Dissection

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2646
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Dissection

Postautor: Frank Drebin » śr sie 01, 2018 4:07 pm

j.w.

Kto zna/słucha/lubi?

Imo to muzycznie jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) zespołów black/death. Melodyjność, technika, niepowtarzalna, posępna atmosfera. Wszystkie trzy L.P. tej kapeli trzymają bardzo wysoki poziom, włączając "Reinkaos" - album inny stylistycznie niż poprzednie, prostszy (bębny) i bardzo niedoceniony po premierze.Szkoda, że Nödtveidt już nic więcej nie nagra...

https://www.youtube.com/watch?v=Q78Teqr2T6E

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14819
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: Dissection

Postautor: LukaSieka » ndz sie 12, 2018 12:56 pm

Bardzo dobra, wpływowa kapela. Kiedyś więcej słuchałem Dissection. Dzisiaj jakoś nie specjalnie chce mi sie do nich wracać. Chyba mi faza na nich już dawno przeszła. Mimo, to uważam, że to byłą świetna kapela. "Storm Of The Light's Bane", "Into Infinite Obscurity", "The Somberlain", "Where Dead Angels Lie" najbardziej lubiłem. Chyba tylko "Live Legacy" nie słyszałem.
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2646
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Dissection

Postautor: Frank Drebin » pn sie 13, 2018 10:11 pm

Też słucham Dissection rzadziej niż kiedyś, bo ileż można wałkować w kółko 3 LP, jak świetne by one nie były. "Live Legacy" też trzyma poziom, była to pierwsza płyta Dissection, którą słyszałem, a pierwszym kawałkiem "Where Dead Angels Lie" z tejże płyty ze składanki dodawanej kiedyś do miesięcznika (chyba) Mystic Art.

Co jakiś czas sobie nagrania Dissection odświeżam. Może to dziwne, ale mam tak, że albumy black/death wchodzą mi lepiej jesienią/zimą, zaś latem cześciej słucham "radosnej" muzyki typu Maiden, Running Wild, Judas etc. Dlatego też takie "Northen Chaos Gods" Immortala po paru odsłuchach czeka na lepsze (zimniejsze) czasy;-)

Awatar użytkownika
Bon Dzosef
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 11449
Rejestracja: wt kwie 05, 2016 5:28 pm

Re: Dissection

Postautor: Bon Dzosef » pn sie 13, 2018 10:32 pm

Plyty rzeczywiście bardzo dobre, ale jakosc koncertowek nie powala.
Lubie Iron Maiden i Megadeth

pz = shakin stevens

oddawac długie podpisy

Awatar użytkownika
manichean
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 23, 2022 4:35 pm

Re: Dissection

Postautor: manichean » czw mar 14, 2024 2:53 am

Jon to był łebski chłop, znał się na rzeczy

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9519
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Dissection

Postautor: Schizoid » czw mar 14, 2024 2:56 am

Z jednej strony wabik na nowicjuszy, z drugiej nazwa oddzielająca chłopców od mężczyzn.
Jon był wizjonerem.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Recit The Thornographer
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 472
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 6:54 pm
Skąd: Midian

Re: Dissection

Postautor: Recit The Thornographer » czw mar 14, 2024 12:25 pm

Znakomite granie. Do dwóch pierwszych pełniaków wracam regularnie od ponad dwóch dekad i nie potrafię wybrać, który bardziej uwielbiam.

Awatar użytkownika
Kevin18
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 888
Rejestracja: sob mar 27, 2010 4:17 pm

Re: Dissection

Postautor: Kevin18 » czw mar 14, 2024 12:27 pm

Reinkaos to najlepsza płyta z Melodyjnym Death Metalem w historii i nie dyskutuje bo nie ma o czym.
www.last.fm/user/darkfuneral18

Awatar użytkownika
Recit The Thornographer
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 472
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 6:54 pm
Skąd: Midian

Re: Dissection

Postautor: Recit The Thornographer » czw mar 14, 2024 12:59 pm

Pewnie masz rację. Osobiście nie przepadam za takim graniem i w istocie, na Reinkaos nie odnajduję już tego, co tak podoba mi się na Somberlain i Storm of the Light’s Bane.

Kiedyś mnie zaintrygowało co Jon opowiadał w swoich ostatnich wywiadach o tym, że każdy z utworów to okultystyczne "naczynie" i o przygotowaniu tej płyty w zgodzie z okultystyczną teorią muzyki. O ile to pierwsze jeszcze nabrało dla mnie sensu po dotarciu do pewnych źródeł, tak tego drugiego nie kapuję. Ale może po prostu za słabo kapuję gitarę i nie potrafię dostrzec, o co mu chodzi. W każdym razie - nie moja bajka.

Awatar użytkownika
johnny_o
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1500
Rejestracja: śr sty 24, 2018 10:28 am

Re: Dissection

Postautor: johnny_o » pt mar 15, 2024 11:42 am

Jeśli dotarłeś do odpowiednich źródeł to powinny one były Ci wyjaśnić i drugą kwestię. Podpowiedź - nie ma to nic wspólnego z gitarą i jej kapowaniem. Ja mimo że mam bardzo blade pojęcie o teorii muzyki to czytałem ze zrozumieniem. Generalnie nie polecam zajmowanie się tym tematem, chyba że pobieżnie i do celów naukowych, bo potrafi nieźle zryć banię.

Awatar użytkownika
Recit The Thornographer
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 472
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 6:54 pm
Skąd: Midian

Re: Dissection

Postautor: Recit The Thornographer » pt mar 15, 2024 12:15 pm

Za duży skrót myślowy zrobiłem - chodziło mi o to, że nie dostrzegłem powiązania jednego z drugim. Czym innym jest teoria, opis roli muzyki jako szczególnej sztuki z punktu widzenia duchowości i okultyzmu (bo to nie jest charakterystyczne tylko dla MLO), ale ostatecznie bierze się do ręki gitarę i w samych w sobie dźwiękach nie ma to znaczenia. A Jon twierdził z tego co pamiętam, że na "Reinkaos" miało i ten wątek był dla mnie intrygujący.

Podzielam to, co napisałeś w ostatnim zdaniu, zresztą jak już mówiłem, nie moja bajka i dałem sobie z tym spokój.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9519
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Dissection

Postautor: Schizoid » pt mar 15, 2024 5:38 pm

Oj MLO i tematy zbieżne to jest sroga rzecz, nikt bez odpowiedniego przygotowania nie powinien tego ruszać i nie bez powodu w Polsce zajmuje się tymi rzeczami niewiele osób.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: johnny_o i 5 gości