wyrażanie siebie w utworach Maiden

Solowe dokonania byłych i obecnych członków Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

claudette
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 116
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 11:28 am
Skąd: Gdańsk

wyrażanie siebie w utworach Maiden

Postautor: claudette » pn mar 04, 2013 3:51 pm

Cześć. Właciwie nie wiedziałam gdzie to zamieścić wiec wybrałam ten dział. Mianowicie chyba potrzebuję Waszej opinii, jakiejkolwiek inwencji :) Chodzi mi o utwory Maiden w jakich wyrażaja swoje emocje. Jest to poniekąd mój temat maturalny i chciałabym zasiegnąć może jakiś Waszych pomysłów co do motywu i sposobu wyrazania się w maidenowskich utworach. Nie chodzi mi o konkretne opisy czy interpretacje ale krótko: jakie utwory Maiden Waszym zdaniem są najbardziej emocjonalne, w których podkreślają głownie swoje emocje i odniesienia wzgledem różnych wydarzeń? ;)

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: wyrażanie siebie w utworach Maiden

Postautor: Mikojaski » pn mar 04, 2013 5:37 pm

temat morze. chciałbym trafić na taki temat maturalny :roll: . w zasadzie to przez kazdy utwór wyrażane są pewne emocje, więc którego byś nie wybrała, na pewno bedzie dobry. niczym poeci wyrażają swoje odczucia - może to być wobec polityki - como estais amigos ( słyszałem że kierowany do argentyńczyków), religii - for the greater good of god, holy smoke, patriotyzmu w aces high. Bardzo emocjonalne wg mnie są blood brothers, dance of death, sign of the cross i łoo jezu ile jeszcze. posłuchaj trochę, wczytaj się w teksty i na pewno coś ci wpadnie do głowy ;-)
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

claudette
-#Prisoner
-#Prisoner
Posty: 116
Rejestracja: ndz cze 26, 2011 11:28 am
Skąd: Gdańsk

Re: wyrażanie siebie w utworach Maiden

Postautor: claudette » pn mar 04, 2013 5:49 pm

właśnie problem w tym że ja nie musze nic czytać i słuchać bo dla mnei to też jest temat rzeka i mogłabym omówić każdy utwór i to większosć zbiegu a niesttey mam ttlko 15 minut dlatego postanowiłąm zasiegnąć o jakieś Wasze podpowiedzi które utwory mogłby sie na to najbardziej nadawać. Niemniej jednak kolego Mikojaski, dzięki :D mam mniej wiecej podobne typy póki co :)

Awatar użytkownika
lysyjack
-#Invader
-#Invader
Posty: 183
Rejestracja: śr gru 12, 2012 12:06 am
Skąd: Zabrze

Re: wyrażanie siebie w utworach Maiden

Postautor: lysyjack » wt cze 11, 2013 6:42 pm

Stary post ale nader oceaniczny , jest mało kapel które piszą z tym czymś i o tym czymś ,wiadoma sprawa nie wszystkie teksty IM są jakoś głębokie ale w porównaniu do innych no no mają się czym pochwalić.Tak jak kolega napisał temat morze i to głębokie.Mają masę super tekstów i to o historii i i wnętrzu człowieka ,no to w sumie zasługa Harisa on to ma to swoje "coś" które umie umiejętnie przelać na papier i dobrze i chwała mu za to,do tego klimatyczna muzyka i możesz pisać i pisać na maturę i doktorat :) :) i dwa fakultety. :)

Deleted User 6295

Re: wyrażanie siebie w utworach Maiden

Postautor: Deleted User 6295 » śr lip 17, 2013 6:55 pm

Wiem, że troszkę po czasie, ale jednak pozwolę sobie napisać :)
Moim zdaniem jeden z najbardziej "uczuciowych" utworów Maidenów to Dance of Death. Po wsłuchaniu się słuchać jak Bruce w zasadzie nie śpiewa lecz podniośle opowiada o swoich "przeżyciach". Świetny utwór. Widać, że zostało weń włożone serce. Fear of the dark też mówi o uczuciach. O strachu, które jest uczuciem dość mocnym. No i oczywiście Wasting Love. Moim zdaniem utwór bardzo uczuciowy i odnoszący się do ważnych tematów.
Wiem, że jeśli o mature chodzi to średnio pomogłem jednak może ktoś bardziej dla siebie przeczyta :)

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: wyrażanie siebie w utworach Maiden

Postautor: hipcio_stg » czw lip 18, 2013 7:34 am

Paschendale.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: wyrażanie siebie w utworach Maiden

Postautor: voivod' » czw lip 18, 2013 10:03 am

Running Free

jacob1
-#Invader
-#Invader
Posty: 152
Rejestracja: ndz kwie 07, 2013 8:03 pm
Skąd: Wrocław

Re: wyrażanie siebie w utworach Maiden

Postautor: jacob1 » sob sie 24, 2013 11:40 am

Jeśli chodzi o maturę to o ile to pasuje do tematu skupiłbym się na tekstach związanych z historią , ale z konkretnymi wydarzeniami (może Brighter than- muzyka wraz z teledyskiem, w którym spada atomówka przynajmniej moim zdaniem mocno przemawia, oczywiście Trooper jak i parę innych tekstów może tez być tu od razu masz wątek patriotyczny, z mitologią (chyba najlepiej sie nada Icarus- tekst jest masakrycznie oczywisty) i literaturą (tu przykładów masz wiele, tylko żebyś się nie wkopał bo musiałabyś oczywiscie przeczytać tę litaraturę), poloniści lubią te klimaty

Fajnie że wybrałaś sobie taki klimat, sam potem żałowałem że nie próbowałem zgłosić swojego np. "Nawiązania literackie, historyczne w muzyce heavy-metalowej"

Pamiętaj też żeby się nie wkopać z tematem, fajnie robić prezentację o tym co się lubi ale matura jest tez po to żeby ją zdać na jak najwięcej %, znając życie komisja i tak nie przejrzy przed prezentacją wszystkich tekstów i ew. literatury, no jak im dorzucisz którąś z biografii Maiden to wątpie by komuś kto nie jest fanem takiej muzyki się chciało, mi tez by np. nie chiało się czytać biografii Biebera :twisted:


Wróć do „Different World”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości