Ghost

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
krusejder
-#nomad
-#nomad

Re: Ghost

Postautor: krusejder » sob kwie 01, 2017 11:59 am

http://przedsoborowy.blogspot.com/2017/ ... iszka.html

Nowe plany Papieża Franciszka!

Jak twierdzą wtajemniczeni, ich drogi po raz pierwszy miały skrzyżować się w Filadelfii w 2015 r. Trochę zatem trwało ustalenie zasad współpracy, ale to już pewne: papież Franciszek wyruszy jesienią w trasę koncertową z metalowym zespołem Ghost, na prawach równorzędnego głównego wokalisty!

Od lat działam w polskich pismach, zinach i blogach heavymetalowych. Za pośrednictwem znajomych muzyków z tej niszy udało mi się przekazać Franciszkowi prośbę o wywiad. Wczoraj wieczorem zadzwonił w tej sprawie. Cała rozmowa będzie niebawem dostępna na kanale PEREŁ METALU, ale myślę, że kilka fragmentów może być również ciekawych dla czytelników Młota na posoborowie.

"Dobry wieczór, tu papież Franciszek!"

Dobry wieczór Franciszku! Bardzo się cieszę, że wkraczasz na niszę muzyki rockowej i metalowej. Co Cię do tego skłoniło?

"Oczywiście nowa ewangelizacja. Trzeba nieść nowe idee tam, gdzie ludzie ich potrzebują. Dostałem raporty od ONZ i Unii Europejskiej. Muzyki metalowej słuchają zazwyczaj homofobi, biali szowiniści, rasiści, a więc ludzie przeciwni uchodźcom. Trzeba ich nawracać!"

A dlaczego wybierasz Ghost?

"GHOST! Co za wspaniała nazwa! Religia polega na wierze w duchy. Ja bardzo mocno wierzę w Ducha Soboru Watykańskiego II, bardzo szybko okazało się, że artyści związani z Ghost wierzą w tego samego ducha. Ponadto zabawna koincydencja: wokalista Ghost występuje pod pseudonimem Papa Emeritus. Znowu trafiam na papieża - emeryta, co za szczęście! Aby pasować do tej konwencji, przybieram pseudonim Unholy Father (gromki śmiech).

Czy nie boisz się posądzeń o satanizm?

"Satanizm? Lucyfer to anioł światła. Jak ktoś wierzy w anioły, to znaczy, że wierzy też w Boga. Zresztą założę się o moją tiarę, że większość konserwatywnych katoli prywatnie nazywa mnie ojcem nieświętym. Chcę im pokazać, że też mają trochę racji"

Czy wytrzymasz całą trasę koncertową? Czy to odpowiednie dla osób w Twoim wieku?

"Pierwsze gwiazdy tej muzyki, a więc Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin to niemal moi rówieśnicy. Jak mówił Lemmy z Motorhead: "jeśli uważasz, że jesteś za stary na rock'n'rolla, to faktycznie tak musi być!"

I tego się trzymajmy! Dziękuję za wywiad !!
\m/ TRASA 2018: 12.01 Hellhaim, 21.01 AccepT, 3-4.02 Nocny Kochanek, 18.02 Heartrockowanie, 24.02 White Highway, 3.03 Saxon, Diamond Head, 6.03 Rhapsody, 11.03 T. Zwijsen & co., 19.03 G3, 21.03 Ray Wilson, 23.03 Kult, 25.03 Sunnata, 8.04 Magnum, 9.04 Helloween, 14.04 Bracia, 20.04 Rainbow, 25.04 Neuronspoiler, 28.04 Metallica, 4.05 Turbo, 5.05 Bryan Adams, 17.05 Dio - King Rock N Roll, 18.05 Manilla Road, 26.05 Iron Maiden, 8.06 Pokolgep \m/

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: MaidenFan » czw kwie 06, 2017 9:19 pm

http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czy ... spolu.html
http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czy ... nione.html

No jak dla mnie to był sobie fajny zespół, który naprawdę miał ogromne szanse stać się jednym z czołowych...był.

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » czw kwie 06, 2017 9:38 pm

Wszystko tak, jak przewidywałem już jakiś czas temu...
Teraz mam nadzieję, że Simon i reszta dopomną się o prawa do nazwy i Tobias wyląduje poza zespołem. Może znajdą na jego miejsce kogoś, kto umie śpiewać na żywo.
Generalnie kiepska sytuacja, ale dobrze, że to wyszło. Myślę, że to Forge'a będzie kosztowało więcej, niż myślał.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: MaidenFan » czw kwie 06, 2017 9:45 pm

Zrobił głupio i tyle. Szkoda.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#assassin
-#assassin

Postautor: Dzosef » czw kwie 06, 2017 9:51 pm

Wszystko tak, jak przewidywałem już jakiś czas temu...
Teraz mam nadzieję, że Simon i reszta dopomną się o prawa do nazwy i Tobias wyląduje poza zespołem. Może znajdą na jego miejsce kogoś, kto umie śpiewać na żywo.
Generalnie kiepska sytuacja, ale dobrze, że to wyszło. Myślę, że to Forge'a będzie kosztowało więcej, niż myślał.
Tak się nie stanie, Tobias to autor muzyki i założyciel... co nie zmienia faktu, że wokalista na żywo jest słabym, a z tego co widze jeszcze gorszym człowiekiem. Tyle, że muzykę robi swietna.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel, Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Dessel...

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » czw kwie 06, 2017 10:26 pm

Tobias nie jest jedynym założycielem, a Simon też pisał muzykę - choćby Year Zero czy Monstrance Clock. Forge stał się liderem po naradach w zespole, ale Persner i Soderberg mają prawa do utworów.
Swego czasu zastanawiałem się, czy PE I to nie był Persner. Inaczej śpiewał (lepiej), dodatkowo podobno Opus Eponymous nagrano bez basisty, co pasowałoby do tego wszystkiego. Persner nagrałby ścieżki, Forge byłby jednym z gitarzystów, a basistę przyjęto by do kapeli dopiero przed trasą koncertową.
No i posłuchajcie sobie singla Sway od MCC ;) Wiele osób myślało najpierw, że to Forge tam śpiewa.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#assassin
-#assassin

Postautor: Dzosef » pt kwie 07, 2017 2:11 am

Tak czy siak, muzyka Ghost właśnie bezpowrotnie straciła wiele magii... a koncert w Wawie to nie będzie to samo.
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » pt kwie 07, 2017 1:29 pm

No szkoda, że tak to wygląda. Ciekawi mnie, czy mimo wszystko nowa płyta będzie na poziomie.

Awatar użytkownika
widman
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: widman » pt kwie 07, 2017 4:32 pm

Pierwsza płyta była ok, ale potem to mi się za mocno nie chciało do tego sięgać.
FOR THOSE ABOUT TO ROCK - WE SALUTE YOU !

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » pt kwie 07, 2017 7:36 pm

O ile się nie mylę, to za debiut odpowiadał w ogromnej mierze Tobias Forge. Tak więc możliwe, że zgodnie z zapowiedziami nowa płyta będzie powrotem do bardziej metalowego brzmienia i mroku, którego od Infestissumam zaczęło brakować.

Awatar użytkownika
widman
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: widman » sob kwie 08, 2017 11:44 am

Na jedynce było sporo motywów m.in. inspirowanych Mercyful Fate jak pamiętam
FOR THOSE ABOUT TO ROCK - WE SALUTE YOU !

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: MaidenFan » sob kwie 08, 2017 1:49 pm

Swego czasu zastanawiałem się, czy PE I to nie był Persner. Inaczej śpiewał (lepiej), dodatkowo podobno Opus Eponymous nagrano bez basisty, co pasowałoby do tego wszystkiego. Persner nagrałby ścieżki, Forge byłby jednym z gitarzystów, a basistę przyjęto by do kapeli dopiero przed trasą koncertową.
No i posłuchajcie sobie singla Sway od MCC ;) Wiele osób myślało najpierw, że to Forge tam śpiewa.
Faktycznie brzmi bardzo podobnie. To całkiem możliwe, chociaż to już bardzo odważna teoria spiskowa :D

gentoo
-#charlotte
-#charlotte

Postautor: gentoo » sob kwie 08, 2017 2:08 pm

Na reddicie użytkownik @Joppe777 publikuje tłumaczenie pozwu razem z aneksami (maile itp.)

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » sob kwie 08, 2017 7:01 pm

Na debiucie ogólnie było słychać wiele inspiracji. Akurat Mercyful Fate to słyszę tam tylko w dwóch utworach (Con Clavi Con Dio i Elizabeth), ale poza tym mamy tam jeszcze Black Sabbath (w Death Knell), czy Pink Floyd (w Genesis). Według mnie, na początku Ghost był takim projektem trochę dla jaj, a trochę dla spełnienia marzeń. Dlatego też Opus Eponymous brzmi najmniej ghostowo. Potem, kiedy okazało się, że to ma przyszłość, zaczęli szukać swojego stylu. No cóż, wychodzi na to, że dla mnie im mniej Ghost w Ghost, tym lepiej :P

A ten pozew obleciałem (może niezbyt uważnie) cały. Obala moją teorię co do PE I, ale potwierdza to, co pisałem wcześniej - podczas nagrywania OE nie było basisty. Na Reddit'cie można też znaleźć spisy, kto grał na czym w poszczególnych utworach ze wszystkich płyt. Co ciekawe, Grohl udzielał się nie tylko na bębnach.

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » pt kwie 28, 2017 11:38 pm

Dziś zagrali Bible.
Forge naprawdę stara się zrazić mnie do tego zespołu (?) xD

Awatar użytkownika
Dzosef
-#assassin
-#assassin

Postautor: Dzosef » sob kwie 29, 2017 11:33 am

Dziś zagrali Bible.
Forge naprawdę stara się zrazić mnie do tego zespołu (?) xD
Leel a ja bym chciał to zobaczyć na żywo :/
2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » sob kwie 29, 2017 11:42 am

Może będziesz miał jeszcze szansę. Chociaż nie wiem, czy to nie było jednorazowe, bo zagrali to z udziałem kogoś z The Great Discord.

Awatar użytkownika
Sardi
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Sardi » pt maja 26, 2017 8:03 pm

to będzie jakoś tak:

Opus Eponymous: 10/10
Infestissumam: 8/10
If You Have Ghost: 8/10
Meliora: 9/10
Popestar: 7/10

ciekaw jestem jaki kierunek obiorą na nowej płycie, mówią, że ma być mroczniej niż ostatnio, ale to zobaczymy

Schizoid
-#assassin
-#assassin

Postautor: Schizoid » pt maja 26, 2017 8:32 pm

ciekaw jestem jaki kierunek obiorą na nowej płycie, mówią, że ma być mroczniej niż ostatnio, ale to zobaczymy
No szczególnie, kiedy Tobias mówi, że myśli o tym, czy Square Hammer będzie początkiem nowego brzmienia zespołu ;)

Awatar użytkownika
Sardi
-#the trooper
-#the trooper

Postautor: Sardi » pt maja 26, 2017 8:35 pm

to też słyszałem, więc się trochę miesza w zeznaniach :D

Wróć do „Zespoły i Albumy”