The Great Unknown - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
7
16%
9
8
18%
8
15
34%
7
6
14%
6
4
9%
5
3
7%
4
0
Brak głosów
3
1
2%
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 44

PanPrezes
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1714
Rejestracja: czw paź 21, 2010 5:06 pm
Skąd: Żywiec

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: PanPrezes » pt wrz 04, 2015 12:33 am

Chyba, że to takie kilery jak Nomad. Akurat Great Unkown to jeden z mniej zapadających mi w pamięci utworów z płyty, powiedziałbym, że to taki bardzo porządny średniak, ale może muszę się z nim bardziej osłuchać.

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: RidingOntheWind » sob wrz 05, 2015 1:30 pm

Coraz bardziej mi się podoba z każdym kolejnym przesłuchaniem. To samo miałem z Ghost of Navigator, Sea of Madness czy Infinite Dreams, które z początku były u mnie w okolicach Top 3 albumu a nagle stały się ulubionymi utworami na płytach. Bardzo możliwe, że tak samo będzie z Great Unknown. Bardzo lubię takie Iron Maiden "środka" czyli ani nie długie epiki ani nie proste, przebojowe rockery.
Solo Adriana chyba nr.1 na albumie, refren chyba też. Poza tym klimat, wreszcie udanie odtworzyli klimat czasów X Factor. Na A Matter of Life and Death to się w ogóle nie udało.

Deleted User 1499

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » sob wrz 05, 2015 2:15 pm

Coraz bardziej mi się podoba z każdym kolejnym przesłuchaniem. Bardzo możliwe, że tak samo będzie z Great Unknown. Bardzo lubię takie Iron Maiden "środka" czyli ani nie długie epiki ani nie proste, przebojowe rockery.
Solo Adriana chyba nr.1 na albumie, refren chyba też. Poza tym klimat, wreszcie udanie odtworzyli klimat czasów X Factor. Na A Matter of Life and Death to się w ogóle nie udało.
Mam to samo , przy 1-szym odsłuchu w ogóle nie zarejestrowałem tego kawałka , ot po prostu przeleciał. Jednakże zwrócił na siebie uwagę tym połamańcem i to on sprawił że zacząłem go słuchać coraz częściej. Fakt że ani to rocker ani epik , jest kawał dobrej muzy.

RALF
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10216
Rejestracja: czw maja 24, 2007 11:16 pm
Skąd: Pabianice

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: RALF » sob wrz 05, 2015 2:18 pm

Bardzo dobra rzecz, klimat taki "celtycko - tajemny". Wyobrażacie sobie, jakby wyglądał "The X - Factor" z Dickim?

Deleted User 1499

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » sob wrz 05, 2015 3:21 pm

Właśnie gdzieś pisałem że wokal Bruce trochę rozjaśnia ten mroczny album i gdyby nie on tylko ktoś o skali Blaza to mielibyśmy drugi X factor :)

Awatar użytkownika
Dejavu
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4927
Rejestracja: pt maja 31, 2013 9:30 pm

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: Dejavu » sob wrz 05, 2015 3:27 pm

Panowie, nie wiem gdzie wy widzicie ten mrok :) Może są mroczniejsze fragmenty, ale ja zupełnie nie odbieram całej płyty jako coś szczególnie mrocznego.

Awatar użytkownika
paniron
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1948
Rejestracja: śr sty 25, 2006 7:00 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: paniron » sob wrz 05, 2015 3:34 pm

Bardzo dobra rzecz, klimat taki "celtycko - tajemny". Wyobrażacie sobie, jakby wyglądał "The X - Factor" z Dickim?
Ja sobie tego nie chce wyobrazac ;-)

Co do mrocznosci, tez jej nie wiedze. Chyba ze ktos ma pomrocznosc to wtedy moze :B

Deleted User 1499

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: Deleted User 1499 » sob wrz 05, 2015 3:36 pm

Nie wiem no mi się tak kojarzy , może mam pomroczność kto wie :D

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: brezdi » pn wrz 07, 2015 8:45 am

Póki co chyba najbardziej omijany przeze mnie utwór. Podobnie jak Shadow Of The Valley. Jeszcze dostanie swoją szansę, natomiast po kilku odsłuchach nadal nie potrafię przypomnieć sobie czegoś z tego utworu (refren? solówki? riffy?). Trochę jakby między SOL a TRATB była "luka". Nie wiem dlaczego, ale póki co mnie nie porywa, zobaczymy jak będzie dalej :)

Awatar użytkownika
krieg
-#Invader
-#Invader
Posty: 225
Rejestracja: wt lip 30, 2013 12:16 pm
Skąd: 3miasto

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: krieg » pn wrz 07, 2015 8:59 am

Moim zdaniem najsłabszy utwór na płycie, kompletnie nie jestem w stanie go zapamiętać :(

Awatar użytkownika
Journeyman666
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1334
Rejestracja: śr maja 31, 2006 10:40 am
Skąd: Ruda Śl

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: Journeyman666 » pn wrz 07, 2015 5:58 pm

Póki co chyba najbardziej omijany przeze mnie utwór. Podobnie jak Shadow Of The Valley. Jeszcze dostanie swoją szansę, natomiast po kilku odsłuchach nadal nie potrafię przypomnieć sobie czegoś z tego utworu (refren? solówki? riffy?). Trochę jakby między SOL a TRATB była "luka". Nie wiem dlaczego, ale póki co mnie nie porywa, zobaczymy jak będzie dalej :)
Miałem bardzo podobnie. Dokładnie z tymi utworami. Z początku również The Man of Sorrows był dla mnie nijaki. Nie wykluczam, że faktycznie jest to najsłabszy numer na TBOS jednak w dalszym ciągu brzmi dosyć dobrze. Ma on ciekawe momenty jak choćby zakończenie ale jednak czegoś tu brakuje. Ode mnie 6/10.

Awatar użytkownika
Budziol
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 9518
Rejestracja: pt lip 30, 2004 9:19 am
Skąd: Łódź

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: Budziol » pn wrz 07, 2015 10:49 pm

Póki co chyba najbardziej omijany przeze mnie utwór. Podobnie jak Shadow Of The Valley. Jeszcze dostanie swoją szansę, natomiast po kilku odsłuchach nadal nie potrafię przypomnieć sobie czegoś z tego utworu (refren? solówki? riffy?). Trochę jakby między SOL a TRATB była "luka". Nie wiem dlaczego, ale póki co mnie nie porywa, zobaczymy jak będzie dalej :)
Miałem bardzo podobnie. Dokładnie z tymi utworami. Z początku również The Man of Sorrows był dla mnie nijaki. Nie wykluczam, że faktycznie jest to najsłabszy numer na TBOS jednak w dalszym ciągu brzmi dosyć dobrze. Ma on ciekawe momenty jak choćby zakończenie ale jednak czegoś tu brakuje. Ode mnie 6/10.

Jak to spiewal polski klasyk "mam tak samo jak.Wy" ;-)

Awatar użytkownika
matik
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 752
Rejestracja: czw sie 12, 2010 9:17 pm

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: matik » pn wrz 07, 2015 11:01 pm

Nie wiem skąd ta pomroczność u was . Ja dobrze pamiętam o co w nim chodzi . Mogę zanucić linię melodyczną w każdej chwili . Fajny kawałek , trochę nietypowy jak na Maiden ale pasuje mi to :wink:
Who motivates the motivator

Awatar użytkownika
wojteq
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1813
Rejestracja: pt cze 30, 2006 11:37 am
Skąd: Szczecin

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: wojteq » czw wrz 17, 2015 12:11 am

To jeden z utworów, który już od pierwszego razu wpadł mi w ucho. Najbardziej uwielbiam tu zaśpiewy Bruce'a w zwrotkach na początku, te "nightmare's coming" brzmi tak mocarnie, jak za dawnych lat, widać że gość ma nadal powera w głosie. Potem refren jest taki trochę walcowaty, choć nawet w tym wymęczonym zawodzeniu Dickinsona słyszę echa jego młodych lat, co mi się bardzo podoba. Nie jest to takie "pianie" jak na AMOLAD, jest lepiej. Część instrumentalna całkiem fajna, płynna, choć psuje ją lekko refren. Podoba mi się bardzo to urwanie solówki w końcówce i tradycyjne już zapętlenie do motywu z intra. The Great Unknown przypomina mi właśnie Mother of Mercy i nawet jego brzmienie ma coś z TFF. Jest to solidny fragment albumu, choć do czołówki dla mnie nie należy. Gdyby walcowaty refren zmienić na jakiś lepszy, z większym polotem i powerem, to mielibyśmy hit :) Sumarycznie dałbym 7,5/10, ale podwyższę do 8 na potrzeby ankiety.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: brezdi » czw wrz 17, 2015 12:20 am

U mnie również ósemeczka. Na początku totalnie nie czułem utwory - przelatywał gdzieś między osłuchanym już SOL a RAB. Po lepszym zapoznaniu z długimi utworami wziąłem się za krótkie i stwierdzam, że nr3 jest świetny. River także bardzo dobre - ogólnie cały 1 album jest genialny. Gdyby skrócić otwieracz o końcowe fragmenty mówione i trochę ze wstępu - wywalić SoL, wywalić Man Of Sorrows, skrócić o połowę RAB, skrócić o 5 minut Empire to mielibyśmy wszystko na 1CD i byłaby okrutna petarda.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: brezdi » czw wrz 17, 2015 12:20 am

Czy przesadziłem?:D

Awatar użytkownika
Geri666
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3671
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:47 pm
Skąd: Wwa

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: Geri666 » czw wrz 17, 2015 12:38 am

Trochę. Bo po co tak robić? Tobie się SoL nie podoba, innym pasuje. Dla mnie jest kapitalnym rockerem.

Awatar użytkownika
brezdi
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 654
Rejestracja: sob lut 23, 2013 4:33 pm

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: brezdi » czw wrz 17, 2015 9:35 am

Trochę. Bo po co tak robić? Tobie się SoL nie podoba, innym pasuje. Dla mnie jest kapitalnym rockerem.
Nie napisałem, że mi się nie podoba. Lubię go, tylko chcąc scalić 2 CD w 1 coś musiałoby wylecieć i to chyba byłby pierwszy wybór - może jeszcze Shadows Of The Valley

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1748
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: erosinho » czw wrz 17, 2015 10:27 am

Jeden z 3 najsłabszych utworów na płycie, choć nadal całkiem dobry. Gdybyście zastanawiali się, jak stworzyć ponad 6-minutowy utwór na bazie jednego pomysłu, to macie odpowiedź w postaci "The Great Unknown".

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: dostoevsky » sob wrz 19, 2015 12:37 am

Bardzo mi się podoba, super tekst i śpiew Dickinsona - numer wykonany przez Bruce'a z olbrzymim powerem. 9/10


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości