilkunastu lat.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Kopana part...

Postautor: Michał » czw maja 03, 2018 12:25 pm

Jedyny zawodnik, którego na prawdę lubiłem to Jugosłowianin Predrag Mijatović. Pamięta, kojarzy ktoś tego osobnika jeszcze :) ?
Pamiętać nie mam możliwości ale znam :mryellow:

Ogromnie cieszy finał Real vs Liverpool, mój ukochany klub kontra ulubiony klub z dzieciństwa, obojętnie kto wygra będę w jakimś stopniu zadowolony (choć wolę Real). No i Real przetestuje Salaha którego mam nadzieję ściągnie bo jest fantastyczny!

Trochę btw:
Ostatnio na Instagramie Sergio Ramosa pojawił się filmik na którym jego dzieci coś tam krzyczą, a jedno z nich jest w koszulce Iron Maiden :mryellow:
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

Deleted User 2259

Re: Kopana part...

Postautor: Deleted User 2259 » pt maja 18, 2018 2:35 pm

Będziemy robić forumowego typera MŚ 2018?

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16685
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Kopana part...

Postautor: pz » pt maja 18, 2018 2:43 pm

Jestem za.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7415
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Kopana part...

Postautor: Saimon1995 » pt maja 18, 2018 6:58 pm

Jestem chętny ;)

Deleted User 2259

Re: Kopana part...

Postautor: Deleted User 2259 » pt maja 18, 2018 7:09 pm

Tylko prowadzącego znajdźcie :D

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Kopana part...

Postautor: Michał » sob maja 26, 2018 4:22 pm

odrywając się na chwilę od Maidenowego szału, pora już najwyższa by szykować się do Finału Ligi Mistrzów :jee:
Kogo obstawiacie na zwycięzce?
Jako kibic Realu nie muszę chyba mówić za kogo kciuki trzymam :).
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16685
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Kopana part...

Postautor: pz » sob maja 26, 2018 4:40 pm

Liverpool 3:2 po dogrywce

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Kopana part...

Postautor: Dejavu » sob maja 26, 2018 6:24 pm

Real wygra.

Awatar użytkownika
octavian
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3071
Rejestracja: pn lis 30, 2015 9:34 pm

Re: Kopana part...

Postautor: octavian » sob maja 26, 2018 6:35 pm

wolałbym żeby wygrali anglicy, ale pewnie bedzie odwrotnie

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5202
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Kopana part...

Postautor: Michał » sob maja 26, 2018 10:52 pm

No i Real!
Pierwszej połowy aż tak nie śledziłem bo jednak śledzenie setlisty mnie za bardzo pochłonęło :wink:
Ogromna szkoda Salaha i Daniego Carvajala ale nie wiem jak to tam było bo pisze na świeżo po finale.
Realowi mocno pomógł Karius. Finał to kwestia dyspozycji danego dnia i nie byl to dobry dzień dla bramkarza Live.

Cóż.
Mogłem być dzisiaj i w Estonii na IM ale zrezygnowałem, miałem możliwość lecieć do Madrytu na świętowanie ale też olałem.
Jestem frajerem roku bo odpuściłem obie 'imprezy', ale szczęśliwym frajerem roku!
Hala Madrid i Up The Irons!
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM


9.12 Morbid

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14467
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Kopana part...

Postautor: LukaSieka » ndz maja 27, 2018 12:41 am

Ja jestem załamany przebiegiem tego spotkania....... Bramkarz Liverpoolu postawił chyba 10 milionów dolarów u bukmachera na wynik 3:1 i musiał zadziałać w temacie....... Masakra.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Papuh
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 605
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 3:46 pm
Skąd: Poznan

Re: Kopana part...

Postautor: Papuh » ndz maja 27, 2018 12:42 pm

Trzymałem kciuki za Liverpool no ale jak się ma amatora w bramce to nie da się wygrać. Czy tylko mnie irytuje panienka Ramos? Jeden z najostrzej grających obrońców świata kładzie się na ziemię po lekkim kontakcie i zachowuje się jakby mu rękę urwali, żenada...

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7415
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Kopana part...

Postautor: Saimon1995 » ndz maja 27, 2018 1:36 pm

Ramosa, oprócz fanów Realu, to chyba nikt już nie lubi. ;)


Wróć do „Kawiarnia SanktuariuM”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości