Judas Priest

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1399
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Max323 » pt kwie 19, 2024 4:23 pm

U mnie 3G. Gates, God i Giants. Chociaż po koncercie zyskało jeszcze Crown. Piękna piosenka.
A
B
C
D
E

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Judas Priest

Postautor: nugz » pt kwie 19, 2024 8:37 pm

3 raz dziś się kręci, a morda nie przestaje się cieszyć. Mógłbym żyć bez Escape i Sons i podstawę traktowałbym wtedy w kategoriach prawie idealnego heavy metalowego albumu.

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Judas Priest

Postautor: Metalophil » sob kwie 20, 2024 1:42 pm

Album jest wspaniały, natomiast nie jest doskonały. Tradycyjnie bowiem, jak na format CD, są na nim fillery. Ja za takie uważam: Devil, Reality i Trial. Jakby to wypieprzyć to mamy 8-utworową miazgę, doskonałość i TOP5 tego zespołu. Serio tak uważam. A te 3 dorzucić do tych co teraz są bonusami na Deluxie i zrobić 6-utworową EPkę dla fanów (taki "suplement" jak robi Kult). Nie zmienia to faktu, że jest grubo powyżej oczekiwań i dla mnie to najlepszy ich album od Painkillera. Słucham na zmianę z Brucem. Bruce też jest mega-dobry i bardzo przyjemny do słuchania, ale Judasi metalem zmiatają go z planszy.
Ciekawe jak na tym tle wygląda ten nowy Saxon, którego - przyznam się szczerze - jeszcze nie słuchałem. Chyba fakt, że wydają albumy z taką częstotliwością, powoduje, że nie czeka się na nie z sentymentem i tęsknotą, toteż się ich tak nie przeżywa ;)

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » sob kwie 20, 2024 2:02 pm

Jakby Trial podmienić na Fight, to album by sporo zyskał, choć ja i tak przywykłem do edycji deluxe, bo tę posiadam, ta jest na Spotify i zespół w sumie promuje ją tak, jakby to była domyślna wersja tej płyty. Na Escape absolutnie nie narzekam, dla mnie świetny kawałek, Devil nic wielkiego, ale spoko kawałek.

A ostatnio w secie pojawiło się zarówno VoC, jak Sinner (za Old to Be Wise). O ile się nie mylę, to pierwsza taka sytuacja od 1988.

A co do Saxon - dla mnie klasa w uj. Najlepszy krążek od co najmniej Sacrifice. Ja specem od Saxon nie jestem, ale siedzi mi znakomicie. Myślę, że za x lat ten okres będzie bardzo dobrze wspominany przez fanów klasycznego grania.
Ostatnio zmieniony sob kwie 20, 2024 2:04 pm przez Schizoid, łącznie zmieniany 1 raz.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Judas Priest

Postautor: nugz » sob kwie 20, 2024 2:02 pm

Dla mnie TBF nietykalny ;) Devil jest bardzo ok. Sporo zyskał pierwszy bonus, z dwoma pozostałymi muszę bardziej się osłuchać, bo cisnę głównie podstawę.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2258
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: Judas Priest

Postautor: sajki » sob kwie 20, 2024 6:25 pm

Devil top 3 płyty, bez dwóch zdań. Najgorszy Sons i jego mogłoby dla mnie nie być.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Judas Priest

Postautor: nugz » sob kwie 20, 2024 8:44 pm

No nie, w takim towarzystwie Rogaty nie może u mnie liczyć na pudło :) Nadał - dobry numer.

Awatar użytkownika
Clanowy
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 982
Rejestracja: śr lis 26, 2003 4:40 pm
Skąd: Kraków

Re: Judas Priest

Postautor: Clanowy » pn kwie 22, 2024 10:51 pm

U mnie Gates, Crown, Fight (za Axla). Tylko świnia nie zmienia poglądów.
Są rzeczy na Niebie i Ziemi, o których nie śniło się Waszym filozofom...

barsiarz
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3296
Rejestracja: ndz lip 28, 2013 12:07 pm

Re: Judas Priest

Postautor: barsiarz » wt kwie 23, 2024 10:13 am

Dla mnie najlepsze Gates, Crown, tytułowy, Fight i solówka z Devil.

nugz
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4348
Rejestracja: ndz lip 15, 2018 10:08 pm

Re: Judas Priest

Postautor: nugz » wt kwie 23, 2024 10:40 am

Słucham z reguły na niezłych słuchawkach i Gates ma konkretny decybelowy strzał w refrenie, jest tam byle warstw, że robi się sporo głośniej niż w reszcie numeru :)

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9795
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Judas Priest

Postautor: krusejder » wt kwie 30, 2024 12:04 am

Coś Księżulo nie odpala petard w repertuarze na amerykańskiej "nodze" trasy :/ To stawia pod znakiem zapytania sens liczniejszego (niż 1 szt.) jeżdzenia na trasę w lipcu ...
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Awatar użytkownika
Max323
ZDRAJCA SANATORIUM
Posty: 1399
Rejestracja: sob maja 26, 2018 8:58 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Max323 » śr maja 01, 2024 6:45 pm

No maszyna losująca się zacięła, ale może na nasz leg coś ruszy.
A
B
C
D
E

Awatar użytkownika
Schizoid
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9458
Rejestracja: śr cze 25, 2014 3:01 pm

Re: Judas Priest

Postautor: Schizoid » śr maja 01, 2024 10:31 pm

Wyjebane w USA. W sumie racjonalne, że dostali nasz set, bo i tak będą mieli kolejny leg. Oby na naszym letnim się coś ruszyło.
Lord of infernal, gather my strength
Carry me through the gates


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość