Helloween

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Awatar użytkownika
Ed_Hunter
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 04, 2004 4:34 pm
Skąd: Wadowice

Helloween

Postautor: Ed_Hunter » czw sie 05, 2004 12:47 pm

Jest to wspaniała grupa heavy-metalowa, która wzorowała się na takich grupach jak Iron Maiden, Judas Priest, czy też Deep Purple. Pochodzą oni z starego RFN, a dzisiejszych niemiec. Zespół ten powstał w 1983r., lecz jego początki sięgają 1979r. :) . Helloween stworzyli sporo materiału podczas swej kariery, która jeszcze trwa. Zespół ten jest moim number2. Po Iron Maiden ofkorz ;) .

P.S Jego nazwa powstała z 2 słów. Pierwsze z nich to słynne w USA święto duchów, czyli Halloween. A drugie to piekło, czyli hell :twisted: .

Awatar użytkownika
hiroszima
-#Invader
-#Invader
Posty: 151
Rejestracja: czw maja 08, 2003 10:05 pm

Re: Helloween

Postautor: hiroszima » czw sie 05, 2004 1:20 pm

Znam i nawet fajnie graja ale ten ich wokalista...

Mandrake
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 303
Rejestracja: wt sie 26, 2003 10:47 am

Re: Helloween

Postautor: Mandrake » czw sie 05, 2004 2:44 pm

Wszyscy wokaliści Helloweenu są świetni. Ogólnie mówiąc dla mnie wokaliści Helloweenu są lepsi od wokalistów jakie miał Maiden ( no moze z wyjatkiem Bruce'a :wink: ). Świetny zespół, jeden z moich ulubionych, super koncert w Krakowie.

Ktos dostanie ostrzeżenie za capsa :wink:

Captain Crash
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 24, 2004 7:09 pm
Skąd: Katowice - WNC

Re: Helloween

Postautor: Captain Crash » czw sie 05, 2004 5:48 pm

Znam ich :D Naprawde fajny zespol. Maja super kawalki, szczegolnie Mr. Torture :)

Awatar użytkownika
Misio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1433
Rejestracja: sob maja 31, 2003 11:33 pm
Skąd: Cork

Re: Helloween

Postautor: Misio » czw sie 05, 2004 7:34 pm

Świetny zespół, jeszcze wielu ich dokonań nie znam, ale doceniam to co słyszałem. Najbardziej, bo nie znalazłem na niej nic złego, podoba mi się The Dark Ride - po prostu albumik cudo. Ale zdażają się też gafy w postaci, np. kilku utworów na Better Than Raw... Ogólnie mało się orientuję w starszych dokonaniach ale na tyle na ile słyszałem powiem, żę najlepszym głosem jest głos obecnego wokalisty.
To chyba wszystko, dziękuję [ ukłon ], możecie usiąść. :P
KMFDM

Deleted User 622

Re: Helloween

Postautor: Deleted User 622 » pt sie 06, 2004 12:39 am

Słyszałem wszystko, ale najbardziej podoba mi się The Dark Ride... poprzednie płyty wydają mi się pedalskie (wokalnie), a ta wyjątkowo daje radę :solo

Awatar użytkownika
Metalophil
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1837
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:21 am
Skąd: Lublin

Re: Helloween

Postautor: Metalophil » pt sie 06, 2004 8:00 pm

klasyka - kiedys za nimi szalalem :lol: - a ostatnio definitywnie stwierdzilem ze nagrali 2 wybitne albumy - oba "keepery" - reszte imho mozna sobie darowac, a te dziela znac trzeba :rocx

Awatar użytkownika
Ed_Hunter
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 20
Rejestracja: śr sie 04, 2004 4:34 pm
Skąd: Wadowice

Re: Helloween

Postautor: Ed_Hunter » sob sie 07, 2004 5:17 pm

Tak - Helloween to swietny zespół. Najlepszymi matreriałami są:
-oba keppery - wspaniałe albumy; klasyka heavy-metalu; wstyd ich nie znać ;)
-Batter Than Raw - bardzo fajny album; świetnie się go słuch i w ogóle wpada w ucho;
-Metal Juke Box - kolejny bardzo fajny album; piosenki na nim to same covery świetnych klasyków;
-The Dark Ride - album który wymiata; krótko mówiąc jest extra.
Oto najlepsze materiały Helloween :) .

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Helloween

Postautor: miki » ndz sie 08, 2004 3:30 pm

---
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2008 8:22 pm przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misio
-#Clairvoyant
-#Clairvoyant
Posty: 1433
Rejestracja: sob maja 31, 2003 11:33 pm
Skąd: Cork

Re: Helloween

Postautor: Misio » pn sie 09, 2004 9:16 am

Moja skromna opinia jest taka, że nie da się tego słuchać. Przesłuchałem całą dyskografię i ani razu nie miałem ochoty wracać do jakiegoś utworu. :?
To przesłuchaj raz jeszcze, i jeszcze, i jeszcze... aż do skutku. Jeżeli trzymam w nośniku płytkę z jakimś ''pewniakiem'' to słucham go na siłę starając się zrozumieć co ludzi w tym podnieca. System się zazwyczaj sprawdza i już nieraz tłukłem się w łep, że byłem tak głupi, iż nie zauważałem tylu arcydzieł. Powiadam - to świetny sposób, by ''odkryć'' coś nowego dla siebie ( i w sobie ).
KMFDM

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Helloween

Postautor: likipiki » pn sie 09, 2004 11:57 am

To przesłuchaj raz jeszcze, i jeszcze, i jeszcze... aż do skutku.
ale po co :?: jaki w tym cel :?: Na co dzień wolę słuchać płyt, które oczarowały mnie od pierwszej minuty (że choćby podam nazwę Audioslave - Audioslave).
Przecież to logiczne, że największy chłam po tysięcznym przesłuchaniu zaczyna nam się podobać ;)
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

Hallowed Be My Name
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:37 pm
Skąd: Ha'ayara Bo'eret - Asa Bay

Re: Helloween

Postautor: Hallowed Be My Name » pn sie 09, 2004 12:20 pm

e tam obydwaj przesadzacie ;)
oczywiscie bez sensem jest sluchanie czegos na sile i czekanie az wreszcie zaskoczy bo to strata czasu i omijanie wartosciowej muzyki (nie mowie tutaj ze np. helloween jest niewartosciowe - chodzi o to ze sluchajac w kolko czegos co nam sie nie podoba tylko po to zeby wreszcie sie do tego przekonac bo wszyscy mowia ze tego trzeba sluchac bo to fajne obniza nasze szanse na poznanie czegos co nam sie podoba i ogranicza sluchacza).
Z drugiej strony jesli po pierwszym przesluchaniu cos nam sie nie spodoba to warto dac kilka razy szanse danej plycie - jesli jest dobra i odpowiada naszym wymaganiom to nam sie spodoba. Proste. Nie popadajmy w skrajnosci ;)
mam nadzieje ze sie jasno wyrazilem ;)

iron84
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 623
Rejestracja: pn wrz 08, 2003 1:42 pm
Skąd: ******

Re: Helloween

Postautor: iron84 » pn sie 09, 2004 6:46 pm

Hallowed <-- wreszcie cos z sensem i na temat hahaha :twisted: :wink: :beer

Hallowed Be My Name
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 66
Rejestracja: pn mar 31, 2003 3:37 pm
Skąd: Ha'ayara Bo'eret - Asa Bay

Re: Helloween

Postautor: Hallowed Be My Name » pn sie 09, 2004 6:57 pm

Hallowed <-- wreszcie cos z sensem i na temat hahaha :twisted: :wink: :beer
chciales powiedziec "jak zawsze" ;)

miki
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4867
Rejestracja: sob paź 04, 2003 1:41 pm
Skąd: katowice

Re: Helloween

Postautor: miki » wt sie 10, 2004 2:42 pm

---
Ostatnio zmieniony śr kwie 23, 2008 8:22 pm przez miki, łącznie zmieniany 1 raz.

Ironkos
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 427
Rejestracja: pt sie 01, 2003 11:55 pm
Skąd: Dąbrowa Górnicza

Re: Helloween

Postautor: Ironkos » wt sie 17, 2004 6:16 pm

Świetna kapelka! Moja ulubiona po maiden, na rowni z JP. Najlepsze plyty? Walls Of Jericho, Keepery oba i tyle :D Najgorszy chyba Chameleon. Andi jako osobowosc jest duzo lepszy niz Michael, ktoremu juz sie chyba calkiem poprzewracalo :D Natomiast wokalnie wygrywa Kiske bez dwoch zdan. Duza skala i zawsze czysty spiew (nie tylko na albumach). Zespol, ktorego plyty (przynajmniej niektore) wstyd nie znac

Garfield

Re: Helloween

Postautor: Garfield » wt sie 17, 2004 6:47 pm

Świetna kapelka! Moja ulubiona po maiden, na rowni z JP. Najlepsze plyty? Walls Of Jericho, Keepery oba i tyle :D Najgorszy chyba Chameleon. Andi jako osobowosc jest duzo lepszy niz Michael, ktoremu juz sie chyba calkiem poprzewracalo :D Natomiast wokalnie wygrywa Kiske bez dwoch zdan. Duza skala i zawsze czysty spiew (nie tylko na albumach). Zespol, ktorego plyty (przynajmniej niektore) wstyd nie znac
Mam prośbę. Rzuć parę faktów. Co stanowi o wyjątkowej osobowości Andiego a co świadczy o fiksacjach Michaela? Uświadom mnie. Umieram z ciekawości.

Brave New Andrew
-#Prowler
-#Prowler
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 12, 2004 3:15 pm

Helloween

Postautor: Brave New Andrew » sob sie 21, 2004 8:29 pm

Ja uważam, że Helloween to super zespół. W tej chwili nie będę oryginalny, ale napiszę, że to zespół nr 2 po Iron Maiden(hehe...) i Judas Priest. Tak naprawdę to przesłuchałem Rabbit Don't Come Easy, The Dark Ride i Keeper of the seven keys part I. Uważam, że te wszystkie albumy są doskonałe :). Możecie mnie zabić, ale najbardziej mi sie chyba podoba Rabbit(tak tak, nie keeper). Ale może to się zmieni... ;)
oooOOOoooOOoooOOoo

Awatar użytkownika
likipiki
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3214
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:05 pm
Skąd: Racibórz / Kraków

Re: Helloween

Postautor: likipiki » ndz sie 22, 2004 6:04 pm

A ja muszę powiedzieć, że kapela to w ogóle mi się nie podoba. Co prawda nie słyszałem wszystkich dzieł tej grupy (jedynie królika, keepery, jakąś składankę, jukeboxa i the dark side), ale dosłownie niczym nie potrafili zachęcić mnie do swojej muzyki. W pamięć zapadły mi 2 kawałki: 'Mr Torture' i 'If I could Fly'. Nic więcej. nic dziwnego biorąc pod uwagę, że coś takiego jak power metal nie gości już zbyt często w moim odtwarzaczu.

Na koncert na pewno bym się nie wybrał. ;)
And it's a dirty job but someone's gotta do it...

kszaku1991
-#Wrathchild
-#Wrathchild
Posty: 54
Rejestracja: sob kwie 17, 2004 6:30 pm

Re: Helloween

Postautor: kszaku1991 » ndz sie 22, 2004 6:43 pm

Keeper nr 1 i nr 2 nawet niezłe płytki, jedyne jakie słyszałem, mój ulubiony kawałek to Halloween. Ale nic poza tym. Owszem, keepery są dobre, ale żeby je od razu arcydziełami okrzykiwać? Dla mnie to troszkę za dużo. Ale to moje mniemanie :wink:


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości