26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

GrzegorzCantara
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1128
Rejestracja: pt lip 06, 2012 6:05 pm
Skąd: Warszawa

26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: GrzegorzCantara » śr cze 10, 2015 11:11 am

W listopadzie na czterech koncertach w Polsce zagra szwajcarska formacja Samael. To będzie niepowtarzalna okazja, żeby usłyszeć na żywo kultowy album „Ceremony of Opposites”, który Szwajcarzy zaprezentują w całości.

Ta wyjątkowa, muzyczna ceremonia odbędzie się: 26.11 w krakowskiej Fabryce, 27.11 we wrocławskim Alibi, 28.11 w warszawskiej Progresji i 29.11 w gdańskim B90.

SAMAEL (Szwajcaria)
Legenda black metalu, za sprawą nieśmiertelnej jedynki „Worship Him”, a jednocześnie ci, którzy tak skutecznie jak chyba żadna metalowa formacja przed nimi, zaprzęgli do muzyki sample i klawisze – szwajcarski Samael. Aż się wierzyć nie chce, ale w 2017 roku stuknie im 30 lat! Polska to kraj szczególny dla zespołu braci Xy i Vorpha, którzy zaczynali jako duet. To właśnie nasz kraj docenił muzykę Szwajcarów jako jeden z pierwszych. Również u nas, na festiwalu „Sthrashydło”, Xy i Vorph zagrali jeden z pierwszych koncertów w karierze. Wspominają go do dziś, podobnie jak serdeczne i mocno wódczane przyjęcie przed i po.

Dziś Samael to klasyka metalu. Zespół, który znalazł swój styl i swoją niszę, a to łatwym zadaniem nie jest. Vorph i Xy nie zamierzali w kółko grać ponurych, ciężkich dźwięków, więc nadali swojej muzyce większej klarowności i wzbogacili ją o sample oraz klawisze, które stały się domeną Xy. Stylistyczna zmiana dokonała się na albumie, który Szwajcarzy zaprezentują w całości podczas kolejnej wizyty w Polsce. Chodzi o krążek „Ceremony Of Opposities” z 1994 roku! To ten materiał przygotował grunt pod sukces „Passage”, choć jeszcze końcówką stopy zanurzony był w black metalu. Oprócz braci album nagrywali Rodolphe H. (klawisze, sample) oraz Masmiseîm (gitara basowa), zaś produkował słynny niemiecki producent z polskimi korzeniami, Waldemar Sorychta. W tym roku "Black Trip" i pozostałe kawałki odegrają dla nas Vorph, Xy, Makro i nowy basista Drop.
Sprawdź, jeśli lubisz: Rotthing Christ, Tiamat, Moonspell, Celtic Frost...

FURIA (Polska, Katowice) black metal:
To, że polski black metal jest obecnie tak fantastyczny w skali światowej i dostarcza nam tak dużo kapitalnej muzyki, zawdzięczamy między innymi właśnie katowickiej Furii, ważnej nazwie w kolektywie LTWB. Nihilizm tekstów śpiewanych po polsku, surowość brzmienia, niesamowity klimat, świetne kompozycje i jeszcze lepsze koncerty oraz płyty, z których każda jest imponującym krokiem naprzód w porównaniu do poprzedniej – oto charakterystyka grupy z Katowic. Nihil, Sars i ich koledzy z zespołu nie przejmują się opiniami, nie tworzą szczegółowych planów. Przelewają to, co podpowie im szalona wyobraźnia na niesamowite kompozycje. Każda z dotychczas wydanych płyt i EP-ek takowe zawiera. Także promowana wciąż „Nocel”" z 2014 roku, która znalazła się na czołowych miejscach wielu podsumowań za miniony rok. Wystarczy raz posłuchać, aby się przekonać, dlaczego tak się stało.
Sprawdź, jeśli lubisz: Darkthrone, Taake, Mgła, Satyricon...

BLOODTHRIST (Polska, Poznań) thrash metal, death metal:
Na Fejsie opisują swoją muzykę jako „hateful antichristian thrash”, co już trochę o tym, co gra poznański Bloodthirst nam mówi, ale do równania trzeba by dodać także kipiący nienawiścią i brutalnością black metal oraz kilka kropelek death metalu made in Scandinavia.
Kwartet atakuje nasze narządy słuchu o 1999 roku i doczekał się w podziemiu statusu formacji kultowej. Obecnie tworzą go: Rambo (gitara, wokal), Gregor (gitara), Rybosh (gitara basowa) oraz Mnt (perkusja). Na koncie mają trzy duże płyty, parę demówek i splitów. Ostatni duży materiał Bloodthirst to „Chalice Of Contempt” z 2014 roku, który wciąż promowany jest podczas koncertów.
Sprawdź, jeśli lubisz: Aura Noir, Desaster, Darkthrone, Deströyer 666...

Kiedy: 26 listopada 2015
Gdzie: Kraków, Fabryka, ul. Zabłocie 23
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 27 listopada 2015
Gdzie: Wrocław, Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 28 listopada 2015
Gdzie: Warszawa, Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 29 listopada 2015
Gdzie: Gdańsk, B-90, ul. Stocznia Gdańska hala 90B
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu
Organizator: B90

Bilety na koncerty w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Bilety na gdański koncert: http://www.b90.pl/bilety/

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12110
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: gumbyy » śr cze 10, 2015 7:46 pm

Wrocław obowiązkowo... a jeszcze wcześniej na Wacken Open Air :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3723
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: Shedao Shai » śr cze 10, 2015 10:35 pm

Fajowo. Melduję się we Wrocku.

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: likipiki » sob paź 31, 2015 4:20 pm

Bilet na Kraków - jest.
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12110
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: gumbyy » wt lis 17, 2015 9:34 pm

Wejściówka na Kraków, Wrocław i Warszawę do zgarnięcia: https://www.facebook.com/MetalSidePL/
www.MetalSide.pl

thorgal_30
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5265
Rejestracja: śr lis 24, 2010 12:12 pm
Skąd: Gliwice

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: thorgal_30 » wt lis 17, 2015 9:51 pm

Kocia komisja ;-)
The Number Of The .....

Awatar użytkownika
mic7
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5414
Rejestracja: czw sie 25, 2011 12:53 pm
Skąd: Warszawa

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: mic7 » wt lis 24, 2015 8:04 am

Dużo się Samaela słuchało w latach 90-tych za małolata a jeszcze bilet dostałem w prezencie więc jestem w Wawie :D

Awatar użytkownika
TeoDoor
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 64
Rejestracja: sob lut 07, 2015 1:05 pm
Skąd: Dzikie Pola

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: TeoDoor » wt lis 24, 2015 9:06 pm

Melduję się w Kraku

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 12110
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: gumbyy » wt lis 24, 2015 11:41 pm

Kocia komisja ;-)
hehe :D dają chłopaki radę ;)
Ja obecny we Wrocławiu... widziałem ich w tym roku na Wacken i nie było opcji, żeby nie powtórzyć tego teraz :)
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: likipiki » pt lis 27, 2015 6:54 am

Byłem wczoraj, podobało mi się. Na Bloodthirst nie zdążyłem z roboty, Furia świetnie (choć ja się akurat bardziej z nimi rozchodzę niż schodzę, niestety). Samael bardzo ok. ALE: - nie wiem może tak powinno być - ale to co się z dźwiękiem działo, szczególnie w pierwszych paru kawałkach, to był jakiś turbo dramat. Wokal z raz na wierzchu, raz kompletnie przykryty. Identycznie praktycznie z każdym innym instrumentem. Trochę szkoda.W ogóle wydaje mi się, że zespół naprawdę dobrze zabrzmiał jak się chwycił za nowsze kawałki.

Ja trochę inaczej odebrałem ten koncert, ale reakcja publiki bardzo żywiołowa. Nawet się zaskoczyłem jak bardzo.

Nie był to mój koncert życia, nie był to najlepszy koncert jaki widziałem w tym roku. Ale w sumie jestem zadowolony, że pozedłem. W zasadzie dostałem dokładnie to, czego się spodziewałem.
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Awatar użytkownika
Shedao Shai
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3723
Rejestracja: śr cze 01, 2011 8:30 pm
Skąd: Wrocław

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: Shedao Shai » pt lis 27, 2015 12:37 pm

Ja jednak odpuszczam sobie Wrocek - koncertowe zakupy z dziś i wczoraj zubożyły mnie na tyle, że z czegoś trzeba zrezygnować

Awatar użytkownika
LukaSieka
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 14824
Rejestracja: pt lut 22, 2013 12:35 am
Skąd: Konin

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: LukaSieka » ndz lis 29, 2015 12:01 pm

Jakiś super wielkich oczekiwań z warszawskim koncertem nie wiązałem, a mim oto Samael dla mnie zagrał strasznie mizernie. O wiele bardziej podobał mi sie koncert Furii. Dobrze zabrzmieli, nawet mimo braku basu w jednym kawałku :) .
So what if the master walked on the water. I don't see him trying to stop the slaughter.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9851
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: 26-29/11/2015 - Samael - Kraków/Wrocław/Warszawa/Gdańsk

Postautor: krusejder » ndz lis 29, 2015 6:51 pm

Z początkowej wypowiedzi:

>> Dziś Samael to klasyka metalu.

Ech ten marketing :)))))
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O., Kult, Lady Pank, Glenn Hughes, Riot V, Rob Cray, Pendragon, Bruce Dickinson


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość