Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących Iron Maiden i ich dokonań nagraniowych,koncertowych itd...

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: mad » czw paź 05, 2017 8:13 pm

Tylko że w spisie płyt oba wyrazy: "At" i "After" są zapisane wielkimi. Ja bym to potraktował jako głos nieważny i wtedy pan Hipcio nawet by nie wiedział, że nie brał udziału w głosowaniu ;)

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16685
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: pz » czw paź 05, 2017 8:18 pm

Nie no, LAD to LAD. Ja nie miałem żadnych wątpliwości, o który album chodzi Hipciowi. :)

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14467
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: LukaSieka » ndz paź 08, 2017 11:50 am

Na razie jest po 8 głosów na BBC Archives i Live!! + One. Jeżeli sytuacja się nie zmieni to wywalamy oba czy robimy dogrywkę na tym etapie ?
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Deleted User 2259

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: Deleted User 2259 » ndz paź 08, 2017 11:55 am

Rób jak uważasz, ale ja bym wywalił.

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4179
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: AncientMariner » pn paź 09, 2017 10:31 pm

Az się dziwie, ze tyle juz głosów pojawiło sie na Rock in Rio i Live After Death, a np na Beast Over Hammersmith czy Maiden England wcale.

Awatar użytkownika
Adrian S.O.S.
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5890
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 3:11 pm

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: Adrian S.O.S. » wt paź 10, 2017 2:01 am

Mi nawet taka sytuacja odpowiada. Troche nietuzinkowo jest i przy tym ciekawie. Przynajmniej nie wygrywają w kółko te same pozycje.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 16685
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: od dziś Zapluskowęsy

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: pz » wt paź 10, 2017 12:59 pm

Doszliśmy do etapu, gdy będę musiał zrobić jakieś odsłuchy, bo nie jestem pewny dalszych wyborów.

1.03 Turbo /SK 15.03 Helicon /WA 19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA 8.05 Riot V /WA 28.05 Springsteen /Praga 5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Awatar użytkownika
Lipa
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 873
Rejestracja: sob maja 06, 2017 12:28 pm

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: Lipa » wt paź 10, 2017 1:22 pm

Mój ranking:
13. Live!! + One
12. Maiden Japan
11. Flight 666: The Original Soundtrack
10. BBC Archives
9. Beast Over Hammersmith
8. Live At Donington
7. A Real Live One
6. A Real Dead One
5. En Vivo!
4. Death On The Road
3. Live After Death
2. Rock In Rio
1. Maiden England

Deleted User 2259

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: Deleted User 2259 » wt paź 10, 2017 8:08 pm

11 -8 powinno byc, bo Adrian glosowal 2 razy.

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14467
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: LukaSieka » śr paź 11, 2017 11:57 am

11 -8 powinno byc, bo Adrian glosowal 2 razy.
Fakt. Dałem ciała. Już poprawione.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Ziomaletto
-#Invader
-#Invader
Posty: 211
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 7:54 pm

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: Ziomaletto » czw paź 12, 2017 10:19 pm

Cholercia, a tak liczyłem na wygraną 'Maiden England'. :/ Przynajmniej "doczłapał" się do finału.

Deleted User 2259

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: Deleted User 2259 » czw paź 12, 2017 11:04 pm

Również liczyłem, set nieziemski i super wykonania. LaD to nawet nie jest top 3 imo

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: hipcio_stg » pt paź 13, 2017 8:33 am

LAD jest asłuchalny w mojej opinii. Nigdy nie zrozumiem fenomenu tej koncertówki. Za każdym razem jak się zetknę z tą koncertówką to uszy mi krwawią. Może gdybym wtedy był na Long Beach miałbym inne odczucia. Dla mnie do dziś od zawsze nr 1 RiR! Cóż to był za koncert!

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14467
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: LukaSieka » pt paź 13, 2017 2:27 pm

LAD jest asłuchalny w mojej opinii. Nigdy nie zrozumiem fenomenu tej koncertówki. Za każdym razem jak się zetknę z tą koncertówką to uszy mi krwawią. Może gdybym wtedy był na Long Beach miałbym inne odczucia. Dla mnie do dziś od zawsze nr 1 RiR! Cóż to był za koncert!
Ja bym mógł napisać dokładnie to samo z tym, ze na odwrót. Ja nigdy nie rozumiałem fenomenu "Rock In Rio". Dobra, fajnie było ponad 200 tysięcy ludzi, na pewno gdybym na nim był to by mi się podobało. A tak? Setlista jak dla mnie słaba. Zbyt mało starych bardzo zasłużonych utworów. Za dużo kawałków z tego "Brave New World". I co z tego, że produkcja, że to i tamto. Akurat mnie to nie rusza, bo wole 20 innych bootlegów z tej trasy od 2000-02 dużo gorszej jakości aniżeli "Rock In Rio".
"Live After Death" wygrał myślę, bardzo zasłużenie, bo jest to zapis najlepszych koncertów kapeli, która była wtedy w swojej najlepszej, szczytowej formie. "Rock In Rio" nie ma niestety do tego koncertu najmniejszego startu.
"Maiden England" też jak najbardziej ok, bo dobry set list i w ogóle tez świetny okres. Uwielbiam Seventh Tour Of A Seventh Tour, ale na tej płycie brakuje mi tego czegoś. Również posiadam kilkanaście dużo lepszych bootlegów z 1988 od "Maiden England". Mówiąc szczerze to ani jedna płyta ani druga z finałowej rundy nie są moimi ulubionymi materiałami live Iron Maiden, ale z tych dwóch zdecydowanie, bezkonkurencyjnie wygrywa "Live After Death". O "Rock In Rio" nie wspominając. Pomimo, iż wiem, że był lepiej nagrany niż nie jedna płyta studyjna nie jednego zespołu. I co z tego? Płyty Cradle Of Filth albo jakiegoś innego Rasmus też są lepiej i bardziej selektywnie nagrane niż najlepsze płyty Black Sabbath i Deep Purple.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Deleted User 2259

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: Deleted User 2259 » pt paź 13, 2017 3:21 pm

Myślę, ze juz mozna prosic o przeniesienie do dzialu ankiety, a na dniach zaczne survivor Bruce'a.

To moj ranking koncertowek

1. Maiden England
2. Rock In Rio
3. Beast Over Hammersmith
4. Live After Death
5. Maiden Japan
6. Flight 666: The Original Soundtrack
7. Death On The Road
8. En Vivo!
9. A Real Live One
10. A Real Dead One
11. BBC Archives
12. Live!! + One
13. Live At Donington

Awatar użytkownika
Ziomaletto
-#Invader
-#Invader
Posty: 211
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 7:54 pm

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: Ziomaletto » pt paź 13, 2017 7:24 pm

LAD jest asłuchalny w mojej opinii. Nigdy nie zrozumiem fenomenu tej koncertówki. Za każdym razem jak się zetknę z tą koncertówką to uszy mi krwawią. Może gdybym wtedy był na Long Beach miałbym inne odczucia. Dla mnie do dziś od zawsze nr 1 RiR! Cóż to był za koncert!
Ja bym mógł napisać dokładnie to samo z tym, ze na odwrót. Ja nigdy nie rozumiałem fenomenu "Rock In Rio". Dobra, fajnie było ponad 200 tysięcy ludzi, na pewno gdybym na nim był to by mi się podobało. A tak? Setlista jak dla mnie słaba. Zbyt mało starych bardzo zasłużonych utworów. Za dużo kawałków z tego "Brave New World". I co z tego, że produkcja, że to i tamto. Akurat mnie to nie rusza, bo wole 20 innych bootlegów z tej trasy od 2000-02 dużo gorszej jakości aniżeli "Rock In Rio".
"Live After Death" wygrał myślę, bardzo zasłużenie, bo jest to zapis najlepszych koncertów kapeli, która była wtedy w swojej najlepszej, szczytowej formie. "Rock In Rio" nie ma niestety do tego koncertu najmniejszego startu.
"Maiden England" też jak najbardziej ok, bo dobry set list i w ogóle tez świetny okres. Uwielbiam Seventh Tour Of A Seventh Tour, ale na tej płycie brakuje mi tego czegoś. Również posiadam kilkanaście dużo lepszych bootlegów z 1988 od "Maiden England". Mówiąc szczerze to ani jedna płyta ani druga z finałowej rundy nie są moimi ulubionymi materiałami live Iron Maiden, ale z tych dwóch zdecydowanie, bezkonkurencyjnie wygrywa "Live After Death". O "Rock In Rio" nie wspominając. Pomimo, iż wiem, że był lepiej nagrany niż nie jedna płyta studyjna nie jednego zespołu. I co z tego? Płyty Cradle Of Filth albo jakiegoś innego Rasmus też są lepiej i bardziej selektywnie nagrane niż najlepsze płyty Black Sabbath i Deep Purple.
Z racji tego, iż nie wiem co tu jeszcze dodać, to po prostu... +1
No, może poza opinią o 'Maiden England', bo jak dla mnie to akurat najlepsze wydawnictwo live od Maiden, chociaż LAD też się znajdzie w czołówce. A 'Rock In Rio' rzeczywiście słaby, nawet ogromna publiczność go nie ratuje. Setlista typowo "bezpieczna", brakowało kilku petard pokroju 'Sea of Madness' czy 'Powerslave'.

Swojego rankingu wszystkich koncertówek raczej nie zrobię z racji faktu, iż nie słyszałem większości z nich i aktualnie brakuje mi czasu, by teraz zawracać sobie nimi głowę.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Iron Maiden Survivor 2017 - Komentarze

Postautor: mad » pt paź 13, 2017 8:03 pm

Mimo że często ubolewałem nad sukcesywnym odpadaniem nowszych rzeczy i jestem zwolennikiem np. AMOLAD i TBOS - stawiam je wyżej niż np. pierwsze 3 albumy Maiden - to jednak właśnie Live After Death jest dla mnie BEZSPRZECZNIE najlepszym wydanym koncertem Dziewicy. W zasadzie cała ta rywalizacja była tylko walką o zaszczytne 2. miejsce...
LAD to dla mnie w ogóle najlepsza rockowa koncertówka wszech czasów - stawiam ją wyżej niż dajmy na to Made In Japan. To również olbrzymi ładunek sentymentalny - poznałem ten album, gdy się ukazywał - w drugim roku mojej znajomości z muzyką Maiden. To odległa młodość, właśnie nabyta miłość do metalu... radość jak jasna cholera, promyk w ponurych czasach komuny. Bezgranicznie kocham ten koncert, tę okładkę, te zdjęcia... W zasadzie mógłbym ołtarzyk wybudować...


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość