Therion

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Lucy Phere
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: pt sie 04, 2006 10:26 am
Skąd: Jelenia Góra

Therion

Postautor: Lucy Phere » czw paź 26, 2006 9:55 pm

Historia

Początek istnienia grupy datuje się na rok 1987. Wówczas to w Upplands Väsby, mieście położonym obok Sztokholmu (Szwecja) powstał zespół o nazwie Blitzkrieg. Obok założyciela Christofera Johnssona (pierwotnie jako basista i wokalista), zespół liczył dwóch członków - gitarzystę Petera Hanssona oraz perkusistę Oskara Forssa. Johnsson i Hansson spotkali się wcześniej w kilku innych grupach muzycznych, natomiast Forss był szkolnym przyjacielem Johnssona.

W muzyce Blitzkrieg wyraźnym echem odbijał się wpływ takich zespołów jak Metallica czy Slayer, natomiast brzmienie zbliżone było do zespołów Venom i Motörhead. Przed rozpadem, który miał miejsce w roku 1989, grupa wykonała dwa koncerty (na każdym było mniej niż 100 ludzi), nie wydała jednak jakiegokolwiek dema, ani tym bardziej albumu. Do dziś zachowała się jedynie część nagrań. Utwór "Fight Fire With Fire'", cover piosenki zespołu Metallica, dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej Theriona, natomiast dwa inne utwory, "Rockn' Roll Jam" i "Scared to Death (Excerpt)", znajdują się na płycie Bells of Doom.

W tym samym roku Johnsson wraz z Hanssonem zreaktywowali zespół. W zespole zaszło wiele zmian - grupa zmieniła swoją nazwę na Megatherion, styl muzyki na death metal, zaś ich główną inspiracją stała się szwajcarska grupa Celtic Frost. Niedługo potem do zespołu powrócił Forss. Johnsson postanowił być gitarzystą i wokalistą, brakowało tylko gitarzysty basowego, którym został Erik Gustafsson z death metalowego zespołu Dismember. Skompletowana w ten sposób grupa zmieniła swoją nazwę na Therion.

W 1989 r. wraz z nową obsadą, zespół wydał na kasetach magnetofonowych dwa death metalowe dema Paroxysmal Holocaust i Beyond the Darkest Veils of Inner Wickedness. Rok później powstała pierwsza płyta EP, będąca demem, Time Shall Tell.

Po wydaniu trzech dem, zespół podpisał kontrakt z wytwórnią Deaf Records. Rezultatem tej umowy stał się pierwszy studyjny album Theriona - Of Darkness... wydany w roku 1991. Płytę charakteryzowało progresywne death metalowe brzmienie oraz dosadne, polityczne teksty piosenek.

Kontrakt z Deaf Records obejmował jedynie jeden album, ponadto relacje między wytwórnią, a zespołem były napięte. Z tych powodów grupa zmieniła wytwórnię na Active Records. Erik Gustafsson zmuszony był powrócić do swojego ojczystego kraju (USA); skład grupy liczył trzech pierwotnych członków. W 1992 r. zespół wydał swój drugi album - Beyond Sanctorum. Głównym motywem przewodnim tekstów piosenek był okultyzm; rodzaj muzyki określić można jako eksperymentalny death metal. Zbierając bardzo dobre noty recenzentów, album szybko zdobył dużą popularność. Therion rozpoczął swoje pierwsze koncerty, które odbywały się głównie w środkowej Europie. Po wydaniu Beyond Sanctorum, zespół muzyczny borykał się z kilkoma problemami. Oskar Forss z powodu oczekiwania na narodziny swojego drugiego dziecka opuścił skład. Hansson postąpił tak samo; przyczyną były problemy zdrowotne. Koncerty odbywały się w zmienionym składzie. Nowym perkusistą został Piotr Wawrzeniuk, który występował wcześniej wraz z Johnssonem w zespole Carbonized; gitarzystę zastąpił Magnus Barthelsson; basistę Andreas Wahl.

Odmieniony skład zapoczątkował nowy okres w dziejach grupy i w 1993 r. zaowocował wydaniem kolejnego albumu - Symphony Masses: Ho Drakon Ho Megas. Jest to najbardziej eksperymentalny spośród wszystkich albumów Theriona - tradycjonalne death metalowe brzmienie współgra z elementami jazzu, muzyką industrialną, klasyczną, perską i arabską, heavy metalem lat 80. XX w., a nawet sakralnym chórem. Po premierze firma Active Records postanowiła zredukować swoją działalność i zaprzestała wydawania nowych płyt. Z tego powodu zespół zmienił swojego wydawcę na Megarock Records.

Pomimo sporego sukcesu i wielu fanów, zespół borykał się z problemami finansowymi. Przyczyniło się to do opuszczenia grupy przez Barthelsona i Wahla. Nowym basistą został Fredrik Isaksson. Po kilkumiesięcznej przerwie, do zespołu napłynęła oferta od wydawcy Nuclear Blast. Znakomite stosunki z Megarock Records sprawiły, że obecny wydawca zgodził się na zerwanie kontraktu bez jakichkolwiek roszczeń, co w świecie muzycznych kontraktów zdarza się niezwykle rzadko. Therion znalazł się pod szyldem Nuclear Blast począwszy od roku 1994 r.

Lepaca Kliffoth, pierwszy album pod przewodnictwem nowego wydawnictwa wydany został w 1995 r. Promował go , pierwszy w historii grupy singel The Beauty in Black, który sprzedał się w rekordowej ilości, 35 000 egzemplarzy. I tym razem zespół nie bał się eksperymentować - na płycie obok metalu słychać chóry sopranów i basów-barytonów, a także więcej melodii i instrumentów klawiszowych. Fredrik Isaksson, dotychczasowy basista, z powodu osobistych problemów i braku zrozumienia z Piotrem opuścił zespół. Zastąpił go Lars Rosenberg z death metalowej grupy Entombed.

Christofer nie zamierzał rezygnować z eksperymentów. Aby zrealizować swoją muzyczną wizję, potrzebował większego budżetu, dwa chóry, lepsze studio nagraniowe i dużo więcej czasu w studio. Markus Steiger, szefem Nuclear Blas, po negocjacjach zgodził się na warunki Markusa, dzięki czemu lider Theriona mógł swobodnie realizować swoje zamiary. Przed rozpoczęciem nagrań do zespołu dołączył jeszcze Jonas Mellberg z Extombed.

Nagrany w roku 1996 w Hamburgu album Theli był wydarzeniem przełomowym zarówno dla zespołu, jak i jego fanów. Tym razem symfoniczno-metalowa symbioza niemal całkowicie wyparła death metalowe korzenie Theriona. To przede wszystkim utwór To Mega Therion, znajdujący się na trackliście Theli miał decydujący wpływ na sukces albumu. Na płycie, prócz Johnssona i Wawrzeniuka, słychać głosy dwóch chórów. Gościnnie głosu użyczył Dan Swanö. Warto dodać, że z powodu fatalnej pomyłki kilka pierwszych wydań Theli zawierało kolędy nagrane przez niemiecki chór. Feralne egzemplarze zostały wcześnie wykryte i bezpłatnie wymienione, dziś stanowią nie lada gratkę dla kolekcjonerów i fanów Theriona. Po nagraniach do płyty Theli, Mellberg i Rosenberg mieli problemy z alkoholem. Jonas bezpowrotnie opuścił studio.

Po ogromnym i niespodziewanym sukcesie, zespół koncertował z fińskim zespołem Amorphis. Z powodu braku odpowiednich funduszy, zamiast chóru wynajęto amatorskich śpiewaków. Wawrzeniuk, z powodu studiów, nie mógł występować na żywo. Zastąpił go Tommy Eriksson z zespołu Shadowseed. Tobias Sidegard został nowym gitarzystą zespołu, natomiast Kimberly Goss instrumentalistą i wokalistą. Trasa koncertowa osiągnęła spory sukces, entuzjazmu nie podzielał jednak sam Christofer, który dosyć krytycznie wyrażał się na temat tego wydarzenia. Rosenberg nadal nie mógł sobie poradzić ze swoim alkoholowym problemem; w następstwie został wyrzucony z grupy przez Johnssona. Na domiar złego, główny sopran zaczął zażywać narkotyki, dzieląc swój los z Larsem.

W planach zespołu była druga trasa, z Wawrzeniukiem jako tenorem i dwoma profesjonalnymi piosenkarzami sopranowymi. Koncerty odbyły się w 1997 r., kiedy to Therion obchodził dziesięciolecie istnienia zespołu. W 1997 r. została wydana płyta A'arab Zaraq - Lucid Dreaming. Album zawiera kilka nagrań z sesji nagraniowej dla Theli, kilka coverów, a także ścieżkę dźwiękową do filmu The Golden Embrace.

W roku 1998 wydany został album Vovin. W nagraniu płyty po raz pierwszy wzięła udział prawdziwa orkiestra symfoniczna. Głównymi sopranami były austriacka piosenkarka Martina Hornbacher oraz Sarah Jane Ferridge. Muzyka na albumie była bardziej melodyjna, czystsza, tym samym zdobywając sobie szersze grono słuchaczy. Vovin sprzedał się w dwukrotnie większym nakładzie niż jego poprzednik, Theli.

Therion wraz z zespołem Moonspell rozpoczął intensywną, dwumiesięczną trasę koncertową. Ciekawostką jest fakt, iż wokalistka Cinthia Acosta Vera śpiewała męskie partie chóralne. Tommy Eriksson pełnił w czasie trasy rolę gitarzysty. Sami Karppinen został wypożyczony na czas koncertów jako basista. Po skończonej trasie przyjął ofertę zostania stałym członkiem zespołu, a sam Therion wydał nową płytę zatytułowaną Crowning of Atlantis. Album zawiera m.in. covery utworów Manowar, Loudness, a także kilka utworów koncertowych.

Dzięki kontaktom Karppinena, do zespołu przybyli bracia Niemann - Kristian (gitarzysta) i Johan (basista). Deggial, nowy album, jest jeszcze bardziej symfoniczny, a zarazem trudniejszy w odbiorze od poprzednika. W nagraniu udział wzięła orkiestra symfoniczna, po raz pierwszy w pełnym składzie. W trakcie koncertów promujących płytę, Therion po raz pierwszy występował jako główny zespół. Towarzyszył mu Voivod, Flowing Tears, a także znani piosenkarze, m.in. Anders Engberg.

Christoffer zdecydował się na odważny krok, postanawiając wybudować własne studio nagraniowe. W nowopowstałym budynku nazwanym Mystic Art powstał kolejne nagranie grupy. W zamyśle Johnssona album miał powstać w oparciu o mitologię nordycką. Secret of the Runes, nowa płyta, której liryki bazują na nordyckich światach, pozostaje niezmiennie symfoniczno-metalowa. Kwintensencją Secret of the Runes jest utwór-prolog Ginnungagap.

Wraz z zespołami My Insanity oraz Evergrey, Therion rozpoczął nową trasę koncertową. Po tym wydarzeniu Karppinen zdecydował się na opuszczenie zespołu, by w pełni skoncetrować się na pracy w studio Modern Art jako technik dźwiękowy. Karpinnen wziął odpowiedzialność za znalezienie nowego basisty, a był nim Richard Evensand.

W 2001 r. powstał album Bells of Doom dostępny jedynie dla członków płatnego Fan Klubu, obecnie nazwanego Therion Society. Johnsson postanowił stworzyć ową społeczność, by dać możliwość fanom z całego świata bezpośredniego kontaktu z zespołem, udział w forum, na którym członkowie zespołu są aktywni, dostęp do plików muzycznych i teledysków, a także innych korzyści. Bells of Doom zawiera nagrania z roku 1987, z czasów gdy zespół występował pod nazwą Blitzkrieg, utwory z dem oraz niepublikowane wcześniej piosenki.

W 2002 r. na piętnastolecie zespołu wydany został dwupłytowy, pierwszy studyjny album na żywo, zatytułowany Live in Midgård.

Do 2004 r. zespół zgromadził nowy materiał liczący 55 piosenek, z których jednak nie wszystkie zostały w pełni ukończone. Ze względu na to, że taki materiał wystarcza na trzy studyjne albumy, zespół zdecydował wydać podwójny album, a pozostałe utwory umieścić później na ostatnim albumie trylogii. Nagrania dwóch płyt były prowadzone w Mystic Art. Prócz klasycznych (gitara, bas, perkusja) użyto takich instrumentów jak bałałajka, mandolina czy domra. We własnym studio nagrano także główne wokale i część solowych partii operowych. Nagrania praskiej orkiestry, fortepianu, klawikordu, solowych partii operowych i 32. osobowego chóru dokonano w Pradze. Muzykę prawdziwych kościelnych organów nagrano w najstarszym kościele w Kopenhadze. W sumie, w przygotowaniu wydanego w 2004 r. podwójnego albumu Lemuria/Sirius B brało udział 171 muzyków, a nagrania trwały 9 miesięcy. Na płytach dominuje głos Piotra Wawrzeniuka i Matsa Levéna. Muzyka jest bardziej melodyjna i gitarowa niż dotychczas, występuje dużo więcej elementów heavy metalowych.

Perkusista zespołu, Evensanda, równolegle występował w zespole Soilwork, co spowodowało konflikt terminów koncertów obydwu zespołów co spodowało, że zdecydował się on ostatecznie na pozostanie w Soilwork. W 2004 r. nowym perkusistą Theriona został Petter Karlsson, który razem z zespołem odbył trasę koncertową promującą album Lemuria/Sirius B.

18 lipca 2005 r. wydany został album Atlantis Lucid Dreaming. Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie utworów z płyt A'arab Zaraq - Lucid Dreaming i Crowning of Atlantis.21 marca 2006 roku Christopher ogłosił, że występ na ProgPower Festival 2006 w Wielkiej Brytanii będzie ostatnim na którym będzie śpiewał.

20 kwietnia 2006 ogłoszona została nowa trasa Theriona na rok 2007. Zespół będzie supportowany przez Grave Digger i Benedictum. 5 maja 2006 roku wydane zostało DVD Celebrators of Becoming. 15 sierpnia 2006 roku Christopher Johnsson ogłosił wydanie albumu kończącego trylogię Lemuria/Sirius B. Jego tytuł Gothic Kabbalah został podany do wiadomości 19 października 2006. Planowana data wydania to 16 stycznia 2007 roku. Tematem płyty ma być mitologia grecka. 18 października 2006 ogłoszono, że 9 grudnia 2006 Therion zagra w Bukareszcie wraz z orkiestrą symfoniczną.

Dyskografia

Beyound Sanctorum - 1991 - Active Records
Obrazek

Lepaca Kliffoth - 1995 - Nuclear Blast
Obrazek

Theli - 1996 - Nuclear Blast
Obrazek

Vovin - 1998 - Nuclear Blast
Obrazek

Deggial - 2000 - Nuclear Blast
Obrazek

Secret of the Runes - 2001 - Nuclear Blast
Obrazek

Live in Midgard - 2002 - Nuclear Blast
Obrazek

Lemuria - 2004 - Nuclear Blast
Obrazek

Sirius B - 2004 - Nuclear Blast
Obrazek

Atlantis Lucid Dreaming (kompliacja)- 2005 - Nuclear Blast
Obrazek

Ostatni News:
Therion wystąpi u nas dwukrotnie na początku 2007 roku. Koncerty odbędą się w Krakowie (13 lutego, w klubie "Studio") i Warszawie (14 lutego, w "Stodole"). Jako support wystąpią Grave Digger i Sabaton. Przypomnijmy, że Szwedzi kończą pracę nad nowym krążkiem "Gothic Kabbalah", który będzie miał premierę 16 stycznia 2007.

(Jeśli tamat już istnieje - chociaż go nie widzialem - prosze moderatorów o usunięcie tematu)
:dance:

Brand
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 1703
Rejestracja: czw cze 30, 2005 11:30 am
Skąd: Łańcut / Kraków

Re: Therion

Postautor: Brand » czw paź 26, 2006 10:23 pm

Dzieżby się tak zacnie zrobiony temat usuwało :)

Theriona znam tylko z wybiórczych utworów i płyty Vovin, której swego czasu namiętnie słuchałem. No i oczywiście cover maidenów- Revelations. Fajna jest z wyglądu ich wokalistka, choć niektórzy twierdzą, że trochę 'płaska' ;)

Nie miałem kontaktu z ich muzyka już dłuższy czas,
Koncerty odbędą się w Krakowie (13 lutego, w klubie "Studio") i Warszawie (14 lutego, w "Stodole"). Jako support wystąpią Grave Digger i Sabaton.
ale na tak zacny koncercik będe staral się wybrać :)

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Therion

Postautor: Szajba » czw paź 26, 2006 10:27 pm

Cygan napisał:
Koncerty odbędą się w Krakowie (13 lutego, w klubie "Studio") i Warszawie (14 lutego, w "Stodole"). Jako support wystąpią Grave Digger i Sabaton.

ale na tak zacny koncercik będe staral się wybrać Smile
ja razem z moja dziewczyna sie wybiore :) po 1 mam ferie, po 2 to dzieki niej znam theriona, po 3 ona bardzo lubi :) ale ja osobiscie nie przepadam :P ale moze do tego czasu zmienie sie w fana :)
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Lucy Phere
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: pt sie 04, 2006 10:26 am
Skąd: Jelenia Góra

Re: Therion

Postautor: Lucy Phere » czw paź 26, 2006 10:32 pm

Ja tez będe w krakowie na gigu ( może). tylko nie wiadmo po ile bilety :?

(dzięki, staralem sie :oops: :beer )
:dance:

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Therion

Postautor: iEvE » czw paź 26, 2006 11:02 pm

Cygan Digger nie bedzie tam supportem tylko co-headlinerem, żeby byla jasność :roll:

Lucy Phere
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: pt sie 04, 2006 10:26 am
Skąd: Jelenia Góra

Re: Therion

Postautor: Lucy Phere » czw paź 26, 2006 11:05 pm

Cygan Digger nie bedzie tam supportem tylko co-headlinerem, żeby byla jasność :roll:
Eve wg najnowszego MH supportem bedzie Sabaton i Grave Digger.
:dance:

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Therion

Postautor: iEvE » czw paź 26, 2006 11:15 pm

na oficjalnej Theriona
World Tour 2007 - Europe with Grave Digger and Sabaton
Nie ma napisane support, na wcześniejszej wersji storny było nawet napisane co-headliner.
Po prostu razem w trasę wyruszają.

Lucy Phere
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: pt sie 04, 2006 10:26 am
Skąd: Jelenia Góra

Re: Therion

Postautor: Lucy Phere » czw paź 26, 2006 11:19 pm

No ok ok, a tak na marginesie to skopiowalem ten news z rockmetal.pl :D
:dance:

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Therion

Postautor: iEvE » czw paź 26, 2006 11:21 pm

bo oni wyznają wyższość Therona nad Diggerem stąd takie nieporozumienie się wkradło na pewno :lol:

Deleted User 357

Re: Therion

Postautor: Deleted User 357 » pt paź 27, 2006 4:52 pm

Stawiam ten zespół prawie na tej samej półce co Nightwisha lub Rhapsody i nie wiem jak taka pomyłka może grać z GD. Koniec.

Lucy Phere
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: pt sie 04, 2006 10:26 am
Skąd: Jelenia Góra

Re: Therion

Postautor: Lucy Phere » sob paź 28, 2006 6:24 pm

Kilka szczegółów dotyczących "Gothic Kabbalah". Nagrywaniem i miksowaniem zajął się wysokiej klasy fachowiec, mianowicie Stefan Glaumann (RAMMSTEIN, EVERGREY, EUROPE). Z Matsem Levenem śpiewał będzie Snowy Shaw, swego czasu udzielający się w Mercyful Fate i King Diamond (oraz choćby Notre Dame). Będzie jeszcze tajemniczy klawiszowiec z baaardzo starego zespołu, w dodatku zespołu który w historii rocka zapisał się baaardzo dużymi literami (so called idiomatic expression - "Lizus" ;] - więcej zdradzić nie mogę). Wydawnictwo składać będzie się z dwóch płyt, około osiemdziesięciu minut muzyki! A oto tracklista (oczywiście nie nastawiać się, że na płytach pojawi się w takiej kolejności):

Obrazek

1. Der Mitternachtlöwe
2. The Gothic Kabbalah
3. The Perrennial Sophia
4. Wisdom And The Cage
5. Son Of The Staves Of Time
6. Tuna 1613
7. Trul
8. Close Up The Streams
9. Three Treasures
10. The Path To Arcady
11. Chain Of Minerva
12. TOF - The Trinity
13. Wand Of Abaris
14. The Falling Stone
15. Adulruna Rediviva
:dance:

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: Therion

Postautor: dostoevsky » ndz sty 14, 2007 11:47 pm

Gothic Kabbalah jest świetne! Wszystkim gorąco polecam! :rocx

Lucy Phere
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: pt sie 04, 2006 10:26 am
Skąd: Jelenia Góra

Re: Therion

Postautor: Lucy Phere » śr sty 17, 2007 6:43 pm

Czy ja wiem czy takie swietne :? . Mi sie podoba jak narazie utwor tytołowy. Niemają już szans przebić Vovin ani Deggial :wink:
:dance:

Szkieletor
-#Invader
-#Invader
Posty: 229
Rejestracja: pt lis 28, 2003 8:28 am
Skąd: Wielkopolska

Re: Therion

Postautor: Szkieletor » śr sty 17, 2007 7:15 pm

Czy ja wiem czy takie swietne :? . Mi sie podoba jak narazie utwor tytołowy. Niemają już szans przebić Vovin ani Deggial :wink:
podzielam to zdanie
I'd rather die on my feet than keep living on my knees...

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Therion

Postautor: Szajba » śr sty 17, 2007 7:33 pm

mnie sie z tej plyty nic nie podoba.... woogle to takie troche syfiate jest...
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Lucy Phere
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: pt sie 04, 2006 10:26 am
Skąd: Jelenia Góra

Re: Therion

Postautor: Lucy Phere » śr sty 17, 2007 7:36 pm

NIe no mi z tej plyty tylko Gothic Kabbalah, ale i tak w porownaniu z z najgorszym numerem z Vovin czy Deggial to leży. oho widze, Szajba ze przesluchaleś :>
:dance:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Therion

Postautor: Szajba » śr sty 17, 2007 7:40 pm

przesłuchałem..... niestety.....
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Lucy Phere
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: pt sie 04, 2006 10:26 am
Skąd: Jelenia Góra

Re: Therion

Postautor: Lucy Phere » śr sty 17, 2007 7:42 pm

Oj juz nie narzekaj :roll: :wink:
:dance:

Awatar użytkownika
Szajba
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9896
Rejestracja: sob gru 24, 2005 1:22 pm
Skąd: Metropolia Czeladzka

Re: Therion

Postautor: Szajba » śr sty 17, 2007 7:47 pm

fakt...słyszałem gorsze albumy....
już nie mam tu najwięcej postów :roll: :evil:

Lucy Phere
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: pt sie 04, 2006 10:26 am
Skąd: Jelenia Góra

Re: Therion

Postautor: Lucy Phere » śr sty 17, 2007 7:49 pm

No widzisz....
:dance:


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości