Utwory z Book of Souls na żywo

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Nomad.1985 » sob cze 25, 2016 11:52 am

Jak wasze opinie?

Narazie nic nie słyszałem, ale przewiduję, że

If Eternity Should Fail- powoli zaczynam lubić ten utwór, klimat Chemicala i Accidenta bardzo wyczuwalny. Myślę, że to na żywo zrobi wrażenie, zwłaszcza mocne zwrotki śpiewane przez Brusa.
Speed of Light/ Death or Glory- powinny dobrze wypaść na koncercie bo to proste rockery, dobrze nadające się do wspólnego śpiewania
The Red and the Black- na pewno na żywo wypadnie dobrze, to co w studiu męczy, na żywo wypali, choćby ta wstawka instrumentalna, gitarzyści i Steve obok siebie grający tą przecież dobrą melodię
Tears of a Clown- sam jestem ciekaw, narazie mi się nie podoba, ale zobaczymy
Book of Souls- to może być gwóźdź programu, utwór idealnie stworzony do koncertowego przedstawienia, podobnie jak np. Seventh Son

Zamiast Death of Glory dałbym When the River Runs Deep, ale to już są detale

Awatar użytkownika
Michał
-#moonchild
-#moonchild

Re: Utwory z Book of Souls na żywo

Postautor: Michał » sob cze 25, 2016 12:20 pm

Świetnie wypadły te nowe utwory ale mi się TRATB nie podobał. Nie umiem polubić tego utworu i na żywo też mi się nie podobał.
TBOS - najlepsza piosenka koncertu w Kownie jak dla mnie.
Speed of Light trochę tak koncertowo to odebrałem jak Can I Play With Madness - takie żeby rozruszać publikę na starcie koncertu.
IESF - fajne otwarcie. Jak wchodzą gitary to miałem dreszcze. Na początku fajne światła - tak latają po publice, trochę po scenie i nagle skupiają się w jednym miejscu i tam Bruce stoi.
DOG - wypadło super. Miałem wrażenie, że publika najbardziej się zaangażowała w ten utwór (przynajmniej w moim otoczeniu). A te małpie ruchy może i wyglądają głupkowato ale jak się stoi wśród ludzi którzy też tak robią to całkiem fajnie to wychodzi.
no i mój ulubiony utwór z płyty Tears of a Clown - wypadł super, spokojniejsze gitary i lepiej się człowiek na wokalu skupił jak Bruce podszedł do krawędzi sceny i śpiewał to razem z publiką to bardzo fajnie to wyszło.

Miałem wrażenie, że Ironi najlepiej bawili się właśnie na DOG.
Ogółem kawałki wypadły bardzo fajnie. Słyszałem, że wszystko jest fajne i miałem wysokie oczekiwania ale nie sądziłem, że aż tak super to wyjdzie.

A co do When The River Runs Deep - też mi się wydaje, że na koncercie by to wyszło świetnie ale nie wymieniłbym za DOG. Albo jako dodatkowy utwór albo za NOTB?
Maiden England Tour
2013: Gdańsk
2014: Poznań
The Book Of Souls World Tour
2016: Kowno, Wrocław
Legacy of the Beast World Tour
2018: Praga

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » sob cze 25, 2016 12:27 pm

Ja pewnie będę jedyną osobą, która najbardziej czeka na TR&TB :)

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » sob cze 25, 2016 12:31 pm

Życie czasami sprawia niespodzianki i tak jak na ten utwór teraz narzekam to po koncercie mogę go bardzo polubić. Szkoda, że teraz jest taki odstęp między wydaniem płyty, a trasą. Jak wyszło Dance of Death to Paschendale uważałem za przeciętny, a jak go po 10 tygodniach usłyszałem na żywo to ten utwór stał się dla mnie znakomity. Mimo to najbardziej czekam jak Powerslave, Children of the Damned i Book of Souls . Gdyby nie to, że Hallowed Be thy Name słyszałem 7 razy też pewnie byłby wśród tych utworów.

Awatar użytkownika
sekcjazwlok
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: sekcjazwlok » ndz cze 26, 2016 2:29 am

If Eternity i TBOS genialne na żywo, reszta też trzyma poziom. Nawet na Red&Black się bawiłem aczkolwiek i tak sympatia moja do niego jest mizerna, jednakże na żywo bardziej do strawienia.
There are time when I feel I'm afraid for the world, there are times I'm ashamed of us all. When you're floating on all the emotion you feel and reflecting the good and the bad.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#assassin
-#assassin

Postautor: Dzosef » ndz cze 26, 2016 9:18 am

Mnie Book of Souls na żywo męczy w pewnym momencie i tylko czekam az się skonczy.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel, Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Dessel...

Awatar użytkownika
ir0nka94
-#invader
-#invader

Postautor: ir0nka94 » pn cze 27, 2016 7:18 pm

Mnie Book of Souls na żywo męczy w pewnym momencie i tylko czekam az się skonczy.
A ja tym utworem od jakiegoś czasu jestem oczarowana i czekam z ogromną niecierpliwością by go usłyszeć live :) Mam nadzieję, że we Wrocku nie będzie jednak męczył na żywo :)
When you know that your time is close at hand
Maybe then you'll begin to understand
Life down here is just a strange illusion...

10.06.2011 Lotnisko Bemowo, Warszawa
04.07.2013 Ergo Arena, Gdańsk
24.06.2014 Inea Stadion, Poznań
03.07.2016 Stadion Miejski, Wrocław
27.07.2018 TAURON Arena, Kraków
28.07.2018 TAURON Arena, Kraków

Awatar użytkownika
Moonchild12
-#prowler
-#prowler

Postautor: Moonchild12 » czw cze 30, 2016 1:52 pm

Ta płyta jest fatalna. Zastanawiam się, dlaczego większość "kiedyś dobrych zespołów" przechodzi w jakieś śmieszne ska, czy folk. Boleję nad tym, że nie sposób znaleźć teraz nową "czystą" muzykę. Bez mieszania gatunków, po prostu czysty metal.

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » czw cze 30, 2016 2:28 pm

Ale przecież mimo wszystko TBOS to jest zwykły metal. Fakt, bardziej rozbudowany i dopieszczony, niż materiał z The Number Of The Beast czy Killers, ale folku tam w ogóle nie ma.
Nowy, czysty metal? Proszę:
-Gruesome (death)
-Suicidal Angels (thrash)
-Absolva (heavy)
-Reapers Riddle (heavy)
-Denner/Shermann (heavy)
-Striker (speed)
-Lucifer (heavy, doom)

To tak parę z brzegu, myślę, że któryś Ci się spodoba :)

Awatar użytkownika
mila
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: mila » czw cze 30, 2016 2:36 pm

Hah, coś w tym jest :) Miałam podobnie w Berlinie.
2005: Chorzow
2010: Budapest
2011: Berlin, Warsaw, Prague, 2x London
2012: Philadelphia, Washington, Newark
2013: Stockholm, Paris, Berlin, Hamburg, Łódź, Gdańsk
2014: Brno, Poznań
2016: Berlin, Wrocław, Prague, Zilina
2017: Hamburg
2018: Tallin, Helsinki, Prague, Kraków...to be continued...

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » czw cze 30, 2016 2:46 pm

Ja dla odmiany najbardziej czekam na TBOS! Będę się "męczył" na TRATB.

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » pt lip 01, 2016 11:13 am

Ja chyba najbardziej najarany jestem na Tears Of The Clown. Bardzo wyróżnia się na tle innych dzieł Maiden, jest niestandardowy i to właśnie mi się w nim podoba. Czekam też na Speed Of Light, ale wokalnie chyba nie jest z nim najlepiej.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » pn lip 04, 2016 7:54 pm

Wszystkie wypadły bardzo dobrze. Dużo osób krytykowało The Red and the Black, a widziałem, że publiczność wokół mnie bardzo pozytywnie reagowała na ten utwór, szczególnie na tą drugą część utworu. Mnie do niego przekonywać nie musieli, podobał mi się już z płyty, uważam że jest bardzo koncertowy i ma w sobie większość rzeczy za które Iron Maiden uwielbiam. Wypadł świetnie. The Books of Souls niesamowite. If Eternity jako otwieracz sprawdza się świetnie, zresztą bardzo podoba mi się to budowanie napięcia na początku, pamiętam że wiele osób mówiło, że mało koncertowy kawałek jak na otwieracz - dla mnie jest wręcz przeciwnie. Death or Glory chociaż nie jest moim faworytem na albumie to koncertowo dużo zyskał. Tears of the Clown podobał mi się mniej więcej tak jak na płycie, czyli mniej niż TBOS, IESF czy TRATD ale to wciąż bardzo dobry numer, miło posłuchać tych solówek na żywo. Szczególnie solo Adriana świetnie pasuje do utworu. Speed of Light najsłabszy z zestawu i najmniej na niego zwróciłem uwagę, ale i tak było dobrze.

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » pn lip 04, 2016 7:56 pm

Po krótce

If Eternity Should Fail- bardzo dobrze, klimatycznie, zwłaszcza moment wejścia gitar
Speed of Light- w sam raz na koncerty
Red and Black- nadspodziewanie dobrze, a harmonie gitarowe wręcz bardzo dobrze
Tears of Clown- chyba najsłabiej z wszystkich, ale i tak porządnie
Death or Glory- w połączeniu z zabawami Brusa znakomicie
Book of Souls-10 minut czystej heavy-metalowej ekstazy, o dwie klasy wyżej niż wersja studyjna

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » pn lip 04, 2016 8:01 pm

Czyli widzę, że jednak koncertowo bardziej Cię przekonało :) Dopiero po prawie roku od pierwszego przesłuchania płyty mogłem skonfrontować to wrażenie z rzeczywistością, ale od początku wydawało mi się, że te kawałki mają naprawdę duży potencjał koncertowy. Jak dla mnie wczoraj się to wrażenie sprawdziło.

Nomad.1985
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Nomad.1985 » pn lip 04, 2016 8:04 pm

Bardzo dobre było to, że widać było, że na tych nowych utworach oni szczególnie się starali. Ciężko było koło tego przejść obojętnie. Druga bardzo dobra rzecz, to to, że setowi świetnie zrobiła swoista przeplatanka. Utwór z Book of Souls, a potem klasyk i tak w kółko.

Awatar użytkownika
Dejavu
-#nomad
-#nomad

Postautor: Dejavu » pn lip 04, 2016 8:08 pm

To prawda, co więcej nieźle przemyślana przeplatanka, np. Powerslave według mnie dobrze pasuje klimatem do The Book of Souls.

Awatar użytkownika
sekcjazwlok
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: sekcjazwlok » pn lip 04, 2016 8:22 pm

Dla mnie RedBlack jednak jest słaby, wlecze się strasznie. 3 raz na żywo mnie nie przekonał i raczej już tego nie zrobi.
There are time when I feel I'm afraid for the world, there are times I'm ashamed of us all. When you're floating on all the emotion you feel and reflecting the good and the bad.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: hipcio_stg » wt lip 05, 2016 7:44 am

Za trzecim razem koncertowo pewnie miałbym podobne odczucia. Pierwszy odsłuch na żywo był jednak ciut lepszy od płytowego. Zdecydowanie lepiej od TRATB wypadło SoL, oraz DoG, które mają wysoki potencjał koncertowy.

Awatar użytkownika
sekcjazwlok
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: sekcjazwlok » wt lip 05, 2016 9:28 am

Od RedBlack każdy numer z TBOS wypadł lepiej, szkoda że tak mało osób zna chociażby tekst refrenu na Tears of the Clown bo klimat byłby dużo bardziej koncertowy. Dla mnie najlepsze są Eternity i Book of Souls, poza tym tytułowy to był najmocniejszy punkt tego koncertu.

Wróć do „The Book of Souls”