KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
blackcocker
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 9274
Rejestracja: czw cze 14, 2018 9:04 pm
Skąd: HerbacianePolaBatumi

Re: KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Postautor: blackcocker » śr kwie 17, 2024 4:03 pm

Proszę dać relację, pozdrawiam \m/
Ty będziesz miał na bieżąco
Widzicie, nasza subskrypcja Sanktuarium Premium się po prostu opłaca! :pijak: :dance: :pijak:
#blackcocker2023

Najlepszą prozę pisze życie.
Ostatni jest wtedy, kiedy idziesz rzygać.

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 772
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

Re: KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Postautor: cezi » ndz kwie 28, 2024 4:35 pm

Zastanawiam się czemu tak cicho w tym wątku. Czekam na relację/podsumowanie.
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Postautor: Żelazny » ndz kwie 28, 2024 4:48 pm

Daj wrócić ;)

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Postautor: krusejder » ndz kwie 28, 2024 4:59 pm

Można założyć wontek o KIT 2025, bo jeszcze więcej spośród nas tam się wybiera :)
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Postautor: Żelazny » pn kwie 29, 2024 11:28 am

Albo zrobić z tego tematu zbiorczy na wszystkie edycje KiT.

WARMUP:
Przyjechaliśmy na miejsce tak akurat, żeby zdążyć - i przywitał nas długi wąż ludzi w kolejce do wejścia, szło to ślamazarnie strasznie, bo osobno - opaska na warmup, kupowanie biletu na warmup 2025, opaska na główny KiT...Ostatecznie ktoś się ogarnął, że trzebaby to przyspieszyć i zwykłe opaski na warmup dawali już też w kolejce, ale na Dolmen Gate i tak nie zdążyłem. Black Mask widziałem może z 2 minuty, więc też nie oceniam.
Acero Letal - Chilijski speed metal, trochę jednostajny, ale miało momenty, szczególnie początek gdzie zagrali taki mocny hit w stylu Agent Steel. Generalnie na plus.
Century tez widziałem tylko fragment, natomiast widziałem też cały...
Attacker - Słyszałem sporo skrajnych opinii na temat tego koncertu - ja oceniam zdecydowanie na plus, bardzo dobry set, wokale dobrze siadły - fakt że były momenty kiedy im mocno się też sypało granie, jeden utwór musieli zaczynać od nowa...Ciekawostka - zagrali kompletnie nieoczywisty cover Maiden - Total Eclipse

Głowny festiwal:
Morgul Blade - muzycznie niezłe, ale cały koncert zabiły kompletnie beznadziejne wokale, generalnie nie jestem wrogiem growlowania już z góry, ale to było tragiczne, podobne wokale nagrałoby pół forum po pijaku. Meh.
Greyhawk - odpuszczone
Bleak House - Oli ma to do siebie, że zawsze musi wyciągnąć jakiś NWOBHM z zakurzonej szafy który nagrał jedną epkę gdzieś u Johna w piwnicy. Mega przeciętne to było, jakiś tam plusik można postawić przy wokalach, ale co z tego, kiedy muzyka jest co najwyżej średnia. Zagrali ten jeden koncert, mogą wracać do szafy.
Tarot - o, no to już zupełnie inna dyskusja. Bardzo lubię takie retro granie ala lata 70 z lekką psychodelą, jest to co prawda mniej hiciarskie niż Hallas, ale takie Mountain Throne popłyneło bardzo ładnie.
Z kolejnych 3 zespołów (Crowley, Sentry i Vengeance) widziałem tylko fragment Sentry - jakoś kompletnie się nie mogę w ten zespół wkręcić.
Hallas - pod kątem muzycznym, to chyba obecnie mój nr 1 z tegorocznego składu, ale czegoś mi brakło w tym koncercie, może klimat trochę zabijało granie jeszcze w dzień (wadą tej hali jest dach przepuszczający światło), do tego strasznie długo się stroili, więc wyszli z opóźnieniem 10 minut - ale oczywiście koncert wciąż dobry, Star Rider, Fading Hero czy Hallas to są takie hity że nie mogło nie być co najmniej dobrze. Chyba po prostu jak już ich widziałem z pełnym show z laserami i światłami headlinerskimi to taki koncert na festiwalu już aż takiego wrażenia nie zrobi
Grave Digger - oldschool set w przypadku tego zespołu to dla mnie niezbyt dobry news, bo dobry Grave Digger to zaczyna się tak gdzieś od The Reaper, ale właśnie ostatecznie większość tego setu to jednak był The Reaper - aczkolwiek koncert nie do końca mi podszedł, były momenty rewelacyjne takie jak Circle of Witches czy Grave Dancer, tez kilka przestojów
Heavy Load - cóż. Wiedziałem od paru osób, że ich poprzedni koncert na KiT nie był zbyt udany, ale ja byłem pozytywnie nastawiony - początek gdy po sobie zagrali Heavy Metal Angels i Singing Swords bez żadnej przerwy zwiastował kompletną miazgę, natomiast kolejne Stronger than Evil już zasygnalizowało niestety największy problem - to nie jest zespół który można nazwać maszyną koncertową (delikatnie mówiąc). W tym Stronger się strasznie posypali, musieli zagrać od początku, potem też przerwy pomiędzy utworami były nierzadko po pół minuty na dostrojenie się itd. Były też takie kwiatki jak spoglądanie na setlistę i zastanawianie się głośno "co my mamy teraz zagrać...O, Bleeding Streets" - natomiast....biła z tego pewna szczerość i jakoś mi to niespecjalnie przeszkadzało, zwłaszcza, że gdy już grali, było bardzo solidnie, a same utwory to rewelacja, na takich właśnie Bleeding Streets czy Guitar is my Sword zdarłem gardło kompletnie. Widziałem trochę narzekań na ten koncert ze względu na ww. - bo rzeczywiście wybijały te przerwy z rytmu i do takich heavy metalowych machin koncertowych jak Riot czy Accept nie ma co porównywać nawet, ale tu siła muzyki przeważyła

2 dzień potem

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Postautor: krusejder » wt kwie 30, 2024 12:01 am

Pewnie gdybym był, to miałbym podobne odczucia. Klimat festiwalu zapewne 10/10 ale ani mnie te nazwy nigdy nie porywały, ani nie lubię bezkrytyczności uwielbienia a la śp. Bogusław Kaczyński.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Postautor: Żelazny » wt kwie 30, 2024 11:45 pm

Jeśli to odnosisz do Heavy Load, to zauważam coś wręcz przeciwnego, właśnie Niemcy byli bardziej krytyczni, ogólnie mam wrażenie, że ostatnie Risingi z Saxon, Candlemass, Blind Guardian czy Doro, czyli machinami koncertowymi grającymi po co kilkadziesiąt nierzadko koncertów rocznie trochę ludzi rozpuściły - natomiast po tym jak ma wyglądać przyszłoroczny KiT i zapowiedzi "Back to the roots" właśnie już bym takich większych marek się nie spodziewał. Mnie to osobiście wlaśnie niezbyt przeszkadza - ww. zespoły widziałem od kilku po kilkanaście razy i można je zobaczyć wszędzie,a takiego Heavy Load nie zobaczę już pewnie nigdy, a możliwość usłyszenia utworów z Stronger than Evil czy Death or Glory mi zrekompensowała to, że się musieli stroić dłużej w przerwach. To "Back to the roots" przy zmniejszeniu liczby biletów, obniżeniu ceny czy przeniesieniu Metal marketu do hali, spowodowało, że 85% biletów na główny KiT już zeszło na miejscu, a warmup zszedł na pniu już w momencie, kiedy warmup się jeszcze nie skończył.

Dzień 2:
Wings of steel nie widziałem, zacząłem od...
Savage Oath - ich tegoroczny album to dla mnie absolutna czołówka roku, jak nie nr 1 i nastawiałem się na ten koncert niesamowicie i nie zawiodłem się ani trochę, doskonale zagrany heavy metal przez muzyków znanych z Visigoth czy Manilli - do tego na wokalu Brendan z Sumerlands i Pagan Altar, który na żywo zabrzmiał idealnie. Jedyna wada ich koncertu to to, że musieli obciąć set o 1 utwór, poza tym nie mam pytań. Dla mnie najlepszy występ festiwalu
Kolejne 2 zespoły opuściłem, za to mogę polecić włoską restaurację w Lauda-Koningshofen 10 minut od festiwalu, załapałem się jeszcze na kawałek Sonja - trochę zbyt transowe to dla mnie, ale szanuję za zagranie coverów Dejavu czy Bridge of death, z tym ostatnim to też dobry trolling
Tyrann - drugi najlepszy koncert dnia, przykład że prostymi środkami, ale dobrze wykonanymi, można osiągnąć doskonałe efekty. Prosty, hiciarski heavy zagrany przez muzyków umiejących pisać hity - efekt taki, że takie Brenn Met Mig czy Tyrann do tej pory siedzą mi w głowie
Bulldozer nie widziałem, poszedłem bezpośrednio na..
Stormwitch - naczytałem się dużo o tym, jaki doskonały był to koncert, ale ja tego kompletnie nie czuję, dla mnie w ogóle nie było w tym jakiegoś ognia, ot solidnie odegrane - zły koncert to nie był, Ravenlord zabrzmiał dobrze, ale tu np. uroku jak na Heavy Load w ogóle nie poczułem
Te fragmenty I am Morbid co widziałem były w porządku jak na to czym byly, ale ostatecznie szedłem już oglądać...
Liege Lord - trochę podobnie jak Stormwitch, koncert ok, ale bez jakiegoś wielkiego szału - chyba dla mnie ciut za długi, dodatkowo Oli strasznie się uparł, żeby zrobić z tego koncertu hołd dla Matta Vinciego, gdzie z całym szacunkiem, ale ani Steve Grimmett, ani tym bardziej Mark Shelton to nie był, więc wyjście na scenę żony Matta jakiegoś specjalnego poruszenia nie wywołały - ale najważniejsze utwory z Master Control były.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Postautor: krusejder » śr maja 01, 2024 9:43 pm

Super relacja, dzięki

W jakim składzie grał Stormwitch? Kto ze starego składu to firmuje?
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1375
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: KEEP IT TRUE Lauda Konigshafen Niemcy 22-24.04.2021

Postautor: Żelazny » śr maja 01, 2024 10:43 pm

Na tym koncercie poza Muckiem bas i gitara, ale to wyjątkowo. Generalnie tylko Muck ze starego składu


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: szpara i 4 gości