TOP 50 płyt - geri92

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker

Re: TOP 50 płyt - geri92

Postautor: Vorgel » ndz lis 15, 2020 12:05 pm

Jedyna słuchalna płyta Dream Theater. Jak na nich dość krótka, poniżej godziny. Ten zespół to jest generalnie coś okropnego, zrobili z progresem dokładnie to, co zespół na M z metalem. Ale... za Images and Words należy im podziękować. I nazwę z tego tytułu wymieniać. W przeciwieństwie do zespołu na M.
Mustaine jest charakterystyczny, co jest dużym plusem. Taki Chuck Billy to tylko lepszy Hetfield. A sam Hetfield to radiowa wiocha dla gospodyń domowych lepiących pierogi. Mustaine nie ma radiowego głosu, co jak dla mnie nie jest wadą. Ostatecznie jak już lubisz lepić te pierogi, to wybierz raczej ballady Testamentu, nie M***lliki.
KI$$ my sA$$afras
Enslavement = New Freedom, Cowardice = New Bravery, Isolation = New Togetherness. Welcome to the New Normal.
Obrazek

Awatar użytkownika
geri92
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: geri92 » ndz lis 15, 2020 1:27 pm

Jedyna słuchalna płyta Dream Theater. Jak na nich dość krótka, poniżej godziny. Ten zespół to jest generalnie coś okropnego, zrobili z progresem dokładnie to, co zespół na M z metalem. Ale... za Images and Words należy im podziękować. I nazwę z tego tytułu wymieniać. W przeciwieństwie do zespołu na M.
Dla mnie DT kończy się odejściem Kevina Moore w 1994 roku. Więc jeszcze Awake zaliczę do tych świetnych płyt, choć czuć już na niej pewien rozłam w zespole.
Moj solo projekt: https://huffmantree.bandcamp.com/
youtube: https://www.youtube.com/user/AdrianSmithRocks/videos

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » ndz lis 15, 2020 1:28 pm

Geri - Ty skurczybyku, wiedziałem, że IaW będzie numerem 1, gdy już dales Death na 2 pozycji. Tak trzymać. To co 10 Hm Ci zostało jeszcze chyba. :)
Outside the soundness of your mind
Bathing your soul in silver tears
Beneath a blackened summer sky
Praying for time to disappear

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Schizoid
-#nomad
-#nomad

Postautor: Schizoid » ndz lis 15, 2020 1:28 pm

Mnie ten krążek jakoś specjalnie się nie spodobał. Niezłe granie, ale nic ponad to. O ile dobrze kojarzę, to nie przypadło mi do gustu brzmienie klawiszy. Z dyskografii DT najbardziej siadło mi Train Of Thought.
"I zasiadł po prawicy Vorgela i głosił prawdy muzyki w Dwójcy Jedyny
I zszedł Invader na ziemię aby dać ciemnemu ludowi Prawdę
I zobaczył to Paul Stanley z Kiss i wiedział, że było to dobre"

(Księga Vorgela, rozdział 34, werset 666)

Żelazny
-#nomad
-#nomad

Postautor: Żelazny » ndz lis 15, 2020 1:40 pm

Dla mnie poza Scenes DT mogłoby w ogóle nie istnieć

Awatar użytkownika
geri92
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: geri92 » ndz lis 15, 2020 1:54 pm

A dla mnie Scenes to dziecko Metallici z Pink Floyd :p Kompletnie nie moje klimaty.

Awatar użytkownika
geri92
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: geri92 » ndz lis 15, 2020 1:57 pm

Geri - Ty skurczybyku, wiedziałem, że IaW będzie numerem 1, gdy już dales Death na 2 pozycji. Tak trzymać. To co 10 Hm Ci zostało jeszcze chyba. :)
10 Hm wrzucę pewnie jutro :)

Żelazny
-#nomad
-#nomad

Postautor: Żelazny » ndz lis 15, 2020 2:04 pm

A dla mnie Scenes to dziecko Metallici z Pink Floyd :p Kompletnie nie moje klimaty.
Ciekawe, o ile nawiązania do Pink Floyd to są raczej oczywiste tak Metallici tam w ogóle nie słyszę :)

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Dzosef » ndz lis 15, 2020 9:58 pm

Jestem w stanie zrozumieć ten wybór, chociaż go nie podzielam. Nie lubie DT, ale nawet do mnie trafia ta płyta bo to po prostu kawał świetnej muzyki. Nie czaje tylko jaki niby gatunek stworzyło DT
Vorgel napisał:
Niedobre bo nowe. Kompletnie nie rozumiem takiego podejścia.
Kiedyś Rock'n'roll" Fanclub Shakin Stevena

2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
2016 Oslo, Dessel (Graspop), Herning, Wrocław, Wacken
2017: Glasgow, Aberdeen, Liverpool, Birmingham
2018: Tallin, Helsinki x2, Firenze, Dessel (Graspop), Lizbona, Kraków x2
2020: chuj
KISS to zespół, który od samego początku nastawiony był na komercję. Stworzono markę KI$$ i ona zarabia na wielu płaszczyznach. Muzycznie nie mieli nigdy zbyt wiele do powiedzenia, na każdy album z lat 70 przypada po 3 kawałki, które ujdą, reszta to durnowate rock and rolle jakich nie zaryzykowałby nawet Shakin' Stevens. W latach 80 grali to, co grali wtedy wszyscy, ale znacznie słabiej, bez pomysłu, po prostu dziady żyjące wciąż legendą KISS. Dwie ich płyty, których mogę słuchać to te, których ich fani akurat nie lubią, co by się zgadzało.

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » ndz lis 15, 2020 10:07 pm

Uważam, że należy....a nie, nie tym razem ;)

pz
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: pz » ndz lis 15, 2020 10:33 pm

Jestem w stanie zrozumieć ten wybór, chociaż go nie podzielam. Nie lubie DT, ale nawet do mnie trafia ta płyta bo to po prostu kawał świetnej muzyki. Nie czaje tylko jaki niby gatunek stworzyło DT
boring metal?

Plany na 2020: brak

Awatar użytkownika
geri92
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: geri92 » ndz lis 15, 2020 10:43 pm

Na pewno podgatunek prog metalu, na którym pełno kapel się wzorowało i wzoruje. Klonów DT jest bardzo dużo. Często bardzo marnych, no ale jednak ;)

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Dzosef » ndz lis 15, 2020 11:20 pm

Na pewno podgatunek prog metalu, na którym pełno kapel się wzorowało i wzoruje. Klonów DT jest bardzo dużo. Często bardzo marnych, no ale jednak ;)
Niemniej to dla mnie za dużo, żeby stwierdzić że to jakiś nowy podgatunek metalu.
Vorgel napisał:

2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań
KISS to zespół, który od samego początku nastawiony był na komercję. Stworzono markę KI$$ i ona zarabia na wielu płaszczyznach. Muzycznie nie mieli nigdy zbyt wiele do powiedzenia, na każdy album z lat 70 przypada po 3 kawałki, które ujdą, reszta to durnowate rock and rolle jakich nie zaryzykowałby nawet Shakin' Stevens. W latach 80 grali to, co grali wtedy wszyscy, ale znacznie słabiej, bez pomysłu, po prostu dziady żyjące wciąż legendą KISS. Dwie ich płyty, których mogę słuchać to te, których ich fani akurat nie lubią, co by się zgadzało.

Awatar użytkownika
Dzosef
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: Dzosef » ndz lis 15, 2020 11:20 pm

boring metal?
Nie nazwałbym DT nudnym. Tam się sporo dzieje, tylko moim zdaniem te przekombinowane utwory są skomplikowane na siłę, poszczególne elementy do siebie średnio pasują - nie ma tego czegoś co na Images.
Vorgel napisał:

2008 Warszawa
2011 Warszawa
2014 Poznań

Awatar użytkownika
erosinho
-#clairvoyant
-#clairvoyant

Postautor: erosinho » pn lis 16, 2020 11:46 am

To jest fakt, czasem słuchając DT mam wrażenie, jakby za punkt honoru postawili sobie stworzenie możliwie jak najbardziej przekombinowanego utworu na świecie, przy okazji pokazując jak świetnymi są technikami. Czasem less is more, ale Panowie z DT chyba wolą o tym nie wiedzieć. Dlatego jak słucham DT to zazwyczaj pojedynczych utworów, ciężko mi przejść przez ich całą płytę od A do Z.

pz
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: pz » pn lis 16, 2020 11:56 am

Dlatego dla mnie to wieje nudą. Nie lubię takich popisów, z których nic nie wynika.

Plany na 2020: brak

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » pn lis 16, 2020 11:56 am

W prostocie siła ;)

Awatar użytkownika
Vorgel
-#rainmaker
-#rainmaker

Postautor: Vorgel » pn lis 16, 2020 1:05 pm

Np. takiej prostocie jak Bitches Brew, nad którym tu były peany, najlepsza płyta świata ho ho, ale DT jest zbyt skomplikowane.
Mustaine jest charakterystyczny, co jest dużym plusem. Taki Chuck Billy to tylko lepszy Hetfield. A sam Hetfield to radiowa wiocha dla gospodyń domowych lepiących pierogi. Mustaine nie ma radiowego głosu, co jak dla mnie nie jest wadą. Ostatecznie jak już lubisz lepić te pierogi, to wybierz raczej ballady Testamentu, nie M***lliki.
KI$$ my sA$$afras
Enslavement = New Freedom, Cowardice = New Bravery, Isolation = New Togetherness. Welcome to the New Normal.
Obrazek

Zdan
-#nomad
-#nomad

Postautor: Zdan » pn lis 16, 2020 1:10 pm

Np. takiej prostocie jak Bitches Brew, nad którym tu były peany, najlepsza płyta świata ho ho, ale DT jest zbyt skomplikowane.
Nie napisałem, że TYLKO w prostocie siła ;)

Wróć do „Ankiety”