Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Info o koncercie? Zlocie? Imprezie? Patrz tutaj

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1399
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: Żelazny » czw lut 16, 2023 2:22 pm

3 edycja KiT Rising, już jest skład warty jechania a jeszcze nie ma headów z piątku:)
Ja raczej jadę, obywatel cezi ma już bilet, mówi też że ma miejsca 2 w aucie jeszcze;)
Załączniki
331417796_915908939552172_9192393526089841265_n.jpg

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 779
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: cezi » czw lut 16, 2023 2:28 pm

@ Krusejder.....załatwiaj te tanie noclegi:)
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9808
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: krusejder » czw lut 16, 2023 9:37 pm

Heh :)))
Niestety u Marka dostępne są terminy do połowy czerwca. Mogę do niego napisać na priwa, jeśli sobie życzysz.

Póki co taktycznie zaklepałem pokój na 2 łóżka położony o kwadrans piechotą od Posthalle. Cena za łóżko znośna, choć znacznie wyższa - po 150 zł ode łba. (U Marka jest teraz po 90 zł)

Nie wiem, czy jechałbym. Z jednej strony bardzo kusi, z drugiej popatrzymy na trasę Metal Church i AAD w 2023. A z trzeciej - przepadłby fest Scream Makera oraz Still of the Night, które mam "pod nosem"
Ostatnio zmieniony czw lut 16, 2023 9:59 pm przez krusejder, łącznie zmieniany 1 raz.
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1399
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: Żelazny » czw lut 16, 2023 9:55 pm

Heh :)))
Póki co taktycznie zaklepałem pokój na 2 łóżka położony o kwadrans piechotą od Posthalle. Cena za łóżko znośna, choć znacznie wyższa - po 150 zł ode łba. (U Marka jest teraz po 90 zł
Z Olejem zaklepaliśmy ten sam nocleg chyba :)

Dla mnie w składzie praktycznie samo gęste na razie

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9808
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: krusejder » czw lut 16, 2023 9:58 pm

Es heisst Zimmerfrei Wurzburg Stadtmitte
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1399
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: Żelazny » czw lut 16, 2023 9:58 pm

Jawohl, dokładnie to samo

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1399
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: Żelazny » pt maja 05, 2023 11:35 am

+ OMEN

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1399
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: Żelazny » ndz cze 11, 2023 12:18 pm

+ Watchtower w sobotę. Nie ma jeszcze heada ani coheada w piątek.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1399
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: Żelazny » śr cze 14, 2023 9:56 am

Cohead piątku - Flotsam and Jetsam, tylko dwie pierwsze płyty

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1399
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: Żelazny » ndz wrz 17, 2023 10:29 pm

Obrazek
Ostateczny skład z podziałem na dni.

Nie ma co dodawać, headlinerzy to takie bezpieczne wybory niby, ale wiadomo, że nie zawiodą, a pod nimi samo gęste.

pz
-#The Man Who Would Be Spammer
-#The Man Who Would Be Spammer
Posty: 17094
Rejestracja: śr maja 07, 2014 12:56 am
Skąd: z Sanatorium

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: pz » pn wrz 18, 2023 8:29 am

Więcej Acceptu w UDO niż w Accepcie

19.04 Myrkur /PO 20.04 Turbo /Damasławek 24.04 G.Hughes /WA
3.05 Hellhaim /WA 8.05 Riot V /WA
10.05 Moriah Woods /WA 11.05 Turbo /Wyrzysk 28.05 Springsteen /Praga
5-8.06 Mystic Festival /GD 13.06 Night Demon, Riot City /WA
13.10 Made in Warsaw /WA 16.10 Apocalyptica /WA 31.10 Soen /KR 1.11 Guano Apes /WA 2.11 Soen /GD

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1399
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: Żelazny » pn paź 09, 2023 12:35 pm

Najlepsze: Alive and Dangerous
Również bardzo dobrze: Metalucifer, Omen, Flotsam, Doro, Phantom Spell, Q5
Dobrze : Amethyst, Metal Church, Enforcer
Dirkschneidera musiałem już odpuścić
Świetna edycja.

Awatar użytkownika
krusejder
-#Lord of light
-#Lord of light
Posty: 9808
Rejestracja: wt sie 10, 2010 12:46 pm

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: krusejder » pn paź 09, 2023 1:13 pm

Bardzo dobre wieści o Omen, Metalucifer (choć zupełnie nie rozumiem fenomenu tego bandu) oraz Enforcer, bo te trzy ekipy zmierzają "na dniach" do naszej nieszczęsnej Ojczyzny
Krusejder on tour 2024: I: Tierra Santa, Non Iron, Delain, II: Bonnie Tyler, Kazik & ProForma ... III: Helicon IV, Judas Priest, Saxon, Uriah Heep, Piotr Cugowski, U.D.O.

Żelazny
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1399
Rejestracja: śr paź 19, 2022 9:04 am
Skąd: Kato

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: Żelazny » pn paź 09, 2023 9:15 pm

Bardzo dobre wieści o Omen, Metalucifer (choć zupełnie nie rozumiem fenomenu tego bandu) oraz Enforcer, bo te trzy ekipy zmierzają "na dniach" do naszej nieszczęsnej Ojczyzny
Omen ostatnio widziałem we Francji na Pyrenean Warriors, gdzie był to jeden z najgorzej nagłośnionych koncertów na jakich byłem - teraz zmyli plamę pod tym względem, co prawda cezi dalej mówił, że mu średnio podeszło, ale obstawiam, że to bardziej kwestia tego, że muzyka nie do końca w jego guście. Dla mnie super było, setlista taka, że lepszej bym nie wymyślił, Nikos godny następca Kimballa.

Co do Metalucifer, to wiadomo, że jest to przerysowane mocno, ale nie przekracza to granicy, którą przekroczył Nocny Kochanek, dodatkowo Gezol to właśnie maniak heavy metalu, więc widać w tym szczerą pasję, a nie jakieś naigrywanie się.

Enforcer - był tylko w progu "dobrze", bo nie był to ich najlepszy koncert jaki widziałem (ograniczenie czasowe mocno tu zadziałało), ale i tak uważam, że była to solidna robota. Jak na taki czas, dobrze dobrany set

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 779
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: cezi » pt paź 13, 2023 10:37 am

W końcu mam chwilę, aby napisac parę słów odnośnie KEEP IT TRUE RISING 3

Obsłuchałem się trochę kapel ze Spotify, aby wiedzieć, czego się spodziewać. Tak szczerze mówiąć, to połowa nazw zespolów cokolwiek mi mówiła.

Dzień 1
- Amethyst - swietny otwieracz festiwalu. Oli ma chyba zwyczaj otwierać festiwal młodym perspektywicznym bandem (Sabire, BloodStarm, czy własnie Amethyst ) i zawsze to jest strzał w 10. Bardzo fajny melodyjny heavy metal. Dużo mieli publiki, amerch im sie wyprzedał błyskawicznie
@Atreju -do rozważenie na kolejną edycję Heliconu.
- Witchhunter i Triumpher - przerwa na lunch
- Destructor - mieli bardzo żywiołową publikę, ale mi się nie podobało. Dużo hałasu, muza mi kompletnie nie podeszła, (podobnie jak w stremingu)
-Q5 - Świetny występ Jeden z lepszych na festiwalu. Nie znałem wczesniej kapeli. Odegrali praktycznie prawie cały debiut Steel The Light. W utworze Lonely lady gościnnie wystapiła Amy Lee Carlson z Solicitor....której image sceniczny...no cóż było grubo:). Na pewno kapelo dłużej zagości w moim odtwarzaczu i będę wypatrywał ich występów w Europie
- Evil Invaders - fajny image sceniczny, duzo ruchu na scenie, zywioł, ale muzycznie tak średnio. Zdecydowanie podeszły mi wolniejsze utwory jak np In Deepest Black. Te szybkie na patataj patataj, mi sie zlewały i trochę byłem podmęczony.
- KIT announcement...oczywiście Heavy Load na KEEP IT TRUE 2024 - posłuchałem nowego singla @Zdan masz rację jest świetny. To może być gamechanger w kontekscie jechania na KIT 2024. Nota bene w dzień drugi spotkałem Panów z HL chodzących po sali szukając wyjścia i średnio im to wychodziło...albo toalety. Chodzili w kółko, jakby zabładzili w hali:)
- Omen - no cóż po fatalnym nagłosnieniu na Pyrenean Warriors, jestem mocno uprzedzony do tej kapeli. Tutaj jak pisał @Żelazny było lepiej, ale wciaż daleko do ideału. Dla mnie Omen to w zasadzie dwa utwory Death Rider i Warning For Danger. Fanem nie jestem i raczej nie zostanę.
- BD Alive and Dangerous. Dla mnie jeden z dwóch najlepszych koncertów festiwalu mimo, że to cover band...ale jaki. Trochę Michał Kulbaka miał problemy ze sprzętem, ale i tak zagrali świetny koncert. Trochę potem pogadałem z Michałem prywatnie....@Krusejder napiszę Ci tylko, że jeśli masz szansę jechania do Dublina na początku stycznia to nie zastanawiaj się nawet chwili. Koncert muzycznie i dźwiekowo prawdziwa uczta. Zresztą Żelaznemu też się podobało
- Flotsam and Jetsam - pierwszy raz na żywo widziałem. Fajny set, fajny dźwięk. Nie jestem obsłuchany za bardzo z kapelą, ale nóżka sama chodziła
- Doro w secie Warlock z Tommy Bolanem. Cóż Doro widziałem trzy razy, i zawsze Doro trzyma poziom. Miał być grany cały Triumph i Agony, ale cos nie pykło i nie zagrali. Doro trzyma sie świetnie, wokalnie tez daje radę. Setlista też ok To co chciałem usłyszeć usłyszałem

Dzień 2
Tailgunner, Claymorean oraz Wizzard - odpuszczone. Pozwiedzałem trochę Wurzburg, bo to ładne miasto.
- Phantom Spell - nie podobało mi się ze studyjnej płyty, ale po ostrzeżeniu Żelaznego, że mnie zabije jak nie odsłucham (postanowiłem posłuchać) i mimo, że to pasująca do festiwalu. To jednak solowy projekt gitarzysty Seven Sisters dał radę na żywo. A potem sie dopiero dowiedziałem, że to był pierwszy w historii koncert kapeli
- Ambush - REWELACJA i dla mnie osobiście zwycięzca tego festiwalu. Że ja też tej kapeli nie znałem wczesniej! Swietny koncert od początku do końca. A takie Natural Born Killers czy Hellbiter to mega hity. Będę wypatrywał kolejnych koncertów. Szkoda, że nie byłem w Polsce jak grali. Drugi raz tego błedu nie popełnię.
- Metalucifer - Tez bardzo fajny koncert. Trochę przerysowany i komiksowy z Bartem Gabrielem wymachującym piłą łancuchową. Ale taka jest konwencja tej kapeli. Pokazują, że generalnie prostymi środkali można grać naprawdę fajny heavy metal. Tak więc jak ktoś się zastanawia, czy dzis iśc na koncert Omen+Metalucifer, to w sumie warto. Nawet dla tej drugiej kapeli. Zwłaszcza, że z przyczyn logistycznych nie wiadomo, kiedy japoński heavy metal znowy zawita do Polski
-Enforcer - wyszedłem popatrzeć na Merch i odpocząć chwilę przed kolejnymi koncertami
- Watchtower - kompletnie mi nie siadło. No ale ja nie lubię wczesnego VoiVod. Chociaż grono fanów mieli naprawdę spore i mega żywiołową publikę, ale to nie moja bajka.
- Metal Church - Fajny koncert, ale wokal Marca Lopeza nie pasuje do tej kapeli. On spiewa bardzo silowo, zarzynając klasyczne kawałki. Ale zawsze fajnie posłuchań np Watch The Children Pray, klasyka klasyki.
- UDO w oldscoolowym secie Acceptu. Zawsze na plus. Zagrali same klasyki - wielki plus dla Screaming for A Lovebite w secie, którego brakło w Warszawie na Accepcie. Ale gdybym miał porównac oba koncerty, to Accept jednak lepszy od UDO. Gitarzyści z UDO są kompletnie bez charyzmy. Dobrze, że był Baltes i on zabawiał publikę. UDO w spoko formie wokalnej jak na swój wiek, ale chyba mu dali 40' prompter, gdzie mu wyświetlali teksty. To akurat trochę słabo.

Oba headlinery w pierwszym i drugim dniu miały sporo pyro!
Ogólni festiwal w porządku, chociaż wyjątkowo nie był sold-out. Chyba przesadzono z ceną biletów. Line-up też mógł być odrobinę z wyższej półki.
natomiast atmosfera Keep It True jedyna sama w sobie. A to przeciez był KIT Rising w innej (gorszej) sali niż klasyczne Keep It True.
Pozdrowienia dla Żelaznego i szczególne słowo podziekowania kieruję tez dla forumowicza @smf. To pasywny uzytkownik forum, ale człowiek o bardzo szerokiej wiedzy muzycznej, uczestnik wielu festiwali. Podróż w obie strony była szybka i przyjemna. Do zobaczenia na następnych gigach.
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki

smf
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 07, 2013 10:28 pm

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: smf » sob paź 14, 2023 8:50 pm

Dzięki za pozdrowienia. tak, podróż, pobyt (dobra miejscówka) jak i sam fest bardzo udany. do następnego.
nie będę się za bardzo rozpisywał, po tak szczegółowym opisie, tylko kilka uwag:
- byłem pierwszy raz na kit/kit rising i same pozytywne opinie (tutaj to miasto więc i logistyka okołofestiwalowa na plus),
- nie było złych koncertów/słabo słyszalnych itp., jeżeli coś słabiej podeszło (np. BD Alive and Dangerous, Amethyst) to kwestia gustu muzycznego, nawet Triumpher po koncercie mnie już prawie przekonał,
- jechałem przede wszystkim na Q5 i Flotsam i jestem bardzo zadowolony,
- bardzo pozytywnie zaskoczyli Tailgunner, Wizzard i Watchtower (koncertowo, bo nie jest łatwa muza),
- miałem niewielkie oczekiwania po wokalu Metal Church po sierpniowym koncercie, ale tym razem było całkiem dobrze,
- z opiniami o UDO/Accept, Ambush czy Evil Invanders (sam ich Ci zachwalałem, widziałem ich w tym roku 3 raz i teraz było bez szału) się zgadzam, ale Destructor czy Omen bardzo na plus,

cezi
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 779
Rejestracja: ndz paź 22, 2017 12:41 am

Re: Keep it True Rising 3 - 6-7.10.2023 Wurzburg

Postautor: cezi » ndz paź 15, 2023 3:52 pm

Co do miejscówki to wynalazł ją Krusejder na ubiegłoroczne Keep It True Rising...i faktycznie elacja ceny do oferty bdb, zwłaszcza, ze w porównaniu do ubiegłego roku doszła lodówka i mikrofalówka w pokoju. Wiec w przyszłym roku.....kto wie. Poczekamy na skład
Cezi on Tour 2021: 13.08 - Memoriał DIO, Książ Wlkp, Jezioro Jarosławki


Wróć do „Koncerty, Imprezy, Spotkania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość