30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3296
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: barsiarz » pn kwie 01, 2024 10:27 pm

Odnośnie do Twojego PS - no właśnie nie rozdystrybuowali.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17036
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: pz » pn kwie 01, 2024 10:30 pm

Odnośnie do Twojego PS - no właśnie nie rozdystrybuowali.
Co za łosie. Zasłużyli na warna. :) Jutro ogarnę, bo dzisiaj chyba nie będę miał jak.

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: TV WAR » pn kwie 01, 2024 11:11 pm

Dwóch kolegów było w Dublinie, dwóch innych w Krakowie i wszyscy mieli bardzo podobne przemyślenia.

Kurestwo niebywałe z organizacją, koledzy w Krakowie Uriah Heep nie zobaczyli. Gdybym jechał, też pewnie miałbym pecha, a Uriah Heep jako jedyne z tego zestawu nie widziałem. Rainbow Demon na żywo, no nawet bez Davida Wielkiego fajna sprawa. Z tego setu Saxon słyszałem wszystkie utwory (poza albumowymi) , a z setu Judas Priest 8 kawałków. Także setlistowo mogło być troszkę bardziej rarytasowo. Oglądałem dość obszerne fragmenty na youtube z tej trasy i według mnie Saxon jest duuużo lepiej nagłośnione niż Judas Priest. Chyba też nieco więcej energii jakoś.

Chciałbym by Saxon zagrał jakąś trasę opartą o takie albumy jak Unleash the Beast, Killing Ground czy Dogs of War. Z tych płyt nie słyszałem ani jednego utworu. Było tam sporo bardzo dobrych rzeczy.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Schizoid » pn kwie 01, 2024 11:16 pm

Rainbow Demon to mój ulubiony numer UH. Miałem to szczęście, że widziałem ich 3 razy i za każdym razem go grali :D Cudna rzecz, na żywo sprawdza się naprawdę wybornie.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: TV WAR » pn kwie 01, 2024 11:18 pm

Strach pomyśleć jakby to zabrzmiało z panami KH i DB w składzie. Nawet sobie tego nie wyobrażam.

Chodzi mi oczywiście o oglądanie tego na żywo.

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1815
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: wojteq » wt kwie 02, 2024 12:49 am

Z tymi efektami to się zgodzę, za dużo wyglądało na to, ze chcieli osiągnąć efekt niesamowitości a wyszedł przester do kwadratu. Czy odbębniali byle szybko? Taka uroda power - speed metalu, w który bawią się JP.
Nie mogę się tu za bardzo wypowiedzieć bo na speed-metalowych koncertach za bardzo nie bywałem, lecz w mojej wypowiedzi bardziej chodziło mi o brak przerw między utworami, czy nawet przed bisem, jeden utwór przechodził zaraz w drugi, co przy kiepskim nagłośnieniu nie dawało chwili wytchnienia
Chciałbym by Saxon zagrał jakąś trasę opartą o takie albumy jak Unleash the Beast, Killing Ground czy Dogs of War. Z tych płyt nie słyszałem ani jednego utworu. Było tam sporo bardzo dobrych rzeczy.
Same here, i też jak już parę osób pisało - zamarzył mi się pełnoprawny koncert Saxona, zbyt wiele ich przegapiłem przez te ostatnie lata :)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Schizoid » wt kwie 02, 2024 2:22 am

Przecież Priest to nie jest żaden speed metal. Mają trochę szybszych kawałków, ale nie wiem skąd pomysł oddzielania ich od heavy metalu, którego są kanonem. Zresztą nawet setlista nie jest szczególnie szybka, bo jest w niej Love Bites, Metal Gods, Crown of Horns, Manalishi, czy Turbo Lover.

I tak, zgadzam się, że koncert był bardzo intensywny. Niektóre występy JP takie są. Kilak tygodni temu widziałem bardzo rozgadanego Roba, w Krakowie był bardzo oszczędny. On co prawda nigdy nie jest szczególnie wylewny, ale w sobotę dało się to szczególnie odczuć. Zgaduję, że wolał spożytkować wszystkie siły na śpiew, zwłaszcza że dzień wcześniej też grali koncert.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

kalectwo
-#Invader
-#Invader
Posty: 186
Rejestracja: czw mar 16, 2023 12:31 pm
Skąd: При́пʼять

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: kalectwo » wt kwie 02, 2024 7:29 am

Organizacja. Tragedia. Dotyczy to zarówno samej organizacji koncertu jak i działań służb miejskich. Oczywiście osobom parkującym na zakazach mandaty się należały, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Tauron Arena ma zbyt małą bazę parkingową (a górny parking był wyłączony). Decathlon (a w zasadzie Europark) korzysta, kasując podobno 170 za parkowanie w dniach imprez w hali. Na około parku w ogóle miejsc parkingowych brak. Po koncercie koszmarne korki (wszystko do lewoskrętów), jakby nie można było puścić 4 patroli niebieskich do udrożnienia ruchu na 3 okolicznych skrzyżowaniach. Masakra. Nam na szczęście udało się znaleźć w miarę blisko miejsce w niezłej cenie (30zł), ale kosztowało nas to trochę czasu.
A na M1 nie można parkować? To by było kompletnie kretyńskie jeśli ten parking miałby stać pusty, mogliby kasować po dwie dychy od auta na imprezach i wszyscy zadowoleni.
Przy O2 zaparkowaliśmy dosłownie przed halą, 100 metrów od wejścia, za frajer, i nawet z wyjazdem nie było ciężko.

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: blackcocker » wt kwie 02, 2024 7:36 am

Organizacja. Tragedia. Dotyczy to zarówno samej organizacji koncertu jak i działań służb miejskich. Oczywiście osobom parkującym na zakazach mandaty się należały, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Tauron Arena ma zbyt małą bazę parkingową (a górny parking był wyłączony). Decathlon (a w zasadzie Europark) korzysta, kasując podobno 170 za parkowanie w dniach imprez w hali. Na około parku w ogóle miejsc parkingowych brak. Po koncercie koszmarne korki (wszystko do lewoskrętów), jakby nie można było puścić 4 patroli niebieskich do udrożnienia ruchu na 3 okolicznych skrzyżowaniach. Masakra. Nam na szczęście udało się znaleźć w miarę blisko miejsce w niezłej cenie (30zł), ale kosztowało nas to trochę czasu.
A na M1 nie można parkować? To by było kompletnie kretyńskie jeśli ten parking miałby stać pusty, mogliby kasować po dwie dychy od auta na imprezach i wszyscy zadowoleni.
Przy O2 zaparkowaliśmy dosłownie przed halą, 100 metrów od wejścia, za frajer, i nawet z wyjazdem nie było ciężko.
Wjazd na parking pod M1 już w okolicach 15.30 był zastawiony, nie dało się ta wjechać.
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

Awatar użytkownika
gumbyy
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 11876
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: gumbyy » wt kwie 02, 2024 8:41 am

UH - widziałem po raz 4 i zdecydowanie wolę ich w klubie, niż na takim "małym" supporcie. Ale dali radę i swoje zagrali. Choć byli ciut za głośno jak dla mnie.

Saxon - po raz 11 i tutaj niedosyt, bo wolałbym, żeby zagrali ten czas który mieli x2 ;) no ale co pan poradzisz. Bdb koncert i zasadniczo ten zespół na żywo mnie nie zawodzi. Czy na festiwalu, czy w klubie, czy na supporcie.

JP - po raz 10. Dla mnie ich każdy koncert to małe święto (podobnie jak koncerty IM). Był ogień, była moc i całkiem dobra forma zespołu. Do seta zero zastrzeżen, bo co by nie zagrali = święto :D To jest dla mnie koncertowo wielki zespół i od naszego pierwszego spotkania (1998) nic na żywo się nie zmiania. Mam nadzieję, że choć raz ich jeszcze zobaczę.
www.MetalSide.pl

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5176
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: thorgal_30 » wt kwie 02, 2024 8:42 am

Dziwna sprawa z tym zastawieniem wjazdu bo tam bliżej OBI widziałem całkiem sporo miejsc... może trzeba się było wbijać od Nowohuckiej? Czort wie.
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9276
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: blackcocker » wt kwie 02, 2024 9:28 am

Dziwna sprawa z tym zastawieniem wjazdu bo tam bliżej OBI widziałem całkiem sporo miejsc... może trzeba się było wbijać od Nowohuckiej? Czort wie.
Możliwe, bo widziałem tam auta, ja próbowałem wjeżdżać od Alei Pokoju
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: TV WAR » wt kwie 02, 2024 1:02 pm

Przecież Priest to nie jest żaden speed metal. Mają trochę szybszych kawałków, ale nie wiem skąd pomysł oddzielania ich od heavy metalu, którego są kanonem. Zresztą nawet setlista nie jest szczególnie szybka, bo jest w niej Love Bites, Metal Gods, Crown of Horns, Manalishi, czy Turbo Lover.

I tak, zgadzam się, że koncert był bardzo intensywny. Niektóre występy JP takie są. Kilak tygodni temu widziałem bardzo rozgadanego Roba, w Krakowie był bardzo oszczędny. On co prawda nigdy nie jest szczególnie wylewny, ale w sobotę dało się to szczególnie odczuć. Zgaduję, że wolał spożytkować wszystkie siły na śpiew, zwłaszcza że dzień wcześniej też grali koncert.
Speed Metal może nie, ale Judas Priest w odróżnieniu do Iron Maiden czy Saxon grał zdecydowanie bardziej skomplikowaną muzykę. Gdy słyszałem covery Saxon to wypadały przeważnie bardzo dobrze, covery IM to problemy były głównie wokalnie,a muzycznie było ok. Co do coverów Judas Priest było już znacznie gorzej. Trudno było znaleźć gitarzystów potrafiących odwzorowować styl KK i Glenna. Heavy IM czy Saxon to dość prosta muzyka; oparta na feelingu, harmoniach rodem z Ufo, Thin Lizzy itd. Z Judasami jest inaczej, to jest muzyka technicznie wręcz perfekcyjna i trudno to wszystko potem idealnie odwzorować na koncertach.

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Schizoid » wt kwie 02, 2024 1:19 pm

Odpowiem odpowiedzią akademicką: to zależy ;)

Istotnie część utworów Judas Priest jest skomplikowana zarówno wokalnie, jak i gitarowo. Numery typu All Guns Blazing, Ram it Down, czy The Sentinel do prostych nie należą. Ale Priest ma też sporo kawałków wręcz hardrockowych, gdzie od strony budowy utworów nie ma większej filozofii, typu Grinder, Hot Rockin', Running Wild. Znawcą Saxon nie jestem, ale wydaje mi się, że oni bardziej skomplikowane rzeczy zaczęli tworzyć dopiero po pewnym czasie. Te kawałki z lat 80. są wyraźnie osadzone w rock 'n' rollu spod znaku AC/DC. U Maidenów nie ma jakiegoś standardu, ale jednak młody Dave miał znakomitą technikę, a Adrian do dziś ma piękny feeling, którego wkuwaniem tabulatur nie zastąpisz. Przy czym zgodzę się z Ralfem, że od pewnego czasu słychać u Harrisa coraz bardziej wyraźne nawiązania do twórczości jego idoli, przez co ta precyzja jest poniekąd zastępowana przez przestrzeń i luz charakterystyczny dla rocka lat 70. pokroju Purpli.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1702
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: 30/03/2024 - Judas Priest - Kraków

Postautor: Kuba » wt kwie 02, 2024 11:11 pm

...i od naszego pierwszego spotkania (1998) nic na żywo się nie zmiania.
Metalmania? Zazdro :D


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości