The Great Unknown - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
7
16%
9
8
18%
8
15
34%
7
6
14%
6
4
9%
5
3
7%
4
0
Brak głosów
3
1
2%
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 44

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: RidingOntheWind » wt wrz 29, 2015 11:41 pm

Adrian lubi utwory w średnim tempie, z ponurym intrem i przeistaczające się w typowe granie Iron Maiden. Przykłady; Face in the Sand, These Colours Don't Run czy Mother of Mercy. Każdy z tych utworów jest u mnie w czołówce na albumie i tak jest z Great Unknown. Utwór nie nudzi mi się ani troszkę, choć dostrzegam w nim parę mankamentów, Bruce przede wszystkim niepotrzebnie tak wysoko śpiewa zwrotki. Mimo to ze względu na jego zalety jakoś to mi tak nie przeszkadza. Całościowo utwór bardzo dobry, a nie, że trzeba wyszukiwać najlepsze fragmenty jak w większości utworach na albumie.

Awatar użytkownika
erosinho
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1756
Rejestracja: czw sie 19, 2010 6:35 pm
Skąd: Góra Kalwaria

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: erosinho » śr paź 14, 2015 7:07 pm

The Great Unknown ma fajny potencjał, ale niestety niewykorzystany. Utwór ma znakomity wstęp, rosnące napięcie, świetny prechorus, ale - niestety - skopany jest refren. Zlewa się w jedną całość z prechorusem, nie odróżnia się od niego. Nawet teraz, jak staram sobie przypomnieć refren, to nie jestem w stanie. W ogóle TGU jest przykładem, jak można napisać piosenkę bazując na jednym pomyśle. Szczęśliwie, że zespół nie uległ pokusie przeciągnięcia go o kolejne kilka minut.

Awatar użytkownika
sajki
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 14, 2015 9:01 am

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: sajki » śr paź 14, 2015 7:34 pm

Lubię ten numer, ale masz dużo racji. Podobna sprawa z refrenem była w Reincarnation of Benjamin Breeg.

Awatar użytkownika
dostoevsky
-#Assassin
-#Assassin
Posty: 2326
Rejestracja: pn sty 30, 2006 3:55 pm
Skąd: St Andrews

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: dostoevsky » śr paź 14, 2015 9:40 pm

A ja nie mam żadnych zastrzeżeń do refrenu (jest fantastyczny), struktury utworu, w zasadzie do niczego. Mam tylko jedno "ale" - ten numer powinien być dłuższy! :)

RidingOntheWind
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 317
Rejestracja: czw cze 18, 2015 7:25 am

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: RidingOntheWind » czw paź 15, 2015 12:51 pm

Dlatego, że trwa ile trwa jest taki dobry.

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: Mr.Hankey » pn lis 09, 2015 12:14 pm

Dokładnie, magia tego utworu polega między innymi właśnie na tym, że trwa tyle, ile powinien. Bogu dzieki, że Harris nie wpadł na pomysł zrobienia z niego "epika" bo wyszło by tylko słabiej.

Awatar użytkownika
ir0nka94
-#Invader
-#Invader
Posty: 182
Rejestracja: wt lis 27, 2012 3:59 pm
Skąd: Tomaszów Mazowiecki

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: ir0nka94 » wt lis 10, 2015 9:14 am

Dokładnie, magia tego utworu polega między innymi właśnie na tym, że trwa tyle, ile powinien. Bogu dzieki, że Harris nie wpadł na pomysł zrobienia z niego "epika" bo wyszło by tylko słabiej.
Dokładnie. Wtedy Panowie by przedobrzyli, a tak jest to jeden z jaśniejszych punktów na płycie według mnie. Początek utworu genialny, ten klimat i narastające napięcie, świetne.

Deleted User 2259

Re: The Great Unknown - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » sob lip 01, 2017 10:23 pm

Legacy smierdzi mi tutaj na kilometr.Teraz troche ruszylo, solo Janka nic specjalnego.Adrian lepiej, Dave juz slabiej.Daje 6, niech nie mecza buły.


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość