Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Najgorszym utworem jest:

If Eternity Should Fail
0
Brak głosów
Speed Of Light
8
12%
The Great Unknown
4
6%
The Red And The Black
11
16%
When The River Runs Deep
3
4%
The Book Of Souls
0
Brak głosów
Death Or Glory
3
4%
Shadows Of The Valley
14
20%
Tears Of A Clown
9
13%
The Man Of Sorrows
16
23%
Empire Of The Clouds
1
1%
 
Liczba głosów: 69

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Postautor: Powerslave_Dś » pn mar 21, 2016 10:34 pm

Fallen Angel i The Mercenary to utwory, które spokojnie mogły by znaleźć się na Chemical Wedding. Tak agresywnie i ciężko Iron Maiden już potem nie grało. Zwłaszcza Mercenary nie licząc może zbyt przeciągniętego refrenu wyrywa z butów.

Ghost of Navigator to mój ulubiony utwór Iron Maiden po 1988 r. Wydawało mi się, że napisali go z dużą łatwością, proste i co ważne KRÓTKIE intro i proste rozwinięcie, bardzo proste, ale też bardzo dobre solo Janicka. To pokazuje, że znakomite utwory Iron Maiden nie są skomplikowane. Myślę, że gdyby oni chcieli nagrywaliby właśnie takie utwory inaczej by te ich płyty wyglądały. Trzeba jednak też przyznać, że Bruce tutaj miał jeszcze taką agresję w głosie. To jeden z pierwszych utworów Iron Maiden gdzie śpiewa w całości w średnim rejestrze. Drugim takim utworem na Brave New World jest Out of the Silent Planet.

Do Talisman mam już spore zastrzeżenia, utwór ma znakomite momenty, ale też spore braki. Intro jest nudne i to chyba większość osób przyzna. Przejście z intra do właściwego utworu takie jakieś na chama. Wyciszenie i ostre gitary. Nie podoba mi się to. Poza tym to co Janick gra w tym utworze ciężko nazwać solówką. Na szczęście są świetne momenty wokalne, który podnoszą ocenę całego utworu.

Z długich ponad 8 minutowych kawałków Iron Maiden z trzech ostatnich płyt pozytywnie oceniam tylko Isle of Avalon i Book of Souls. Sztandardowym przykładem utworu ze zmarnowanym potencjałem jest Longest Day. Ten utwór mógłby być wielki, wojenny klimat, bardzo nastrojowy wokal Brusa i nagle cały klimat siada przed refren. Najgorsze, że ten refren się powtarza tak gdzieś przez dwie minuty w całym utworze. To jest zmora A Matter of Life and Death bo tak samo jest w Lord of Light i For the Greater Good of God.

Myślę, że gdyby w otoczeniu Iron Maiden był ktoś taki jak Martin Birch to wszystko wyglądałoby inaczej. To jednak tylko gdybanie. Z produkcją płyt Iron Maiden jest tak samo jak z okładkami płyt. Birch i Riggs byli nie do zastąpienia.

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Postautor: beaviso » pn mar 21, 2016 10:59 pm

Do Talisman mam już spore zastrzeżenia,(...) Poza tym to co Janick gra w tym utworze ciężko nazwać solówką.
I bardzo dobrze. Z korzyścią dla utworu (ciekawe odejście od schematu "solówka - niczym kawa i wuzetka - są obowiązkowe"), no i z Janicka żaden mistrz solówek.

M.

Deleted User 1499

Re: Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Postautor: Deleted User 1499 » pn mar 21, 2016 11:15 pm

Bo Janick robi burdel w solowkach ale to i dobrze, aczkolwiek czasem mnie wkurza jak kładzie solo które akurat chciałbym żeby było bliskie studia. Ale za to jego solówa na HBTN z RiR jest mega.

Awatar użytkownika
qracoss
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 726
Rejestracja: pt paź 06, 2006 3:47 pm
Skąd: Amsterdam

Re: Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Postautor: qracoss » czw mar 24, 2016 7:28 pm

[quote="sekcjazwlok"]Bo Janick robi burdel w solowkach ale to i dobrze, aczkolwiek czasem mnie wkurza jak kładzie solo które akurat chciałbym żeby było bliskie studia. Ale za to jego solówa na HBTN z RiR jest mega.[/quote]

podbijam,na RiR zagral to kapitalnie ;)

Awatar użytkownika
ir0nka94
-#Invader
-#Invader
Posty: 182
Rejestracja: wt lis 27, 2012 3:59 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Postautor: ir0nka94 » sob mar 26, 2016 12:13 pm

Jak dla mnie z nowego albumu Speed of Light, aż się dziwiłam po przesłuchaniu pierwszy raz The Book of Souls, że wstawili ten kawałek jako singiel promujący album.

Awatar użytkownika
Saimon1995
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7417
Rejestracja: wt cze 18, 2013 2:37 pm
Skąd: Będzin

Re: Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Postautor: Saimon1995 » sob mar 26, 2016 1:35 pm

Jak dla mnie z nowego albumu Speed of Light, aż się dziwiłam po przesłuchaniu pierwszy raz The Book of Souls, że wstawili ten kawałek jako singiel promujący album.
Dali go jako singiel z prostej przyczyny - bo jest najbardziej nośny spośród utworów na TBOS. :wink: A to, że daleko mu do singli sprzed trzech dekad to już inna sprawa.

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Postautor: Powerslave_Dś » sob mar 26, 2016 1:52 pm

Jak dla mnie z nowego albumu Speed of Light, aż się dziwiłam po przesłuchaniu pierwszy raz The Book of Souls, że wstawili ten kawałek jako singiel promujący album.
Dali go jako singiel z prostej przyczyny - bo jest najbardziej nośny spośród utworów na TBOS. :wink: A to, że daleko mu do singli sprzed trzech dekad to już inna sprawa.
Dla mnie Speed of Light bliżej poziomowi takiego Wasted Years czy Two Minutes to Midnight niż np. Book of Souls czy Empire of Clouds mają do Rime of the Ancient Mariner czy Alexander the Great.

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Postautor: Mikojaski » sob mar 26, 2016 1:55 pm

Jak dla mnie z nowego albumu Speed of Light, aż się dziwiłam po przesłuchaniu pierwszy raz The Book of Souls, że wstawili ten kawałek jako singiel promujący album.
Dali go jako singiel z prostej przyczyny - bo jest najbardziej nośny spośród utworów na TBOS. :wink: A to, że daleko mu do singli sprzed trzech dekad to już inna sprawa.
Dla mnie Speed of Light bliżej poziomowi takiego Wasted Years czy Two Minutes to Midnight niż np. Book of Souls czy Empire of Clouds mają do Rime of the Ancient Mariner czy Alexander the Great.

U mnie kompletnie na odwrót, no ale, każdy ma swoje zdanie. Dla mnie Empire to jedna z najlepszych rzeczy jaką nagrali w ogóle w karierze. A na najgorszy bym typowal death or glory, chociaz wcale nie jest to zły kawałek ;)
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Deleted User 2259

Re: Najgorszy utwór z nowej płyty według Ciebie to:

Postautor: Deleted User 2259 » sob lip 01, 2017 11:15 pm

czerwone i czarne, imo to sie kupy nie trzyma, man of sorrows jest ok


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości