Black Sabbath

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
voivod'
-#moonchild
-#moonchild

Re: Black Sabbath

Postautor: voivod' » pt mar 11, 2016 2:26 pm

Brzmi zaj*biście.pod warunkiem ze zamiast Born Again sluchasz Welcome to Hell

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: Adrian S.O.S. » pt mar 11, 2016 8:59 pm

Born Again to bardzo porządna płyta. Brzmienie też jest bardzo dobre, zadne tam demówki. Wy chyba wszyscy byscie chcieli, zeby wszystkie płyty były wyprodukowane jak ostatnie albumy takich grup jak Korn, Machine Head albo Avenged Sevenfold. Albo co gorsza st. anger.

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » pt mar 11, 2016 11:08 pm

Świetna, aczkolwiek mocno niedoceniana płyta. Wiele osób w ogóle zachowuje się tak jakby po "Mob Rules" zespół nie wypuszczał nic do "Headless Cross" :(. Ja rozumiem, żeby tak podchodzić do "Seventh Star", ale "Born Again" to na prawde bardzo dzika, ostra i ciężka płyta. Duża zasługa w tym Gillana, który szalał jak nigdy wcześniej. Niczym opętany..... Bardzo lubię klimat tej płyty. Jest bardzo mroczny i diabelski. No i jak zwykle bass Butlera rządzi.
No właśnie ta płyta jest diabelska!

Powerslave_Dś
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Powerslave_Dś » sob mar 12, 2016 10:34 am

Na Born Again mam trzy ulubione utwory: Thrashed, Zero the Hero i znakomity tytułowy. Klimat tego albumu faktycznie jest bardzo charakterystyczny. Black Sabbath to zespół z bardzo silną dyskografią dlatego takie stawianie sprawy, że liczą się tylko czasy z Ozzym jest bardzo nie na miejscu. Bardzo trudno mi by było ułożyć ranking ich ulubionych płyt. To zadanie w zasadzie niewykonalne. W Top 10 na pewno załapałyby się Paranoid, Master of Reality, Sabotage (bardzo lubię ten album), wszystkie płyty z mistrzem Dio (prawdopodobnie to jest Top 3) i niedoceniany Tyr.

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » sob mar 12, 2016 5:10 pm

Born Again to bardzo porządna płyta. Brzmienie też jest bardzo dobre, zadne tam demówki. Wy chyba wszyscy byscie chcieli, zeby wszystkie płyty były wyprodukowane jak ostatnie albumy takich grup jak Korn, Machine Head albo Avenged Sevenfold. Albo co gorsza st. anger.
Problem w tym, że stare płyty często źle brzmią na różnych głośnikach komputerowych, czy współczesnych, cyfrowych sprzętach audio. One potrzebuję starych odtwarzaczy, starych wzmaków, starych kolumn.
A produkcja oczywiście na takim Untouchables Korna była wyjebana, ale do klasycznego heavy czy thrashu by nie pasowała.

EDIT: A co do tego, że Ozziemu zachciało się powrotów. Myślę, że nie tylko jemu, bo jednak trasy z nim są kasowe i każdy chętnie kładzie łapę na pieniądzach. Generalnie to Iommi chciał w latach 80-tych robić solową karierę i niekoniecznie np. płytę z Gillanem firmować jako Black Sabbath, ale wytwórnia miała na to inną koncepcję. Jak już się udało Iommi'emu raz zdobyć zgodę na solową płytę, to i tak musiał ją nazwać: Black Sabbath feat. Tommy Iommi.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: wojakwojak » sob mar 12, 2016 9:39 pm

Stare płyty nie potrzebują starych wzmacniaczy i starych kolumn. One potrzebują co najmniej średnich kolumn i wzmacniaczy, odtwarzaczy i kabli. Nadal produkuje się dobry sprzęt, ale nie jest on dostępny w Saturnie i MediaMarkcie :) No i te płyty powinny być słuchane w formatach bezstratnych lub analogowo. Stare płyty brzmią źle na komputerowych wypierdkach i innych empetrójkach, ponieważ te "sprzęty" nie są w stanie odtworzyć poprawnie nawet kawałka pasma. A ponieważ teraz muzyki słucha się na właśnie takim badziewiu, to nowe płyty są tak wyprodukowane, żeby na tego rodzaju badziewiu "brzmiały dobrze", w zamian nowe płyty brzmią tragicznie na dobrym sprzęcie - przede wszystkim ze względu na brak dynamiki. Nie znam Korna, ale sprawdziłem, że ma dynamikę około 5 czyli fatalną. W ciemno stawiam, że ta płyta brzmi fantastycznie na laptopie i tragicznie na prawdziwym sprzęcie audio (powtarzam, nie znam jej i tylko sobie gdybam). W wolnej chwili posłucham i się odezwę czy ten Korn gra czy nie (w sensie produkcji, brzmienia itp.)

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » sob mar 12, 2016 10:25 pm

Ja akurat mam stary sprzęt, a tamtej płyty słuchałem na wieży z lat końcówki 90-tych, czyli już "plasticzku", ale ostatnio odpaliłem na aktualnym i też było git. Pisząc stary sprzęt miałem na myśli też nowe rzeczy, ale w starej technologii. To jednak drogie zabawki.

Awatar użytkownika
voivod'
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: voivod' » sob mar 12, 2016 11:17 pm

Na glosniczkach od komputera to kazda muzyka zle brzmi, nowa, stara...

Nie jestem fanem Korna, ale akurat na Issues brzmienie wywala z kaloszy, jedna z ciekawiej zrobionych plyt metalowych ;) w zasadzie jednyne ich nagranie ktore mi sie podoba.

Kusy
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Kusy » pn mar 14, 2016 7:19 pm

http://allegro.pl/black-sabbath-the-end ... 52522.html na allegro można już dostać "The End".

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Mr.Hankey » wt mar 15, 2016 11:25 am

Iommi i Martin mają nagrywać? Genialna informacja, nawet jeśli panowie mają nagrać tylko kilka numerów jako dodatki do reedycji fantastycznych albumów, które uwielbiam. Im więcej nowego materiału tym lepiej - wiadomo. A kto wie, może wyjdzie z tego jakiś album... Jakby tak jeszcze w trasę razem wyruszyli, to już w ogóle byłby szaleństwo.

Powerslave_Dś
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Powerslave_Dś » czw mar 17, 2016 8:42 pm

i znów Top 30? nie, w przypadku Black Sabbath jednak trzeba Top 40

1.Heaven and Hell
2.Children of the Grave
3.After All (The Dead)
4.Sabbath, bloody Sabbath
5.Sign of the Southern Cross
6.Children of the Sea
7.War Pigs
8.Electric Funeral
9.Valhalla
10.Zero the Hero
11.National Acrobat
12.Die Young
13.N.I.B
14.Letters from Earth
15.Supernaut
16.Symptom of the Universe
17.Headless Cross
18.Born Again
19.Iron Man
20.Computer God
21.Turn Up the Night
22.Planet Caravan
23.Into the Void
24.Black Sabbath
25.Master of Insanity
26.The Writ
27.Megalomania
28.Sweet Leaf
29.Country Girl
30.Lonely is a Word
31.Wizard
32.Hand of Doom
33.Falling on the Edge of the World
34.Tv Crimes
35.Time Machine
36.Shining
37.Lawmaker
38.Looking for Today
39.Thrashed
40.Vooodo
statystyki płyt

Black Sabbath 3
Paranoid 5
Master of Reality 3
Vol.4 1
Sabbath, bloody Sabbath 3
Sabotage 3
Heaven and Hell 4
Mob Rules 5
Born Again 3
Eternal Idol 1
Headless Cross 1
Dehumanizer 6
Tyr 2
inne 0

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » ndz kwie 10, 2016 9:04 pm

Co do "ciężkiego bluesa", to owszem 3 pierwsze płyty z Ozzem były zdecydowanie bluesowe (chociaż w przypadku 3. tej blues był już taki bardziej "stonerowy"), ale w przypadku 4. można zauważyć odejście od tej konwencji, a "S.B.S." czy "Sabotage" były jak dla mnie płytami już "heavy", bez bluesowego zawodzenia.

Bron-Y-Aur Stomp
-#wrathchild
-#wrathchild

Postautor: Bron-Y-Aur Stomp » wt kwie 26, 2016 1:29 am

Wybitny zespół, ale dla mnie zawsze w cieniu Led Zeppelin. Tak szczerze mówiąc to nie dostrzegam ich wielkiego wpływu na muzykę rockową, zagrali to samo co Cream czy Led Zeppelin ale bardziej hałaśliwie i brudnie. Nie odkryli żadnej Ameryki, bo Led Zeppelin w takim krótkim utworze jak Communication Breakdown zawarł wszystko co Black Sabbath na pierwszych trzech albumach. Lubię Paranoid, lubię najbardziej Sabbath, bloody Sabbath, bo tam sporo kombinują, lubię wreszcie Heaven and Hell ale najwybitniejszym zespołem bym Black Sabbath nie nazwał. Jednym z dziesięciu tak.
There's a lady who's sure all that glitters is gold
And she's buying a stairway to heaven.
When she gets there she knows, if the stores are all closed
With a word she can get what she came for.
Ooh, ooh, and she's buying a stairway to heaven.

Majkel1970
-#prodigal son
-#prodigal son

Postautor: Majkel1970 » ndz maja 15, 2016 9:56 am

Wybitny zespół, ale dla mnie zawsze w cieniu Led Zeppelin. Tak szczerze mówiąc to nie dostrzegam ich wielkiego wpływu na muzykę rockową, zagrali to samo co Cream czy Led Zeppelin ale bardziej hałaśliwie i brudnie. Nie odkryli żadnej Ameryki, bo Led Zeppelin w takim krótkim utworze jak Communication Breakdown zawarł wszystko co Black Sabbath na pierwszych trzech albumach. Lubię Paranoid, lubię najbardziej Sabbath, bloody Sabbath, bo tam sporo kombinują, lubię wreszcie Heaven and Hell ale najwybitniejszym zespołem bym Black Sabbath nie nazwał. Jednym z dziesięciu tak.
No właśnie na tym to polegało. Black Sabbath, Cream i inne tego typu zespoły stworzyły podstawy heavy metalu, a Black Sabbath dołożyli kilka innych, ale bardzo istotnych elementów, a więc też mieli spory wpływ. A z tym, że Led Zeppelin w "Communication Breakdown" zawarł wszystko co na pierwszych trzech Sabbath, to się nie zgodzę. Porównaj sobie taki "Black Sabbath", albo "War Pigs" z "Communication...". Przecież to kompletnie inny styl, Black Sabbath zagrali mrocznie i ciężko, a Led Zeppelin szybko i energicznie. Prędzej Sabbathów można porównać z "Return to Sanity" Andromedy z 1969 roku. Ten utwór z pewnością też miał ogromny wpływ na heavy metal. W każdym razie - moim zdaniem - Black Sabbath mieli na ciężką muzykę większy wpływ, niż Zeppelini.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#nomad
-#nomad

Postautor: LukaSieka » czw cze 09, 2016 10:22 am

Nie odkryli żadnej Ameryki, bo Led Zeppelin w takim krótkim utworze jak Communication Breakdown zawarł wszystko co Black Sabbath na pierwszych trzech albumach.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jak się słyszało tylko utwór tytułowy z "Paranoid" to jeszcze można by tak pomyśleć :D :D :D :D.
So what if the master walked on the water.
I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
wojakwojak
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: wojakwojak » czw cze 09, 2016 10:40 am

Z całym szacunkiem dla CEPÓW...BS jest duuużo fajniejszy.

Mój ranking (mniej więcej):
Black Sabbath (1970)
Sabbath Bloody Sabbath (1973)
Paranoid (1970)
Heaven and Hell (1980)
Mob Rules (1981)
Dehumanizer (1992)
Cross Purposes (1994)
Never Say Die! (1978)
Headless Cross (1989)
Tyr (1990)
Master of Reality (1971)
Vol. 4 (1972)
Sabotage (1975)
Technical Ecstasy (1976)
The Eternal Idol (1987)
Born Again (1983)
Seventh Star (1986)
Forbidden (1995)
13 (2013)

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » czw cze 09, 2016 9:28 pm

Nie odkryli żadnej Ameryki, bo Led Zeppelin w takim krótkim utworze jak Communication Breakdown zawarł wszystko co Black Sabbath na pierwszych trzech albumach.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jak się słyszało tylko utwór tytułowy z "Paranoid" to jeszcze można by tak pomyśleć :D :D :D :D.
Mam taką samą opinię.

Awatar użytkownika
Papa
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: Papa » czw wrz 01, 2016 11:08 pm

Są tu osoby wybierające się na ostatni gig 4 lutego w Birmingham? Mam pytanie odnośnie biletów, dostaliście je już czy też zostaną dopiero rozesłane?

Awatar użytkownika
Dzosef
-#assassin
-#assassin

Postautor: Dzosef » pt wrz 02, 2016 3:29 am

Wicker pisał, że ma bilety,wiec do niego uderz ;) .
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel, Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Dessel...

on_the_run
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: on_the_run » pn wrz 05, 2016 7:13 pm

W "Children Of The Grave" tutaj Cozy Powell był naprawdę zajebisty. Mega wyczucie i dozowanie rytmów, dbałość o najmniejsze smaczki, posiadanie koncepcji na własną interpretację. Naturalny talent.

https://www.youtube.com/watch?v=Za3B1_8uZFU

Wróć do „Zespoły i Albumy”