25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Zbiór ankiet i Waszych opinii dotyczących innych zespołów.

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: TV WAR » pn kwie 01, 2024 10:33 pm

25.Balls to the Wall BALLS TO THE WALL

Ten utwór musiałem zamieścić. Nie robi na mnie takiego wrażenie już jak kiedyś- no ale to jednak klasyk heavy metalu. Riff gitarowy otwierający to elementarz dla takiej muzyki. Poprostu utwór lekko się przesłuchał, ale obiektywnie wielka klasa. Pamiętam jak w początkowej fazie fascynacji tym zespołem był katowany. Świetna wersja z koncertu Staying Alife.

24.Fast as a Shark RESTLESS AND WILD

Bardzo podoba sytuacja. Nie mogłem się uwolnić od tego utworu, gdy poznawałem Accept. Jest to prawdziwa torpeda, atakująca słuchacza z całą mocą. W 1982 roku tak grać to była duża sprawa. Szybkość, prezycja, ciężar i ten wokal Udo jakbyśmy mieli do czynienia z uciekinierem z psychiatryka. Flagowe Accept.

23.Shadow Soldiers STALINGRAD

Nie jestem fascynatem "nowego" Accept, ale kilka utworów bardzo lubię, do kilku mam też pewien sentyment. Fajny to był czas jak ten album wychodził jakoś dla mnie no i jest to poprostu bardzo dobry utwór. Ma fajne melodie, dużo się dzieje, Tornillo się tu bardzo dobrze odnajduje. Plus sentyment z koncertu w Stodole w 2012 r. Bardzo dobrze wspominam ten koncert. Nigdy nie zapomnę sytuacji jak idę z kolegami a tu słyszę jak Marek Pająk do nas krzyczy z drugiego końca ulicy Wrocław, Wrocław bo tam kiedyś się poznaliśmy na jakimś koncercie.

22.Run if you Can BREAKER

Niedoceniany, a bardzo dobry utwór z płyty Breaker. Czysty heavymetalowy rozpieprzacz, z czasów gdy styl Accept dopiero się kształtował. Myślę, ze top 3 z płyty Breaker jest to z pewnością. Znakomity refren, który nie ma ochoty wyjść z głowy za nic w świecie.

21.Rollin' Thunder BLOOD OF THE NATIONS

Chciałem dać jeden utwór z tej płyty bo wypada ją uhonorować. Pamiętam rozmowy ludzi gdy gruchła wiadomość o powrocie Accept. Raczej dominował sceptycyzm. Nie da się ukryć, że te obawy się nie sprawdziły i Wolf i spółka zaserwowali dużo dobrej muzyki. Choć obecnie formuła już się jednak wyczerpuje. Zawsze wybiorę Accept z Udo, ale Accept z Markiem jest jak solowy Udo. Poprostu dobre, porządne, korzennie granie. Rolling Thunder wybrałem ze względu na świetne melodie.

20.Metal Heart METAL HEART

Dobrze mieć takie klasyki jak Accept. Jak jest się na koncercie, to nawet set "kotletowy" dobrze się sprawdzi. Widziałem 2 razy Accept na żywo i 2 razy solowego Udo i każdy z tych koncertów był bardzo dobry. Na każdym pojawiło się m.in "serducho". Jest to utwór stanowiący pewien symbol gatunku. Jedyny w swoim rodzaju wokal Udo, dużo wściekłosci w jego głosie, dużo siły. Motyw z wykorzystaniem Dla Elizy to nawet nie jest klasyk, to jest przeklasyk, a potem Wolf sobie już dopowiada swoją gitarą.

19.Slaves to Metal OBJECTION OVERRULED

Płytę Objection Overruled poznawałem kilka lat po klasykach z lat 80. Czasem jest tak, że jakiś album czeka na przesłuchanie nieco dłużej. Od początku zwróciłem uwagę na ogromny ładunek mocy tej płyty. Superciężkie i ostre brzmienie, ale melodie jak z dawnych lat. Tak bym określił ten utwór. Slaves to Metal to ściślutka czołóweczka. Fenomenalne melodie, Udo jak wiertara i rewelacyjne gitary.

18.Aiming High ROUSSIAN ROULETTE

Czy da się zagrać bardziej chwytliwy kawałek? Czy da się zagrać bardziej czysty, chemicznie heavy-metal? Nie da się. By nagrywać takie utwory, trzeba mieć w składzie prawdziwych mistrzów. Udo i Wolf stworzyli w latach 80 prawdziwego potwora heavy. Nie da się w tym utworze wygrać jakiegoś świetnego momentu, cały ten utwór jest świetnym momentem.

17.Shake Your Heads RESTLESS AND WILD

Wybieranie ulubionych utworów z Restless and Wild jest tak samo trudne jak np. z Walls of Jericho, Piece of Mind, Dehumanizer i takich właśnie wybitnych płyt. Album jest niesamowicie wręcz równy. Shake Your Heads uwielbiam za te ponure gitary na początku i pełen pasji śpiew Udo. Chropowaty ale jakoś tam melodyjny. Wolf ze swoją wirtuozerią w tym utworze, też robi robotę.

16.Breaker BREAKER

Krótko, treściwie, klasycznie i z wszystkim na swoim miejscu. Od razu wyczuć inspiracje Wolfa, Ryszardem Czarnym. Takie heavy nie nudzi się nigdy. Tak wyglądała taka muzyka na początku lat 80. Ważniejsze od niepotrzebnych popisów była precyzja i oszczędność środków. Podoba sytuacja jak z Balls to the Wall- rewelacyjne wykonanie ze Staying Alife!

15.Midnight Mover METAL HEART

Utwór, który zawsze, ale to zawsze poprawia mi humor. Ma w sobie coś takiego co łączy przebojowość z mocnym kopniakiem. Strasznie się ucieszyłem jak usłyszałem go pierwszy na żywo- na koncercie Udo w Krakowie. Udo jedyny w swoim rodzaju w tym utworze. Riff otwierający uwielbiam.

14.It's Hard a Find Way ROUSSIAN ROULETTE

Takie utwory są na albumach bardzo potrzebne. Uspokojenie, jakieś takie ukojenie emocji. Melodycznie to jest mistrzostwo, jak zresztą cały album. Bardzo mi się w tym utworze podoba klimat, taki bardzo pod lata 80. Udo potrafi też śpiewać bardziej balladowy, co tu UDO-wadnia. Solówka jak zawsze u Wolfa, rewelacja.

13.Losing More than You Ever Had BALLS TO THE WALL

Coś troszkę innego w Accept. Dużo melodii, dużo wytchnienia i dużo przestrzeni. Świetne melodie, bardzo fajny tekst i znakomity zabieg w środku. Zamiast solówki, mechicznie powtarzana gitara jakby do znudzenia, ale w tym utworze ten efekt się znakomicie sprawdza. Balls to the Wall to album gdzie genialne utwory atakują nas jeden po drugim.

12.Living for Tonite METAL HEART

Robienie tego rankingu jest bardzo trudne. Kolejny wielki hit zespołu. Wypada bezbłędnie w wykonaniu tak Accept jak i solowego Udo. Samograj w zasadzie. Rewelacyjny riff, świetna melodie i tak dużo heavymetalowego klimatu. Tak się grało w cudownych latach 80. Utwór, w którym dla odmiany to nie Wolf, a Jorg Fischer gra świetne solo..

11.Restless and Wild RESTLESS AND WILD

Ten utwór może śpiewać tylko Udo. Ten jego ponury pomruk na początku to jest coś co umie tylko on. Jak poznawałem Accept to kawałek ten album jak oszalały, a tytułowy utwór był jednym z ulubionych. Nic się nie zmieniło po latach. Refren to czyste Accept, znak rozpoznawczy, a moment przed solem oraz same solo- wyżyny niemieckiego grania.

10.Guardians of the Night BALLS TO THE WALL

Nie da się tego utworu wysłuchać na spokojnie. Melodia wprost prowadzi słuchacza do biegania po pokoju. Melodia ale i refren, brzmienie, solówki- wszystko na poziomie mistrzowskim. Jak ktoś w tamtych czasach mógł powalczyć z Iron Maiden i Judas Priest, to byli to tylko oni.

9.Sick Dirty and Mean OBJECTION OVERRULED

Jaka to jest agresja!!! Udo w tym utworze jest właściwie wściekły, ileż on energii w te swoje wokale wkłada. Tekst wymarzony dla Accept czyli inspiracja sagą filmową Brudny Harry, no że oni dopiero w latach 90 na to wpadli? Nie ma chwili oddechu, heavy metal na 100%, a refren taki, że trudno usiedzieć.

8.Run Through the Night PREDATOR

Kocham ponad wszystko ten utwór. Predator to raczej Acceptowy przeciętniak, ale ten utwór nim absolutnie nie jest. Klimat panowie z Accept stworzyli taki, że kolana kolan. Najpierw ponuro by w rozwinięciu dać sporo mocy. Momenty gitarowe w tym utworze to prawdziwa ekstaza, z genialnym solem na czele. Jeden z najlepszych utworów heavy-metalowych lat 90!

7.Starlight BREAKER

Otwieracz marzeń każdego zespołu. Riff prosty, ale wiercący łeb swoją siłą. Koncertowo też wypada znakomicie tak u Accept jak u Udo. W tym utworze nie ma jakieś skomplikowanej melodii, za to jest siła pędząca do przodu niszcząca wszystko na swojej drodze. Powtórzę się, a co! Taki był heavy pierwszej połowie lat 80. Żadnego głaskania.

6.TV War ROUSSIAN ROULETTE

Utwór, którego nie da się nie uwielbiać. To już troszkę inny Accept, bardziej melodyjny i techniczny. Tak jakby panowie z Accept chcieli się pościgać z kolegami z Helloween, będącymi świeżo po Walls of Jericho. Najostrzejszy utwór na Rulecie, jedyny gdzie Udo tak mocno się wybija ze swoimi wokalami.

5.Roussian Roulette ROUSSIAN ROULETTE

Tytułowy utwór z tej rewelacyjnych płyty. Płyty, któta chórki doprowadziła do poziomu mistrzowskiego. W każdym praktycznie utworze, Udo musi ustąpić im nieco miejsca. Utwór tak pięknie kroczy by eksplodować w genialnym refrenie. To jest właśnie budowanie klimatu. Udo oszczędny w środkach, a solo Wolfa takie, że aż żal, że panowie z Accept nie grają tego na koncertach. Poziom mistrzowski.

4.Loosers and Winners BALLS TO THE WALL

Piszemy listy z legendą niemieckiego heavy-metalu. Write a letter, what's the matter...ależ to jest refren. Utwór z gatunku, tych które z głowy nie wyjdą już nigdy. Precyzyjnie, technicznie ale i z feelingiem. To jest podsumowanie Accept najlepsze jakie może być. Mając taki utwór w swoim zestawie, już można spokojniej przygotować się do koncertu. Dlatego, że każdy wyjdzie zadowolony.

3.Flash Rockin' Man RESTLESS AND WILD

Jaki ja byłem zadowolony gdy zobaczyłem ten utwór w secie Udo w 2010 roku. To nic, że riff może sztampowy, ale jak to się tu zazębia to jest głowa mała. Jedne z najostrzejszych wokali Udo w zwrotkach i rewelacyjny refren. Czysty heavy-metal!. Mój ulubiony moment to mini-solo Wolfa gdy gitara w kulminacyjnym momencie zdaje się zapłakać. Kocham wysoko strojone gitary, szkoła Thin Lizzy i Ufo.

2.Princess of the Dawn RESTLESS AND WILD

Judas Priest ma The Sentinel, Iron Maiden ma Hallowed Be thy Name, a Accept ma Princess of the Dawn. Flaga, flaga i jeszcze raz flaga. Elementarz heavy-metalu, pamiętam jak to pierwszy raz usłyszałem na czeskim radiu Metalhey z Brna. Z zapowiedzią prowadzącego audycje. Stałem jak wryty, a to były jeszcze czasy przedyoutobe i na takie rzeczy się polowało. Gitary w tym utworze to jakiś chory, wariacki taniec, który hipnotyzuje słuchacza. Utwór trwa ok. 7 minut, a gdy się kończy, chce się jeszcze więcej. Za każdym razem słuchaniu tego kawałka towarzyszą wielkie emocje. Nie ma mowy o znudzeniu.

1.Head Over Heels BALLS TO THE WALL

Milimetry przed utworem nr.2. Ten basik na wstępie, potem zaraz gitara i wchodzi on, wielki Udo ze swoim świetnym śpiewem. Tutaj Accept ewidentnie postawiło na melodie, jest niesamowicie pod tym względem. Utwór nie jest epikiem ale elementy epickości ma. Wszystko tutaj do siebie znakomicie pasuje. Jest dużo głębi, ale nie brakuje przecież typowego dla Accept jadu. Solo Wolfa to absolutne mistrzostwo świata. Nie do podrobienia przez nikogo.

Awatar użytkownika
Kevin18
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 869
Rejestracja: sob mar 27, 2010 4:17 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: Kevin18 » pn kwie 01, 2024 10:36 pm

Siema Nomad, długo nie wytrzymałeś.
www.last.fm/user/darkfuneral18

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1399
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: Max323 » pn kwie 01, 2024 10:36 pm

Zaskakująco mała ilość numerów z Markiem.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: Schizoid » pn kwie 01, 2024 10:51 pm

Zaskakująco mała ilość numerów z Markiem.
Nie, akurat w tym przypadku zaskakująca byłaby duża ilość numerów z Markiem ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: TV WAR » pn kwie 01, 2024 11:15 pm

Siema Nomad, długo nie wytrzymałeś.
Dobrze czasami pogadać z komputerem.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: nugz » pn kwie 01, 2024 11:26 pm

Siena Nomad. Kiedy Invader umyje juz rękę po Chylińskiej, to jeszcze dziś dołączy? ;)

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: TV WAR » pn kwie 01, 2024 11:28 pm

Lepiej skomentuj zestaw, a co do Invadera to nie wiem. Pewnie kiedyś dołączy. Gdybym miał do niego napisać sesemesa to bym o samopoczucie zapytał, a nie o aktywność internetową. No, ale stawiam dolary przeciwko orzechom, że jeszcze tu coś napisze :)

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1399
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: Max323 » pn kwie 01, 2024 11:29 pm

Invadera nie ma na forum, ale jakby był, bo jego słowo trafia poprzez Saimona. Invader Schrödingera.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: Schizoid » pn kwie 01, 2024 11:36 pm

Lepiej skomentuj zestaw, a co do Invadera to nie wiem. Pewnie kiedyś dołączy. Gdybym miał do niego napisać sesemesa to bym o samopoczucie zapytał, a nie o aktywność internetową. No, ale stawiam dolary przeciwko orzechom, że jeszcze tu coś napisze :)
To w sumie ja skomentuję. Sam topkę ułożyłbym zupełnie inaczej, ale w swojej zawarłeś wiele naprawdę bardzo mocnych pieśni. Niby wiele z nich to kotlety, ale kotlety smażone przez Accept smakują bardzo dobrze.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: TV WAR » pn kwie 01, 2024 11:40 pm

Uważam, że żaden zespół nie ma tak dobrych kotletów jak Accept. Przecież stwierdzenie, że Fast as a Shark, Princess of the Dawn, Metal Heart i Balls to the Wall to najlepsze utwory Accept nie byłoby idiotycznym. Gdyby ktoś w czołówce Priest i Maiden zamieściłby Fear of the Dark, Run to the Hills, Living after Midnigth czy Breaking the Law to już by tak średnio wyglądało.

Rozumiem ludzi uwielbiających te nowe płyty. Obiektywnie są to bardzo dobre kawałki. Można by się byłoby jeszcze pokusić o umieszczenie Against the World, Dark Side of My Heart, I Wanna be Free, Stalingrad, Blood of the Nations czy Beat the Bastards . Tylko, że brakuje slotów. Nie umieściłem tu Up to the Limit, Demon's Night, Ahead of the Pack, London Leatherboys !!!! więc no to tylko pokazuje jaką potęgą jest ten zespół.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: Schizoid » pn kwie 01, 2024 11:47 pm

Według mnie kotlety Saxon są również znakomite. Może nie wszystkie, ale w sobotę było mi trochę smutno, że tym razem zabrakło 747 i Strong Arm of the Law. Porównanie z Priest i Maiden trafne. Oni też mają dobre kotlety (You've Got Another Thing Comin', Painkiller, Wasted Years, Aces High...), ale proporcje są na korzyść Accept i Saxon. Choć w tej kategorii chyba wygrywa AC/DC. Nie metal, ale ich hity nigdy mi się nie nudzą.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: krusejder » pn kwie 01, 2024 11:49 pm

U mnie z całą pewnością nr 1 to PRINCESS OF THE DAWN
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: TV WAR » pn kwie 01, 2024 11:53 pm

Strong Arm of the Law uwielbiam ponad wszystko. Dla mnie ten utwór to definicja heavymetalu, rock and rollowego stylu życia, w tym jest zawarte takie JA NWOBHM i nie tylko. Gdybym tego na żywo nie usłyszał to bym strasznie żałował. And the Band Played On, Lokomotywa, Crusader, Heavy Metal Thunder w sumie są zawsze, a te utwory też uwielbiam. Akurat za 747 nigdy aż tak bardzo nie szalałem, za tytułowym z Denima tak samo.

Z AC/DC akurat mam zupełnie odwrotnie. Od lat mój ulubiony utwór to Ride On. W sumie to za HTH i Thunderem nie przepadam, a YSANL wręcz nie lubię.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: Schizoid » pn kwie 01, 2024 11:55 pm

A widzisz, ja YSMALN choćby za ten wspaniały wers "She told me to come but I was already there" uwielbiam bezgranicznie ;)
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: TV WAR » pn kwie 01, 2024 11:57 pm

Moja topka to chyba

1.Ride On
2.Riff Raff
3.Sin CIty
4.It's a Long Way to the Top
5.Inject the Venom

Tak na szybko i bez żadnego myślenia

Z klasyków to najbardziej Hell's Bells, tytułowy z LTBR i Armatka

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 25 ulubionych utworów Accept- WYZWANIE

Postautor: TV WAR » wt kwie 02, 2024 6:05 pm

W sumie dam Top 10 co się nie znalazły, Honored Mentions czy jak to się tam mówi

Thunder and Lighting
Midnight Highway
Demon's Night
Neon Nights
London Leatherboys
Up to the Limit
Walking in the Shadows
Objection Overruled
Beat the Bastards
Against the World


Wróć do „Ankiety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość