Mother Of Mercy - opinie

Dyskusja o najnowszej płycie Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1340
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: Journeyman666 » ndz wrz 05, 2010 12:06 pm

Jak dla mnie poza refrenem to najfajniejszy moment w utworze to bodajże od 3 linijki "Wounded lying, crying
Bodies moving, dying" itd itd

Awatar użytkownika
Jaerdic
-#Prodigal son
-#Prodigal son
Posty: 48
Rejestracja: pt sie 13, 2010 9:11 pm
Skąd: Lublin

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: Jaerdic » pn wrz 06, 2010 4:22 pm

Melodia z początku przypomniała mi jakoś X Factora. Bruce zalicza tu dobre wejście i śpiewa na tyle zadowalająco, że tekst można spokojnie wyłapać bez bookleta. Zresztą, sam tekst jest całkiem fajny, choć bez żadnych rewelacji czy zaskoczeń (utworów o wojnie IM ma już mnóstwo). Te co bardziej patetyczne momenty zostały dobrane dość dobrze. Riff grający w tle po "I'm a soldier of war" jest naprawdę niezły, dodaje utworowi energii i kopa. Ta sporo liczba słów, którą Bruce wyrzuca z siebie przed refren zupełnie mi nie przeszkadza - ma to swój urok. Solówka jest tu zdecydowanie dodatkiem, po prostu uprzyjemnia sam utwór i miło wpasowuje się do całości. Ogólnie to kawałek naprawdę mi się podoba. Przyjemnie się go słucha ;)

Robercikk

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: Robercikk » pn wrz 06, 2010 9:18 pm

Od pierwszego przesłuchania uważałem, że Mother of Mercy to niesamowity utwór i jak na razie zdania nie zmieniam ;-)

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: IM_Power » śr wrz 08, 2010 3:21 am

wsłuchajcie się w te melodie z 1.34 lub 3.14 minuty, Adrian Smith to geniusz, ten człowiek każdą swoją kompozycją opowiada nam jakaś historię, to wielki artysta, tworzy takie perły które jednocześnie mają taką siłę żelaza

a co do jego techniki to wielu nawet nie śniło o tym by dosięgnąć takiej precyzji, ale co oddzają tutaj słowa ,ja naprawdę nigdy nie będe mógł zrozumieć skąd Ci goście czerpią pomysły i dlaczego zawsze one są tak genialne ,to dla mnie niepojęte

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: Steve » śr wrz 08, 2010 8:30 pm

Nom, ten moment jest świetny. Słychać tam chyba pitch shifter albo coś w tym stylu.

Awatar użytkownika
IM_Power
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1108
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 12:35 pm

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: IM_Power » ndz wrz 12, 2010 3:14 pm

nie mogę się pogodzić z tymi ostatnimi 20 sekundami tego utworu, zupełnie mi to nie pasuję ,refren tez jest jak dla mnie trochę zbyt oklepany, cała reszta mi się podoba, intro,solo i przede wszystkim moment gdzie Bruce śpiewa "I always thought I was doing right. As of now, I'm not feeling so sure..."

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4061
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: Mr. M » śr gru 15, 2010 10:05 am

Hmm... trudny do ocenienia utwór. Z jednej strony szkoda, że to jedyny słabo zaśpiewany na The Final Frontier przez Bruce'a kawałek, z drugiej ma fajny klimat, szybko wpadające w ucho intro i to narastające tempo...
Mimo, takiej ilości czasu, dalej muszę się w niego "wsłuchać".

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: PanPrezes » śr gru 15, 2010 5:05 pm

Czy ja wiem czy ten utwór jest słabo zaśpiewany? Chyba chodziło im o właśnie taki efekt, bo jest to "najmniej ładny" kawałek na płycie, ale ma niesamowity dramatyzm i czyściutkie wokale mogły by zburzyć cały ten klimat.
Ja też miałem mieszane uczucia na początku, ale teraz gdy się już osłuchałem wszystko jest na swoim miejscu ;-)

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: ttomasz » pn gru 20, 2010 8:37 am

Bardzo fajny kawałek, coprawda chyba najsłabszy, ale i tak trzyma wysoki poziom.

Awatar użytkownika
ttomasz
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2082
Rejestracja: śr mar 24, 2010 5:04 am

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: ttomasz » ndz sty 23, 2011 2:18 pm

Bardzo fajny kawałek, coprawda chyba najsłabszy, ale i tak trzyma wysoki poziom.
...i w zasadzie wszystko mi się podoba, tylko refren trochę słabo zaśpiewany, trochę słabo to wydzieranie się wyszło.

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: MetallicaTruFan^^ » pn sty 24, 2011 11:08 am

A dla mnie refren wspaniały i jest najjaśniejszym punktem piosenki :)

Awatar użytkownika
Kai.
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 306
Rejestracja: wt cze 01, 2010 5:53 pm
Skąd: Lublin

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: Kai. » sob lut 05, 2011 2:02 pm

wsłuchajcie się w te melodie z 1.34 lub 3.14 minuty, Adrian Smith to geniusz, ten człowiek każdą swoją kompozycją opowiada nam jakaś historię, to wielki artysta, tworzy takie perły które jednocześnie mają taką siłę żelaza

a co do jego techniki to wielu nawet nie śniło o tym by dosięgnąć takiej precyzji, ale co oddzają tutaj słowa ,ja naprawdę nigdy nie będe mógł zrozumieć skąd Ci goście czerpią pomysły i dlaczego zawsze one są tak genialne ,to dla mnie niepojęte
Dobrze prawisz ;-)

Ciarki mnie przechodzą jak Bruce śpiewa : "I'm a Soldier of Waaaar" :!:
You can't kill the metal, The metal will live on. Iron Maiden is my religion!

Awatar użytkownika
Dziku
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1106
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 7:24 pm
Skąd: Żyrardów

Re: Mother Of Mercy - opinie

Postautor: Dziku » śr mar 23, 2011 6:07 pm

Razem z Rainmaker to moj ulubiony krótki (do 6 minut) utwór po reunion.


Wróć do „The Final Frontier”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości