Młodzi Gniewni (Świeże Zespoły z Polski)

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Schizoid
-#nomad
-#nomad

Re: Młodzi Gniewni (Świeże Zespoły z Polski)

Postautor: Schizoid » śr sty 13, 2021 1:52 pm

Wokal Fapiego nigdy mi się nie podobał. W Brudnym jeszcze ujdzie, ale w Black Hosts jest dla mnie zwyczajnie odpychający.
Obrazek

Awatar użytkownika
Daveastate
-#invader
-#invader

Postautor: Daveastate » śr sty 13, 2021 11:30 pm

Kolejny zespół (niestety już rozwiązany cholera)
Boltcrown i ich płyta Darkness Calling
Co to jest za przepotężne granie! Jużtu parę razy się chyba pojawiało ale ja pierdykam, jak zdążył już Zdan zauważyć w swoim podcascie - to najlepszy Heavy Metalowy krążek nagrany w tym kraju od dawna! Przecież tutaj wszystko się zgadza, miażdżące melodie, wokale, partia rytmiczna, COVER KATA! I w dodatku odjebany perfekcyjnie że tak się wyrażę! Ino odpalać bo to uczta dla uszu

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Daveastate
-#invader
-#invader

Postautor: Daveastate » pt sty 15, 2021 8:46 am

Pojawiało się na forum parę razy, ale nie może zabraknąć i tutaj. Nagrali dla mnie płytę roku 2020 w tym kraju, załoga ze ŚLUNSKA, powertrio którego inspiracje to m.in. Sabbat, Venom, Sodom z czasów obsessed by cruelty oraz in the sign of evil oraz przede wszystkim agresja teutonicznego thrashu.
Album koncepcyjny opowiadający bardzo ciekawą historię, której nie będę przytaczał żebyście sami mogli ją odkryć. Riffy kopią dupę, bas trze uszy, perkusja trzęsie ziemią a we wszystko wpleciona jest... melodyjność! i to jaka!

Panie i Panowie - Gallower "Behold The Realm Of Darkness"

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: LukaSieka » pt sty 15, 2021 4:33 pm

powertrio którego inspiracje to m.in. Sabbat, Venom, Sodom z czasów obsessed by cruelty oraz in the sign of evil oraz przede wszystkim agresja teutonicznego thrashu.
Dużo wczesnego Destruction słychać Dawid przede wszystkim :). Słuchałem ze trzy razy całej płyty. Nieźle dają radę chłopaki.
So what if the master walked on the water.
I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
blackmailer
-#nomad
-#nomad

Postautor: blackmailer » sob sty 16, 2021 2:02 pm

Przezajebisty album!
ciagnij bigos do betlejem, jak chesz wbijaj smialo napijemy sie
NIE MA! TROCHE TAK NAPISANA JEST TA KONTYCUCJA I WTEDY TAKIE KAZDY JO JAK CHCE TAKJE JO CZYTA... I CZEBA PRZEROBIC TO KONTYCTUCJE I TO BY BYLO DOPIERO NORMALNIE
Nowe ze Struszczykiem są mi kompletnie obojętne. Gdyby te płyty wyszły przed Kawalerią to może i dzisiaj bym je lubił.
"I zasiadł po prawicy Vorgela i głosił prawdy muzyki w Dwójcy Jedyny
I zszedł Invader na ziemię aby dać ciemnemu ludowi Prawdę
I zobaczył to Paul Stanley z Kiss i wiedział, że było to dobre"

(Księga Vorgela, rozdział 34, werset 666)
podchodzi do odsłuchu nagle odbiega klęka z jedną nóżką prosto, kręci się

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » sob sty 16, 2021 2:04 pm

Bardzo fajna sprawa. Szczególnie wspomniane melodie - jak na takie granie jest ich zaskakująco dużo.

Awatar użytkownika
Daveastate
-#invader
-#invader

Postautor: Daveastate » ndz sty 17, 2021 8:58 pm

powertrio którego inspiracje to m.in. Sabbat, Venom, Sodom z czasów obsessed by cruelty oraz in the sign of evil oraz przede wszystkim agresja teutonicznego thrashu.
Dużo wczesnego Destruction słychać Dawid przede wszystkim :). Słuchałem ze trzy razy całej płyty. Nieźle dają radę chłopaki.
A i owszem! Gitarzysta jest wielkim fanem Destruction i to słychać w riffach, też zapętlałem jak szalony tę płytę i wracam do niej często
Obrazek

pz
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: pz » ndz sty 17, 2021 9:00 pm

Przesłuchałem tej płytki. Muzycznie spoko, ale wokal mnie niestety odrzuca.

Plany na 2020: brak

Awatar użytkownika
Daveastate
-#invader
-#invader

Postautor: Daveastate » wt sty 19, 2021 6:28 am

Tzar wokal ma specyficzny bardzo więc to jasne że nie siądzie każdemu, do tego akcent jak podpity rusek ;) ma to swój urok ale może odpychać
Obrazek

Awatar użytkownika
Daveastate
-#invader
-#invader

Postautor: Daveastate » wt sty 19, 2021 6:35 am

Prosto z WARSAW SATANIC CITY (jak sami określają swoje miasto) wjechał w poprzednim roku debiutancki długograj grupy Necromanzer. Eleganckie, zbucałe, z lekkim dystansem do formy ale i z pierdolnięciem i odorem brudnego pubu pełnego podchlanych maniaków metalu, granie.
Jeśli lubisz Black Metal pierwszej fali to "Nocturnal Onslaught" jest dla Ciebie. Punk, Black, Thrash, przede wszystkim brudny rock'n roll, to tam znajdziecie. Otwierać browary i jazda z tą armatą szatana.

Necrömanzer - Nocturnal Onslaught
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
erosinho
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: erosinho » śr sty 20, 2021 9:44 pm

Ostatnio wziąłem na warsztat dwie płyty: Darkness Calling by Boltcrown i Legion Antychrysta by Okrutnik.

Pierwsza płyta baaaardzo mi się spodobała. Naprawdę świetnie zagrane, bardzo pasujący do muzyki wokal, fajne utwory wpadające w ucho (pierwszy numer z płyty od dwóch dni siedzi mi we łbie i nie chce wyjść). Produkcja taka trochę oldskulowa, ale w ogóle mi to nie przeszkadza. Dobrze się tego słucha i aż jest chęć wrócić do tej płyty. Z tego co słyszałem to się rozpadli a szkoda, chętnie zobaczyłbym ich na żywo.

Co do Okrutnika, to instrumentalnie całkiem nieźle, kilka kawałków naprawdę fajnie wchodzi, produkacja też o.k. Natomiast dosyc ciężko zaakceptować mi wokal, to taka słaba podróbka Romka Kostrzewskiego. Co prawda po jakimś czasie idzie się nawet do tego wokalu przyzwyczaić, ale to generalnie nie jest mocna strona tej płyty. I o ile darcie papy wychodzi jako tako, to arcygównem jest ta balladka w środku płyty - muzycznie kupa jakich mało, a wokalista najzwyczajniej nie potrafi śpiewać i strasznie fałszuje. Nie wiem po ki czort wsadzili ten numer na płytę, jedna z gorszych rzeczy jakie w życiu słyszałem, serio.

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » śr sty 20, 2021 9:49 pm

Czyli dokładnie to co powiedziałem na Fuzzie ;) Boltcrown mają u mnie prowadzenie jeśli chodzi o całą tą nową falę polskiego tradycyjnego metalu.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#nomad
-#nomad

Postautor: Schizoid » śr sty 20, 2021 10:05 pm

Ogólnie spostrzeżenia co do Okurtnika są do siebie bardzo podobne. Albo zespół weźmie sobie to do serca i popracuje nad warstwą wokalną - a wtedy jest w stanie ugrać naprawdę sporo - albo to oleją i szybko popadną w niepamięć.
Obrazek

Awatar użytkownika
erosinho
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: erosinho » śr sty 20, 2021 10:21 pm

Przed chwilą wyczytałem, że tą beznadziejną balladkę "Portret Trumienny" wydali na singlu!!!!!!!! Spadłem z krzesła jak się o tym dowiedziałem. Co oni, chcieli z tym do Rock Radia trafić?

Awatar użytkownika
geri92
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: geri92 » śr sty 20, 2021 10:23 pm

Nie wiem po ki czort wsadzili ten numer na płytę, jedna z gorszych rzeczy jakie w życiu słyszałem, serio.
O szit, ten wokal to faktycznie tragiczny w tym numerze. Zwłaszcza początek :d Producent tego nie słyszał?
Moj solo projekt: https://huffmantree.bandcamp.com/
youtube: https://www.youtube.com/user/AdrianSmithRocks/videos

Awatar użytkownika
Lando
-#assassin
-#assassin

Postautor: Lando » czw sty 21, 2021 12:47 am

Próbowałem dzisiaj też zrobić podejście do Okrutnika... niestety poległem. Muzycznie ujdzie, chociaż nic nie urywa, ale wokal... no tragedia zupełna jak dla mnie :roll:
Night Mistress Fan Club Łódź

Awatar użytkownika
erosinho
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: erosinho » czw sty 21, 2021 10:02 am

Czyli dokładnie to co powiedziałem na Fuzzie ;) Boltcrown mają u mnie prowadzenie jeśli chodzi o całą tą nową falę polskiego tradycyjnego metalu.
Nie jestem aż tak bardzo na bieżąco z nową falą żeby to stwierdzić, natomiast ta płyta rozwala. Wchodzi w łeb jak nóż w masło, tam wszystko się zgadza: świetny wokal, umiejętności techniczne muzyków, riffy, linie wokalne...

A co najważniejsze - to wszystko ma swój styl. Problem z młodymi kapelami jest dla mnie taki, że one prawie wszystkie - jak dla mnie - brzmią tak samo, a tu jest jakiś pierwiastek oryginalności, potrafią zaproponować coś od siebie a nie tylko odtwarzać już ograne patenty. Jasne, unosi się nad tym duch NWOBHM i starego, pierwotnego speed i trashu. Słychać trochę Judasów, Megadeth, są zagrywki black metalowe, ale to wszystko jest świetnie połączone, nie nachalnie, ze smakiem i wyczuciem. Aranżacyjnie do paru momentów bym się przyczepił, ale to raczej z przekory i potrzeby znalezienia dziury w całym. Świetny album.

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » czw sty 21, 2021 11:25 am

To też powtarzam - muzyka musi być jakaś. Już pal licho jaka ale niech coś tam w sobie ma bo nijakich kapel teraz na pęczki.

Awatar użytkownika
Daveastate
-#invader
-#invader

Postautor: Daveastate » czw sty 21, 2021 3:59 pm

Przed chwilą wyczytałem, że tą beznadziejną balladkę "Portret Trumienny" wydali na singlu!!!!!!!! Spadłem z krzesła jak się o tym dowiedziałem. Co oni, chcieli z tym do Rock Radia trafić?
Najprawdopodobniej tak. Jedyną osobą siedzącą tam totalnie w oldschoolu jest - o ironio - WOKALISTA.
Widziałem ich kiedyś na żywo, chłopaki w teesach bring me the horizon czy tam black veil brides a woks w bluzie Voidhangera. Kompletnie mi od strony muzycznej Okrutnik nie siedzi, może zmienię zdanie przy kolejnej płycie, tyle że jeśli zmienią wokalistę może już nie być takich wpływów starego heavy w graniu
Obrazek

Awatar użytkownika
Daveastate
-#invader
-#invader

Postautor: Daveastate » czw sty 21, 2021 4:03 pm

Lecimy dalej z tematem!
Ponownie stolica lecz klimat już inny, melodyczniejszy, ewidentnie inspirowany niemieckim Scanner, ale też Maidenami. AQUILLA! Bardzo mi ich pierwsze EP siadło w głowie, niesamowicie klimatyczne intro oraz wlatujący po nim Sunrider to po prostu miód na uszy me.

Aquilla - The Day We Left Earth

Obrazek
Obrazek

Wróć do „Zespoły i Albumy”