[Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3352
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: Siwy » czw lis 25, 2010 5:33 pm

Artykuły z GW o Maiden to przedruki zachodnich artykułów, lub przynajmniej na takie wyglądają, bo nie wnoszą nic nowego. Są bezpłciowe, nie widać w nich próby analizy, czy opinii autora.
Twoja opinia. Nie chcesz, nie czytaj. Natomiast chodzi mi nie o poziom tych artykułów, a o to że takowe artykuły się pojawiają, w przeciwieństwie do tego co pan Zychowicz próbuje wmawiać.
Bez urazy, ale teraz wykazałeś się lekkim brakiem logiki...

Najpierw czepiasz się, że artykuł jest nierzetelny, a teraz piszesz, że nie chodzi Ci o poziom artykułów tylko o to, że w ogóle takowe się pojawiają, co niby ma być zaprzeczeniem tezy, którą pan Zychowicz tutaj przedstawił. To ja już nie rozumiem, co Ci w takim razie przeszkadza w tym artykule...
Tak się natomiast składa że spośród różnych gazet, czytam też GW (hańba!!!) i ich artykuły w porównaniu do tego co napisał pan Zychowicz to szczyt obiektywnego podejścia do tematu.
I jeszcze w kwestii rzetelności, przypomnij sobie artykuły pojawiające się w GW, w okolicach koncertu na gwardii

PanAntoni
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: pt sie 13, 2010 2:06 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: PanAntoni » czw lis 25, 2010 10:58 pm

Najpierw czepiasz się, że artykuł jest nierzetelny, a teraz piszesz, że nie chodzi Ci o poziom artykułów tylko o to, że w ogóle takowe się pojawiają, co niby ma być zaprzeczeniem tezy, którą pan Zychowicz tutaj przedstawił. To ja już nie rozumiem, co Ci w takim razie przeszkadza w tym artykule...
Chodzi mi o to że w tym artykule pojawia się teza jakoby Maiden miało być jakoś szczególnie przez media pomijane - co jest nieprawdą o czymś świadczą artykuły w innych gazetach bądź innych środkach masowego przekazu. Pomijając już ich poziom.
I jeszcze w kwestii rzetelności, przypomnij sobie artykuły pojawiające się w GW, w okolicach koncertu na gwardii
Nie przypominam sobie by były jakoś szczególnie mało rzetelne, może coś przeoczyłem, nie wiem.

Siwy
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3352
Rejestracja: sob cze 14, 2003 9:36 am
Skąd: już nie Warszawa

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: Siwy » pt lis 26, 2010 1:38 am

Chodzi mi o to że w tym artykule pojawia się teza jakoby Maiden miało być jakoś szczególnie przez media pomijane - co jest nieprawdą o czymś świadczą artykuły w innych gazetach bądź innych środkach masowego przekazu. Pomijając już ich poziom.
Rozumiem o co Ci chodzi, ale dalej jest to dla mnie nielogiczne. Po co się czepiać tego, że w artykule pomijany jest fakt, że istnieje wiele tego typu artykułów w podobnych gazetach, które w większości wypadków są mało rzetelne, co czyni z kolei ten artykuł mało rzetelnym?

Piszesz też, że:
A ja myślałem że pisze się tak żeby w miarę jak najbardziej wiarygodnie podejść do tematu. Ale cóż, naiwny jestem, w przeciwieństwie do Krusejdera i Dostoevskyego.
I wychodzisz od tego, że dziennikarze Rz są niekompetentni, a później piszesz "pomijając ich poziom"

Ja mogę się z Tobą zgodzić w kwestii kompetencji dziennikarzy Rz, ale nie tylko oni tacy są. Nie ma obecnie w Polsce dziennika z prawdziwego zdarzenia, do którego pisaliby rzetelni dziennikarze. Nawet nie wiem czy tacy istnieją. Szczególnie jeszcze ciężko o to jest, kiedy artykuł pisany jest w ogólnopolskim dzienniku i ma być o mało znanej muzyce, sztuce itp.

Dlatego kończąc moją wypowiedź, która z kolei, z powodu mojego zmęczenia mogła się stać mało logiczna napiszę, że powinniśmy się cieszyć, że czasami jednak o IM napiszą, nawet jeżeli są tam jakieś przekłamania. Ważne, żeby temat był przyciągający, a artykuł ciekawie napisany

A pan PanieAntoni niech się lepiej przyzna, że próbował bronić swojej tezy, mówiącej, że Rz. jest beznadziejną gazetą... ;)

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: ttomasz » pt lis 26, 2010 11:52 am

No i w końcu przeczytałem. Trudno żeby wrażenie nie było pozytywne ;-)

PanAntoni
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: pt sie 13, 2010 2:06 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: PanAntoni » pt lis 26, 2010 9:31 pm

Ton tego wpisu może się wydać dość złośliwy, ale czytając takie coś...
A pan PanieAntoni niech się lepiej przyzna, że próbował bronić swojej tezy, mówiącej, że Rz. jest beznadziejną gazetą... ;)
...opadają ręce... ;)
Rozumiem o co Ci chodzi, ale dalej jest to dla mnie nielogiczne. Po co się czepiać tego, że w artykule pomijany jest fakt, że istnieje wiele tego typu artykułów w podobnych gazetach, które w większości wypadków są mało rzetelne, co czyni z kolei ten artykuł mało rzetelnym?
A teraz się wysil, bo nie chce mi się tego po taz enty powtarzać. Zaczniemy od słownika PWN i słowa "rzetelny"
rzetelny
1. «wypełniający należycie swe obowiązki»
2. «taki, jaki powinien być, odpowiadający wymaganiom»
3. «zgodny z prawdą, wiarygodny»
• rzetelnie • rzetelność
Odniosę się do "3 - zgodny z prawą, wiarygodny". A teza w artykule jakoby media jakoś szczególnie i niesprawiedliwie pomijały Maiden jest nieprawdziwa, o czym świadczy to że artykuły i informacje w mediach się ukazują. Powiedziałem że pomijam "poziom tych informacji" dlatego, że artykuł pana Zychowicza nie traktuje o poziomie przedstawiania Maiden w mediach, a o nie kompletnym ignorowaniu Maiden przez media. To znaczna różnica. Dlatego też artykuł jest nierzetelny.
Gdyby Pan Zychowicz napisał, że media piszą z reguły dość nieprofesjonalnie o Iron Maiden to bym się zgodził, ale teza Zychowicza jest zupełnie inna.
I wychodzisz od tego, że dziennikarze Rz są niekompetentni, a później piszesz "pomijając ich poziom"
Myślę że wyjaśniłem to w tym poście, wyżej.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9798
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: krusejder » pt lis 26, 2010 9:52 pm

czytelnicy tej dyskusji z Czerskofilem powinni wiedzieć, że wylewa on swoje pomyje na tekst, bo jest w nim taki akapit:

"Fenomen zwany Maidenmanią ogarnął cały świat. Jak to możliwe bez wsparcia mediów? Najwyraźniej ludzie mają już dość pouczania, czego nie wypada słuchać. Szczególnie, że wykonawcy promowani obecnie przez środki masowego przekazu, na ogół prezentują żenująco niski poziom. A do ich największych osiągnięć należą skandale obyczajowe i ekscentryczne stroje"


----
dla niewtajemniczonych: siedziba GWna znajduje się przy ul. Czerskiej w W-wie
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

PanAntoni
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 98
Rejestracja: pt sie 13, 2010 2:06 pm

Re: [Rz] Piotr Zychowicz -"Dziewica bez kompromisów"

Postautor: PanAntoni » sob lis 27, 2010 12:11 am

Mniemam, że owym "Czerskofilem" jestem ja :) Cóż, gdybyś umiał czytać, oraz miał troszkę więcej oleju w głowie to zrozumiałbyś co pisałem na temat GW. A że myślisz tak prosto że aż prostacko a w dodatku schematycznie to kojarzysz nielubienie Rzepy z miłością do GW.

Pozdrawiam :)


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość