Speed Of Light - opinie

Wszystko na temat nowej płyty

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Jak oceniasz nowy utwór Iron Maiden

10
10
8%
9
13
10%
8
36
29%
7
24
19%
6
14
11%
5
16
13%
4
2
2%
3
7
6%
2
0
Brak głosów
1
2
2%
 
Liczba głosów: 124

Awatar użytkownika
Michał
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5203
Rejestracja: sob lis 02, 2013 10:19 pm
Skąd: Ruda Śląska

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Michał » śr maja 16, 2018 6:06 pm

Jak utwór wyszedł to mi bardzo nie podszedł, po kilkunastu przesłuchaniach stwierdziłem, że dobry i wpada w ucho.
Gdy wyszedł album uznałem go za najsłabszy na TBOS ale i tak na wysokim poziomie. No i trochę się zmieniło, chyba najczęściej pomijany przeze mnie utwór IM, tylko główny motyw gitarowy uważam, że jest na prawdę dobry. Ktoś rzucił teorią, że jest to pozostałość po TFF i bym się nie zdziwił bo uważam TFF za najsłabszy album i SOL by tam poziomem pasował :wink:
Co nie zmienia faktu, że życzyłbym sobie aby każdy zespół miewał 'słabe utwory' na takim poziomie :)
NAJWIĘKSZY FAN DAWIDA PODSIADŁO NA SANATORIUM




Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4534
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: MaidenFan » czw maja 17, 2018 8:31 am

Na TFF znajduje się kilka ciekawych kompozycji, gdyby nie totalnie położona produkcja, to płyta wcale nie byłaby taka zła.

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: remi » czw maja 17, 2018 4:49 pm

Fakt ciekawych ale trochę bezsensu wydłużonych i przez to męczących. Gdyby takie The Great Unknown było na TFF to po solówkach zamiast klimatycznego outro, znowu słyszelibyśmy refren i dopiero potem outro vel Isle of Avalon lub Starblind.

Deleted User 7649

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Deleted User 7649 » czw paź 25, 2018 8:25 pm

Na TFF znajduje się kilka ciekawych kompozycji, gdyby nie totalnie położona produkcja, to płyta wcale nie byłaby taka zła.
dlaczego uwazasz,ze produkcja nie jest dobra?

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4534
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: MaidenFan » pt paź 26, 2018 9:40 am

Odkąd Shirley robi miksy brzmienie Iron Maiden osłabło, nie jest już tak klarowne jak było to kiedyś. Wystarczy porównać do płyt Acceptu, które są wyprodukowane bardzo dobrze. Wiadomo, że to nie jest wina samego Shirleya, a Harrisa. Jeśli w ogóle można nazwać to "winą", bo Steve chyba właśnie chce, żeby te płyty brzmiały jak brzmią.

Awatar użytkownika
hipcio_stg
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1676
Rejestracja: pn lip 08, 2013 7:13 am

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: hipcio_stg » pt paź 26, 2018 1:29 pm

Płyty brzmią jak brzmią, ponieważ Stefan używa swoich słuchawek do odsłuchu :rotfl:

Awatar użytkownika
remi
-#Weekend Warrior
-#Weekend Warrior
Posty: 2568
Rejestracja: pn mar 14, 2005 7:01 pm
Skąd: Białystok

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: remi » pt paź 26, 2018 8:16 pm

Na TFF znajduje się kilka ciekawych kompozycji, gdyby nie totalnie położona produkcja, to płyta wcale nie byłaby taka zła.
dlaczego uwazasz,ze produkcja nie jest dobra?
TFF ma słabą produkcję, najbardziej to słyszę jak teraz uzupełniłem kolekcje winyli po remasterze (mam też oryginalny TFF).
Podobnie z porównaniem na iTunes TFF do innych albumów po reunion.
Kiedyś nawet gdzieś czytałem, że Smith narzekał na produkcję TFF wokół ogólnego zachwytu na temat powrotu do Compass Point, ale nie wpływa to na moje zdanie, bo po prostu wiem, co słyszę.
Nie chodzi tu o brak szerokopojętej "dynamiki" nagrania (brak "kopa" w Talismanie, a już w When the River Runs Deep jest), chodzi o cały mastering, słabą jakość nagrań perkusji, totalnie zlane, niewyraźne gitary.
O ile kompozycje są dość ciekawe (dla mnie 7/10) to dopiero En Vivo pokazało ich potencjał.

Awatar użytkownika
MaidenFan
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4534
Rejestracja: śr cze 09, 2010 8:04 pm
Skąd: Rzeszów

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: MaidenFan » pt paź 26, 2018 9:32 pm

+1 remi
np taki Isle of Avalon to utwór z wielkim potencjałem, kompletnie położony przez słabą produkcję. Ledwo słyszalne klawisze w refrenie..

Deleted User 2259

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Deleted User 2259 » pt paź 26, 2018 9:36 pm

A mnie się tam brzmienie i kompozycje na TFF bardzo podobają, o wiele bardziej niż TBoS, który teraz uważam za ich najsłabszy album. Czas obrać nowy kierunek.

Deleted User 7649

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Deleted User 7649 » sob paź 27, 2018 6:40 am

Dziekuje za wyjasnienie, to mi duzo daje i sam naucze sie w jaki sposob oceniac produkcje. PEACE.

Deleted User 7649

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Deleted User 7649 » czw kwie 25, 2019 2:58 pm

Ostatnio sobie odswiezylem plyte ,moja opinia wciaz jest ta sama . Organiczne brzmienie daje wiele do myslenia, wiele wspolczesnych zespolow metalowych powinno brac przyklad od Iron Maiden.

Awatar użytkownika
Ziomaletto
-#Invader
-#Invader
Posty: 211
Rejestracja: ndz sie 13, 2017 7:54 pm

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Ziomaletto » pn sty 20, 2020 2:10 pm

wiele wspolczesnych zespolow metalowych powinno brac przyklad od Iron Maiden.
Pod żadnym pozorem, brzmienie płyt IM od dawna jest strasznie plastikowe. Jest tona lepszych producentów na rynku, ale IM już nie zależy na jakości.

Neon
-#The Alchemist
-#The Alchemist
Posty: 10880
Rejestracja: sob cze 08, 2019 7:47 pm
Skąd: Kozienice

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: Neon » sob lut 29, 2020 5:36 pm

Daję mu ósemkę.

danutadankiewicz
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 4
Rejestracja: pn cze 15, 2020 10:33 pm

Re: Speed Of Light - opinie

Postautor: danutadankiewicz » śr cze 24, 2020 9:26 pm

w skali na 10 rozumiem?


Wróć do „The Book of Souls”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość