Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących Iron Maiden i ich dokonań nagraniowych,koncertowych itd...

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
AncientMariner
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4198
Rejestracja: sob lis 22, 2014 4:50 pm
Skąd: Poznań

Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: AncientMariner » czw gru 07, 2023 1:51 pm

Tak jak w tytule - które albumy (również albumy koncertowe, EPki, cokolwiek) Iron Maiden wywarły na was największy wpływ jako słuchacza, człowieka ? I dlaczego?
Nie wiem czy nie było już takiego tematu, ale nigdy takowego nie zauważyłem.

Na mnie na pewno The Number of the Beast i Brave New World. Ale składa się na to kilka rzeczy.
Zaczynając od tego drugiego to Brave był pierwszym albumem Iron Maiden (w zasadzie kasetą) jaką nabyłem w 2000 albo 2001 roku. Już nie pamiętam dokładnie. Ale materiał wywarł na mnie ogromne wrażenie. Generalnie przez to mam ogromny sentyment do Brave New World. Wcześniej znałem jedynie jakieś pojedyncze utwory Maiden które piorunującego wrażenie na mnie nie robiły. A cała płyta Brave New World mnie rozłożyła na łopatki. Ze względu przede wszystkim na tak równy poziom. Każdy utwór wydawał mi się ówcześnie po prostu doskonały.

Kolejny The Number of the Beast był moim drugim albumem Iron Maiden jaki nabyłem. Z początku nie zrobiła na mnie strasznie dużego wrażenie (poza 2-3 utworami) bo wydawało mi sie że jest tam jeszcze trochę takiej niedoszlifowanej, młodzieńczej energii która nierównomiernie rozkłada się na całej płycie. I za mało tam było tej "dojrzałości" i "doskonałości" z Brave New World. Ale po czasie The Number of the Beast zawładnęło mną na dobre i uważałem przez długi czas te płytę za doskonałą pod każdym względem. Nawet po tym jak w niedługim czasie skompletowałem sobie całą dyskografie w bodajże 2003 roku.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6499
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: Pierre Dolinski » czw gru 07, 2023 6:08 pm

Dzięki albumowi The Number of The Beast stałem się po prostu fanem heavy metalu. Po prostu. Miałem wtedy 10 lat.

Deleted User 8107

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: Deleted User 8107 » pt gru 08, 2023 2:37 am

Powerslave (bo od tego zaczynałem) ale potem większe wrażenie na mnie zrobiły SiT i Syn, i tak jest do dziś, w sumie to 2 moje ulubione płyty Heavy Metalowe, no może City of Evil stawiam wyżej tylko.

Awatar użytkownika
AngryAgain
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 15
Rejestracja: pn cze 05, 2023 5:47 pm

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: AngryAgain » pt gru 08, 2023 9:14 am

Rock in Rio 2001

Jako 10 latek chciałem usłyszałem The Number of the Beast w Guitar Hero 3, potem chciałem "nabyć" na torrentach jakąś kompilacje greatest hits, dostałem tą koncertówkę.

Piotr Lange
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1042
Rejestracja: czw paź 27, 2022 5:06 pm
Skąd: Łódź

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: Piotr Lange » sob gru 09, 2023 12:39 pm

To było w 1983, usłyszałem Killers i kompletnie oszalałem na punkcie "nowej muzyki" nazywanej heavy metalem. Potem poznałem Powerslave, The Number of the Beast i Live After Death. Byłem kupiony, ten zespół nie grał po prostu "metalu" zawsze miał swój styl, zawsze grał "swoje" nie oglądając się na mody i trendy w muzyce. Kolejno poznawałem Somewhere in Time oraz Seventh Son w latach premiery. Paradoksalnie te albumy inspirowane rockiem progresywnym lat 70tych, zachęciły mnie do poznawania płyt z tego nurtu. W ten sposób odkryłem świat ambitniejszego rocka spod znaku Pink Floyd, starego Genesis, Yes, Jethro Tull, którzy do dziś są moimi idolami. Po latach dla mnie Maideni to przede wszystkim lata '80te, w późniejszym czasie potrafili zaproponować świetne kompozycje, niemniej albumy jako całość oceniam już bardzo różnie - z wyjątkiem BNW i Rock in Rio. Gdyby Maiden mieli już nic nowego nie nagrać jedynie koncentrując się na odgrywaniu materiału z lat 80tych, ja bym był bardzo zadowolony. Uważam, że w tamtych czasach Maideni byli zjawiskiem tak charakterystycznym, iż na dłuższą metę nie mieli konkurencji.

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2599
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: Frank Drebin » sob gru 09, 2023 1:26 pm

W moim przypadku była to składanka "Best Of The Beast", wydana rok po "X Factor". Wydanie kasetowe. Kupiłem ją przez przypadek podczas wycieczki szkolnej w Pradze. Pamiętam, że Maiden na początku mi się podobało średnio, okładka obiecywała super-ciężki metal, a muzyka wydawała się bardziej rockowa, zbyt lekka i przyjemna. Ale po kolejnych odsłuchach ocena poszła w górę, dokupiłem "Killersów" i "No Prayera" (nie zdając sobie sprawy, że powszechnie obie te płyty nie są uznawane za top dokonań tego zespołu - dla mnie były - i są nadal - świetne), no i zaczęła się maidenomania:-) Od "Best Of The Beast" zacząłem słuchać świadomie metalu.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9409
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: Schizoid » sob gru 09, 2023 2:20 pm

Somewhere in Time - mój pierwszy zakupiony album studyjny, do dziś ulubiony krążek tego zespołu. To jest dla mnie po prostu album idealny i cieszę się, że na niego trafiło. Zdobyłem go dla Waster Years i Alexandra, a potem odkryłem wszystko inne. W dużej mierze wyznaczył moje rozumienie gatunku i zdefiniował oczekiwania co do metalowych płyt. Oczywiście obok niego należałoby postawić kilka innych tytułów, ale do dziś uważam, że album (co do zasady) powinien zaczynać się trzęsieniem ziemi, a kończyć na pełnej ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Cold
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4382
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 6:27 pm

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: Cold » sob gru 09, 2023 10:04 pm

Live After Death - winyl Tonpressu kupiony na targu w wakacje 1987, tylko ze względu, że spodobała się okładka. Do tamtej pory nie znałem niczego Maidenów, a dałbym się pokroić za Duran Duran, Ultravox i Europe. Od przesłuchania Live After Death świat się zmienił :)

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 665
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: Dzosef » sob gru 09, 2023 10:54 pm

TBOS - trasa Book of Souls totalnie zmienila moje życie z szarego anonka (z nieco specyficzna praca) w osobę ktora jestem dzisiaj. Od Peru przez Japonie, wszedzie dotarlem bo zaczalem kiedyś jezdzic na Maiden.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3341
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: Siwy » wt gru 12, 2023 9:12 am

Zastanawiałem się nad albumem studyjnym, ale jednak będzie to Rock in Rio DVD

Zaczynałem słuchanie IM od BNW, która porwała mnie bez reszty. Potem doszedł Powerslave, Fear i chyba Number, których również słuchałem bez przerwy. Do czerwca 2002 uzbierałem z różnych źródeł prawie całą dyskografię studyjną.
Jak wyszło Rock in Rio w wersji audio, to usłyszałem jak potężny jest ten zespół na żywo, ale dopiero wersja DVD sprawiła że skakałem po suficie i nie chciałem słuchać ani oglądać innych zespołów, dlatego uważam, że właśnie to wydanie wywarło na mnie największy wpływ jako słuchacza i człowieka.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1150
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: johnny_o » ndz sty 28, 2024 4:01 am

Witamy sztuczną inteligencję w wydaniu angielskim :)

Southern Rock Knight
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 24, 2024 6:06 pm

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: Southern Rock Knight » pn lut 26, 2024 12:38 am

Live after Death. Chyba najbardziej

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2564
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: remi » pt mar 01, 2024 9:55 pm

Rock in Rio 2001 (w sensie video wydane w 2002r.) A album to Brave New World.

Awatar użytkownika
pinio
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 114
Rejestracja: pn sty 01, 2024 6:40 pm
Skąd: Warszawa/Torrevieja

Re: Które albumy Iron Maiden wywarły na was najwiekszy wpływ jako słuchacza, człowieka ??

Postautor: pinio » sob mar 02, 2024 2:55 pm

The Number i Powerslave. Czas tylko umacnia mnie, może nie tyle w ocenie tych albumów (to też, ale to w sumie pochodna), ile w intensywności odczuć, kiedy - co jakiś czas - powtarzam je sobie.
Może tej muzyki nie napisał Mozart,
ale ten kto ją napisał - był Mozartem


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości