Pojedynek Gigantów: Piece of Mind vs. Somewhere in Time

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących Iron Maiden i ich dokonań nagraniowych,koncertowych itd...

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Który z nich?

Piece of Mind
14
33%
Somewhere in Time
28
67%

Liczba głosów: 42

Awatar użytkownika
geri92
-#moonchild
-#moonchild

Re: Pojedynek Gigantów: Piece of Mind vs. Somewhere in Time

Postautor: geri92 » czw paź 15, 2020 10:00 am

Skoro te trzy na PoM są średnie, to na Powerslave jest jeszcze więcej takich średnuaków. Od zawsze zdecydowanie wolę PoM od P.
No ale tego nikt nie kwestionuje. Oczywiscie, ze na Powerslave jest wiecej sredniakow.
Moj solo projekt: https://huffmantree.bandcamp.com/
youtube: https://www.youtube.com/user/AdrianSmithRocks/videos

Awatar użytkownika
blackmailer
-#nomad
-#nomad

Postautor: blackmailer » czw paź 15, 2020 10:13 am

No, bo Powerslave to wybitny album nie jest :D do PoM nie ma startu, nie mówiąc o Synku i SiT
ciagnij bigos do betlejem, jak chesz wbijaj smialo napijemy sie
NIE MA! TROCHE TAK NAPISANA JEST TA KONTYCUCJA I WTEDY TAKIE KAZDY JO JAK CHCE TAKJE JO CZYTA... I CZEBA PRZEROBIC TO KONTYCTUCJE I TO BY BYLO DOPIERO NORMALNIE
Nowe ze Struszczykiem są mi kompletnie obojętne. Gdyby te płyty wyszły przed Kawalerią to może i dzisiaj bym je lubił.
"I zasiadł po prawicy Vorgela i głosił prawdy muzyki w Dwójcy Jedyny
I zszedł Invader na ziemię aby dać ciemnemu ludowi Prawdę
I zobaczył to Paul Stanley z Kiss i wiedział, że było to dobre"

(Księga Vorgela, rozdział 34, werset 666)
podchodzi do odsłuchu nagle odbiega klęka z jedną nóżką prosto, kręci się

Siwy
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Siwy » czw paź 15, 2020 10:55 am

Skoro te trzy na PoM są średnie, to na Powerslave jest jeszcze więcej takich średnuaków. Od zawsze zdecydowanie wolę PoM od P.
No ale tego nikt nie kwestionuje. Oczywiscie, ze na Powerslave jest wiecej sredniakow.
ja to kwestionuję. Na Powerslave jest Big 'Orra, którym wszyscy wzgardzają i jest to jedyny problem tej płyty. Być może drugim problemem jest to, że AH i 2MTM są za bardzo ograne, no ale na PoM mamy Trooperka do porzygu oraz Revelations też jednak często grane live.

Dodatkowo współpraca Adriana i Dave jest tutaj na dużo wyższym poziomie, oraz jak dla mnie brzmienie tego albumu jest dużo lepsze od poprzedniczki.
S.I.W.Y. - Siwy I Wszystko Yasne 8)
Metal tworzyli lewaccy kontestatorzy walczący o wolność i pokój wg wskazań agentów Moskwy

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: MaidenFan » czw paź 15, 2020 12:53 pm

Też wywaliłbym Quest for Fire.

Where Eagles Dare - Caught Somewhere in Time 0:1
Revelations - Wasted Years 0:2
Flight of Icarus - Sea of Madness 1:2
Die With Your Boots On - Heaven Can Wait 2:2
The Trooper - The Loneliness of the Long Distance Runner 3:2
Still Life - Stranger in a Strange Land 3:3
Sun and Steel - Deja Vu 3:4
To Tame a Land - Alexander the Great 3:5
To moje typy z 2018 roku i jestem zaskoczony, że tak głosowałem :D

Where Eagles Dare - Caught Somewhere in Time 0:1
Revelations - Wasted Years 1:1
Flight of Icarus - Sea of Madness 2:1
Die With Your Boots On - Heaven Can Wait 3:1
The Trooper - The Loneliness of the Long Distance Runner 3:2
Still Life - Stranger in a Strange Land 3:3
Sun and Steel - Deja Vu 3:4
To Tame a Land - Alexander the Great 4:4

Jednak całościowo wolę SiT.

Awatar użytkownika
sajki
-#ancient mariner
-#ancient mariner

Postautor: sajki » czw paź 15, 2020 9:43 pm

ja to kwestionuję. Na Powerslave jest Big 'Orra, którym wszyscy wzgardzają i jest to jedyny problem tej płyty. Być może drugim problemem jest to, że AH i 2MTM są za bardzo ograne, no ale na PoM mamy Trooperka do porzygu oraz Revelations też jednak często grane live.

Dodatkowo współpraca Adriana i Dave jest tutaj na dużo wyższym poziomie, oraz jak dla mnie brzmienie tego albumu jest dużo lepsze od poprzedniczki.
To nie wina tych utworów, że tak często były grane live, prawda? Dlaczego płyta miałaby tracić z tego powodu?
Na Powerslave jest też Flash, Duelist, Village. Nie są to złe numery, ale do bardzo dobrych im brakuje. Uważam, że te słabsze z PoM są lepsze od nich. W zasadzie na PoM nie pasuje mi tylko Sun and Steel ze względu na popowy refren, no i dwa falsety w Quest, ale to drobiazg.

pz
-#lord of light
-#lord of light

Postautor: pz » czw paź 15, 2020 9:47 pm

Powerslave ma genialne otwieracz i zakończenie. Reszta numerów jest dobra (chociaż refren w Back In the Village mnie koszmarnie irytuje), ale nie wolę te z PoM. Na PoM są Orły (jeden z moich ulubionych utworów Maiden) i świetne To Tame a Land i Still Life. A z najbardziej oklepanych numerów Trooper bije na głowę 2MTM.

Plany na 2020: brak

Awatar użytkownika
geri92
-#moonchild
-#moonchild

Postautor: geri92 » czw paź 15, 2020 9:56 pm

Na POM jest moj ukochany Revelations. Chyba moj top 3 Maidenów.

https://www.youtube.com/watch?v=jLhf8caVIiI uwielbiam to wykonanie. Szkoda, że nie powtórzyli tego.
Moj solo projekt: https://huffmantree.bandcamp.com/
youtube: https://www.youtube.com/user/AdrianSmithRocks/videos

Siwy
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Siwy » pt paź 16, 2020 2:40 pm

To nie wina tych utworów, że tak często były grane live, prawda? Dlaczego płyta miałaby tracić z tego powodu?
Na Powerslave jest też Flash, Duelist, Village. Nie są to złe numery, ale do bardzo dobrych im brakuje. Uważam, że te słabsze z PoM są lepsze od nich. W zasadzie na PoM nie pasuje mi tylko Sun and Steel ze względu na popowy refren, no i dwa falsety w Quest, ale to drobiazg.
Wydaje mi się, że przez to, że jakiś utwór jest ograny, to mniej chce Ci się go słuchać, więc staje się bagatelizowany.

W kwestii The Duelists, to polecam przesłuchać jeszcze raz. Chyba jeden z lepszych pojedynków gitarowych w historii tego zespołu, do tego dochodzi jeszcze genialne solo Adriana. Straszna szkoda, że nie grali tego kawałka na żywo. W secie były tylko 4 utwory z Powerslave'a, więc spokojnie mogliby grać jeszcze ten zamiast Icarusa np.
Metal tworzyli lewaccy kontestatorzy walczący o wolność i pokój wg wskazań agentów Moskwy

Awatar użytkownika
Invader
-#Fallen Angel
-#Fallen Angel

Postautor: Invader » pt paź 16, 2020 3:04 pm

Grali jeszcze Losfer Words na zywo
Outside the soundness of your mind
Bathing your soul in silver tears
Beneath a blackened summer sky
Praying for time to disappear

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Siwy
-#lord of the flies
-#lord of the flies

Postautor: Siwy » pn paź 19, 2020 4:17 pm

Fakt, grali, zapomniałem o tym. Aczkolwiek cały set na World Slavery Tour był trochę zmienny.

Wróć do „Ankiety”