Setlista - spekulacje

Wszystko na temat trasy koncertowej promującej najnowszą płytę.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Scoobany
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 127
Rejestracja: czw sie 13, 2015 11:44 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Scoobany » ndz lut 28, 2016 6:46 pm

Kurczę nawet się nie spodziewałem że TBOS może być tak wymagającym kawałkiem. W Tulsie Bruce już lepiej, ale widać że mnóstwo wysiłku go to kosztuje.
https://www.youtube.com/watch?v=K_sa-EQwyek

Nie wiem czy widzieliście, ale motyw z sercem oryginalny :)
Znakomicie! Duże lepiej niż w fort Laurderdale. Swoją drogą ciekawe, czy Bruce jeszcze będzie w stanie wyciągnąć te góry w refrenie jak na albumie.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RALF » ndz lut 28, 2016 7:01 pm

Tak, Bruce, Adrian, Steve - w zasadzie wszyscy są we wspaniałej formie. Motyw z sercem prześmieszny, dodali także wybuch na samym początku Powerslave. Ja bym jeszcze dodał na "Iron Maiden" ogromną łapę trzymająca serce (nadmuchiwane) obok EDDIEgo. Może na późniejszym etapie tournee to zobaczymy?!

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: matik » ndz lut 28, 2016 10:27 pm

Myślę ,że z biegiem czasu będzie bardzo dobrze . Book Of Souls to niewiarygodnie trudny utwór do zaśpiewania . To przejście ze zwrotki w refren jest niesamowicie wymagające jak i też sam refren. Bruce daje radę coraz lepiej ale tak szczerze mówiąc na tej trasie wybaczam mu wszystko co do jego wokalu. Po tym co przeszedł to niewiarygodne , że ma tyle energii i jest w takiej kondycji fizycznej.

https://www.youtube.com/watch?v=Msi-YMh3tu8

TNOTB - moc jak na LAD i ten mikrofon ze statywem w górze na końcu - to jest to ! :jee:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
beaviso
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1547
Rejestracja: pn mar 31, 2003 4:15 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: beaviso » pn lut 29, 2016 12:07 am

Wooow, TBOS w Tulsie wypadł znakomicie :!:
Obejrzałem, odsłuchałem z wielką przyjemnością. Dużo bardziej mnie wkręciło niż na płycie. Grają wspaniale, Bruce daje z siebie wszystko i dobrze się go słucha, a Adrian wygląda jak milion dolarów :)

M.

IgorW
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1577
Rejestracja: śr sie 25, 2004 12:44 am
Skąd: Breslau

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: IgorW » pn lut 29, 2016 10:57 am

Bardzo mi się podoba, jak brzmią nowe kawałki live. Nie słyszałem jeszcze tylko Speed of Light, ale jakoś mnie do niego nie ciągnie. Mam coraz większą ochotę na koncerty, nawet zastanawiam się nad Berlinem.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RALF » pn lut 29, 2016 11:31 am

A nie lepiej Słowacja. Forma zespołu w Las Vegas - miazga. TRATB zaspiewany perfekcyjnie...

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Powerslave_Dś » pn lut 29, 2016 11:53 am

Węgry są bardzo tanie. Bilet płaciłem 160 zł.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9692
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: krusejder » pn lut 29, 2016 12:00 pm

2-3 koncerty w tydzień to dobre tylko dla fanatyków takich jak Wicker. Berlin nie ma takich wad, bo jest o miesiąc wcześniej. Więc rozważanie Czech, Węgier czy Słowacji jest zupełnie nie dla mnie.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ...

Deleted User 1499

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Deleted User 1499 » pn lut 29, 2016 1:04 pm

A nie lepiej Słowacja. Forma zespołu w Las Vegas - miazga. TRATB zaspiewany perfekcyjnie...
Masz jakieś linki ? Bo znalazłem tylko The Trooper i Hallowed...
Węgry są bardzo tanie. Bilet płaciłem 160 zł.

Mogę wiedzieć czym się transportujesz na Węgry ?

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RALF » pn lut 29, 2016 1:14 pm


RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RALF » pn lut 29, 2016 1:17 pm

Obrazek

Świetna koszulka z Vegas!

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RALF » pn lut 29, 2016 1:59 pm

Ta wersja rozwala wszystkie poprzednie! Koniecznie powinni ją uwiecznić na DVD!

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6526
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: WICKER MAN » pn lut 29, 2016 4:19 pm

2-3 koncerty w tydzień to dobre tylko dla fanatyków takich jak Wicker. Berlin nie ma takich wad, bo jest o miesiąc wcześniej. Więc rozważanie Czech, Węgier czy Słowacji jest zupełnie nie dla mnie.
Jeśli nie wybierzesz się na drugi polski koncert, czyli Kowno to będę mocno zdziwiony... :roll: Termin na 10 dni przed Wrocławiem plus hala więc czego chcieć więcej? Berlin ma kilka minusów - drogie (i wyprzedane) bilety, brak sektora pod sceną więc jeśli się spóźnisz to zostają trybuny na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy", fakt, że koncert prawdopodobnie w sporej części odbędzie się za dnia (podobnie jak we Wrocławiu)... Chociaż samo Waldbühne to genialna miejscówka, jedna z najlepszych w Europie. :twisted:

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6526
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: WICKER MAN » pn lut 29, 2016 4:28 pm

W programie (a raczej rozkładanym plakacie) z aktualnej trasy Rod zapowiada winylowe reedycje płyt z lat 90-tych (i może także późniejszych?) w bliżej nieokreślonej przyszłości więc możliwe, że za kilka lat podepną to pod "best of" tour (pożegnalny?) i usłyszymy 2-3 inne kawałki z tego okresu niż tylko ograny FOTD... Obecna setlista jest za to naprawdę optymalna - 6 nowych kawałków (pierwszy raz od 10 lat grają tak dużo nowego materiału - w 2010 jeden numer, w 2011 raptem 5), niespodzianki w postaci Children of The Damned (wreszcie intro grane na gitarze akustycznej - brzmi o wiele lepiej niż w 2007 i 2009!) i Powerslave (tego chyba nikt się nie spodziewał!) oraz wspaniale odświeżone interpretacje Hallowed (Bruce ze sznurem na szyi), Wasted Years (o wiele lepiej sprawdza się jako numer wieńczący set), Number (nowy "diabeł" i tło) czy Blood Brothers ze wspaniałą grą świateł... Dla mnie absolutnymi killerami na żywo są Eternity (najlepszy otwieracz od czasów Moonchild, a może nawet Caught Somewhere In Time - wstęp z intro śpiewanym przez Bruce'a niesamowicie mistyczny - wgniata wręcz w ziemię!), Red & Black (brzmi na żywo lepiej niż się spodziewałem, a sekcja instrumentalna wcale zbytnio się nie wlecze), Tears of The Clown (ten numer miał niesamowity potencjał koncertowy i na żywo jest to absolutna petarda!) i oczywiście tytułowy "The Book of Souls"... O "Speed of Light" i "Death Or Glory" nawet nie wspominam, bo od początku było wiadomo, że to kawałki wręcz napisane do grania na koncertach i rzeczywiście bez problemu zastępują w secie "galopujące" klasyki typu 2 Minutes, Can I Play With Madness czy The Wicker Man...

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RALF » pn lut 29, 2016 6:24 pm

A jak było w kontekście akustyki.

Awatar użytkownika
WICKER MAN
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6526
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:35 pm
Skąd: Warszawa

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: WICKER MAN » pn lut 29, 2016 6:46 pm

A jak było w kontekście akustyki.
Ciężko mi to ocenić spod barierki, gdy słyszałem głównie Bruce'a, bas i perkusję, a gitary tylko momentami i mało wyraźnie. Cóż, uroki First To The Barrier. ;)

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: RALF » pn lut 29, 2016 6:49 pm

No prawda, choć na forach ludziska piszą, że było dobrze

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9692
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: krusejder » pn lut 29, 2016 8:26 pm

Jeśli nie wybierzesz się na drugi polski koncert, czyli Kowno to będę mocno zdziwiony... :roll: Termin na 10 dni przed Wrocławiem plus hala więc czego chcieć więcej? Berlin ma kilka minusów - drogie (i wyprzedane) bilety, brak sektora pod sceną więc jeśli się spóźnisz to zostają trybuny na zasadzie "kto pierwszy ten lepszy", fakt, że koncert prawdopodobnie w sporej części odbędzie się za dnia (podobnie jak we Wrocławiu)... Chociaż samo Waldbühne to genialna miejscówka, jedna z najlepszych w Europie. :twisted:
Chyba już mam bilet na Berlin :) A co do Kowna (23 VI), to jest jeden problem: dwa dni później (25 VI) jest Saxon i Raven na drugim końcu Polski, koło Szczecina. Dwa extra dni z urlopu to byłaby zbyt bolesna sprawa, bym mógł sobie na to pozwolić.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ...

Powerslave_Dś
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 500
Rejestracja: wt sty 19, 2016 6:42 pm

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Powerslave_Dś » pn lut 29, 2016 11:40 pm

A nie lepiej Słowacja. Forma zespołu w Las Vegas - miazga. TRATB zaspiewany perfekcyjnie...
Masz jakieś linki ? Bo znalazłem tylko The Trooper i Hallowed...
Węgry są bardzo tanie. Bilet płaciłem 160 zł.

Mogę wiedzieć czym się transportujesz na Węgry ?
Z Iron Spartanem busem. Wyjazd z Wrocławia. Wyjazd 1-ego rano, a przyjazd 2-ego więc bez problemu można to połączyć z koncertem we Wrocławiu. Musiałbyś tylko się spytać Spartana czy jeszcze ma miejsca wolne. Namiary na niego znajdziesz na tym forum bo chyba w kilkunastu tematach z okazji organizowanych wyjazdów je dawał.

Deleted User 1499

Re: Setlista - spekulacje

Postautor: Deleted User 1499 » wt mar 01, 2016 8:09 am

Ok dzięki, zaraz do niego napiszę.


Wróć do „The Book of Souls World Tour 2016 -2017”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości