Manowar Trasa 2025

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Manowar Trasa 2025

Postautor: TV WAR » wt kwie 02, 2024 12:20 am

Kogoś to w ogóle interesuje tutaj? Gadałem z kolegami i wszyscy jakoś tak średnio. WIdzieli Manowara z raczej słabiutkimi setami, a teraz to inna rozmowa. Całe SIgn of the Hammer i Hail to England. Żal by było tego nie zobaczyć. Szkoda, że nikt nie wpadł na pomysł by gościnnie uświetnił to Ross ale pewnie to jakieś moje dziecinno-naiwne myśli. Tak czy siak warto. Narazie póki co tylko Dojczlandia, ale kilka miast jest dość blisko granicy.

Przepraszam, że tak napisałem ten temat. Tu są jakieś zasady odnośnie koncertowych tematów, no ale to taki temat zbiorczy powiedzmy.

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1401
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: Max323 » wt kwie 02, 2024 12:25 am

Tutaj była dyskusja o trasie: viewtopic.php?p=996748&hilit=mord%C4%99#p996748. Daty odległe, więc trochę ucichło.
Ostatnio zmieniony wt kwie 02, 2024 12:26 am przez Max323, łącznie zmieniany 1 raz.
A
B
C
D
E

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1378
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: Żelazny » wt kwie 02, 2024 12:25 am

1. Żadnego Rossa nie będzie, zapomnij - skoro Manowar sprzedawał dobrze koncerty w Niemczech z typem z coverbandu, to tym bardziej biznesmen Joey nie będzie się bawił w żadne "uświetnienia" gdyż ma to kompletnie w dupie :)
2. to powiedziawszy - to jest jeden z tych zespołów, który jak już muzycznie nie ma kompletnie nic do powiedzenia, zawsze może odpalić protokół "gramy kultowe płyty na żywo" i już jednak korci żeby gdzieś jechać - więc rozważam któryś koncert z całym Sign, chociaż jednak boli dać 100 Euro za obecne Manowar :) Pewnie jak będą znowu Czechy za pół ceny, to się wybiorę już z większą pewnością

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: TV WAR » wt kwie 02, 2024 12:30 am

100 euro !!??? To mnie teraz zachęciłeś. Plus dojazd to jakieś 6 stówek. Motorheada i Dio nie widziałem także to też w takim razie przeboleję. No chyba, że te Czechy bo tam zawsze jest tanio. W sumie to na dzień dzisiejszy to, że nie widziałem Manowar mnie średnio boli. Sprawdziłem sety z ostatnich lat i były ekstremalnie słabe. Zaczynam coraz bardziej żałować tej Byczyny w 2022 roku . Dowiedziałem się, że to w ogóle coś takiego było miesiąc po całej imprezie. Debilizm, że tego nie śledziłem w tym czasie. To jest absolutnie jedyna ciekawa rzecz w tym moim zasranym województwie. Szacun dla ludzi co to robią.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1378
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: Żelazny » wt kwie 02, 2024 12:37 am

To jest o tyle śmieszne, że aż tyle kosztują TYLKO koncerty w Niemczech, w końcu najlepszy rynek, to można golić :) Za zeszłoroczne Brno w przeliczeniu za bilet dałem równe 50 :) Tyle warto na pewno - Eric dalej król metalu, nawet jeśli reszta giermkowie - dlatego też mnie osobiście ten koncert Rossa zupełnie nie boli, bo kompletnie nie leżą mi wokale Lopesa, zresztą w zeszłym roku na Metal Church na KiT śpiewał tak samo irytująco (no może do muzyki Metal Church te wokale ciut bardziej pasują)

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: TV WAR » wt kwie 02, 2024 12:42 am

No tak, Ty się zajeździłeś na te KiTy, Grecje to tego epickiego metalu już się nasmakowałeś. U mnie to bieda. Manowar nic, Manilla Road nic i tak dalej.Nie wiem czy np. Medieval Steel kiedyś do Polski czy Czech przyjedzie, wątpliwe...

W sumie jakby nie patrzeć 100 euro to też nie jest aż taka tragiczna cena. Za możliwość usłyszenia Krwi Wrogów, Armii Nieśmiertelnych czy Thora. Jeszcze moje kochane Each Dawn i Die czy tytułowy z Signa. Nie no , to naprawdę dobrze brzmi, a że Eric Król to ja wiem, bo mi się wydaje, że ten akurat gość to ma staranność we krwi. Jedna z najfajniejszych postaci w całym tym cyrku zwanym heavymetalem. Totalne przeciwieństwo De Mayo. Szkoda jeszcze Columbusa, cytując klasyka "dobry był z niego herbatnik, mógł jeszcze pożyć".

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 719
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: Dzosef » wt kwie 02, 2024 2:16 am

Koncerty Rossa to niestety kilkanaście półek niżej, Lopes to amator i patałach, do tego sam Ross masakruje niektóre numery (np. Hail and Kill). Le Pond z kolei to dobry basista, ale jego brzmienie zupełnie nie pasuje do tych numerów.

Co do trasy, to na pewno zrobię dwie sztuki, tylko nie dość, że to Niemcy, to jeszcze słaba logistyka. Najwygodniej z PL to chyba Berlin+Kiel i potem powrót Wizzem z Hamburga. Natomiast termin tak odległy, że póki co jeszcze o tym nie myslę, dziwna decyzja żeby cały 2024 zagrać tylko jeden gig w USA.

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: TV WAR » wt kwie 02, 2024 12:58 pm

Największa wada Manowar to to, ze oni nie traktują swoich pierwszych albumów (do Signa) jako tych najważniejszych. Przecież takie utwory jak Battle Hymn, March for Revenge, Blood of My Enemies czy Thor- powinny być grane 3 na 4 trasy. Podając tylko przykładowo bo takich utworów na pierwszych 4 albumach jest myślę z 10. Nie chodzi mi tylko o koncerty. Chodzi też o stworzenie jakiegoś klimatu wokół tych płyt. W ogóle uważam, że zmiana stylu na proste heavy z pod znaku Fighting the World czy Kings of Metal była gigantycznym błędem. Manowar gdyby szedł stylem z takich płyt jak IGR, HoE czy SoTH byłby absoltunie wyjątkowym zjawiskiem. Niestety idąc w proste, momentami prostackie heavy stali się sztampą na własne życienie. Dodając do tego podejście De Mayo sztampą komiczną. Są zespoły gdzie zdecydowany jeden lider się sprawdza (Motorhead, W.A.S.P, Dire Straits, Jethro Tull). W przypadku Manowar uważam, że tak nie było. Myślę, że tam powinna być równowaga między rolą De Mayo (głównego kompozytora), Adamsa (wokalisty i frontmana) oraz Bossa, który ciągnął zawsze ten zespół w stronę epicką. Po odejściu Friedmana już nie był o czym mówić bo De Mayo tam o wszystkim decydował. Rewelacyjny Triumpf of Steel to wyjątek od reguły, tego, że Manowar po SoTH grał już tylko nieźle lub słabo.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9797
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: krusejder » wt kwie 02, 2024 4:30 pm

To jest o tyle śmieszne, że aż tyle kosztują TYLKO koncerty w Niemczech, w końcu najlepszy rynek, to można golić :) Za zeszłoroczne Brno w przeliczeniu za bilet dałem równe 50 :) Tyle warto na pewno
koncerty w Polsce są niewiele tańsze, więc niedawno na gigu w Ostrawie Ziutek poświęcił też parę słów polskim chciwym promotorom, przez których polscy metal brothers musieli się ruszyć na Śląsk chwilowo ;) niepolski :(
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
Frank Drebin
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2620
Rejestracja: ndz gru 10, 2017 7:39 pm
Skąd: Blashyrkh

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: Frank Drebin » wt kwie 02, 2024 4:57 pm

Rok temu zaliczyłem Brno i forma zespołu była bardzo dobra, a Adamsa wręcz świetna.

Cicho liczę, że może Batio zdążył się już nauczyć solówek. Jak będzie gdzieś blisko, na pewno rozważę.

TV WAR
-#Invader
-#Invader
Posty: 171
Rejestracja: pn kwie 01, 2024 10:31 pm

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: TV WAR » wt kwie 02, 2024 5:03 pm

Tak sobie teraz dokładnie prześledziłem sety i widzę, że oni strasznie ostatnio katowali Fighting the World, Kings of Metal i Warriors of the World. Czyli dla mnie nic ciekawego. Nie przepadam za tymi albumami (z pewnymi wyjątkami np. Black Wind Fire and Steel, Defender, Kingdom Come, Wheels of Fire). To i tak lepsze niż utwory z Gods of War czy ostatniego gniota, ale za słabo.
Bardzo kiepsko, że wzięli tego Batio jak to jest jakiś wirtuoz co do tej muzyki nie pasuje. Nie dało się wybrać lepiej? Jak oni tak mało grali ze starych płyt to aż trudno sobie wyobrazić, że teraz walną z marszu całe Hail to England. Pytanie jeszcze jak to zagrają!?

Dzosef
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 719
Rejestracja: czw gru 08, 2022 12:36 pm
Skąd: Wziac pieniadze

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: Dzosef » śr kwie 03, 2024 12:59 am

Największa wada Manowar to to, ze oni nie traktują swoich pierwszych albumów (do Signa) jako tych najważniejszych
Mam teorię, że wynika to z tego, że albumy po 2000 roku były wydawane bezpośrednio przez Joeya, więc nie wchodza w grę tantiemy za stare kawałki. I dlatego własnie od lat w secie dominuja kawałki z Warriors of the World.

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 774
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

Re: Manowar Trasa 2025

Postautor: cezi » śr kwie 03, 2024 8:10 pm

Jeśli bedą Czechy/Słowacja to pojadę, a jak tylko Niemcy to nie.
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości