Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 2259

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Deleted User 2259 » śr wrz 30, 2015 7:44 pm

No właśnie a i tak ta kampania wyborcza ma być, czy coś takiego to gdzie to będą wieszać na drzewach ?

Awatar użytkownika
Mr Jacq
-#Invader
-#Invader
Posty: 232
Rejestracja: pn lip 01, 2013 10:36 am
Skąd: Łódź

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Mr Jacq » czw paź 01, 2015 12:45 pm

Zamiast plakatów proponowałbym rozdawanie ulotek przed największymi koncertami tej jesieni - Deep Purple, Dave Matthews Band, Foo Fighters, Slash, Judas Priest... Koszt z pewnością niższy, a efekt na pewno byłby o wiele lepszy, bo ulotki trafiłyby do potencjalnych nabywców płyty.
Kompaktowych rozmiarów broszurki są dużo rozsądniejszym pomysłem. Tak jak wcześniej napisałem, można je rozlokować w wielu miejscach szeroko pojętej kultury, przestrzeni nie zajmują prawie wcale i nie ma później obaw, że "zginą" pod zalewem gówna ;)

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RidingOntheWind » czw paź 01, 2015 12:54 pm

Wy byście serio chcieli, żeby muzyka Iron Maiden była grana w RMF FM, wywiady z muzykami prezentowano w TVN lub Polsacie a artykuły o nich pojawiały się w pierwszej, lepszej gazecie; no bo w takim Teraz Rock to najlepiej w każdym numerze 10 stron. Do czego to jest Wam potrzebne? Do tego by już całkiem zepsuć klimat wokół tego zespołu? Po to by z heavy-metalowego old-schoolu którego wokół Iron Maiden już od dobrych 10 lat nie ma zrobić całkowity piknik?
Przecież od 2000 roku zespół i tak prawie zawsze jest w Polsce, a płyty są w każdym sklepie muzycznym i to nawet nie tylko studyjne.
Zyskujecie odwrotny efekt od zamierzonego bo rosnąca popularność zespołu to droższe bilety i coraz bardziej wygodna postawa muzyków. Bez choćby malutkiej determinacji zespół staje się taką firmą, cyrkiem dającym już nawet nie koncerty ale przedstawienia.
Zamiast "robić dobrze" zespołowi może fani powinni wykorzystując ten "zasrany" internet skomunikować się z zespołem i przedstawić jakieś choćby drobne propozycje urozmaicające ich coraz nudniejsze setlisty. Wiem, głupi i nierealny pomysł ale lepsze to niż walczenie o popularność zespołu takiego jak Iron Maiden.
Gdy jakieś 10 lat temu zacząłem organizować zloty fanów Iron Maiden to nawet nie myślałem przez chwilę o tym by zwiększać ich popularność. Chodziło tylko o to by poznać fanów ukochanego zespołu i pogadać na ulubiony temat rozmów. Nie żałuję tego, bo dzięki temu poznałem paru świetnych kolegów. Tylko, że dzisiaj nawet mi na myśl nie przeszły takie rzeczy, to ma w roku 2015 taki sens jak zlot fanów coca-coli czy batoników snickers. Iron Maiden to nawet nie jest już mainstream. To jest mainstream do sześcianu, chyba nawet AC/DC i Metalikę przebili przez częstotliwość tras.

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3979
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Mr. M » czw paź 01, 2015 1:55 pm

Wy byście serio chcieli, żeby muzyka Iron Maiden była grana w RMF FM, wywiady z muzykami prezentowano w TVN lub Polsacie a artykuły o nich pojawiały się w pierwszej, lepszej gazecie; no bo w takim Teraz Rock to najlepiej w każdym numerze 10 stron. Do czego to jest Wam potrzebne? Do tego by już całkiem zepsuć klimat wokół tego zespołu? Po to by z heavy-metalowego old-schoolu którego wokół Iron Maiden już od dobrych 10 lat nie ma zrobić całkowity piknik?
Przecież od 2000 roku zespół i tak prawie zawsze jest w Polsce, a płyty są w każdym sklepie muzycznym i to nawet nie tylko studyjne.
Zyskujecie odwrotny efekt od zamierzonego bo rosnąca popularność zespołu to droższe bilety i coraz bardziej wygodna postawa muzyków. Bez choćby malutkiej determinacji zespół staje się taką firmą, cyrkiem dającym już nawet nie koncerty ale przedstawienia.
Zamiast "robić dobrze" zespołowi może fani powinni wykorzystując ten "zasrany" internet skomunikować się z zespołem i przedstawić jakieś choćby drobne propozycje urozmaicające ich coraz nudniejsze setlisty. Wiem, głupi i nierealny pomysł ale lepsze to niż walczenie o popularność zespołu takiego jak Iron Maiden.
Gdy jakieś 10 lat temu zacząłem organizować zloty fanów Iron Maiden to nawet nie myślałem przez chwilę o tym by zwiększać ich popularność. Chodziło tylko o to by poznać fanów ukochanego zespołu i pogadać na ulubiony temat rozmów. Nie żałuję tego, bo dzięki temu poznałem paru świetnych kolegów. Tylko, że dzisiaj nawet mi na myśl nie przeszły takie rzeczy, to ma w roku 2015 taki sens jak zlot fanów coca-coli czy batoników snickers. Iron Maiden to nawet nie jest już mainstream. To jest mainstream do sześcianu, chyba nawet AC/DC i Metalikę przebili przez częstotliwość tras.
Od razu leci do zbioru pamiętnych cytatów :jee:

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Dejavu » sob paź 03, 2015 3:26 pm

Wy byście serio chcieli, żeby muzyka Iron Maiden była grana w RMF FM, wywiady z muzykami prezentowano w TVN lub Polsacie a artykuły o nich pojawiały się w pierwszej, lepszej gazecie; no bo w takim Teraz Rock to najlepiej w każdym numerze 10 stron. Do czego to jest Wam potrzebne? Do tego by już całkiem zepsuć klimat wokół tego zespołu? Po to by z heavy-metalowego old-schoolu którego wokół Iron Maiden już od dobrych 10 lat nie ma zrobić całkowity piknik?
Przecież od 2000 roku zespół i tak prawie zawsze jest w Polsce, a płyty są w każdym sklepie muzycznym i to nawet nie tylko studyjne.
Zyskujecie odwrotny efekt od zamierzonego bo rosnąca popularność zespołu to droższe bilety i coraz bardziej wygodna postawa muzyków. Bez choćby malutkiej determinacji zespół staje się taką firmą, cyrkiem dającym już nawet nie koncerty ale przedstawienia.
Zamiast "robić dobrze" zespołowi może fani powinni wykorzystując ten "zasrany" internet skomunikować się z zespołem i przedstawić jakieś choćby drobne propozycje urozmaicające ich coraz nudniejsze setlisty. Wiem, głupi i nierealny pomysł ale lepsze to niż walczenie o popularność zespołu takiego jak Iron Maiden.
Gdy jakieś 10 lat temu zacząłem organizować zloty fanów Iron Maiden to nawet nie myślałem przez chwilę o tym by zwiększać ich popularność. Chodziło tylko o to by poznać fanów ukochanego zespołu i pogadać na ulubiony temat rozmów. Nie żałuję tego, bo dzięki temu poznałem paru świetnych kolegów. Tylko, że dzisiaj nawet mi na myśl nie przeszły takie rzeczy, to ma w roku 2015 taki sens jak zlot fanów coca-coli czy batoników snickers. Iron Maiden to nawet nie jest już mainstream. To jest mainstream do sześcianu, chyba nawet AC/DC i Metalikę przebili przez częstotliwość tras.
Widzę, że niezwykle mocno zależy Ci na "oldschoolowości", niszowości, "klimacie" i na tym, żeby Iron Maiden było jak najdalej od mainstreamu, nie bardzo rozumiem czemu. Co to kogo obchodzi? To są nic nie warte szczegóły które nic nie wnoszą. Jak dla mnie, to póki Maiden grają dobre koncerty i nagrywają dobre płyty (a wg mnie robią jedno i drugie) to ich muzyka może lecieć nawet w reklamach czipsów, nie rusza mnie to ;)

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RidingOntheWind » sob paź 03, 2015 3:34 pm

Wiesz o co, o to, że jak jeszcze 10 lat temu się podeszło do kogoś w koszulce Iron Maiden i krzyknęło Up the Irons to była duża pewność, że skończy to się choć kilkuminutową rozmową a czasem nawet wyjściem na piwo. Nie ukrywam, że było to bardzo fajne i miało klimat. Potem z biegiem lat kończyło się to coraz częściej zdziwioną miną lub tekstem "jaki koleś". Dlatego teraz nawet bym nie pomyślał by coś takiego robić (wcale nie dlatego, że jestem starszy). Zresztą ostatnio mało się widuje koszulkowców bo teraz ludzie się z takimi rzeczami afiszują w internecie.

Deleted User 1499

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Deleted User 1499 » sob paź 03, 2015 3:42 pm

Ja w ogóle nie noszę koszulek IM , mam kilka ale są one czysto koncertowe. Nie noszę gdyż nie pasują mi do niczego a poza tym nie potrzebuję pokazywania co słucham i zwracania na siebie uwagi czego diabelsko nie znoszę. Jednak gdybyś podszedł z tekstem ,,Up The irons" mogło by się skończyć browarkiem i wymianą poglądów :)

Awatar użytkownika
gumbyy
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11604
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: gumbyy » sob paź 03, 2015 3:50 pm

Ja w ogóle nie noszę koszulek IM
Ja również. Ogólnie nie kupuję koszulek zespołowych (wolę płyty), a te co mam to prezenty od kapel/znajomych. Ewentualnie jakiś festiwalowe (Wacken) sobie kupuję.
www.MetalSide.pl

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RidingOntheWind » sob paź 03, 2015 4:03 pm

Ja w ogóle nie noszę koszulek IM , mam kilka ale są one czysto koncertowe. Nie noszę gdyż nie pasują mi do niczego a poza tym nie potrzebuję pokazywania co słucham i zwracania na siebie uwagi czego diabelsko nie znoszę. Jednak gdybyś podszedł z tekstem ,,Up The irons" mogło by się skończyć browarkiem i wymianą poglądów :)
Widzisz ja też nie noszę bo nigdy mi to nie było do niczego potrzebne. Mam raptem jedną którą dostałem na prezent; Edward the Great i miałem ją na sobie dość rzadko w tym na paru koncertach Iron Maiden. Nie lubię czarnego koloru, to chyba główny powód.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Dejavu » sob paź 03, 2015 4:43 pm

Wiesz o co, o to, że jak jeszcze 10 lat temu się podeszło do kogoś w koszulce Iron Maiden i krzyknęło Up the Irons to była duża pewność, że skończy to się choć kilkuminutową rozmową a czasem nawet wyjściem na piwo. Nie ukrywam, że było to bardzo fajne i miało klimat. Potem z biegiem lat kończyło się to coraz częściej zdziwioną miną lub tekstem "jaki koleś". Dlatego teraz nawet bym nie pomyślał by coś takiego robić (wcale nie dlatego, że jestem starszy). Zresztą ostatnio mało się widuje koszulkowców bo teraz ludzie się z takimi rzeczami afiszują w internecie.
To różnimy się trochę w podejściu, bo mnie inni fani też raczej nie obchodzą. Mam tutaj na myśli to kto się uważa za fana, kto co ubiera, jak się zachowuje na koncertach (o ile mi nie przeszkadza), te wszystkie sprawy około muzyczne. Wyłącznie muzyka. Co do reakcji na "up the irons" to się nie wypowiem, bo raczej nikomu kto mnie nie zna nie przyszłoby do głowy, że słucham Iron Maiden, na pewno wygląd tego nie wskazuje. Chociaż hipotetycznie, na pewno nie zachowałbym się jak buc i w miarę możliwości czasowych krótka pogawędka czy piwko byłoby sympatyczną opcją ;)

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RidingOntheWind » sob paź 03, 2015 5:01 pm

Mnie wcale nie dziwi, że masz takie podejście bo teraz mam dokładnie takie same. Jakoś klimat wokół wszelkich zlotów fanów, koncertów coverbandów, fanclubów i tego typu rzeczy upadł. Pamiętam, że jak jechałem do Łodzi w 2006 r. na zlot Iron Maiden organizowany przez Sanktuarium to stawiło się koło 500 osób, ktoś kto był może mnie poprawić lub potwierdzić. Teraz może by przyszło 100 w porywach i to pewnie połowa na dwie godziny; nikt nawet nie myśli o organizacji takich imprez.

Awatar użytkownika
IRONSPARTAN
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 521
Rejestracja: czw mar 16, 2006 8:11 pm
Skąd: Twierdza Wrocław

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: IRONSPARTAN » pn paź 05, 2015 7:17 pm

Ogólnie mówiąc nie trzeba tu frajerów torpedujących tę akcję. Nie chcesz się angażować, to nie pisz w tym temacie. Nie jest to akcja Warnera, tylko nasza, i to oni drukują, na naszą prośbę te plakaty. My chcemy aby ta płyta sprzedawała się, nawet po dacie premiery i po to są te plakaty. Koniec kropka.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9518
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Budziol » pn paź 05, 2015 7:43 pm

A przylaczajac sie do postu Macka, potrzebujemy chetnych, nie maruderow na glownie wsch czesc Polski, ewentualnie po za osrodkami Wroclaw-Lodz-Krakow-Trojmiasto-Warszawa

Awatar użytkownika
Papa
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 676
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 9:29 pm

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Papa » pn paź 05, 2015 9:10 pm

Pisałem już (chyba w tym temacie), że po Szczecinie mogę trochę ''porozrzucać'' tych plakatów. Osobiście myślę, że najlepszym miejscem byłyby okolice szkół, zwłaszcza gimnazjów, gdzie metal jest wręcz polskim sposobem na wyrażenie buntu.

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Slaug » pt paź 09, 2015 3:55 pm

?Wysłane już zostały te plakaty?

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9518
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Budziol » pt paź 09, 2015 4:02 pm

Tak, do wybranych czesci Polski juz tak

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9518
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Budziol » ndz paź 11, 2015 8:41 pm

Nikt do niczego nikogo nie zmusza

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5359
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: mic7 » ndz paź 18, 2015 5:11 pm

Obrazek

Kilka dziś rozwiesiłem :) ale czekam na lepszą aurę bo w taką pogodę to mija się z celem..

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3318
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: Siwy » wt paź 20, 2015 10:28 am

a propos fantów przy okazji wieszania plakatów, to Deleted User 804 pamiętasz mandaty od straży miejskiej w 2006? :B
Ja na plakatowanie miasta nie mam już czasu, ale może przy okazji dałbym radę zostawiać parę ulotek w Łodzi na offie np.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Promocja "The Book Of Souls" w Polsce - plakaty + ulotki

Postautor: RALF » śr paź 21, 2015 8:19 pm

http://bestsellery.zpav.pl/wyroznienia/ ... yty/cd.php

I jeszcze TBOS nie jest "Złota". Ray Charles spadał wiele szybciej niż IM i już "Gold". Coś mi się to nie podoba... :(


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość