Najlepsze albumy - BLACK METAL

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

4 waszym zdaniem najlepsze albumy black metalowe

Venom "Black Metal"
10
14%
Bathory "Under the Sign of the Black Mark"
8
11%
Celtic Frost "To Mega Therion"
7
10%
Blasphemy "Fallen Angel Of Doom"
4
6%
Sarcofago "I.N.R.I."
5
7%
Master’s Hammer "Jilemnický Okultista"
1
1%
Sabbat "Evoke"
3
4%
Darkthrone "A Blaze In The Northern Sky"
2
3%
Mayhem "De Mysteriis Dom Sathanas"
6
8%
Immortal "Pure Holocaust"
4
6%
Burzum "Filosofem"
1
1%
Carpathian Forest "Black Shining Leather"
0
Brak głosów
In The Woods... "Heart of the Ages"
0
Brak głosów
Impaled Nazarene "Ugra-Karma"
0
Brak głosów
Beherit "Drawing Down The Moon"
0
Brak głosów
Dark Funeral "The Secrets of the Black Arts"
1
1%
Samael "Blood Ritual"
5
7%
Rotting Christ "Thy Mighty Contract"
3
4%
Varathron "His Majesty at the Swamp"
0
Brak głosów
Moonspell "Wolfheart"
0
Brak głosów
Ulver "Bergtatt - Et Eeventyr i 5 Capitler"
0
Brak głosów
Satyricon "Nemesis Divina"
2
3%
Gorgoroth "Under the Sign of Hell"
0
Brak głosów
Marduk "Opus Nocturne"
1
1%
Emperor "Anthems To The Welkin At Dusk"
3
4%
Dissection "Storm Of The Light's Bane"
2
3%
Enslaved "Vikingligr Veldi"
0
Brak głosów
Windir "1184"
1
1%
Arcturus "Aspera Hiems Symfonia"
0
Brak głosów
Dimmu Borgir "Enthrone Darkness Triumphant"
1
1%
Cradle Of Filth "Dusk and Her Embrace"
1
1%
Negura Bunget "N Crugu Bradului"
0
Brak głosów
Blut Aus Nord "Memoria Vetusta I: Fathers Of The Icy Age"
0
Brak głosów
Inny
0
Brak głosów

Liczba głosów: 71

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of light
-#lord of light

Re: Najlepsze albumy - BLACK METAL

Postautor: Vorgel » ndz wrz 22, 2019 1:14 pm

"Nobody listened to Venom, by the way, but in late 1991 we began to listen to our old Celtic Frost, Destruction, early Kreator ("Pleasure To Kill" and "Endless Pain") and (the older) Bathory records as well, that we all saw as Thrash Metal, by the way." https://burzum.org/eng/library/a_burzum_story01.shtml
Mustaine jest charakterystyczny, co jest dużym plusem. Taki Chuck Billy to tylko lepszy Hetfield. A sam Hetfield to radiowa wiocha dla gospodyń domowych lepiących pierogi. Mustaine nie ma radiowego głosu, co jak dla mnie nie jest wadą. Ostatecznie jak już lubisz lepić te pierogi, to wybierz raczej ballady Testamentu, nie M***lliki.
KI$$ my sA$$afras
Enslavement = New Freedom, Cowardice = New Bravery, Isolation = New Togetherness. Welcome to the New Normal.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Vorgel » ndz wrz 22, 2019 1:16 pm

A czy Satyricon jest pozerski? Hmmm na pewno mniej niż Burzum i cały Cunt Krishna.
Jest bardzo długi wywód Vikernesa na temat black metalu w Norwegii, fani tego gatunku oczywiście powiedzą, że bredzi, ale to jest tak czytelne dla każdego bez klapek na oczach. Jak w ogóle ich można traktować serio? Inner Circle hahaha.
Mustaine jest charakterystyczny, co jest dużym plusem. Taki Chuck Billy to tylko lepszy Hetfield. A sam Hetfield to radiowa wiocha dla gospodyń domowych lepiących pierogi. Mustaine nie ma radiowego głosu, co jak dla mnie nie jest wadą. Ostatecznie jak już lubisz lepić te pierogi, to wybierz raczej ballady Testamentu, nie M***lliki.
KI$$ my sA$$afras
Enslavement = New Freedom, Cowardice = New Bravery, Isolation = New Togetherness. Welcome to the New Normal.
Obrazek

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#assassin
-#assassin

Postautor: Djuk_416 » ndz wrz 22, 2019 1:19 pm

Ten idiota po wydaniu kilku płyt Burzum powiedział że nie będzie nagrywał ani słuchał muzyki, w której występuje gitara, bo to murzyński instrument, a on brzydzi się tym czarnym ścierwem roznoszącym AIDS.
Te wypowiedzi też są we Władcach Chaosu. Varg muzykę robił swego czasu dobra ale jak pomyśleć jaki to był kretyn to się po prostu odechciewa słuchać jego płyt.

A co do wcześniejszego pytania to Varg i Vorgel jako najwięksi black metalowcy stwierdzili ze poza trzema zespołami (Bathory, Celtic Frost i Burzum) black metalu w ogóle nie było :D

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#nomad
-#nomad

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz wrz 22, 2019 1:26 pm

Ten idiota po wydaniu kilku płyt Burzum powiedział że nie będzie nagrywał ani słuchał muzyki, w której występuje gitara, bo to murzyński instrument, a on brzydzi się tym czarnym ścierwem roznoszącym AIDS.
Te wypowiedzi też są we Władcach Chaosu. Varg muzykę robił swego czasu dobra ale jak pomyśleć jaki to był kretyn to się po prostu odechciewa słuchać jego płyt.
Niech lepiej każdy ktoś ma w domu płyty z gitarami przebada się na HIV :D

I nie wiedziałem że Vorgel jest takim wielkim fanem Vikernesa. Raz mówi ze nie lubi black metalu a potem cytuje tego idioty z Burzum wypowiedzi. Innym razem mówi żeby nie sugerować się tym co mówią muzycy bo często zapominają ile płyt nagrali, a potem sypie wypowiedziami muzyków jak z rękawa :)

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#assassin
-#assassin

Postautor: Djuk_416 » ndz wrz 22, 2019 9:30 pm

Skoro Vorgel podziela zdanie Varga i jest taki skory do cytowania wypowiedzi wielkiego pana z Burzum na pewno te fragmenty wywiadów z Władców Chaosu przypadną mu do gustu

fragment wywiadu z 1989 roku:
"Muzyka metalowa jest w obecnie kiepskiej formie. Dopóki twory w stylu Europe, Bon Jovi i Motley Crue nagrywają nie będzie dobrze. Na szczęście ta zaraza po woli wymiera. Mam nadzieję, że to gówno zaraz zdechnie i nie ominie ich za to zasłużona kara. Przyjdzie też kres na tych wszystkich amerykańskich pseudo-buntowników, jeżdżących na deskorolkach, którzy na haju śpiewają o buncie, zachowując się przy tym jak stereotypowy murzyn. Tak na prawdę pochodzą z bogatych domów, reprezentują ten pierdolony amerykański styl życia i nie mają pojęcia o metalu. Tych skocznych pedałów i pozerów z Anthrax, Suicidal Tendencies, Hirax, Sepultura trzeba pozabijać za to co robią z tą sceną. Mam nadzieję, że ktoś w końcu się obudzi i wsadzi nóż w plecy tych zdrajców. W Old Funeral gram głownie po to, aby opisać nasz bunt przeciwko modnej scenie death metalowej i zespolikom takim jak Death oraz Morbid Angel. Takie zespoły nie mają na scenie metalowej prawa bytu i są dla mnie niczym drzewa w lesie."

fragment wywiadu z 1998 roku:
"Chciałbym, żeby Burzum jak i muzyka w ogóle mogła inspirować ludzi, którzy życzą sobie nowej i lepszej rzeczywistości w prawdziwym świecie i mam nadzieję, że coś z tym zrobi. Może bunt przeciwko nowoczesnemu światu poprzez odmowę uczestnictwa w gwałcie na Matce Ziemi, przez odmowę udziału w mordowaniu naszej europejskiej rasy, przez odmowę stawania się częścią tych sztucznych, wykreowanych przez media "rock an rollowych" subkultur, przez budowanie nowych i zdrowych społeczności, gdzie pogańska kultura i biała rasa mogłaby być kultywowana."

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#nomad
-#nomad

Postautor: Adrian S.O.S. » ndz wrz 22, 2019 9:53 pm

Co by nie mówic to widac progres w tych wypowiedziach. Widac pare lat w więzieniu pomogło Vargowi stać się bardzo poważnym i elokwentnym :)

Awatar użytkownika
Felcio
-#assassin
-#assassin

Postautor: Felcio » ndz wrz 22, 2019 10:11 pm

Szkoda sobie zawracać głowy takimi tekstami

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Vorgel » ndz wrz 22, 2019 10:55 pm

Varg w 1989 roku miał zaledwie 16 lat. Poza tym, to nie na temat.
KI$$ my sA$$afras
Obrazek

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: LukaSieka » ndz wrz 22, 2019 11:12 pm

W Old Funeral gram głownie po to, aby opisać nasz bunt przeciwko modnej scenie death metalowej i zespolikom takim jak Death oraz Morbid Angel. Takie zespoły nie mają na scenie metalowej prawa bytu i są dla mnie niczym drzewa w lesie."
A najlepsze jest to, że Old Funeral grali death metal :)
So what if the master walked on the water.
I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Djuk_416
-#assassin
-#assassin

Postautor: Djuk_416 » ndz wrz 22, 2019 11:57 pm

Varg w 1989 roku miał zaledwie 16 lat. Poza tym, to nie na temat.
Później faktycznie już same mądre rzeczy mówił :)

wypowiedź z czerwca 1996 roku:
"Nie będę więcej używał gitary przy nagrywaniu płyt Burzum. Gitara to murzyński instrument. Tylko niegodziwcy mogą przymykać na to oko. Stosowanie gitar na płytach różnych wykonawców niczym obmierzły padalec zaburza dalszych starań o wolność i czystość rasy aryjskiej. Jeśli by to ode mnie zależało gitarowa muzyka osiągnęłaby swój nikczemny kres tak szybko, jak to tylko możliwe. Jednak zamiast porzucać moją własną muzykę, ponieważ inni zbrukali jej imię twierdząc, że coś o niej wiedzą, będę się jej trzymał. Inni "muzycy" będą prawdopodobnie pozostawali nawaleni, zachowując się jak czarne małpy i prawdopodobnie będą sobie dalej robić tatuaże przedstawiające obce tribale, uśmiechając się trzymając gitarę w ręku. Będą się ubierać, chodzić, rozmawiać, wyglądać i zachowywać się jak homoseksualiści i tak dalej. Niektórzy "muzycy", ich fani i współwinowajcy będą prawdopodobnie dalej udawać, że rzeczywiście wierzą, że mają coś wspólnego z prawdziwą muzyką. Ale zapewniam was, że nie mają."

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#nomad
-#nomad

Postautor: Adrian S.O.S. » pn wrz 23, 2019 12:59 am

Tylko Burzum grał prawdziwą muzykę bez murzyńskiego instrumentu :D
Black metalowy idol niektórych forumowiczów jednak później zdradził aryjskie ideały i wrócił na ostatnich płytach Burzum do gitary

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Vorgel » pn wrz 23, 2019 9:11 am

No więc właśnie, Varg mówił różne rzeczy i trzeba mieć do tego dystans. Nie wiem czyim jest idolem, na pewno nie moim. Natomiast moim zdaniem nie różnił się w tamtych czasach od innych norweskich black metalowych muzyków. Może miał jedynie więcej odwagi by mówić takie kretynizmy.
KI$$ my sA$$afras
Obrazek

Awatar użytkownika
Felcio
-#assassin
-#assassin

Postautor: Felcio » pn wrz 23, 2019 9:49 am

Podobny wywiad był w jednym z pierwszych Mystic Art. Pamiętam że po przeczytaniu tego gówna na serio rozważałem czy nie wyjebać tych kilku płyt Burzum, które mam na półce
Natomiast moim zdaniem nie różnił się w tamtych czasach od innych norweskich black metalowych muzyków. Może miał jedynie więcej odwagi by mówić takie kretynizmy.
Mi się po prostu wydaje, że był większym pół mózgiem niż inni goście z norweskich kapel. Myślał że ta jego aryjskość uczyni go nietuzinkowym, twardszym i prawdziwszym niż wszyscy inni razem wzięci. W rezultacie robił z siebie większego błazna niż black metalowe zespoły których tak ciężko nie lubił. One miały dystans do siebie, a on i kilku innych traktowali Venom, Tolkiena i to co mówią śmiertelnie poważnie. Chyba już wszyscy wiedzą że Varg wysyłał na początku lat dziewięćdziesiątych pocztą bomby zespołom których nie lubił bo chciał tych muzyków po prostu pozabijać

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: LukaSieka » pn wrz 23, 2019 11:04 am

Najbardziej znana była chyba ta akcja z kapelą Salem. Varg wysłał do jednego z muzyków tej kapeli list, po przesłuchaniu ich taśmy, która zawierała jeden antynazistowski tekst, w którym napisał:
"Gracie dobrą muzykę, tylko dlaczego macie takie chujowe teksty? Szkoda, że Hitler nie skończył tego co zaczął".
W odpowiedzi dostał stosowny list, w którym muzyk Salem kazał mu spierdalać i się pierdolić. Po jakimś czasie do gościa z Salem, do drzwi zapukała policja i go zapytali:
"Czy ktoś cię nie lubi w Norwegii? Dzisiaj na poczcie znaleziono zaadresowaną do ciebie paczkę, w której znajdowała się bomba".

Dla mnie Varg jest największym debilem jaki stąpał po norweskiej ziemi. Nigdy Burzum nie lubiłem i po "Filosofem" nie przesłuchałem już żadnej płyty z tymi jego aryjskimi wypocinami z prawdziwą muzyką.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Vorgel » pn wrz 23, 2019 11:22 am

Lubiłbyś, gdyby nie poglądy Vikernesa. Ta "muzyka" ma wszelkie walory gównianych demówek, które brzmią jak nagrane na dyktafonie. Takie brzmienie Ci przecież odpowiada.

On tam na tej swojej stronie pisze, że po jakimś czasie przestał się zadawać z innymi muzykami black metalowymi i kiedy oni imprezowali on szedł na dyskotekę, by tam bawić się z dziewczynami.
KI$$ my sA$$afras
Obrazek

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: LukaSieka » pn wrz 23, 2019 11:39 am

Lubiłbyś, gdyby nie poglądy Vikernesa. Ta "muzyka" ma wszelkie walory gównianych demówek, które brzmią jak nagrane na dyktafonie. Takie brzmienie Ci przecież odpowiada.
To, że płyty brzmią jak nagrane na dyktafonie nie sprawia, że każda jedna mi się z miejsca podoba. Tobie podobają się wszystkie dobrze wyprodukowane płyty?
Ja z black metalu słucham może raptem 20 zespołów. Nie lubię za bardzo black metalu. Jedynie bardzo podchodzą mi zespoły z pierwszej fali jak Bathory, Venom, Sabbat, Celtic Frost, Sarcofago.
A jeżeli chodzi o poglądy Varga i innych podobnych to tak. Brzydzę się poglądami tego typu i tymi wszystkimi białymi "Panami". Przez ostatnie 20 lat nie słuchałem żadnego tym podobnego gówna z takim wydźwiękiem i raczej już słuchał nigdy nie będę.
On tam na tej swojej stronie pisze, że po jakimś czasie przestał się zadawać z innymi muzykami black metalowymi i kiedy oni imprezowali on szedł na dyskotekę, by tam bawić się z dziewczynami.
Postawa prawdziwego, białego black metalowca. Fajnie, że ciągle liczysz się z jego zdaniem... Bardziej prawdziwego i aryjskiego gościa już znaleźć sobie nie mogłeś Obrazek. Koliduje mi on mocno jednak z Twoimi innymi muzycznymi fascynacjami.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Vorgel » pn wrz 23, 2019 11:51 am

Ja w ogóle nigdy nie słuchałem black metalu, a Venom za black metal nie uważam (a z Bathory lubię dwie najbardziej znane ich płyty o wikingach, czyli nie to wczesne oblicze zespołu). Co do Varga, mnie to co ten koleś gada lata koło dzwona. Dałem tylko przykład jego niekonsekwencji w wypowiedziach. Przecież ostatecznie, to nie ja przywołałem Burzum, a któryś z Was.
KI$$ my sA$$afras
Obrazek

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: LukaSieka » pn wrz 23, 2019 11:56 am

Na pytanie od Djuk_416, o Venom i black metal, odpowiedziałeś:
Varg Vikernes by odpowiedział na to pytanie : TAK - pozerzy. On uważa, że nigdy nie słuchał Venom.
A później cytowałeś inne jego wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Vorgel
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Vorgel » pn wrz 23, 2019 12:13 pm

Adrian SOS najpierw napisał o Burzum. Ja odpowiedziałem. Później Djuk napisał, że całe Mayhem słuchało Venom. Na co ja podałem cytat ze strony Vikernesa, że niekoniecznie.
KI$$ my sA$$afras
Obrazek

Awatar użytkownika
Felcio
-#assassin
-#assassin

Postautor: Felcio » pn wrz 23, 2019 12:25 pm

Adrian S.O.S pisał tylko, że jest zdziwiony brakiem głosów na płytę Burzum która jest wymieniona w ankiecie.
Później Djuk napisał, że całe Mayhem słuchało Venom. Na co ja podałem cytat ze strony Vikernesa, że niekoniecznie.
Mayhem na debiucie nagrali nawet cover Venom. i każdy z nich czterech paradował w koszulkach Venom. Cały Deathcrush brzmi jakby to był przyspieszony 10 razy Venom. Varg w Mayhem grał dużo później i tylko na jednej płycie.
Ostatnio zmieniony pn wrz 23, 2019 12:33 pm przez Felcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ankiety”