Szwedzki Death Metal

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Death metal?

Skandynawia
14
29%
Ameryka
19
39%
Nie slucham-nie wiem
16
33%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: slayer » czw sty 26, 2006 12:36 am

Brak szkoly polskiej z prostego powodu, mialo byc porowania skandynawskiej i amerykanskiej. Najwiekszych IMO... :roll:
Jazz is not dead, it just smells funny.

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: miki » czw sty 26, 2006 12:41 am

polski death nie jest chyba jakiś zbytnio originalny . .. na tym amerykańskim bazyje z tegoco się słyszy .. bo do szwedzkiego to podobny nie jest za cholere ..

ropuch

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: ropuch » czw sty 26, 2006 12:43 am

polski death nie jest chyba jakiś zbytnio originalny
moze i nie. ale jakos lubie kilka polskich kapel duzo bardziej niz taki np. Deicide.....

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: miki » czw sty 26, 2006 12:47 am

aaaaaa to już inna sprawa. lubi każdy co lubi .. ok .. możesz lubić bardziej losy soul od deicide. ..choć tego nie rozumiem ..ale ok ..
jednak polska szkoła death metalu nie jest ogólnie jakaś nowa. ..
kwestia gustu jak już . .. ok .

Awatar użytkownika
slayer
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6853
Rejestracja: pt kwie 04, 2003 9:03 pm

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: slayer » czw sty 26, 2006 12:47 am

póki nie pojawi się ciś lepszego w tej stylistyce . . ..piona Slayer..
piatka ,piatka Obrazek :wink:
Jazz is not dead, it just smells funny.

Stormshield
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1908
Rejestracja: śr wrz 13, 2006 8:58 pm
Skąd: Tychy/Katowice

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: Stormshield » czw wrz 14, 2006 8:05 pm

Ze szwedzkiej szkoły lubię Bloodbath, Centinex, Dismember, Entombed, Grave, Necrophobic. Nie przepadam jednak za Göteborgdzką sceną.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14468
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: LukaSieka » pn sie 21, 2017 7:46 pm

Ja lubie i ten death metal ze stanów jak i te szwedzki. Chociaż w sumie gdybym policzył to pewnie więcej lubianych przeze mnie zespołów wyszłoby z USA.
Generalnie bardzo lubie stare szwedzkie materiały Unleashed, Gorement, Macabre End, God Macabre, Excruciate, At The Gates, Carnage, Entombed, Grave, Deranged, Pan.Thy.Monium, Centinex, Dismember, Edge Of Sanity, Toxaemia, Nihilist, Hypocrisy, Carbonized, Sorcery, Wombbath, Grotesque, Interment, Vomitory, Obscurity, Mega Slaughter, Comecon, Desultory, Evocation, Darkified, Traumatic, Decrepit, Cemetary, Epitaph, death/blackowy Necrophobic, techniczny Afflicted, Necrony, death/grindowy General Surgery, Internal Decay. lubiłem też troche A Canorous Quintet, troche Ceremonial Oath.
Z nowszych rzeczy też Repugnant. Ta kapela zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. To samo Morbus Chron. Uwielbiam również Death Breath, Dalej: Kaamos, Firespawn, Entrails, Revolting, The Crown, Bloodbath, Revel In Flesh, Blood Mortized, Abscession, Necrovation, Ribspreader, death/blackowy Tribulation, Puteraeon, Usurpress....
Nie lubie za to zespołów typu The Haunted, Arch Enemy, In Flames, Amon Amarth, Soilwork czy Darkane.

Równie dobre też był kapele z Finlandii. Często niestety zapomniane przez ludzi słuchających skandynawskiego death metalu. A przecież były dobre Disgrace, Funebre, Demigod, Convulse, Abhorrence, Demilich, Adramelech, stara Xysma, Depravity, stare Sentenced, stary Amorphis, Purtenance, death/grindowe Necrobiosis, Molested, Lubricant, Paraxism....
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4179
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: AncientMariner » śr wrz 06, 2017 7:28 pm

Wielkim fanem albo super znawcą death metalu nie jestem. Wiekszość chyba której słucham pochodzi z USA. Zatem na te zespoły głos. Entombed jest spoko. Zwłaszcza Clandestine i Inferno. Dismember i At The Gates tez nieźli. Ale wydaje mi się, że do zespołow jak Death, Cynic, Sadus, Morbid Angel, Cannibal Corpse Szwecja nie ma startu.

Awatar użytkownika
Felcio
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3487
Rejestracja: wt lis 17, 2015 11:42 pm

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: Felcio » sob paź 07, 2017 1:38 pm

z Finlandii był świetny zespół o nazwie Unholy. Każda z ich 4 płyt jest na prawde super.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14468
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: LukaSieka » sob mar 30, 2019 12:08 pm

z Finlandii był świetny zespół o nazwie Unholy. Każda z ich 4 płyt jest na prawde super.
Unholy jak najbardziej. Wombbath też teraz z tych starych szwedzkich nagrał bardzo dobrą płytę "The Great Desolation". Z nowszych rzeczy też dodny uwage jest band - Krypts. Moze nie ejst to co prawda typowe skandynawskie granie, ale ogólnie kapela kruszy zęby.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4179
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: AncientMariner » ndz kwie 21, 2019 1:25 pm

Wiem że opinie o melodyjnym szwedzkim death metalu są mocno podzielone ale od jakiegos czasu zasłuchuje się róznych płytach Soilwork, At the Gates, Dark Tranquillity, Insomnium, Hypocrisy i Dimension Zero. Numerem jeden jeżeli chodzi o szwecje jest dla mnie album Slaughter of the Soul.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5890
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz kwie 21, 2019 9:45 pm

At The Gates tez bardzo lubie. Z pozostałych wymienionych przez ciebie to tylko Soilwork dwie płyty i pierwsze płyty In Flames. Hypocrisy kiedyś nawet lubiłem. Najbardziej Abducted i Into the Abyss ale potem mi juz przeszło. Musze wrocic kiedys do tych płyt

Dreamdeath
-#Invader
-#Invader
Posty: 156
Rejestracja: ndz wrz 22, 2019 10:38 am

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: Dreamdeath » czw lip 22, 2021 11:45 am

Ja bym jeszcze dorzucił od siebie Eucharist i Gates Of Ishtar bo widze że te nazwy sie nie pojawiały. Jest to troche bardziej melodyjny death metal w stylu At The Gates ale to na prawde stare dobre zespoły death metalowe. Jest też cała masa szwedzkich nowych kapelek pokroju Entrails, Demonical, Feral albo Revel In Flesh z Niemiec i Sentient Horror z USA które w świetny sposób kontynuują to co robili kiedys starzy mistrzowie tacy jak Grave, Centinex, Entombed czy Unleashed i Dismember.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14468
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Szwedzki Death Metal

Postautor: LukaSieka » czw lip 22, 2021 4:23 pm

Eucharist i Gates Of Ishtar to bardzo dobre kapele. Trochę zapomniane. Nawet ja szczerze mówiąc kilka lat ich płyt nie słuchałem. Sentient Horror też świetny nowy band, ale nie ma się co oszukiwać. Te wszystkie nowe kapele grające w starym szwedzkim stylu są totalnie odtwórcze. Nic nowego w tym graniu spod znaku Entombed/Grave/Dismember/Unleashed nikt nic nie wymyślił i chyba już nie wymyśli. Ale generalnie to dobrze się słucha tych wszystkich worship bandów grających właśnie w tym stylu.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości