Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
FanMaiden
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 275
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 11:21 pm

Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Postautor: FanMaiden » ndz sie 30, 2015 11:45 pm

Jest już temat o gitarzystach. A jak się sprawują panowie Harris i McBrain?
http://muzycznerecenzje123.blogspot.com https://rateyourmusic.com/~Rosa2207

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Postautor: matik » ndz sie 30, 2015 11:51 pm

Ja osobiście jestem oczarowany grą Nicko . Jego współpraca z Harrisem zawsze dobrze wyglądała , ale to co ten gość wyprawia na tej płycie to jest mistrzostwo. Nie będę się tu rozwodził nad kolejnymi kawałkami . Powiem tyle , że jestem pod jego wielkim wrażeniem . Pokazał chyba cały swój arsenał tutaj . Steve the best jak zawsze ale Nicko tym razem pozamiatał , no i brzmienie jego perki miodzio !
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Postautor: Szajba » pn sie 31, 2015 1:31 pm

Sekcja rytmiczna w Iron Maiden zawsze grała to samo i tak samo. Ósemki, triole, stopa na raz i do przodu. Nic dodać, nic ująć i zamknąć temat ;)
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Postautor: dostoevsky » wt wrz 01, 2015 2:20 pm

Z tym McBrianem to tez nie przesadzajcie. Coś tam wzbogacił, ale nadal jest drętwy jak stare szparagi.
I tyle w temacie. ;)

A mówiąc poważnie to pojawiają się tutaj zgrabnie zagrane partie, których na poprzednich płytach czasem brakowalo. Mam na myśli m.in. bas Harry'ego w przyspieszeniu w IESF. Bardzo też mi się podoba jak Harry zamienia się riffami z gitarami w tym ciężkim riffie z TBOS, dzięki czemu brzmi to tak, jakby grali co innego.

Nicko raczej na swoim poziomie, choć w jego grze również pojawiają się ciekawe urozmaicenia.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Postautor: brezdi » śr wrz 09, 2015 9:49 am

Nicko daje dobrze po garach. Dawno tak dobrze nie zagrał na albumie. Natomiast Harris na swoim równym, wysokim poziomie :)

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Postautor: krieg » śr wrz 09, 2015 10:00 am

Harris tradycyjne bardzo dobrze.
Nico tradycyjnie poprawnie i tyle. Jedynie z czego można się cieszyć, to to, że nie upadł do poziomu wirtualnej jedenastki. Co do jedenastki,taki fajny album a te proste rytmy rodem z podstawówki bardzo mu nie pomogły.

Awatar użytkownika
nurni
-#Invader
-#Invader
Posty: 228
Rejestracja: sob sie 12, 2006 2:31 pm

Re: Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Postautor: nurni » czw wrz 10, 2015 10:56 am

Sekcja rytmiczna w Iron Maiden zawsze grała to samo i tak samo. Ósemki, triole, stopa na raz i do przodu. Nic dodać, nic ująć i zamknąć temat ;)
Pozwolę się nie zgodzić - 'Starblind', 'Isle Of Avalon' (jammująca wstawka), 'wojenne inferno' w 'Paschendale', 'Brighter Than...' to tak na szybko z głowy.

Harris tradycyjne bardzo dobrze.
Nico tradycyjnie poprawnie i tyle. Jedynie z czego można się cieszyć, to to, że nie upadł do poziomu wirtualnej jedenastki. Co do jedenastki,taki fajny album a te proste rytmy rodem z podstawówki bardzo mu nie pomogły.
A ja myślę, że pomimo iż na TBOS nie ma specjalnie kombinacyjnego bębnienia, to jego technika gry na ride, akcentowanie no i sama stopa to nadal dla wieeelu bębniarzy zupełnie inna , nieosiągalna liga.
Żeby nie było - to po partii bębnów najbardziej słychać, że na TBOS nagrywanie leciało bez wcześniejszego ogrania kawałków - ogólny zarys i heja, w trakcie się zobaczy.

Nie bardzo trafiają do mnie zachwyty nad grą Harris'a - od klepane te same schematy, akordy - jasne, to ciągle dobry poziom, ale niczego nowego tu nie dostajemy.
Żeby nie było - pochody 'obok' gitar w tytułowym TBOS są genialne.
If 50 million people say a stupid thing, it's still a stupid thing.

Deleted User 2259

Re: Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Postautor: Deleted User 2259 » sob lip 01, 2017 11:33 pm

Nicko ma świetny sound tutaj, Harris jednak troszkę dalej.

Awatar użytkownika
Ziomaletto
-#Invader
-#Invader
Posty: 211
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 7:54 pm

Re: Sekcja rytmiczna w The Book of Souls

Postautor: Ziomaletto » ndz sie 13, 2017 8:24 pm

Nicko mógłby zamienić się z łysym Duńczykiem z pewnego zespołu z Hameryki i nie zauważyłbym różnicy.
Harris praktycznie się nie wyróżnia.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości