Życzenia wydawnicze

Tu dyskutujemy tylko o Iron Maiden

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: mad » pn lip 10, 2017 11:17 pm

Więcej materiałów na blu-ray. Nie rozumiem dlaczego nie ktore koncerty są wydane tylko na dvd. A z bieżących życzeń, to mam nadzieję, że po zakończeniu trasy book of soul pojawi się jakiś blu-ray. Chyba to rejestrują kamerami, ktoś wie?
O to to! Właśnie chciałem napisać! Po wejściu w świat video full hd z lekką dezaprobatą spoglądam na format DVD. To zupełnie inny świat. Czy jest możliwe wydanie klasycznych koncertów Maiden w jakości blu ray? Live after death, Maiden England i Rock in Rio? Już sobie wyobrażam box z tymi koncertami w jakości full hd...

Co do Book of Soul - tu w zasadzie nie mam życzeń - tu mam pewność, że coś zostanie wydane na blu ray. Nie mam co do tego wątpliwości!

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7268
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: widman » wt lip 11, 2017 11:43 am

Żeby jakość była w Blu-ray żyleta, taśma matka musi być żyleta, albo poddana dużej pracy masteringu. Nie wiem czy jest sens wydawania starych koncertów? Można wydać po prostu na płycie Blu-ray, z dodatkami, jakoś "podciągnięte" w kwestii obrazu.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: mad » wt lip 11, 2017 12:48 pm

Tak to wlasnie wyglada. Ale pomarzyc można...

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7268
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: widman » śr lip 12, 2017 10:07 am

No, chociaż odtwarzacz Blu-ray czyta DVD i nawet lekko je "podciąga" w obrazie (może?) także nie widzę sensu wydawania, robienia kosztów, niezasadnych zresztą. Na DVD "Live After Death" kosztuje ok. 40 zł w Mediakach, a na Blu-ray pewno kosztowałoby 70-90 zł, bezsensu dla mnie. Lepiej niech wydadzą jak już mają wydawać coś z ostatnich koncertów, z jakością Full HD, z dobrym montażem, jakością na poziomie 666%.

Awatar użytkownika
Pierre Dolinski
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 6488
Rejestracja: czw maja 03, 2012 7:22 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: Pierre Dolinski » śr lip 12, 2017 7:51 pm

Ja chciałbym podrasowane wizualnie i dźwiękowo nagranie koncertu z trasy Somewhere On Tour. Mam nadzieję, że mają coś takiego i trzymają na gorsze czasy. To była spektakularna trasa, wspaniały album, świetna oprawa sceniczna. Najlepsze czasy Iron Maiden. Liczę na to, że się doczekam na stare lata.

Awatar użytkownika
mad
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2548
Rejestracja: sob sty 10, 2015 8:46 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: mad » śr lip 12, 2017 9:03 pm

DVD odtwarzane przez blu ray niestety nie daje satysfakcji. Niska rozdzielczość brutalnie daje po oczach. DVD było dobre dla telewizorów kineskopowych. Mam wszystkie ważne wydawnictwa dvd Maiden i mimo to kupiłbym to wszystko na blu ray, gdyby faktycznie była lepsza jakość, czytaj: rozdzielczość - bo od tego wszystko się zaczyna. Nasuwa się oczywiście pytanie, w jakich rozdzielczościach zostały nagrane taśmy/pliki "matki"?

Awatar użytkownika
nexus6
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 11, 2017 4:53 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: nexus6 » śr lip 12, 2017 9:07 pm

Żeby jakość była w Blu-ray żyleta, taśma matka musi być żyleta, albo poddana dużej pracy masteringu. Nie wiem czy jest sens wydawania starych koncertów? Można wydać po prostu na płycie Blu-ray, z dodatkami, jakoś "podciągnięte" w kwestii obrazu.
Ale takie koncerty jak Live After Death to kręcili na taśmie 35 mm. To w czym problem?

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: hipcio_stg » czw lip 13, 2017 7:15 am

Żeby jakość była w Blu-ray żyleta, taśma matka musi być żyleta, albo poddana dużej pracy masteringu. Nie wiem czy jest sens wydawania starych koncertów? Można wydać po prostu na płycie Blu-ray, z dodatkami, jakoś "podciągnięte" w kwestii obrazu.
Ale takie koncerty jak Live After Death to kręcili na taśmie 35 mm. To w czym problem?
Co z tego, że taśmą 35mm, jak kręcili słoikiem po ogórkach?

EDIT:
Ja to najbardziej życzyłbym sobie nowego krążka.

Awatar użytkownika
nexus6
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 11, 2017 4:53 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: nexus6 » czw lip 13, 2017 7:48 am

No, dobra, kręcili to jakimś szmelcem, ale nawet jakby to wydali na blu-rayu, to przynajmniej byłby świetny dźwięk, bo co tam może zaoferować dvd, tylko dolby digital.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4447
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: MaidenFan » czw lip 13, 2017 8:31 am

DVD z obecnej trasy + nowa płyta za rok, byłoby super.
Mam nadzieję, że nie wymyślą żadnej nowej niepotrzebnej składanki.

Awatar użytkownika
widman
-#Rainmaker
-#Rainmaker
Posty: 7268
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 7:52 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: widman » czw lip 13, 2017 11:02 am

No, dobra, kręcili to jakimś szmelcem, ale nawet jakby to wydali na blu-rayu, to przynajmniej byłby świetny dźwięk, bo co tam może zaoferować dvd, tylko dolby digital.
Kręcili dobrym sprzętem, bo jak na tamte czasy wyglądało to dobrze. Tylko żyjemy teraz w czasach, że każdemu się wydaje że nic nie było przed Applem, Smartwatchem czy innym elektronicznym gównem. (nie do Ciebie)

Deleted User 5800

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: Deleted User 5800 » czw lip 13, 2017 5:31 pm

Na pewno można dokonać obróbki tego obrazu, ale na jakość BluRay nie ma szans. Ograniczenia materiału wyjściowego robią swoje i tyle. Z resztą największy problem stanowią nowe ekrany, które są słabo kompatybilne z dawnymi technologiami. Oglądałem te koncerty swego czasu na starym telewizorze kineskopowym i obraz był dużo lepszy od tego co pokaże mi komputer lub nowoczesne kino domowe! I jest klimat odpowiedni :)

Awatar użytkownika
nexus6
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 11, 2017 4:53 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: nexus6 » czw lip 13, 2017 5:51 pm

Mam w swojej kolekcji blu-ray także stare filmy fabularne, z lat 50-tych, 60-tych czy 70-tych, kręcone na taśmie 35mm i te filmy wyglądają w HD bardzo dobrze.

Deleted User 5800

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: Deleted User 5800 » czw lip 13, 2017 6:40 pm

Mam w swojej kolekcji blu-ray także stare filmy fabularne, z lat 50-tych, 60-tych czy 70-tych, kręcone na taśmie 35mm i te filmy wyglądają w HD bardzo dobrze.
No tak, ale nie jest to dokładnie to samo co nowy film/koncert nagrany nowoczesnymi kamerami HD, prawda?
I o to mi akurat chodziło gdy pisałem o poprawianiu obrazu.

Awatar użytkownika
nexus6
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 75
Rejestracja: czw maja 11, 2017 4:53 pm

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: nexus6 » czw lip 13, 2017 8:29 pm

To widzę, że mało wiesz na ten temat, bo akurat rozdzielczość jaką można uzyskać ze skanowania negatywu 35mm jest wyższa niż takiej kamery HD 2K.

polecam chociażby ten artykuł

http://www.spidersweb.pl/2012/07/tasma- ... yjnie.html

Deleted User 5800

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: Deleted User 5800 » czw lip 13, 2017 9:25 pm

To widzę, że mało wiesz na ten temat, bo akurat rozdzielczość jaką można uzyskać ze skanowania negatywu 35mm jest wyższa niż takiej kamery HD 2K.

polecam chociażby ten artykuł

http://www.spidersweb.pl/2012/07/tasma- ... yjnie.html
Dzięki :)
Nie chciałem żeby to zabrzmiało jak wypowiedź eksperta. Wcale się na tym nie znam. Chodziło mi o moje doświadczenie wynikające z oglądania koncertów i filmów. Akurat nie widziałem jeszcze starego nagrania w lepszej/tej samej jakości co nowe. No, ale to już trochę offtop.

Deleted User 2259

Re: Życzenia wydawnicze

Postautor: Deleted User 2259 » wt sie 29, 2017 1:16 am

Cokolwiek z Somewhere on Tour, oraz World Piece Tour, życzyłbym sobie również jakiś koncert w dobrej jakości, gdzie grają Strange World.


Wróć do „Forum Główne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości