Iced Earth

Dyskusje o innych zespołach i albumach

Moderator: Administracja i Moderacja SanktuariuM

Deleted User 357

Re: Iced Earth

Postautor: Deleted User 357 » ndz paź 12, 2008 9:12 pm

No generalnie mam na myśli to co już metal napisał - to że płyta nie brzmi dynamicznie nie jest w żadnym wypadku winą Barlowa tylko tego jak te kawałki są skonstruowane no i niestety dość miałkiego brzmienia

(Przemogłem się i posłuchałem jeszcze Declaration Day i 10000 Strong z tego Owensowego boota - Declaration zmasakrowane,ale Strong brzmi nieźle)

iEvE
Administratorka
Administratorka
Posty: 4000
Rejestracja: czw cze 09, 2005 8:16 pm
Skąd: Elm Street 1428

Re: Iced Earth

Postautor: iEvE » ndz paź 12, 2008 9:27 pm

o generalnie mam na myśli to co już metal napisał - to że płyta nie brzmi dynamicznie nie jest w żadnym wypadku winą Barlowa tylko tego jak te kawałki są skonstruowane no i niestety dość miałkiego brzmienia
a. Ale ja uważam że Barlow jest zamulający :]. I moze i muzyka taka jest ale on ten efekt potęguje.

Deleted User 357

Re: Iced Earth

Postautor: Deleted User 357 » ndz paź 12, 2008 9:28 pm

Nie dogadamy się;]

Awatar użytkownika
Abstract
-#Clansman
-#Clansman
Posty: 4416
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:16 am
Skąd: Sosnowiec

Re: Iced Earth

Postautor: Abstract » ndz paź 12, 2008 9:31 pm

Ale ja uważam że Barlow jest zamulający :]. I moze i muzyka taka jest ale on ten efekt potęguje.

i tu się zdecydowanie pod tym podpisuję. Zamula, dwie poprzednie płyty były udane, teraz mam wątpliwości już czy Schaffer dobrze to wszystko rozegrał

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Iced Earth

Postautor: syzygy » ndz paź 12, 2008 9:52 pm

teraz mam wątpliwości już czy Schaffer dobrze to wszystko rozegrał
Schaffer to idiota, skoro uważa, że Burnt Offerings to jedno ze słabszych wydawnictw IE. Przypadkiem mu chyba wyszło coś takiego :lol:
Niech się dalej kumpluje z Blind Guardianami i tworzy śmieszne nadmuchane metalowe epickie "dzieła"- krzyżyk na drogę :P

Najnowszej płyty słuchać się nie da.

Artur
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5547
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 4:37 pm
Skąd: Siem-ce Śl./Kraków

Re: Iced Earth

Postautor: Artur » czw paź 16, 2008 1:29 pm

wczoraj pierwszy raz tego słuchałem, w ogóle mi sie do tego nie spieszyło i słusznie - bardzo średnia ta płyta sie wydaje. Brzmienie jest już suche do granic możliwości, patenty te same (choć jakos na poprzednich płytach mi tak nie przeszkadzały :P ), w dodatku wszystko takie bez polotu. "Framing Armageddon" oczywiście duuuuużo lepsze.

nie zdziwie sie jak kolejne płyty Iced Earth (o ile wyjdą) będą stały na podobnym poziomie.

Oczywiście to tylko refleksje po jednym odsłuchu :lol: więc teoretycznie opinia może ulec zmianie, ale baardzo wątpie.

Awatar użytkownika
qracoss
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 730
Rejestracja: pt paź 06, 2006 3:47 pm
Skąd: Amsterdam

Re: Iced Earth

Postautor: qracoss » śr mar 16, 2011 1:59 pm

Stu Block z Into Eternity nowym fronntmanem Iced Earth.Koles prezentuje sie naprawde przyzwoicie
http://www.youtube.com/watch?v=Mm-RGms9Kn0

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Iced Earth

Postautor: Mr.Hankey » sob kwie 23, 2011 8:07 pm

Iced Earth słucham stosunkowo krótko, myślę że jakieś 2 lata, a upodobałem sobie zwłaszcza albumy nagrane z Owensem (szczególnie Armageddon), chociaż Something Wicked czy Dark Saga stawiam w zasadzie na równi. Nie pasują mi zupełnie dwa pierwsze krążki, choć nie powiem i tam znalazłem kilka rodzynków.
Może ciężko w to uwierzyć, ale przebrnąłem przez wszystkie 51 stron tego tematu (łatwo nie było ;-) ) i nie mogę się nadziwić jaką niechęcią niektórzy z Was pałali do Owensa, wychwalając pod niebiosa Barlowa. Uczciwie przyznaję, że uwielbiam obu, ale jednak Owens to Owens - na dzień dzisiejszy chyba wokalista dysponujący najlepszym głosem.
Po cichu liczyłem, że po dezercji (ciekawe czy faktycznie ostatniej) Barlowa w Iced Earth ponownie zaśpiewa ten najsłuszniejszy z wokalistów, stało się jednak inaczej. Nie skreślam jednak tego chłopaka, choć wydaje mi się, że w starciu z takimi poprzednikami ma raczej nikłe szanse...
Tak czy siak ktoś tu napisał, że Owens słabo wypada w utworach Barlowa, wiec postanowiłem dać link do tego utworu. Barlow powinien sobie to puszczać i uczyć się śpiewu od Tima ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=FnQBe2Sy-Pw

Swoją drogą wiadomo co DVD, które miało ukazać się w marcu? Zaraz maj, a o wydawnictwie kompletna cisza...

Awatar użytkownika
gumbyy
ZASŁUŻONY SANATORIANIN
Posty: 11930
Rejestracja: śr cze 01, 2005 1:49 am
Skąd: Wrocław

Re: Iced Earth

Postautor: gumbyy » sob kwie 23, 2011 9:17 pm

To był genialny koncert... muzycznie i widowiskowo. Jeden z lepszych na jakim byłem w życiu, a sporo już tego było. Zespół w doskonałej formie, doskonałe oprawa (światła i pirotechnika), a do tego jeszcze całkiem niezła setlista.
www.MetalSide.pl

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: Iced Earth

Postautor: Steve » ndz kwie 24, 2011 5:13 pm

Ciekawe wykonanie The Prophecy, ale IMO ten kawałek i wykonanie należy i tak do ery Barlowa ;-)

Awatar użytkownika
syzygy
-#Nomad
-#Nomad
Posty: 5049
Rejestracja: śr lip 13, 2005 9:56 pm

Re: Iced Earth

Postautor: syzygy » pn kwie 25, 2011 12:10 am

No raczej... Ten kawałek polega na łamiącym się głosie Barlowa w wolniejszych częściach, a nie czkaniu Owensa, np: ma-ssa-cre-this-night :razz:
W ogóle przearanżowali go trochę pod Rippera, bo tego czkania gitar nie bylo w oryginale.


btw
http://www.youtube.com/watch?v=0WVx4NdCH7I

sfarpowany
-#Charlotte
-#Charlotte
Posty: 8
Rejestracja: sob cze 18, 2011 1:24 pm

Re: Iced Earth

Postautor: sfarpowany » sob cze 18, 2011 3:37 pm

jak ktoś będzie miał live'a z tym nowym wokalistą niech podrzuci linka

bo jak na razie jestem mega sceptyczny
przed usłyszeniem jakieś próbki olewam koncert w Warszawie

Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Iced Earth

Postautor: Mr.Hankey » czw lip 07, 2011 5:00 pm

Nabyłem nowe wydawnictwo zespołu - Festivals Of The Wicked i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że Owens>>>>>>>>>>Barlow ;-)
Samo wydawnictwo naprawdę fajne, choć jak dla mnie kiepsko zmiksowane. Lepiej brzmi w to w stereo niż w 5.1, co jest mocno niepokojące. Jakość obrazu natomiast jak na DVD bardzo dobra, dziwne, że nie zdecydowano się na wydanie Blu-ray, choć może wydawca będzie chciał zarobić dwa razy i w niedługim czasie zobaczymy także "niebieską" wersję. A samo wydanie bardzo fajne, eleganckie pudełko i naprawdę duża flaga w prezencie - oby więcej takich dodatków.

Awatar użytkownika
Kuba
-#Moonchild
-#Moonchild
Posty: 1703
Rejestracja: pn mar 21, 2005 9:08 pm
Skąd: Kraków

Re: Iced Earth

Postautor: Kuba » czw lip 07, 2011 9:13 pm


Awatar użytkownika
Mr.Hankey
-#Lord of the flies
-#Lord of the flies
Posty: 3011
Rejestracja: śr mar 08, 2006 8:13 pm
Skąd: Hoooowdy Hoooow

Re: Iced Earth

Postautor: Mr.Hankey » pn lip 11, 2011 11:29 am

Dokładnie.

Awatar użytkownika
qracoss
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 730
Rejestracja: pt paź 06, 2006 3:47 pm
Skąd: Amsterdam

Re: Iced Earth

Postautor: qracoss » pt wrz 09, 2011 10:33 am

W sieci mozna odsluchac nowa wersje Dante's Inferno ze Stu Blockiem .Dal mnie po prostu bomba!!!!! Ojh czuje ze nowa plyta bedzie genialna :)

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: Iced Earth

Postautor: Steve » pt wrz 09, 2011 12:17 pm

Miazga, wiedziałem że Stu to strzał w dziesiątkę :!: :twisted: :twisted:

Awatar użytkownika
qracoss
-#Ancient mariner
-#Ancient mariner
Posty: 730
Rejestracja: pt paź 06, 2006 3:47 pm
Skąd: Amsterdam

Re: Iced Earth

Postautor: qracoss » pt wrz 09, 2011 5:14 pm

Janek Schaffer ma leb na karku :) Oby do 17 pazdziernika :)

Awatar użytkownika
ironlemon
-#Trooper
-#Trooper
Posty: 337
Rejestracja: czw lut 28, 2008 11:51 pm
Skąd: Gdańsk

Re: Iced Earth

Postautor: ironlemon » ndz wrz 11, 2011 1:55 pm

Stucifer pasuje do tej kapeli 1000x bardziej, niż Owens.

Awatar użytkownika
Steve
-#Long distance runner
-#Long distance runner
Posty: 990
Rejestracja: czw sty 07, 2010 10:09 pm
Skąd: Wrocław

Re: Iced Earth

Postautor: Steve » ndz wrz 11, 2011 2:15 pm

Też tak uważam, z całym szacunkiem dla Ripera


Wróć do „Zespoły i Albumy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości