Black Sabbath

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: Black Sabbath

Postautor: Steve » śr lis 16, 2011 7:23 am

ostatecznie nic z tego nie wyszło i skończyło się na reunion z Dio. Równie dobrze i teraz może się okazać, że ostatecznie nic z tego nie będzie.
I co, znów skończy się na reunion z Dio? ;-) Z tego co mi wiadomo, to relacje między panami z zespołu (mówiąc o BS w składzie reunion) w ostatnich latach bardzo dobrze się układały i jakoś nie mieli osobistych sprzeczek.

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Black Sabbath

Postautor: Mr.Hankey » śr lis 16, 2011 11:22 am

Z całym szacunkiem do Ciebie, ale raczej średnio mnie interesuje co Ci wiadomo, a co nie ;-) Między Ozzym a Iommym nie było sprzeczek ostatnimi laty? Zdaje się, że w 2009 Ozzy podał Iommiego do sądu, więc raczej nie były to jakoś specjalnie wylewne ralacje ;-)
Fakty są takie, że panowie raz już byli w takiej sytuacji jak dzisiaj i płyty z tego nie było, a koncerty w Europie potraktowane zostały raczej po macoszemu, więc ewentualne obawy są jak najbardziej uzasadnione. Tyle.

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: Black Sabbath

Postautor: Steve » śr lis 16, 2011 2:31 pm

2009 Ozzy podał Iommiego do sądu
...w celu rozstrzygnięcia sprawy dotyczącej podziału praw do nazwy zespołu, pomiędzy jego członkami ;-) I to nie było tak, że tylko Ozzy chciał aby wszystkie sprawy dot. nazwy zespołu były wszystkim jasne.

Mimo wszystko, jeśli sprawy zaszły tak daleko, zespół musiał już trochę grać, jeśli zadeklarowali koncerty festiwalowe i trasę - nie sądzę, żeby coś mogło stanąć im na drodze - chyba że coś z wyższych sfer :)

yankes
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4097
Rejestracja: pt mar 30, 2007 7:06 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: yankes » śr lis 16, 2011 2:47 pm

Poza tym, doskonale zdają sobie sprawę, że jest to ostatni dzwonek, żeby sobie "dorobić" do emerytury oraz, że ewentualne konsekwencje odwołania zaplanowanych koncertów drogo by ich kosztowały. Reasumując, nawet jeśli niesnacki się pojawią, to Panowie schowają swoje ego. No i stać ich na to, żeby w czasie trasy w ogóle ze sobą nie przebywali, tylko "na 5 minut" przed wejściem na scene się spotykali. Płytę ostatecznie też mogą nagrywać osobno.. Moim zdaniem stawka jest za duża, żeby sobie pozwolili na kłótnie.

Awatar użytkownika
Stokrotka
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 372
Rejestracja: czw mar 25, 2010 5:37 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: Stokrotka » śr lis 16, 2011 3:16 pm

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... aW9fHL9NkM fajne mają kotyliony przy marynarkach ;-) Bardzo ucieszył mnie ich powrót. Teraz pozostaje czekanie na płytę. I koncerty.

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1706
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Black Sabbath

Postautor: Kuba » śr lis 16, 2011 4:32 pm

Moim zdaniem stawka jest za duża, żeby sobie pozwolili na kłótnie.
Dokładnie! Podpisany jest już kontrakt z Vertigo na jeden album, Rubin już zaangażowany jako producent i pewnie machina (przygotowanie sceny, kontrakty, umowy i całe zaplecze) związana z koncertami ruszyła już na dobre. Za daleko to wszystko zaszło żeby teraz się "obrażać".

Awatar użytkownika
Kenobi
-#Invader
-#Invader
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 10, 2011 11:12 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: Kenobi » śr lis 16, 2011 10:05 pm

@Stokrotka : "If you don't understand Ozzy, you're not a fan." ;]

Awatar użytkownika
Stokrotka
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 372
Rejestracja: czw mar 25, 2010 5:37 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: Stokrotka » czw lis 17, 2011 10:37 am

...??? ale, że w jakim sensie nie rozumiem Ozziego i jak to się ma to faktu, że rozbawiły mnie ich kotyliony? ;-)

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: syzygy » sob lis 19, 2011 3:25 am

Poza tym, doskonale zdają sobie sprawę, że jest to ostatni dzwonek, żeby sobie "dorobić" do emerytury
no raczej, wreszcie jakiś racjonalny głos. na pewno do czegoś dojdzie, nie czas, by się obrażać.
Ozzy ledwo zipie, lada chwila kopnie w kalendarz i nici z kaski. W ogóle takie reuniony to żenada, ale co tam :lol: niech grają. Ku uciesze fanów, którzy zapłacą za każde jęki Ozza.
Pewnie, że wolałbym reunion z Martinem, ale kto by to kupił? jedynie Ozzy wchodził w grę. Dio kipnął już. Ale spokojnie. Wykituje Ozzy, to reunion z Martinem pewny :lol: Przecież te zejścia po latach to istna moda na sukces :mrgreen:
Śmieszą mnie te rockowe kluchy coraz bardziej. Jeszcze z 10 lat i te żałosne benefisy się skończą.
Black Sabbath na żywo... ostatnia szansa... łaaaaał, jadę za 2000zł :dance:


...oczywiście, że lubię BS z Ozzym, Ozziego solo też, jak nie bardziej.

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: MetallicaTruFan^^ » ndz sty 08, 2012 4:19 pm

Być może wywołam tym małą burze, ale:

Nie wiem co jest "mrocznego" w śpiewie Ozzy'iego. Dla mnie to właśnie Dio wykazał "szatana" w muzyce Black Sabbath. Jego śpiew bardziej przeszywa głowę i gdy słucha się płyt z Dio, to mam takie nieodparte wrażenie, jakby zło czaiło się w pobliżu. A Ozzy? Jęczy, jęczy i tylko irytuje, nie ma w nim nic "mrocznego", jak często się mówi.

A co, nie ma Złapanego, to ktoś musi tradycje podtrzymywać ;)

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4082
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: Mr. M » ndz sty 08, 2012 4:33 pm

A Ozzy? Jęczy, jęczy i tylko irytuje, nie ma w nim nic "mrocznego", jak często się mówi.
Wszystko zależy od tego z czym Ci się bardziej jęki kojarzą ;-)

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: voivod » ndz sty 08, 2012 4:58 pm

Nie wiem co jest "mrocznego" w śpiewie Ozzy'iego. Dla mnie to właśnie Dio wykazał "szatana" w muzyce Black Sabbath. Jego śpiew bardziej przeszywa głowę i gdy słucha się płyt z Dio, to mam takie nieodparte wrażenie, jakby zło czaiło się w pobliżu. A Ozzy? Jęczy, jęczy i tylko irytuje, nie ma w nim nic "mrocznego", jak często się mówi.
W głosie Dio akurat nie ma nic spacjalnie mrocznego, jest raczej bardzo ładny i przysłodzony. Ozzy był ciemniejszy, bardzo w tradycji bluesa, ale w zasadzie głownie na dwoch pierwszych albumach, a potem juz nigdy nie osiagnal tego poziomu.

Awatar użytkownika
erni13
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 640
Rejestracja: czw gru 16, 2010 3:55 pm
Skąd: Erftstadt (D)

Re: Black Sabbath

Postautor: erni13 » ndz sty 08, 2012 6:43 pm

ładny i przysłodzony
Nosz spadnę i nie wstanę...
Dla mnie to właśnie Dio wykazał "szatana" w muzyce Black Sabbath
Ta, to samo odczuwam. U DIO czuć coś jakby... Jakby wielki zamek, który jest pusty w środku nocy, może to głupie, ale to przywołowuje mi na myśl głos Ronniego w BS...

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: Black Sabbath

Postautor: Steve » ndz sty 08, 2012 6:48 pm

A co, nie ma Złapanego
Złapany "jest" i ma się dobrze :mryellow:

Awatar użytkownika
MetallicaTruFan^^
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 893
Rejestracja: czw wrz 02, 2010 4:52 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: MetallicaTruFan^^ » ndz sty 08, 2012 7:15 pm

Już wypatrzyliście nowe konto? Ja ostatnio rzadko forum przeglądam, więc jeszcze nie zauważyłem ;)

Erni, otóż to. Dio ze swoim śpiewem potrafił wspaniale "wyśpiewać" jakąś aurę. Ozzy jęczy, jakby się bliżej z Robem zaprzyjaźnił :D (nie żebym miał coś do Halforda;)

Awatar użytkownika
Slaug
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1149
Rejestracja: pn wrz 12, 2011 7:56 pm
Skąd: Częstochowa

Re: Black Sabbath

Postautor: Slaug » ndz sty 08, 2012 7:20 pm

Głos Dio jest głębszy, czuć w nim emocje, on śpiewał całym sobą, cała jego sylwetka, ruchy, postawa, wszystko śpiewa (śpiewało). Odbiorca jego muzyki czuję coś przenikającego, nie nazwał bym tego mrocznym, bo nie lubię i nie używam tego określenia przy muzyce metalowej(z wyjątkiem black metalu). U ozziego zaś, są to faktycznie same jęki. Nie no, OK! ma koleś głos, mocny, ale nie porównywalny z talentem jaki miał DIO. A jeśli chodzi o "mroczność" jego, to chyba tylko poprzez wsuwanie nietoperzyków można wyrazić. No choć jeszcze jęki gdyby odpowiednio przyrównać do sytuacji, to również mogą być przeraźliwe.

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: voivod » ndz sty 08, 2012 7:27 pm

Nosz spadnę i nie wstanę...
no to spadaj i nie wstawaj jak masz bzdury pisac : D

mroczny glos to mial howlin wolf, jim morrison, nick cave, glenn danzig, ale na pewno nie zaden wokalista heavymetalowy ze swoim egzaltowanym klasycznym pianiem. no chyba ze ktos ma mocno infantylne i kiczowate wyobrazenie "zła", typu pusty zamek w nocy : D

Awatar użytkownika
Mr. M
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4082
Rejestracja: pt sty 08, 2010 4:21 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: Mr. M » ndz sty 08, 2012 7:35 pm

no chyba ze ktos ma mocno infantylne i kiczowate wyobrazenie "zła", typu pusty zamek w nocy : D
Czyli pusty zamek w nocy to kicz? :lol:

Na tym forum codzienne lecą lepsze teksty niż w polityce. Chyba skończę oglądać TV i zacznę szukać mądrości tutaj...

Awatar użytkownika
Kenobi
-#Invader
-#Invader
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 10, 2011 11:12 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: Kenobi » ndz sty 08, 2012 7:37 pm

Dio faktycznie ma taki "tajemniczy" głos, z uczuciami itd. U Ozzy'ego jest po prostu fajny ;D

voivod
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 819
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 12:36 pm

Re: Black Sabbath

Postautor: voivod » ndz sty 08, 2012 8:00 pm

no chyba ze ktos ma mocno infantylne i kiczowate wyobrazenie "zła", typu pusty zamek w nocy : D
Czyli pusty zamek w nocy to kicz? :lol:

Na tym forum codzienne lecą lepsze teksty niż w polityce. Chyba skończę oglądać TV i zacznę szukać mądrości tutaj...
idz i wroc jak bedziesz mial do napisania na temat muzyki : D


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości