The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy album Iron Maiden

10
35
27%
9
37
29%
8
23
18%
7
15
12%
6
5
4%
5
8
6%
4
1
1%
3
4
3%
2
1
1%
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 129

Awatar użytkownika
Wiwern
-#Invader
-#Invader
Posty: 173
Rejestracja: śr maja 02, 2007 10:31 am

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Wiwern » sob wrz 05, 2015 11:08 pm

Słucham jej w sumie na bardzo gównianym sprzęcie, więc takich efektów nie mam szansy doznać, ale po prostu czuję, że te dźwięki są czyste i czytelne. Może trochę za mało bass słychać. Zweryfikuję to jeszcze, jak posłucham z CD na wieży, bo na razie słucham z głośniczków od kompa.
Our time will come! Oooo...

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Matek » sob wrz 05, 2015 11:10 pm

To wszystko jasne :)

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: matik » sob wrz 05, 2015 11:12 pm

Weźcie dobre słuchawki i zobaczycie jak dobrze to brzmi. Z głośników nie wyczujesz wszystkich niuansów ... :dance:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Dejavu » sob wrz 05, 2015 11:33 pm

słuchałeś już nowej płyty :)?
Jeszcze nie, na stronce media w ogóle się nie pokazuje w wyszukiwarce ten album, a nie chcę mi się znowu iść na darmo (mimo, że mieszkam niedaleko :twisted:) poczekam jeszcze kilka dni, chyba tutaj nikogo z Krk nie ma z tych kupujących, bo nie widziałem żeby ktoś napisał gdzie kupił/są dostępne.Ostatniego Opeth czy Cynic do dziś nie słuchałem i jakoś żyję :twisted:
Chce Ci się siedzieć na forum, pisać posty i grać w survivory a nie chce Ci się pójść po płyty? Ciekawe podejście :D
Tak naprawdę to można słuchać na gównianym sprzęcie bo i tak niewiele się na tym straci.
Nie przesadzajmy.

Matek
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5477
Rejestracja: pn maja 02, 2005 3:17 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Matek » sob wrz 05, 2015 11:59 pm

Weźcie dobre słuchawki i zobaczycie jak dobrze to brzmi.
No tylko o takich mówię. Weź dobre słuchawki, dobry odtwarzacz i porównaj taki SiT do BoS... Zresztą to nie jest kwestia gustu.Kwestia zero-jedynkowa. Można warstwę artystyczną cenić bądź nie, ale raczej żaden audiofil nie skorzysta z tej płyty przy testach sprzętu. Przynajmniej tak mi się wydaje. Brzmi płasko na słabym sprzęcie, brzmi płasko na dobrym sprzęcie. Więc coś w tym jest chyba?
Ale EOT, nie ma nad czym się rozwodzić. Brzmią jak brzmią, nie od wczoraj przecież. Można było się spodziewać. Ważne że warstwa muzyczna trzyma poziom :)

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: PanPrezes » ndz wrz 06, 2015 12:02 am

Dziś niestety muzykę miksuje się pod sprzęt, na którym słucha jej najwięcej osób - słuchawki od telefonu.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: brezdi » ndz wrz 06, 2015 12:19 am

A ja z wystawianiem oceny The Book Of Souls wstrzymam się jeszcze dobrą chwilę :) Może do końca roku :P Jedno trzeba temu albumowi oddać - jest bardzo równy tzn. The Final Frontier też był jako tako równy, ale np taki The Alchemist to był dramat w trakcie słuchania tego albumu nie dało rady go ciągnąć. Na większości płyt są słabsze momenty (nie mówię nawet o najbardziej nierównej chyba płycie ever czyli Dance Of Death), ale ogólnie. Tutaj natomiast mamy utwory świetne i bardzo dobre. Całość trzyma się mocno kupy, utwory fajnie przechodzą z jednego w drugi i tak dalej. Nawet powiem Wam, że Speed Of Light przy słuchaniu całego wydawnictwa bardzo zyskał.

Awatar użytkownika
ironlemon
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 337
Rejestracja: czw lut 28, 2008 11:51 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: ironlemon » ndz wrz 06, 2015 12:23 am

Czytam wyrywkowo niektóre opinie i strasznie dziwi mnie, że SoL jest albo pomijany przy wymienianiu udanych utworów, albo w ogóle mieszany z gównem. Mam wrażenie, że czegokolwiek by nie wystawili na singla, byłoby potem traktowane jako "najgorszy utwór na płycie" - a to przez wzięcie na siebie pierwszej fali przejebanie wysokich oczekiwań, a to przez osłuchanie przed premierą. A tymczasem numer jest świetny (i moja ocena rośnie z każdym przesłuchaniem)! Dla mnie ta zadziorność w wokalu i główna melodia (ta pod refrenem i po solówkach) mają moc godną lat '80.

Aż mi pitok odleciał! (tm)

Awatar użytkownika
ironlemon
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 337
Rejestracja: czw lut 28, 2008 11:51 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: ironlemon » ndz wrz 06, 2015 12:27 am

The Final Frontier też był jako tako równy, ale np taki The Alchemist to był dramat
Ot, całe piękno płyt post-reunion - każdemu podchodzi z nich kompletnie co innego. Dla mnie np. z perspektywy czasu "Alchemist" był trzecim najlepszym numerem na płycie po "Starblind" i "Coming Home" (jak już wracam do tego albumu, to głównie do tej trójki), ale za to zupełnie nie mogłem strawić takiego "Isle of Avalon" (które jest tutaj chyba dość mocno zachwalane).

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: brezdi » ndz wrz 06, 2015 12:29 am

The Final Frontier też był jako tako równy, ale np taki The Alchemist to był dramat
Ot, całe piękno płyt post-reunion - każdemu podchodzi z nich kompletnie co innego. Dla mnie np. z perspektywy czasu "Alchemist" był trzecim najlepszym numerem na płycie po "Starblind" i "Coming Home" (jak już wracam do tego albumu, to głównie do tej trójki), ale za to zupełnie nie mogłem strawić takiego "Isle of Avalon" (które jest tutaj chyba dość mocno zachwalane).
Hah no cóż :) W obecnym Iron Maiden każdy znajdzie coś dla siebie :D

Awatar użytkownika
Mikojaski
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1164
Rejestracja: ndz paź 02, 2011 3:55 pm
Skąd: Gdańsk

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Mikojaski » ndz wrz 06, 2015 12:30 am

dla mnie TFF mógłby się składać wyłacznie z pięciu ostatnich kawałków i bylby prawie arcydziełem gdyby się bruce bardziej postarał wokalnie :P. Co do TBoS co by nie było offtopa - w porównaniu z TFF wypada zdecydowanie lepiej, nie ma do tego żadnych wątpliwości
While you sleep in earthly delight, Someone's flesh is rotting tonight

Deleted User 2259

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 2259 » ndz wrz 06, 2015 1:08 am

nie chce Ci się pójść po płyty?
No to wina sklepów skoro nie ma, nie będę niepotrzebnie jeździł i się stresował, zaczekam do poniedziałku albo wtorku, już wtedy chyba wszędzie dotrą :B

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: voivod' » ndz wrz 06, 2015 8:44 am

Słucham jej w sumie na bardzo gównianym sprzęcie, więc takich efektów nie mam szansy doznać, ale po prostu czuję, że te dźwięki są czyste i czytelne.
tak, czujesz to

ROTFL

Deleted User 1499

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 1499 » ndz wrz 06, 2015 10:08 am

A ja z wystawianiem oceny The Book Of Souls wstrzymam się jeszcze dobrą chwilę :) Może do końca roku :P Jedno trzeba temu albumowi oddać - jest bardzo równy tzn. The Final Frontier też był jako tako równy, ale np taki The Alchemist to był dramat w trakcie słuchania tego albumu nie dało rady go ciągnąć. Na większości płyt są słabsze momenty (nie mówię nawet o najbardziej nierównej chyba płycie ever czyli Dance Of Death), ale ogólnie. Tutaj natomiast mamy utwory świetne i bardzo dobre. Całość trzyma się mocno kupy, utwory fajnie przechodzą z jednego w drugi i tak dalej. Nawet powiem Wam, że Speed Of Light przy słuchaniu całego wydawnictwa bardzo zyskał.
TFF i DOD byłę strasznie nierówne tutaj faktycznie jest lepiej. A Speed of Light troszkę traci po mega openerze. Na DOD było odwrotnie , słaby opener lepszy drugi , na BNW to samo za wyjątkiem że Wickerman nie jest słaby tyle że Ghost jest znacznie lepszy.

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: voivod' » ndz wrz 06, 2015 10:20 am

Na plus utwory zamykajace oba krazki, The Books Of Souls i Empire Of The Coulds. Chociaz nie sa to kawalki kalibru chocby The Reincarnation Of Benjamin Breeg. Reszta albumu trzyma dosc rowny poziom, moze poza The Red And The Black, ktore jest bardzo cienke.

Deleted User 1499

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 1499 » ndz wrz 06, 2015 10:23 am

Ja nie potrafię ogarnąć The Red... chyba ostatnią taką wpadką Harrisa był The Angel And...

Awatar użytkownika
voivod'
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1570
Rejestracja: pt paź 05, 2012 8:30 pm

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: voivod' » ndz wrz 06, 2015 10:24 am

Ja bym powiedzial ze Blood Brothers ;P

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: sajki » ndz wrz 06, 2015 10:24 am

Z The Red And The Black to w ogóle jest ciekawie. Moim zdaniem, jedyne co ma z "epika" to długość. Poza tym w strukturze, aranżacji, itp. ten numer nie ma nic wspólnego z typowym epikiem Maiden. Brak mu tej podniosłości, tajemniczości, powagi. Podobnie było z WTWWB. Nie jest to zły numer, ale pomimo długości, nie porównywałbym go do kawałków typu "Rime..." czy "7 syn..." To jeden z tych utworów, które śmiało mogłyby trwać nawet połowę krócej i tylko by na tym zyskały.

Deleted User 1499

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: Deleted User 1499 » ndz wrz 06, 2015 10:28 am

Tylko że WTWWB jeszcze miał sens , trzymało się na nim wszystko kupy. A tutaj to brzmi jak jakiś zlepek z jemmowania. Ogólnie sam pomysł na ten utwór mi się podoba tyle że wykonanie jest jakieś chaotyczne , dużo nie przemyślanych zagrań , zmiany tempa w bezsensownym momencie , wokal Bruce też irytujący. Aż go odpalę i poszukam sensu :D

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: The Book Of Souls - opinie na temat nowego albumu

Postautor: sajki » ndz wrz 06, 2015 10:31 am

Mi najbardziej podoba się ta "śpiewająca" gitara unisono z głosem Bruce'a.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości